W dniach 22 i 27 października odbyły się Konkursy Pięknego Pisania w kl.2 i Czytania w kl.3.
Konkursy przeprowadzono w ramach Europejskiego Tygodnia Dysleksji a także Święta Patrona Szkoły – Henryka Sienkiewicza. Było to już 10 jubileuszowe spotkanie. Uczniowie kl.2 i 3 poznawali fragmenty książki „Listy z Afryki” a następnie prezentowali swoje umiejętności. W konkursie wzięło udział 39 uczniów. Było to wydarzenie promujące czytelnictwo, podczas którego uczestnicy mieli za zadanie płynnie i poprawnie zaprezentować tekst.
Czytanie oceniała komisja w składzie: pan Przemysław Sianko z MGCKiS, pani wicedyrektor Barbara Cylwik, pani Agnieszka Tołoczko. Na zakończenie konkursu uczniowie otrzymali nagrody za udział w konkursie oraz zrobiono pamiątkowe zdjęcie.
Gratulujemy zwycięzcom, zaś wszystkich miłośników czytania zachęcamy do poznawania innych dzieł naszego patrona szkoły Henryka Sienkiewicza i zapraszamy do korzystania z księgozbioru naszej biblioteki.
WYNIKI KONKURSU PIĘKNEGO PISANIA w KL.2
MISTRZOWIE: MARCELINA NIERODZIK – 2D, HUBERT GRZYBKO-2A
1 miejsce- Antoni Ołdakowski-2a
2 miejsce- Zofia Boberska-2c, Zuzanna Wojciechowska-2f
3 miejsce- Aleksandra Szczepanik-2c, Amelia Bielawska-2d, Emil Kłosek-2e
WYNIKI KONKURSU PIĘKNEGO CZYTANIA w kl.3
MISTRZOWIE: HANNA BOBERSKA-3F, ROBERT SZAFARA-3A
1 miejsce-Wiktor Kowalko-3b, Amelia Glinka -3f
2 miejsce-Hanna Morańska – 2a, Juliusz Turkowicz-3e, Aleksander Hećman -3f,
Maja Roszkowska- 3f
3 miejsce- Aleksander Zaniewski –kl.3a, Daria Łapińska –kl.3b, Hanna Cieśluk – kl.3d,
wyróżnienie - Adrianna Łuczaj-3b, Maria Górska – 3e, Tymoteusz Grochowski-3e,
Emilia Perkowska-3d
organizatorzy-Irena Maksymiuk, Magdalena Rutkowska, Marzanna Szumkowska,
Magdalena Masłowska-Tomanek, Agnieszka Tołoczko, Katarzyna Pudłowska


