Jasełka to widowisko o Bożym Narodzeniu, które od wieków wpisane jest w polską tradycję. Czas oczekiwań na to święto należy do najpiękniejszych w roku, to czas wyjątkowy, pełen serdeczności i radości. 

Uczniowie klasy II "c" i III "a" przy współpracy z wychowawcą świetlicy przygotowali "Kukiełkowe Jasełka" dla przedszkolaków z oddziału "Liski" z Przedszkola Samorządowego w Choroszczy, dla dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniów klas pierwszych. 

Celem przedstawienia było wprowadzenie wszystkich w refleksyjny nastrój podczas oczekiwania na zbliżające się święta. Młodzi artyści przy udziale kukiełek wprawiając je w ruch, przedstawili narodziny Jezuska, obok aniołów, Józefa i Maryi "Dzieciątko w żłobie" witali pastuszkowie, Trzej Królowie i dzieci. Scenki z życia nowo narodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców przeplatane były kolędami. 

Jasełka wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój, a śpiew polskich kolęd uświadomił, że święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko.

Dziękuję wszystkim uczniom za zaangażowanie i wspaniałe przedstawienie, które obejrzało około 190 dzieci.