W dniach 11- 18 października 2019 r. odbyły się w naszej szkole rozgrywki logicznego myślenia i twórczej aktywności. Kilka dni przed finałowym rozgrywkami uczniowie rozwiązywali zadania treningowe. W ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania (Code Week) wyłoniliśmy Mistrzów Sudoku.


Sudoku literowe - w turnieju wzięły udział wszystkie grupy uczące się języka niemieckiego, t. j. klasy siódme i ósme. Uczniowie byli bardzo zaangażowani i zainteresowani rozwiązywaniem nietypowego sudoku.

Organizator : Agnieszka Sławińska

 

Sudoku chemiczne - w turnieju wzięło udział 40 osób z klas szóstych. Najszybciej rozwiązała sudoku chemiczne Zuzanna Oleksiej z VI B. W ramach zajęć opiekuńczo - wychowawczych uczniowie klas czwartych rozwiązywali sudoku on-line, klasy piąte miały możliwość  rozwiązania sudoku graficznego.

Sudoku liczbowe - w turnieju wzięło udział 86 uczniów z klas IV-VIII. Mistrzowie Sudoku : Gabriela Marcinowicz VI B , Małgorzata Kaczmarek IV A , Zuzanna Oleksiej VI B, Julia Sienkiewicz VI B.

Organizatorzy : Anna Kozłowska, Marta Owczarczuk, Alicja Gniedziejko

 

Sudoku jest obecnie jedną z najpopularniejszych łamigłówek na świecie. Sudoku to świetne ćwiczenie umysłu i doskonała zabawa. 

Wspólnie z Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w dniu 16.10.2019 w świetlicy szkolnej zorganizowany został turniej gier logicznych. Pokaz gier logicznych przygotował i poprowadził Kacper Kulesza, absolwent naszej szkoły. Wydarzenie odbyło się pod bacznym okiem instruktora Pana Łukasza Konopiackiego. 

 Wszystkie podjęte działania mają na celu zachęcenie młodych ludzi, uczniów naszej szkoły do poznania świata kodowania, gier i logiki. 

EU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób. Nauka kodowania pomaga wszystkim zrozumieć otaczający nas świat, który ulega ciągłym zmianom.