Witam Was bardzo serdecznie. 

Zbliżają się Święta Wielkanocne i proponuję Wam dziś do wysłuchania i obejrzenia piosenki związanej z nadchodzącym czasem radości.

https://www.youtube.com/watch?v=qKY9oeELKn4   

Życzę Wam Wesołych Świąt, dużo zdrowia i uśmiechu!  

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.

Drodzy Rodzice,

przedstawiam zadania do dalszej pracy.

Drogie dzieci, drodzy rodzice!

Zapraszam Was do zabawy i nauki z językiem angielskim. Obejrzyjcie krótką prezentację:

https://www.youtube.com/watch?v=RjRbX4UTOG8

Jakie zabawki poznaliśmy na zajęciach- opowiedzcie rodzicom. Pojawiły się też nowe zabawki- spróbujcie powtórzyć ich nazwy za nagraniem. 

Jakie są Wasze ulubione zabawki? 

Narysujcie waszą ulubioną zabawkę. Może być kilka ulubionych zabawek. Opowiedzcie (używając angielski słów) o nich rodzicom- podajcie ich nazwę, opowiedzcie o użytych kolorach, nazwijcie części ciała- jeśli się takie znajdą na obrazku! Technika pracy dowolna, format A4. Zdjęcie pracy możecie przesłać na maila klasy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do poniedziałku 06.04.

Pracę schowajcie do teczki i po przerwie przynieście do szkoły. 

Życzę powodzenia i pozdrawiam!

Monika Kuchcińska

Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Poniższą wiadomość kieruję głównie do Rodziców, których dzieci uczęszczają na zajęcia logopedyczne, ale pozostali są również mile widziani :)

Kwarantanna się przedłużyła, co niestety nie wpływa pozytywnie na przebieg terapii logopedycznej. Jednak my wciąż możemy pracować z dziećmi i zadbać, by ich dotychczasowa praca nie poszła na marne. Poniżej zaprezentuję dwie platformy on-line, dzięki którym można bezpłatnie ćwiczyć w domu.

Pierwszą z nich jest absolutnie rewelacyjna Mimowa. Posiada kolorową szatę graficzną i wiele ciekawych opcji. Możemy poćwiczyć narządy artykulacyjne, wzbogacać zasób słów oraz poutrwalać właściwą wymowę wyrazów. Jedyne, co trzeba zrobić, to się zalogować. Link do strony:

Drugą propozycją jest strona Superbelfrzy RP. Można na niej grać w memory, wyszukiwać ukryte słowa, a także ćwiczyć słuch fonematyczny, który jest tak ważny dla czytania i pisania. To ciekawe rozwiązaniem, które spodoba się również uczniom starszym. Link do strony: http://www.superbelfrzy.edu.pl/category/gry-edukacyjne/logopedyczne/

Ponadto zachęcam do kontaktu ze mną Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz do powtarzania treści z zeszytów logopedycznych.

Życzę dużo zdrowia i optymizmu,

Magdalena Rutkowska