Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych świetlica szkolna zorganizowała konkurs plastyczno-techniczny "Zając wielkanocny" dla uczniów klas I-III.  Udział w konkursie wzięło 48 uczniów. 

      Uczniowie klasy I e w ramach realizacji projektu edukacyjnego Śniadanie Daje Moc wspólnie przygotowali zdrowy posiłek uwzględniając jego wartości odżywcze. Dzień rozpoczął się od zabaw sensorycznych stymulujących węch. Doświadczanie było na tyle ciekawe, że stale zachęcało do kolejnego odkrywania następnego zapachu. Następnie po krótkiej prezentacji na temat zdrowego odżywiania uczniowie przystąpili do krojenia, smarowania, układania i w końcu wspólnego konsumowania pyszności. Każdy przygotował pełnowartościowy posiłek, ale przede wszystkim kształcił nawyki zdrowego odżywiania. Dziś już każdy dokładnie wie, że śniadanie daje energię do nauki i lepszej koncentracji. To najlepszy start na nowy dzień!

 

 

Konkurs plastyczno – techniczny

ZAJĄC WIELKANOCNY

 

  


Zima to bardzo atrakcyjna pora roku dla dzieci. W naszej świetlicy dało się poczuć zimową aurę, która inspirowała uczniów do udziału w wielu ciekawych zajęciach plastyczno-technicznych organizowanych przez nauczycieli świetlicy.