TYDZIEŃ BIBLIOTEK – to ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy organizowana od 2004 r. przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Akcja rozpoczyna się zawsze 8 maja – w Dniu Bibliotekarza - i ma na celu m.in. zwiększanie zainteresowania literaturą.

Tegoroczny Tydzień będzie przebiegał pod hasłem „Biblioteka – miejsce na czasie”. Propozycje akcji bibliotecznych, takie jak : „Czytające korytarze”, cicha przerwa w bibliotece oraz spotkania autorskie mają na celu zachęcenie uczniów do aktywnego uczestnictwa w życiu biblioteki oraz do odkrywania nowych przyjemności czytelniczych.

Z tej okazji w naszej szkole będzie się działo!!!!!

  1. Akcja czytelnicza dla kl.0 3 - „Czytające korytarze” – 08.05. - 10.05.2024r.
  2. Wystawa tematyczna w bibliotece szkolnej – „ Najstarsze książki w naszej bibliotece”.
  3. Zajęcia z elementami bajkoterapii.
  4. Zakochaj się w czytaniu - wypożyczenie książki niespodzianki.
  5. Cicha przerwa w bibliotece – chwila relaksu i wyciszenia.
  6. Spotkanie autorskie z p. Celiną Zubrycką – prezentacja najnowszej książki „Podlaskie bajki tralalajki”.     ZAPRASZAM !!!!!                                                                                                                                                                                                           Marzanna Szumkowska -  nauczyciel bibliotekarz