Poczta walentynkowa to doskonała okazja, aby wyznać miłość swojej sympatii lub powiedzieć komuś, że się go po prostu lubi. W tym roku proponujemy Wam "Pocztę walentynkową online".


Szanowni Państwo, drodzy uczniowie kl. 4-8

Na podstawie decyzji MEiN, MZ od poniedziałku, 18 stycznia br. uczniowie klas 4-8 szkół podstawowych nadal będą się uczyć zdalnie. Obowiązuje dotychczasowy pięciodniowy plan zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych. Proszę o zapoznanie się z nowym rozkładem dzwonków.W bieżącym roku szkolnym uczniowie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w  Choroszczy po raz kolejny biorą udział w Międzynarodowym Projekcie „Krokus” współpracując w tym zakresie z Irlandzkim Towarzystwem Edukacji o Holocauście oraz Żydowskim Muzeum „Galicja” w Krakowie. Na świecie przedsięwzięcie to funkcjonuje już od kilkunastu lat, a każdego roku coraz więcej szkół z różnych państw angażuje się w jego realizację. Przesłaniem projektu jest umożliwienie jego uczestnikom poznania tematyki Holokaustu oraz uświadomienie młodzieży niebezpieczeństw związanych z dyskryminacją, fanatyzmem, uprzedzeniami i nietolerancją.

W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości chcemy przybliżyć Wam postać Józefa Piłsudskiego, jednego z ojców niepodległej Polski. Zachęcamy uczniów klas 6, 7 i 8 do  zapoznania się z krótkim biogramem Marszałka oraz rozwiązania testu.

Link do testu otrzymacie na pocztę uczniowską, będzie on aktywny do soboty 14 listopada, do  godziny 20.00.