Zespół Szkół w Choroszczy
Publiczne Liceum Ogólnokształcące              Publiczne Gimnazjum im. Ks. Kardynała
                                             Stefana Wyszyńskiego

KONCEPCJA PRACY SZKOŁY

Z drobiazgów życiowych, wykonywanych wielkim sercem powstaje wielkość człowieka

Prymas Polski Ks. Kardynał Stefan Wyszyński


           29.06.2012

Koniec roku szkolnego 2011/2012!

Uczniowie klas trzecich gimnazjum w dniu wczorajszym (czwartek), a pozostali uczniowie Zespołu Szkół w Choroszczy - dzisiaj, zakończyli rok szkolny 2011/2012. Z tej okazji naszą szkołę odwiedził ksiądz Leszek Struk - Proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela i św. Szczepana Męczennika w Choroszczy oraz Mirosław Zalewski - zastępca burmistrza Choroszczy. Najlepsi uczniowie otrzymali nagrody książkowe, rozdano również statuetki "Orlików".

28.06.2012

Podsumowanie konkursów w Muzeum Wojska w Białymstoku

W dniu 27 czerwca 2012 roku o godz. 12.00 w Sali Rycerskiej Muzeum Wojska w Białymstoku odbyło się uroczyste posumowanie konkursów plastycznych "Moja przygoda w Muzeum" oraz "Umarłym pamięć, żyjącym pojednanie. Polacy i Sybir XVIII - XXw.". Wśród osób nagrodzonych nie zabrakło również uczniów z Publicznego Gimnazjum im. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W kategorii wiekowej 13-15 lat obie główne nagrody w konkursie plastycznym "Moja przygoda w Muzeum" zdobyły uczennice naszej szkoły: Aneta Molska z klasy IIIc i Agnieszka Skorulska z IIb.

28.06.2012

Chcę tu być z moją sztuką

Zapraszamy do obejrzenia filmowej rejestracji warsztatów artystycznych "Chcę tu być z moją sztuką". Autorką projektu jest Monika Tekielska. Młodzież z Gimnazjum w Choroszczy uczyła się podczas warsztatów wyrażać siebie w różnych dziedzinach sztuki współczesnej (m.in. land-art, happening, mural czy body-art). Jednocześnie poznawała podstawy filmowania przydatne do rejestrowania przebiegu projektu.

27.06.2012

I TURNIEJ WIEDZY REGIONALNEJ
"NASZA MAŁA OJCZYZNA - CHOROSZCZ I OKOLICE"

W dniu 21. 06. 2012 roku w Zespole Szkół w Choroszczy po raz pierwszy odbył się Turniej Wiedzy Regionalnej "Nasza Mała Ojczyzna - Choroszcz I Okolice". W konkursie wzięło udział pięć drużyn, które uzyskały najlepsze wyniki w pierwszym etapie rozegranym 30 maja bieżącego roku. Do pierwszej części turnieju przystąpiło 16 trzyosobowych drużyn z 14 klas gimnazjum. Polegał on na rozwiązaniu testu sprawdzającego wiedzę uczestników na temat historii, tradycji, zabytków, pomników przyrody i instytucji gminy Choroszcz.

Czytaj całość ...

26.06.2012

"Jaki odczyn mają wybrane substancje z życia codziennego?"

W ostatnich tygodniach roku szkolnego 2011/2012 uczniowie Publicznego Gimnazjum w Choroszczy podsumowali realizowany projekt edukacyjny pt. "Jaki odczyn mają wybrane substancje z życia codziennego?". Są to Aleksandra Jarocka (IIb), Piotr Zawadzki (IIa), Marlena Zajkowska (IId), Paulina Raciborska (IIa), Damian Jemielity (IIa), Patryk Klepacki (IIa), Adrian Kozłowski (IIa), Maciej Osiepski (IIa) i Oliwer Emanuel Słota (IIa). W trakcie pikniku rodzinnego uczniowie zaprezentowali osiągnięte wyniki oraz przeprowadzili pokaz doświadczeń mających na celu określenie odczyny wybranej substancji. Obserwacje i wyniki przeprowadzonych badań uczniowie zamieścili w prezentacjach multimedialnych które można zobaczyć poniżej.

