Międzynarodowy Dzień Ziemi obchodziliśmy 22 kwietnia pod hasłem ,,Planeta kontra plastik”. Hasło to ma zwiększyć świadomość społeczeństwa o konieczności ograniczenia produkcji i wykorzystania tworzyw sztucznych w trosce o zdrowie ludzi, zwierząt i planety.


Uczniowie na lekcjach geografii i zajęciach świetlicowych grali w ekologicznego kahoota, rozmawiali o ograniczeniu produkcji plastiku, podawali pomysły w jaki sposób chronić  Ziemię, wykonali plakaty na wystawę poświęconą temu wydarzeniu. 

Jesteśmy przekonani, że każdy powinien  dbać o wspólne dobro jakim jest nasza planeta, dlatego propagujemy działania, które wpływają korzystnie na środowisko, m.in. poprzez wybieranie materiałów i produktów przyjaznych przyrodzie, segregowanie odpadów oraz ograniczanie zużycia papieru. Nawet najmniejsze działania mogą mieć pozytywny wpływ na naszą Ziemię, dlatego od wielu lat kontynuujemy działania proekologiczne. Zachęcamy również innych do podejmowania prostych kroków w codziennym życiu, które przyczynią się do ochrony naszego środowiska.

                                                                                                                                                                                  Barbara Joka, Anna Kozłowska

 

 

Fotoreportaż na grupie fb Globalni w Choroszczy

(2) Globalni w Choroszczy | Facebook