Maj to miesiąc poświęcony książce i czytelnictwu. W związku z obchodami Majowych Dni Książki klasy II a i II b 7 maja 2014 r. uczestniczyły w wycieczce do Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku. Na miejscu na dzieci czekało wiele atrakcji. Dzieci zwiedziły bibliotekę, obejrzały zbiory muzyczne, gier planszowych i komputerowych. W czytelni odnalazły stare czasopisma. Brały udział w warsztatach plastyczno – literackich pt. „Mucha na ławie oskarżonych”. W dalszym ciągu kontynuujemy obchody Dni Książki, biorąc udział w akcji „Czytające korytarze”. Czytanie kształtuje naszą osobowość, pozytywnie wpływa na zdrowie, samopoczucie i całe nasze życie.

                                                                                                                                                                                                   Barbara Miezianko                                                                                                                                                                                                                                                                 Dorota Bok