Wakacje szybko upłynęły i zaczął się nowy rok szkolny 2022/2023. Serdecznie zapraszam stałych bywalców, jak również nowych czytelników. W czytelni można posiedzieć, poczytać, pouczyć się… W wypożyczalni wypożyczyć ciekawą książkę. Można też obejrzeć wystawy książek o różnorodnej tematyce i wziąć udział w proponowanych działaniach bibliotecznych. SERDECZNIE ZAPRASZAM!!!

Biblioteka od poniedziałku do piątku pracuje w godzinach 8.00 -14.00

Walentyna Litwin - nauczyciel bibliotekarz

 

W kwietniu obchodzimy kilka świąt „książkowych”.

Ponieważ dziś tłusty czwartek to trochę wierszy z tej okazji:

21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto zostało ustanowione w 1999 roku przez UNESCO i ma przypominać o różnorodności językowej na świecie i potrzebie jej chronienia jako części dziedzictwa kulturowego. Jest to także okazja, by zwrócić uwagę na potrzebę dbałości o język ojczysty, którym posługujemy się na co dzień. Z tej okazji uczniowie uczestniczyli w zajęciach czytelniczych „ Zabawy z językiem polskim”.

Jak co roku w lutym we Włoszech i Polsce obchodzi się Dzień Kota, święto mające podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, które miały kiedyś dom, ale go straciły, a także uwrażliwienie ludzi na często trudny koci los.