W roku szkolnym 2022/23 dwoje uczniów z naszej szkoły zostało laureatami Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych: Oliwier Szymborski 8e został ponownie laureatem z geografii i chemii oraz w tym roku z fizyki. Z matematyki i biologii uzyskał tytuł finalisty. Oliwier został też po raz drugi laureatem ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Chemicznej organizowanej przez Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.  Maksymilian Malinowski 6c otrzymał tytuł laureata z języka francuskiego. Natomiast Kacper Bielawski 8e uzyskał tytuł finalisty z języka angielskiego. Gratulujemy sukcesów, dziękujemy za ogromy wkład pracy i zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w przyszłorocznych konkursach.

Nauczyciele przygotowujący do konkursów: chemia – Pan Tomasz Hodun , fizyka – Pan Marek Trosko, geografia- Pani Barbara Joka, matematyka – Pani Anna Nowik, biologia- Pani Justyna Wysocka.

Festiwal Nauki i Sztuki w SJO

https://pb.edu.pl/sjo/2023/05/15/festiwal-nauki-i-sztuki-w-sjo/

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy trenujący w Klubie Sportowym Randori podczas ostatnich zawodów otrzymali 5 pucharów.
 
W dniu 11 marca 2023 roku odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego Oyama Karate w konkurencji kumite (walka sportowa) oraz kata (układy formalne) w Rzeszowie. Na turniej przyjechało 280 zawodników z 23 klubów.
 
Reprezentacja klubu osiągnęła następujące wyniki:
 
- miejsce II (kata) - Laura Brzozowska,
- miejsce II (kumite) - Wojciech Dojlidko,
- miejsce III (kumite) - Kacper Sokół,
- miejsce III (kumite) - Szymon Łaciński,
- miejsce III (kumite) - Julianna Rudnicka.
Julianna startowała dodatkowo w konkurencji kata, w której dotarła do pojedynków półfinałowych.
 
 
Start  zawodników z pewnością można zaliczyć do udanych. Opiekunem i trenerem grupy jest Pan Dawid Kiszycki.
Serdeczne gratulacje całej ekipie.
 

 

 

Mam przyjemność poinformować o sukcesie naszej uczennicy Oliwii Wiszowatej z klasy 3 c . Oliwia otrzymała wyróżnienie w konkursie plastyczno-informatycznym pod hasłem ,, W cieniu podlaskich drzew…" .