12 czerwca 2026 roku uczniowie klas 1b i 1f uczestniczyli w wycieczce do Epi-Centrum Nauki w Białymstoku. Podczas wizyty dzieci miały możliwość poznawania świata nauki poprzez samodzielne eksperymentowanie i aktywne korzystanie z interaktywnych eksponatów. Uczniowie odwiedzili liczne strefy tematyczne poświęcone m.in. optyce, transportowi, telekomunikacji, medycynie, mechanice, automatyce i robotyce. Każda z nich pozwalała w atrakcyjny sposób odkrywać prawa rządzące otaczającym nas światem. Wyjazd był doskonałą okazją do rozwijania ciekawości poznawczej, zdobywania nowych doświadczeń oraz nauki poprzez działanie. Wspólne odkrywanie naukowych zagadek dostarczyło uczestnikom wielu pozytywnych emocji i niezapomnianych wrażeń.