Wielkimi krokami zbliża  się  maj, który jest miesiącem szczególnym w historii Polski. 1 maja obchodzimy Międzynarodowe Święto Pracy. Natomiast 2 maja jest świętem symboli narodowych, obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Data 3 maja upamiętnia rocznicę uchwalenia pierwszej polskiej konstytucji w 1791 roku.  


Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy po raz szósty uczcili ofiary Holocaustu oraz wzięli udział w ogólnopolskiej akcji społeczno – edukacyjnej „Żonkile” zorganizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie. Miała ona na celu upamiętnienie 78. rocznicy powstania w getcie warszawskim, które było pierwszym miejskim powstaniem w okupowanej Europie.

 

 

22 kwietnia redakcja gazetki szkolnej Czas na Klimat obchodziła Klimatyczny Dzień Ziemi. Świętowaliśmy go inaczej niż w poprzednich latach. W ten dzień zamiast zbierać śmieci uczyliśmy postępować tak, aby w ogóle ich nie było. Jesteśmy pierwszym pokoleniem, które żyje w sposób świadomy i ostatnim, które ma szansę poprawić stan środowiska naturalnego. Przyświecał nam cel aktywnej postawy wobec przyrody i dostrzeganie potrzeby recyklingu  jak również segregacji odpadów.


29 kwietnia 2021r. upłynął termin przesyłania zdjęć na szkolny konkurs "Zajączek wielkanocny".