W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie klasy 3c uczestniczyli w projekcie zatytułowanym " Matematyka. Co się liczy w sporcie?" przygotowanym przez Fundację Uniwersytet Dzieci w Klasie organizatora pierwszego i największego uniwersytetu dla małych studentów.

 

Podczas cyklu inspirujących lekcji dzieci miały okazję wykazać się sprawnościami z zakresu matematyki i jak na studentów przystało zaliczać poszczególne zadania. Indeksy przesłane przez organizatora bardzo ucieszyły tropicieli matematyki, motywowały również do podejmowania wysiłku.

Dzięki udziałowi w projekcie uczniowie:

- rozwinęli umiejętności samodzielnego, logicznego i krytycznego myślenia,

- zapoznali się z podstawowymi pojęciami i działaniami matematycznymi,

- nauczyli się, jak korzystać z wiedzy matematycznej w życiu codziennym.

Bardzo dziękuję Fundacji Uniwersytet Dzieci w Klasie za wspaniałe przygotowanie projektu, a moim uczniom gratuluję zaangażowania i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy.