Dzień Babci i Dziadka to niezwykłe święto. W tym dniu pragniemy zrobić wszystko, aby poczuli się wyjątkowo. Są to osoby obdarowane przez wnuki dużym szacunkiem i miłością. 

10 grudnia uczniowie klas III Szkoły Podstawowej uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Panią Agnieszką Suchowierską, które odbyły się w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy.

3 grudnia uczniowie klasy IIIc i IIId byli na wycieczce w Kinie Helios na filmie pt. "Był sobie pies", a następnie udali się pieszo do Oddziału Regionalnej Telewizji Polskiej mieszczącej się przy ul. Włókienniczej w Białymstoku. 

21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. W tym roku nasze hasło brzmiało "Uśmiechnij się i bądź życzliwy". Uczniowie klasy IIIc i IIId zaprosili wszystkich uczniów klas 0-III, nauczycieli, panią Dyrektor na przedstawienie o przyjaźni i życzliwości. Przypomnieliśmy, że najlepiej uśmiechnąć się do drugiego człowieka, powiedzieć miłe słowo, przesłać ciepłe spojrzenie.

Dnia 12 listopada 2019r. uczniowie klasy III "c" i III "d" pojechali na wycieczkę do Teatru Lalek na spektakl pt. "Przyjaciele z Bullerbyn", a następnie udali się do Muzeum Wojska Polskiego, gdzie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych pt. "Do hymnu".Uczniowie mieli możliwość obejrzenia mundurów wojskowych po II wojnie światowej, do czasów współczesnych.