21 maja przypada Światowy Dzień Różnorodności Kulturowej. Odnosi się on do zasady tolerancji i poszanowania dla różnorodności kulturowej oraz promocji i ochrony praw człowieka, w tym prawa do rozwoju.

Z tej okazji klasa III c wzięła udział w lekcji na żywo "Wiele kultur, jeden Świat!". Było to nasze kolejne spotkanie z panią Sabiną Piłat, która prowadzi kanał edukacyjny @naukawplecaku. Wybraliśmy się na wyprawę przez trzy kraje, na trzech kontynentach, które mają ze sobą coś wspólnego- język hiszpański. W czasie wirtualnej podróży odwiedziliśmy Hiszpanię, Filipiny oraz Kolumbię. Poznaliśmy wiele ciekawostek na temat kultury i obyczajów tam panujących. Dzieci wykonały również fantastyczne prace plastyczne. Lekcja na żywo okazała się interesująca oraz niezwykle kształcąca, a słowa jednego z moich uczniów "Każdy z nas jest inny, ale wszystkim należy się szacunek" stanowią podsumowanie zajęć.