DBI 2021 

9  lutego 2021 roku obchodziliśmy po raz kolejny Dzień Bezpiecznego Internetu.

Hasło tegorocznych obchodów- „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy Razem!”. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo.

Uczniowie brali udział w zajęciach edukacyjnych O nawykach i rytuałach cyfrowych. Proponowane ćwiczenia dały impuls do wspólnego zagłębienia się w temat nawyków dotyczących korzystania z nowych technologii i sprawdzenia, jak są one postrzegane przez dzieci, z ich perspektywy oraz w ich otoczeniu. To doskonała okazja do przyjrzenia się przekonaniom i pierwszym nawykom cyfrowym najmłodszych. Główne pytanie towarzyszące aktywnościom brzmiało : “Jak wyglądałby świat bez smartfonów, komputerów i Internetu?”. Pojawiały się nietypowe, zaskakujące odpowiedzi. Dzieci miały też możliwość wykonania prac plastycznych. W ramach programu Dzieci uczą Rodziców,  uczniowie obejrzeli  prezentację "Wirtualny Świat", wykonali zadania związane z bezpieczeństwem w sieci.

Trudno wyobrazić sobie świat bez ekranów, należy jednak pamiętać o higienie cyfrowej.