22 kwietnia obchodzony jest w Polsce "Dzień Ziemi". Ziemia jest najbardziej poznaną dotychczas planetą, na której może istnieć życie. Współczesny człowiek eksploatuje Ziemię w sposób nieodpowiedzialny, a to może doprowadzić do wyczerpania surowców i niebezpiecznego skażenia środowiska. To od nas zależy dalszy los naszej planety. Uczniowie klas I-III przebywający w świetlicy szkolnej w tym dniu uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych "Jak być dobrym ekologiem?" i obejrzeli prezentację multimedialną "Dbajmy o naszą planetę". Na koniec zajęć na rączkach uczniów znalazły się papierowe opaski z kulą ziemską objętą dłońmi i napisem: "Dzień Ziemi". Chętni uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym i wykonali plakaty promujące dbanie o Ziemię. Dla uczczenia tego dnia, na terenie wokół szkoły zostały zamocowane do drzew budki dla ptaków, które zostały wykonane przy pomocy rodziców i podarowane przez uczniów: Dorotę z klasy IIb, Huberta z klasy IIf, Szymona z klasy IIIb, Stanisława z klasy IIId i Bartłomieja z klasy IIIc. Przeprowadzone zajęcia uświadomiły uczniom, że Ziemia jest naszym domem i na każdym z nas spoczywa odpowiedzialność za jej los.