Prezentacja 1          Prezentacja 2

26.06.2012

Uwaga uczniowie i rodzice!

W zakładce Podręczniki możecie znaleźć wykaz podręczników na rok szkolny 2012/2013 dla poszczególnych klas gimnazjum i liceum.

24.06.2012

"W Stumilowym Lesie"

W poniedziałek 18 czerwca 2012 roku uczniowie ze SKC bawili się wspólnie z uczniami klasy pierwszej szkoły podstawowej. Przygotowane przez wolontariuszy gry i zabawy dotyczyły przygód Kubusia Puchatka. Pierwszoklasiści wykazali się ogromną wiedzą na temat przygód przyjaciół ze stumilowego lasu. Bezbłędnie odgadli, gdzie mieszkają bohaterowie, bez problemu też dopasowali przedmioty związane z Króliczkiem, Prosiaczkiem, Sową, Kłapouchym. Najciekawszą konkurencją było przeciąganie liny z Kubusiem Puchatkiem - Adrianem Waszczukiem. Wszystkie dzieci wzięły udział i dostały symboliczne nagrody - cukierki.

23.06.2012

Zakończenie XXXI Dni Choroszczy
w rękach gimnazjalistów

Czy mówią Ci coś słowa "Chcę tu być z moją sztuką. Nagraj to!*" ? Czy tak, czy nie, powinieneś być razem z nami w niedzielę 24 czerwca o 21:30 na Placu Brodowicza w Choroszczy na plenerowym wieczornym świętowaniu. Nie przegap okazji by zobaczyć jak twórcza i pełna pasji jest młodzież z Choroszczy i okolic! Zobacz na dużym ekranie pod gwiaździstym niebem film "Kameo" nagrywany przez młodzież przez 6 miesięcy twórczych zmagań ze sztuką. Wysłuchaj debiutanckiego koncertu, nowej metalowej grupy SWARM. Pierwszy pełny koncert chłopaków, a już własne kompozycje, żadne covery!

Czytaj całość ...

22.06.2012

Szkolny turniej szachowy

Zakończyły się rozgrywki trwającego w świetlicy szkolnej przez cały II semestr turnieju szachowego rozgrywanego w kategorii indywidualnej. Przystąpiło do niego 27 osób z całej szkoły. Pary rozgrywające zostały dobrane na drodze losowania. Każda z nich miała do dyspozycji godzinę lekcyjną na rozegranie partii - osoba przegrana traciła prawo przejścia do następnej tury. Ostatecznie drogą eliminacji wyłoniona została para finałowa: Adrian Kozłowski z kl. IIa i Szymon Gawryluk z kl. IIb. Po bardzo emocjonującej rozgrywce zwyciężył Adrian Kozłowski. Natomiast Piotr Zawadzki z kl. IIa i Paweł Sidorowicz z kl. Ib rywalizowali ze sobą o III miejsce, które ostatecznie uzyskał Piotr Zawadzki.

Czytaj całość ...

22.06.2012

"Jakie kraje Unii Europejskiej warto zwiedzić?"

W ostatnich tygodniach roku szkolnego 2011/2012 uczennice z klas II naszego gimnazjum realizowały projekt edukacyjny pt. "Jakie kraje Unii Europejskiej warto zwiedzić?". Są to - Justyna Polak, Justyna Krysztopik, Karolina Panas, Justyna Miastkowska, Emilia Kozłowska, Paulina Kraśnicka, Ewelina Pogorzelska, Martyna Duszyńska, Paulina Grodzka, Justyna Grodzka, Patrycja Mikulska, Kamila Mojsak, Aneta Szczygielska, Anna Aleksandra Kozłowska, Justyna Cieśluk, Joanna Rojecka, Kamila Roszkowska i Ewelina Szostkiewicz. Dziewczęta przygotowały plakaty reklamujące walory turystyczne krajów UE, prezentacje multimedialne oraz ozdobiły salę 222 kolorowymi flagami państw członkowskich. Efekty swojej pracy prezentowały na godzinach wychowawczych.

