17 kwietnia 2024 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy wzięli udział w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w strzelectwie sportowym. W finale województwa osiągnęli sukces - chłopcy drużynowo zajęci miejsce II. W składzie drużyny byli Aleks Grzybko, Michał Ciereszko, Bartłomiej Dziejma. Natomiast nasze uczennice - drużyna dziewcząt w składzie Hanna Misijuk, Zuzanna Chańko, Julia Polak - zajęły miejsce IV.


 

Aleksandra Horosz uczennica klasy 8 A została laureatką i zdobyła nagrodę w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym na projekt banknotu pod hasłem "Przyroda i atrakcje turystyczne województwa podlaskiego". Współorganizatorem konkursu i fundatorem nagród był Narodowy Bank Polski.

Wielkie gratulacje! Być może nagrodzona pracy Oli znajdzie się w przyszłości na banknotach emitowanych przez Narodowy Bank Polski.


 

Maciej Ostrowski z klasy VII b reprezentował naszą szkołę w finale XI Konkursu Wojewódzkiego „Mikołaj Kopernik i jego czasy” pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego, który odbył się 18 kwietnia 2024 roku w Zespole Szkół Handlowo-Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Białymstoku. Maciej w styczniu bieżącego roku wygrał szkolone eliminacje i tym samym awansował do finału konkursu  o Mikołaju Koperniku.


 

W roku szkolnym 2022/23 dwoje uczniów z naszej szkoły zostało laureatami Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych: Oliwier Szymborski 8e został ponownie laureatem z geografii i chemii oraz w tym roku z fizyki. Z matematyki i biologii uzyskał tytuł finalisty. Oliwier został też po raz drugi laureatem ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Chemicznej organizowanej przez Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.  Maksymilian Malinowski 6c otrzymał tytuł laureata z języka francuskiego. Natomiast Kacper Bielawski 8e uzyskał tytuł finalisty z języka angielskiego. Gratulujemy sukcesów, dziękujemy za ogromy wkład pracy i zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w przyszłorocznych konkursach.

Nauczyciele przygotowujący do konkursów: chemia – Pan Tomasz Hodun , fizyka – Pan Marek Trosko, geografia- Pani Barbara Joka, matematyka – Pani Anna Nowik, biologia- Pani Justyna Wysocka.

Festiwal Nauki i Sztuki w SJO

https://pb.edu.pl/sjo/2023/05/15/festiwal-nauki-i-sztuki-w-sjo/