W dniach 5-6 czerwca 2023 roku uczniowie klas IV-VIII Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy brali udział w projekcie edukacyjnym „Zdrowo, na sportowo i z    pasją”. Przygotowaniem zadań projektowych zajęli się przedstawiciele i opiekunowie Samorządu Uczniowskiego, pedagog szkolny Małgorzata Czulewicz oraz nauczyciele wychowania fizycznego.

Majowy Tydzień Patriotyczny miał na celu włączenie całej społeczności szkolnej w uroczyste obchody Święta Pracy, Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święta Narodowego Trzeciego Maja. Uczestnictwo w majowym świętowaniu wpłynęło na  wzmocnienie  poczucia wspólnoty narodowej oraz dumy z naszej ojczyzny. Przybliżyło uczniom naszą historię, polską kulturę  i tradycję, bez których znajomości nie może funkcjonować żaden naród. Pokazało, jak wielki  wkład w istnienie wolnej Polski wnieśli nasi przodkowie, którzy walczyli o jej niepodległość i utrzymanie suwerenności i jak ważna jest pamięć o nich. W ramach Majowego Tygodnia Patriotycznego podjęliśmy następujące działania:

Celem Majowego Tygodnia Patriotycznego jest włączenie całej społeczności szkolnej w  uroczyste obchody Święta Pracy, Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święta Narodowego Trzeciego Maja. Święta Majowe są  szczególnymi dniami, podczas których umacniamy  poczucie  narodowej wspólnoty i dumy z naszej ojczyzny, jej historii, kultury i tradycji. W ramach Majowego Tygodnia Patriotycznego proponujemy następujące działania:

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Książki biblioteka szkolna i Samorząd Uczniowski zapraszają uczniów klas IV- VIII do uczestnictwa w konkursie "Drzwi do Książki". Wystarczy tylko wybrać ulubioną książkę, bajkę lub wiersz i na ich podstawie stworzyć dekoracje, którymi w dniach od 12 do 21 kwietnia 2023 r. ozdobicie drzwi swojej klasy. Dla zwycięskich klas przewidujemy nagrody, pozostali uczestnicy otrzymają pochwały. Szczegółowy regulamin konkursu przedstawiamy poniżej.

Z wielką przyjemnością informujemy, że prace uczniów naszej szkoły zostały docenione w konkursie plastycznym "Mój PSYjaciel Senior”, który był organizowany przez Wolontariat- Schroniska dla Zwierząt w Białymstoku. W kategorii uczniowie klas IV- VI pierwsze miejsce zdobyła Zuzanna Loranty z klasy 6 d, natomiast Karol Gąsowski z klasy I e zajął trzecie miejsce w kategorii uczniowie klas I- III. Laureatom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów, a wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział i zaangażowanie w promocję psich seniorów z białostockiego schroniska.