CZECHY          BELGIA

17.06.2012

Wycieczka Śladami Patrona

Laureaci konkursu wiedzy o ks. kard. St. Wyszyńskim podążali śladami swojego patrona. Dotarli do Zuzeli, rodzinnej miejscowości małego Stefanka. Modlili się w zabytkowym kościele przed obrazem Prymasa. Zwiedzili szkołę, w której swoją edukację rozpoczynał młody Stefek. W drodze powrotnej podziwiali Muzeum Wsi i Rolnictwa w Ciechanowcu, gdzie w urokliwym zakątku przyrody doświadczyli uroków dawnych lat.

16.06.2012

SZKOLNY DZIEŃ KIBICA REPREZENTACJI POLSKI

Piątek - dzień przed ostatnim meczem grupowym naszej reprezentacji na Euro 2012 - był w naszej szkole Dniem Kibica. Uczniowie ubrali się w barwy narodowe, nie zabrakło także okolicznościowych dekoracji i gadżetów. A wszystko po to, by wesprzeć naszych piłkarzy i okazać solidarność z piłkarską reprezentacją Polski. Ze Święta Kibica płynie także przesłanie fair play i nauka zasad zachowania na trybunach podczas meczów i zawodów wszystkich dyscyplin sportowych. "Biało-czerwonej" euforii poddali się nie tylko uczniowie, co widać na zdjęciach powyżej. Fotorelacja z tego niezwykłego dnia dostępna jest w Galerii zdjęć w kategorii Imprezy szkolne.

11.06.2012

"Moja klasa w procentach"

11 uczniów Publicznego Gimnazjum w Choroszczy z klas: 2a (Maria Wasiluk, Natalia Paulina Chrzanowska, Ewelina Pawełko, Tomasz Baszeń), 2c (Edyta Kurzyna) i 2b (Dominika Łazowska, Sylwia Andruszkiewicz, Dominika Maziec, Marta Ciereszko, Maciej Znosko, Damian Gawryluk), realizowało w bieżącym roku szkolnym projekt edukacyjny "Moja klasa w procentach". Wystawę prac, która jest efektem działań uczniów, można zobaczyć w sali 204 naszej szkoły. Wyniki przeprowadzonych badań zamieścili również w prezentacjach multimedialnych, które można znależć poniżej.

Projekt 2A i 2C          Projekt 2B

06.06.2012

Konkurs plastyczny rozstrzygnięty!

Dnia 1 czerwca 2012r. rozstrzygnięty został konkurs plastyczny "Okładka mojej ulubionej książki", zorganizowany w związku z obchodami Dni Oświaty, Książki i Prasy. W konkursie wzięło udział 10 uczestników, wpłynęło 14 prac. Laury zwycięstwa przypadły Kamili Polak z klasy Ic, która namalowała aż 5 projektów okładki swojej ulubionej książki "W pustyni i w puszczy".

Czytaj całość ...

01.06.2012

KONKURS FOTOGRAFICZNY
Choroszcz piękna jak baśń

Zapraszam wszystkich uczniów Zespołu Szkół w Choroszczy do udziału w konkursie fotograficznym "Choroszcz piękna jak baśń". Prace konkursowe mają ukazywać piękno Choroszczy i okolic. Każdy uczestnik może dostarczyć do 5 zdjęć wywołanych w formacie 15x21 cm. Konkurs zostanie zakończony z dniem 19 czerwca. Prace konkursowe należy dostarczyć podpisane na odwrocie (imię i nazwisko autora, klasa, miejsce wykonania zdjęcia) do pana Dariusza Bielawskiego. Życzę dobrej zabawy i wymiernych efektów pracy ze światłem.

