To bardzo ważne, aby mówić do dzieci, że są wyjątkowe, że mają w sobie różne talenty, że codziennie mogą odkrywać swój potencjał.

Już po raz kolejny  kończymy rok szkolny piękną akcją „Pasek dla każdego ucznia”. 


Kolorowe paski umieszczone na świadectwie mają zwracać uwagę na najróżniejsze talenty uczniów. Tegoroczne „kolorowe paski” są wyjątkowo cenne, ponieważ to właśnie sami uczniowie nominowali swoich kolegów i koleżanki do paska w odpowiednim kolorze, chcąc w ten sposób podkreślić ich zaangażowanie i pracę w różnych obszarach życia szkolnego i pozaszkolnego. Młodzież, która otrzymała na świadectwie wysokie oceny z poszczególnych przedmiotów objętych programem nauczania oraz wzorowe lub bardzo dobre zachowanie tradycyjnie otrzyma świadectwo z biało-czerwonym paskiem. Paski w innych kolorach trafią do uczniów, którzy nie zdobyli wymaganej średniej, ale chętnie pokazują swoje pasje, talenty i dzielą się nimi. I tak:

  • niebieski pasek przeznaczony jest dla specjalistów technologicznych, informatyków, programistów,
  • żółty - dla wolontariuszy działających na rzecz drugiego człowieka,
  • zielony zdobędą miłośnicy przyrody i ekologii,
  • pomarańczowy pasek otrzymają uczniowie lubiący sport, aktywność fizyczną,
  • różowy trafi do uczniów uzdolnionych artystycznie,
  • fioletowy przeznaczony jest dla osób wnikliwych, zadających trudne pytania, poszukujących nieoczywistych rozwiązań.

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za życzliwe  przyjęcie tej inicjatywy i finansowe wsparcie  tegorocznej akcji  „Pasek dla każdego ucznia”.