Dzień Babci i Dziadka to niezwykłe święto. W tym dniu pragniemy zrobić wszystko, aby poczuli się wyjątkowo. Są to osoby obdarowane przez wnuki dużym szacunkiem i miłością. 

W dniu 12 grudnia 2019r. uczestniczyliśmy w spotkaniu wigilijnym zorganizowanym przez Koło Emerytów i Rencistów w Choroszczy.


Święta Bożego Narodzenia to piękny czas, pełen miłości, pojednania i wzruszeń, z którym wiąże się wiele zwyczajów. Jednym z nich są Jasełka, które przenoszą nas w bardzo odległe czasy i przypominają, że w Betlejem, w ubogiej stajence narodził się Jezus - Zbawiciel Świata.


W dniu 12 grudnia 2019 roku odbył się konkurs kolęd i pastorałek  „ Hej kolęda, kolęda”. Wzięło w nim udział 34 uczniów. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach: 0-I oraz II-III. Celem konkursu było kultywowanie pięknej polskiej tradycji kolędowania, uwrażliwianie uczniów na piękno i wymowę kolęd i pastorałek oraz umożliwienie uczniom zaprezentowania się przed publicznością. 

Słoneczna pogoda dopisywała nam dość długo, więc gdy było to tylko możliwe spędzaliśmy czas na szkolnym placu zabaw. Listopad przyniósł ze sobą ochłodzenie, rzadziej przebywaliśmy na dworze, ale na nudę nie mogliśmy narzekać, gdyż w świetlicy zawsze coś się działo.