9 czerwca byliśmy na wycieczce w Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy. Obejrzeliśmy niezwykłą wystawę pt.”Rekonstrukcje ubiorów dziecięcych od XVII do XIX wieku”. Dowiedzieliśmy się, jak zmieniała się moda dziecięca na przestrzeni trzech stuleci. Obiekty na wystawie to prace, które brały udział w konkursie "Ubiory dziecięce od XVII do XIX wieku" zorganizowanym w ramach projektu Wilanów dla młodych talentów w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, autorstwa Marii Zielińskiej. Po obejrzeniu wystawy zorganizowaliśmy drugie śniadanie na kocach przed pałacem. Następnie w drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w nowym miejscu w Choroszczy – prawdziwej tężni solankowej. Przysiedliśmy na ławeczkach i pooddychaliśmy pełnym zdrowotnych właściwości powietrzem. Skorzystaliśmy również z placu zabaw położonego tuż obok. Po całym dniu atrakcji zadowoleni i zmęczeni wróciliśmy do szkoły.  

wychowawczzyni Barbara Miezianko