Każda okazja jest doskonałym pomysłem do wręczenia kwiatów. Niebawem zbliża się Dzień Mamy, co jest doskonałym pomysłem do obdarowania kochanych rodzicielek kwiatkami. I nie muszą to być kwiaty z kwiaciarni lub ogródka. Można je przecież zrobić z papieru. Dziś proponujemy Wam kilkanaście inspiracji na kwiaty z papieru. Gwarantujemy, że takie kwiaty zrobione z dzieckiem będą doskonałe na każdą okazję. „Dzień Mamy”,  „Dzień Kobiet”, „Dzień babci i Dziadka”,„Walentynki” i wiele innych okazji.


https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=yvV_hJ-HCj0&feature=emb_title

 

 

 • Trójwymiarowe tulipany

 

Papierowy bukiet może nie pachnie wiosną, ale za to na pewno nie zwiędnie. A zapach zawsze można uzyskać, psikając lekko dezodorantem. Moje tulipany są zalaminowane i tak też pokazuje je na instrukcji filmowej. Jeśli jednak nie posiadasz laminatora, wykonaj kwiaty z kolorowej tektury lub sztywnego papieru

Szablon: https://www.mamawdomu.pl/wp-content/uploads/2019/03/tulipany.pdf
 

 • Kwiaty z papieru-  Rose

 

 

Kwiaty papierowe, ala Rose niezwykle łatwe do wykonania kwiaty z papieru przypominające nieco różyczki. Na stronie skąd pochodzi inspiracja, możecie, krok po kroku zobaczycie jak wyciąć, przyklejać i zrobić czarujący bukiet kwiatów. Idealne również jako ozdoba do zapakowania upominku, po doklejeniu łodygi jako piękne kwiaty.

Sposób wykonania znajdziecie  na  stronie:

https://everydaydishes.com/creative-crafts/paper-flowers/ 

 

 • Trójwymiarowa kartka z kwiatami

 

 

Pomysł na kartkę, w której po otworzeniu rozkładają się kwiaty. Musisz ją wykonać! To doskonały patent na różne okazje jak Dzień Mamy, Dzień Kobiet czy urodziny bliskiej osoby. Instrukcję znajdziesz na filmie:

https://youtu.be/s4orlGcsffs  

 •  Kwiaty z chusteczek 

 

 

Potrzebujemy: 

 

 • papierowe serwetki obiadowe
 • sznurek lub drucik
 • farba
 • patyczki np. do szaszłyków
 • klej
 • nożyczki

 

Wykonanie

1.Cztery serwetki kładziemy jedna na drugiej. Składamy je w harmonijkę.: 

2.Środek wiążemy sznurkiem lub drucikiem

3.Rozkładamy poszczególne warstwy tworząc kwiatek.

4.Kwiatki przyklejamy do patyczków. Brzegi kwiatów malujemy farbą. Czekamy aż wyschną.

 

 

 

 • Bukiet kwiatów z rolki po papierze 

 

 

Potrzebujemy: 

 

 • rolki po papierze
 • papier kolorowy 
 • farby 
 • nożyczki
 • klej 
 • szablony kwiatków 

 

Wykonanie: 

Rolki po papierze malujemy zieloną farbą, z papieru kolorowego wycinamy dowolne kwiatki (mogą być odrysowane z szablonów) oraz zielone listki.  W momencie gdy pomalowane rolki są już suche przyklejamy do nich kwiatki i listki - bukiet gotowy. 

 

 

 • Wiosenne słoneczniki

 

 

Na twarzy każdej mamy pojawi się uśmiech, gdy zobaczy takie wiosenne słoneczniki. Ich wykonanie jest proste, dlatego każdy z was jest w stanie je wykonać.

Potrzebujecie: krepiny  brązowej, zielonej i żółtej, długie wykałaczki, klej i nożyczki.

Sposób ich wykonania znajdziecie pod tym linkiem https://www.youtube.com/watch?v=gjMj4lHu8yI

 

 

 • Jak zrobić kwiaty z bibuły? Instrukcja krok po kroku:

 

 Zastanawiasz się, jak zrobić kwiaty z bibuły lub krepiny? Mamy dobrą wiadomość - to łatwe i bardzo przyjemne zajęcie. Takie kwiaty ułożone w bukiet będą wspaniałym prezentem z okazji nadchodzącego Dnia Mamy. Poniżej prezentujemy kurs wykonania kwiatów z bibuły krok po kroku!

Kwiaty z bibuły: co będzie potrzebne?

Aby samodzielnie zrobić kwiaty z bibuły, należy mieć pod ręką następujące materiały:

 • krepina (bibuła) czerwona i żółta;
 • krepina (bibuła) czerwona z dekoracyjnie przyciętym rąbkiem (do kupienia na giełdzie kwiatowej);
 • cienki drut ( może być nitka)
 • kuleczki z waty albo wełny;
 • ostre nożyczki;
 • obcążki.

Jak zrobić kwiaty z bibuły krok po kroku?

Czas przejść do działania - oto instrukcja, jak zrobić kwiaty z bibuły. Zajrzyj też koniecznie do galerii zdjęć (na poniżej artykułu), w której pokazujemy kolejne etapy prac wykonania kwiatów z bibuły.

 1. Wytnij płatki kwiatów. Pasek bibuły (12x20 cm) złóż kilka razy w prostokąt.
 2. Z jednej strony zaokrąglij rogi.
 3. Zrób kielich. Użyj bibuły (krepiny) z ozdobnym, rozkloszowanym brzegiem. Wytnij z niej kwadrat o boku 15 cm.
 4. Uformuj środek. Kuleczkę waty ułóż na kwadratowym kawałku żółtej krepiny. Zwiń nadmiar bibuły w łodyżkę.
 5. Owiń łodyżkę kielichem tak, aby środek znalazł się na jego dnie. Okręć drucikiem.
 6. Dodaj płatki z bibuły.
 7. Znów okręć kwiat u dołu drucikiem ( lub nitką). Przytnij drut obcęgami.
 8. Wywiń płatki delikatnie, aby się odchylały od kielicha. I kwiat z bibuły gotowy!

https://www.youtube.com/watch?v=eD6Zxts6K2o

 

 

 

Kwiaty z papierowych paseczków- quilling

Zapewne nie raz widziałeś prac wykonane techniką quillingu i pewnie uważasz, że to bardzo trudne. I tu się mylisz!:) Zacznij od prostych wzorów, a na pewno się uda! Kwiaty wykonane tą techniką pięknie prezentują się przyklejone na kartce- w ten sposób może powstać piękna laurka.

Poniżej link do filmu instruktażowego:

 

https://www.youtube.com/watch?v=KZg6BE0FvJY

 

Kwiaty z płatków kosmetycznych i bibuły

Kolejna propozycja to przebiśnieg. Co prawda śniegu w tym roku prawie nie mieliśmy, ale przebiśniegi i tak są malownicze, Będziecie potrzebować słomki, bibuły i płatków kosmetycznych. Jeden koniec słomki okręcamy brązową bibułą. Trzy płatki kosmetyczne zwijamy na brzegu w harmonijkę i mocujemy do słomki za pomocą nitki.Dolną część słomki okręcamy zieloną bibułą. Przebiśnieg gotowy.