Po emocjach podczas turnieju Tymbarka przyszedł czas na zawody szkolne. Nasza drużyna złożona z chłopców z klasy 7 i 8 przed dzisiejszym turniejem finałowym była już w najlepszej ósemce szkół w całym województwie. Finał jest podzielony na dwa etapy i na dwie grupy, w których są po 4 drużyny. Dwa najlepsze zespoły z każdej grupy przechodzą do najlepszej czwórki i meldują się w wielkim finale województwa podlaskiego.
       Dzisiejszy turniej stał na wysokim poziomie i drużyny prezentowały wysoki poziom. Do rywalizacji stanęły SP Suwałki, SP Łomża, Sp 43 Białystok i oczywiście SP Choroszcz. Rywalizacja była zacięta, a walka o miejsce dające awans trwała do ostatnich minut ostatniego meczu. Ale tak naprawdę walka toczyła się o pozycję numer dwa, gdyż pierwsze miejsce bezdyskusyjnie należało do naszej drużyny. Nasi chłopcy, po pięknej i efektownej grze, wygrali wszystkie mecze i zagrają w finale wojewódzkim o przepustkę na Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych. Drugie miejsce zdobyła szkoła z Łomży.

Wyniki:

SP Choroszcz- SP5 Łomża 4:0

SP Choroszcz - SP5 Suwałki 4:0

SP Choroszcz - SP43 Białystok 2:0


Sklad: Bartłomiej Dziejma, Paweł Baranowski, Kamil Trzasko, Tomasz Talipski , Piotr Mogielnicki, Jakub Soszyński, Bartłomiej Krysiewicz , Mateusz Chmielewski, Maxymilian Malinowski
Trener: Mariusz Dzienis