Uczniowie klas siódmych i ósmych pod opieką pani Ewy Zalewskiej uczestniczyli w poniedziałek 25 listopada br. w kolejnym spotkaniu „Kawiarenki Historycznej” zorganizowanym przez Towarzystwo Przyjaciół Choroszczy i Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy. Tematem przewodnim tego wieczoru była „Historia Policji Państwowej okresu międzywojennego w obrazach rekonstrukcji historycznej”.


W dniach 18-24 listopada 2019 roku po raz szósty obchodziliśmy w Szkole Podstawowej w Choroszczy Tydzień Edukacji Globalnej.  21. edycja europejskiego Tygodnia Edukacji Globalnej odbywała się pod hasłem ,,Obudźmy się! To ostatni dzwonek dla klimatu”. Dlaczego działania na rzecz klimatu są tak ważne?


W ramach Tygodnia Edukacji Globalnej 21 listopada 2019 roku uczniowie klas VII i VIII uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych "Obudźmy się! To ostatni dzwonek dla klimatu, czyli czas na działanie!". Głównym celem zajęć było zapoznanie młodzieży z zagadnieniem zmian klimatu oraz identyfikacji czynników mających wpływ na jego ocieplenie, wywołanie dyskusji i wypracowywanie własnego zdania na ten temat oraz podniesienie świadomości ekologicznej związanej ze zmianą klimatu.


Dnia 11 listopada obchodzimy w naszym kraju Narodowe Święto Niepodległości. Jest to symbol wiary, walki o wolność oraz zwycięstwa. 11 listopada 1918 roku, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość i powróciła na mapę Europy. Dla upamiętnienia 101. rocznicy tego wydarzenia - 8 listopada 2019 roku – w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, którą uświetnili swoją obecnością pan Robert Wardziński - burmistrz Choroszczy, ksiądz proboszcz Leszek Struk, pani Dorota Muczyńska – przewodnicząca Rady Rodziców, pani Małgorzata Łotowska oraz rodzice naszych uczniów.


Na ostatnich październikowych zajęciach koła polonistycznego uczniowie spotkali się na wspólnym czytaniu drugiej części ,,Dziadów” Adama Mickiewicza. Wszystko  odbyło się w niecodziennej atmosferze.