Dobiegły prace związane z zakupem książek i wyposażenia biblioteki z funduszy pozyskanych z Narodowego Programy Rozwoju Czytelnictwa.

Biblioteka szkolna w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz dzięki wkładowi własnemu Gminy Choroszcz zakupiła następujące elementy wyposażenia biblioteki szkolnej: regał biblioteczny, kanapę, fotel i  pufy oraz słuchawki dźwiękoszczelne. Dzięki temu przy czytelni  biblioteki powstał kącik czytelniczy. Na przerwach uczniowie chętnie odwiedzają czytelnię. Uczą się, korzystają z księgozbioru podręcznego, a w kąciku czytelniczym spędzają czas czytając książki.

W środę, 4 października w bibliotece szkolnej klas IV – VIII odbył się szkolny konkurs cichego czytania ze zrozumieniem: „Czytam, rozumiem, wiem”.

Biblioteka szkolna zaprasza i czeka na swoich czytelników, od poniedziałku do piątku w godzinach: 8.00 – 14.00. Warto zajrzeć , wypożyczyć książkę albo poczytać w cichej czytelni biblioteki.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego  uświadamia nam jak ważny jest nasz język ojczysty.