Dnia 18 grudnia 2019 roku w naszej szkole uczestniczyliśmy w radosnym wydarzeniu,  podczas którego mogliśmy obejrzeć między innymi przedstawienie pt. „Bóg się rodzi”. Na to spotkanie przybyli zaproszeni goście, a wśród nich Burmistrz Choroszczy Pan Robert Wardziński, ksiądz proboszcz Leszek Struk, a także rodzice naszych uczniów.


Na początku tej szkolnej uroczystości, zorganizowanej z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia Pani Dyrektor Ewa Zawistowska przywitała serdecznie wszystkich zaproszonych gości oraz całą  szkolną społeczność. Następnie obejrzeliśmy piękny taniec z szarfami, który przygotowali uczniowie klasy IIc pod kierunkiem Pani Agnieszki Zajko do utworu Leonarda Cohena „Hallelujah”. Kolejnym punktem wydarzenia było przedstawienie,  w którym wzięli udział uczniowie klasy Vc i Ve, a także  6 uczennic z VIII klasy. Mogliśmy zobaczyć i przeżyć wydarzenia, które miały miejsce 2000 lat temu. Od momentu poszukiwania przez Świętą Rodzinę noclegu poprzez powitanie maleńkiego Dzieciątka Jezus narodzonego w ubogim żłóbku na sianie przez pasterzy oraz trzech króli. Obok tych bardzo ważnych dla każdego chrześcijanina zdarzeń obserwowaliśmy równocześnie rozgrywające się sceny z życia współczesnego człowieka. Ukazany został obraz dziecka, które tęskni za prawdziwą miłością i czułością ze strony rodziców. Sztuka kończy się pięknym przesłaniem: „To jest orędzie z Betlejem. Bóg rodzi się dla nas i w nas. Abyśmy umieli kochać, tak czule jak Jezus nasz Pan.”

Po wzruszającym przedstawieniu uczniowie klasy Ic pod kierunkiem wychowawczyni Pani Urszuli Misiewicz wykonali z wielką dokładnością i delikatnością taniec z szarfami.

Z wielkim entuzjazmem ze strony uczniów spotkał się występ nauczycieli i zaproszonych gości, którzy zaśpiewali kolędę "Gore gwiazda Jezusowi" i "Skrzypi wóz".

Po występach uczniów naszej szkoły i nauczycieli Pani Ewa Zawistowska i Pan Burmistrz Robert Wardziński nagrodzili zwycięzców konkursów literackich, plastycznych oraz sportowych dyplomami, nagrodami, a także pucharami.

Nagrodą i niezwykle radosnym przeżyciem dla wszystkich uczestników tego wydarzenia był występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Wasilkowa, która brawurowo wykonała znane i lubiane światowe, muzyczne przeboje. 

Na zakończenie tego radosnego i pełnego przeżyć spotkania Pani Dyrektor Ewa Zawistowska, Pan Robert Wardziński Burmistrz Choroszczy i ksiądz proboszcz Leszek Struk złożyli wszystkim zebranym płynące z serca życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

Dorota Sadowska, Maciej Kościelecki, Izolda Hukałowicz, Aneta Horodeńska