Jest wiele dni w roku, które dzieci lubią najbardziej, niewątpliwie jednym  z nich jest 1 czerwca. Jest to dzień szczególny w życiu dzieci na całym świecie. Trudno się temu dziwić skoro w tym dniu w szkołach organizowane są  konkursy  i zabawy.

Tak też było w tym dniu w naszej szkole. Rozpoczęliśmy ten dzień od rozmowy o prawach i obowiązkach dziecka i wykonania plakatu Dzieci Świata. Następnie wzięliśmy udział w zabawach na świeżym powietrzu zorganizowanych przez Radę Rodziców. Rodzice  udekorowali boisko, przebrali się w kolorowe stroje i przygotowali stanowiska – zabawy sprawnościowe, tory przeszkód, bańki mydlane. Wynik w tych konkurencjach nie był najważniejszy, liczyła się jedynie dobra zabawa. Po zabawach sportowych wróciliśmy do klasy na drugie śniadanie, następnie wykonaliśmy klasowy latawiec. Dziewczynki z własnej inicjatywy przygotowały występ taneczny i pokaz mody. Dobry humor i pogoda dopisywały nam cały dzień.  Zaangażowaniem oraz chęcią udziału w zabawie, dzieci udowodniły, że można wspaniale się bawić nie tylko w świecie wirtualnym.

wychowawczyni Barbara Miezianko