KWIECIEŃ - MIESIĄCEM ŚWIĘTA KSIĄŻKI

2 kwietnia Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci i 23 kwietnia Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich – to  święta mające na celu rozpowszechnienie i promocję czytelnictwa. Zachęcamy uczniów, nauczycieli i czytelników do dzielenia się pasją do literatury i wyrażania miłości do czytania.

Dziękujemy, że czytacie!!!

  

 

A w naszej szkole nie zabrakło spotkań i lekcji bibliotecznych o książkach. Bohaterami zajęć czytelniczych byli 3 i 4-latkowie, którzy uczestniczyli w zajęciach w Przedszkolu Samorządowym w Choroszczy.
5 i 6 latkowie odwiedzili bibliotekę i świetlicę szkolną w której poznali zaczarowany świat książek, wspaniale się bawili, a do domu zabrali zakładki do książki wykonane metodą origami w świetlicy szkolnej. Uczniowie klas 1 uczestniczyli w zabawie „ Grasz w zielone” - poznali wiosenne opowieści i opowiadania nowości wydawniczych. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili - „CZYTANIE JEST SUPER”.

  

 

 Marzanna Szumkowska, Walentyna Litwin - nauczyciele bibliotekarze,
Elżbieta Fugiel, Agnieszka Tołoczko, Magdalena Masłowska- Tomanek - nauczyciele świetlicy szkolnej