Nadeszły czasy nowinek elektronicznych, które zdawałoby się, zmienią na dobre formę składania życzeń. Ale okazuje się, że ludzie wracają do sprawdzonych i eleganckich form składania życzeń.

6 grudnia jest dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Dla wielu uczniów Mikołajki to jeden z najprzyjemniejszych dni w trakcie roku szkolnego. Od samego rana po korytarzach chodzą uczniowie w mikołajkowych czapkach. Jaka byłą radość, gdy do naszej szkoły zawitał Święty Mikołaj. Przybył w towarzystwie pięknych Śnieżynek. Dzieci przywitały go z ogromnym entuzjazmem. Każdy tego dnia był uśmiechnięty i miał dobry humor. Serdecznie dziękujemy Świętemu Mikołajowi za odwiedziny. 

Wychowawczyni Barbara Miezianko 

5 grudnia uczniowie klasy I a byli na wycieczce w Białymstoku. 


Pierwszym punktem programu wycieczki była wizyta w Kinie Helios. Dzieci obejrzały niezwykle popularną animowaną baśń Disneya "Kraina Lodu 2". Zachwycił je niezwykły wygląd przedstawionej puszczy i jej magicznych mieszkańców. Ich serca skradł bohater baśni, przesympatyczny bałwanek Olaf. Po seansie udaliśmy się do Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego im. Profesora Andrzeja Myrchy. Tam dzieci obejrzały wystawę zwierząt charakterystycznych dla Podlasia oraz wysłuchały ciekawostek na temat ich życia. Z wycieczki wróciły zadowolone.

Wychowawczyni Barbara Miezianko 

 

 

W czwartek 24 października uczniowie klasy I a w ramach realizowanego projektu „Zdrowo jemy i rośniemy” przygotowali zdrowy posiłek – pyszne i kolorowe kanapki.

W ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania w dniach od 5 do 20 października klasa I a rozpoczęła przygodę z kodowaniem bez użycia komputera. Dzieci zostały zapoznane z zasadami kodowania w oparciu o czynności dnia codziennego. W tych dniach odbyło się wiele zabaw i  aktywności związanych z kodowaniem.