Uczniowie klas ósmych i ich rodzice poszukują odpowiedzi na pytanie: Co dalej? Jaki kierunek kształcenia wybrać po szkole podstawowej? Aby sprostać potrzebom młodzieży, w naszej szkole już po raz kolejny zorganizowaliśmy „Giełdę Szkół – jaką szkołę, zawód wybrać?”


„Dobry zawód otwiera wiele drzwi” – tak brzmiało hasło tegorocznej Giełdy Szkół, która odbyła się 27 kwietnia. Podczas wydarzenia swoją ofertę wychowawczo-edukacyjną zaprezentowało 18 szkół ponadpodstawowych z Białegostoku, w tym licea ogólnokształcące, technika i szkoły branżowe.

Z przyjemnością gościliśmy:

IV Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida

VII Liceum Ogólnokształcące im. Nauczycieli Tajnego Nauczania

X Liceum Ogólnokształcące im. Wisławy Szymborskiej

Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych im. Mikołaja Kopernika

Zespół Szkół Rolniczych CKP

Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych im. Stefana W. Bryły

Zespół Szkół Mechanicznych CKP im. Świętego Józefa

Zespół Szkół Technicznych im. gen. Władysława Andersa

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Oddziałami  Integracyjnymi im. Stanisława Staszica

Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. kap. Władysława Wysockiego

Zespół Szkół Zawodowych Nr 5 im. gen. Ignacego Prądzyńskiego

Zespół Szkół Nr 10

Liceum Ogólnokształcące Politechniki Białostockiej

Zakład Doskonalenia Zawodowego

Technikum Usług Fryzjerskich „DEHAG extra”

Akademickie Medyczne Liceum Ogólnokształcące

Liceum Ogólnokształcące Centrum Szkół Mundurowych

I Liceum Ogólnokształcące Centrum Naukowo-Biznesowego FENIKS

Wydarzenie to miało na celu zaprezentowanie oferty edukacyjnej wszystkich poziomów kształcenia na rok szkolny 2022/2023 oraz wsparcie uczniów w podjęciu decyzji dotyczącej wyboru szkoły. Młodzież, odwiedzając poszczególne stoiska, mogła otrzymać ulotki i foldery z promocją szkoły, porozmawiać z nauczycielami i uczniami wybranej placówki, obejrzeć prezentację multimedialną, a także zrobić sobie fryzuję, nauczyć się zmiany koła w samochodzie, uczestniczyć w degustacji napojów i słodkości, podejrzeć jak wykonuje się cuda z drewna, owoców i warzyw.

Decyzja o wyborze szkoły ponadpodstawowej może mieć istotny wpływ na dorosłe życie. „Giełda Szkół” z pewnością przyczyniła się do tego, aby uczniowie dokonali jak najbardziej świadomego i trafnego dla nich wyboru edukacyjno-zawodowego.