Dariusz Bielawski

31.05.2012

TURNIEJ WIEDZY REGIONALNEJ
"NASZA MAŁA OJCZYZNA - CHOROSZCZ I OKOLICE"


Dnia 30 maja 2012 roku w świetlicy szkolnej. odbył się I etap Turnieju Wiedzy Regionalnej. Konkurs ma na celu: zainteresowanie uczniów historią oraz teraźniejszością Choroszczy i okolic, kształtowanie poczucia tożsamości regionalnej i emocjonalnego związku z "małą Ojczyzną".
I etap miał formę testu jednokrotnego wyboru. Wzięło w nim udział 17 trzyosobowych drużyn reprezentujących wszystkie klasy gimnazjum.


Do drugiego etapu zakwalifikowało się pięć drużyn reprezentujących następujące klasy:
- I B - Michał Tołoczko; Piotr Kraśnicki; Magdalena Malinowska
- III A - Dzieniszewska; Michał Talipski; Patryk Gogol
- II B - Jarocka Aleksandra; Agnieszka Skorulska; Paulina Wrona
- II A - Gabriela Kosel; Tomasz Baszeń; Ewelina Pawełko
- III C - Aneta Molska; Eliza Lipińska; Katarzyna Kopczewska

Gratulujemy!
Ewa Zalewska; Anna Kozłowska

31.05.2012

Turniej tenisa stołowego zakończony!

W dniu 31.05.2012 w świetlicy szkolnej odbył się finał turnieju tenisa stołowego. W rozgrywkach wzięło udział 36 zawodników. Mecze rozgrywane były podczas długiej przerwy w świetlicy szkolnej w ramach akcji "Przerwa z pomysłem". Dwóch najlepszych zawodników rozegrało mecz finałowy w dniu obchodów Dnia Dziecka w naszej szkole. Zwycięzcy: Hubert Hodun (I miejsce), Jakub Bystrowski (II miejsce), Aneta Szczygielska (III miejsce) otrzymali dyplomy i nagrody. Gratulujemy!


22.05.2012

Spotkanie z dziećmi z Czeczenii

W sobotę 19 maja 2012 roku członkowie Szkolnego Koła Caritas oraz Samorządu Szkolnego w ramach projektu "Szkoła Tolerancji" spotkali się z dziećmi z Czeczenii, aby razem ozdobić różne przedmioty techniką decoupage. Warsztaty odbyły się w budynku Fundacji Edukacji i Twórczości w Białymstoku. Trudność sprawiło poprawne wymówienie czeczeńskich imion, ale po kilku poprawkach język już się nie plątał i wtedy wszystko poszło jak z płatka. Farby, pędzle, brudne ręce, suszarki i wspaniały efekt końcowy. Wszystkie ozdobione przedmioty wyglądały przepięknie. Uczestnicy świetnie się bawili i nauczyli się techniki decoupage. Na pewno miło będą wspominać to spotkanie.

22.05.2012

Drodzy Rodzice!

Serdecznie zapraszamy na konsultacje, które odbędą się jutro, 23 maja 2012 roku w godzinach 17.00-19.00 w Zespole Szkół w Choroszczy.

22.05.2012

Historia i ludzie

Spotkanie z p. Janem Adamskim w bibliotece szkolnej dnia 18 maja br. na pewno dla wielu uczestników z klasy II a i III e stało się przyczynkiem do przemyśleń o ludziach uwikłanych w historię. Wystawa pięknych fotografii "Krzyże i kapliczki" autorstwa p. Szymona Paczyńskiego pokazała nam Ziemię Choroszczańską, jakiej na co dzień nie zauważamy. Każdy przydrożny krzyż, wiekowa kapliczka mają w sobie historię wielu ludzi. Kto je stawiał, rzeźbił, dbał, by nie upadły? Kto i dlaczego umieścił je w lesie, przy drodze czy obok swojego domu? Na te i wiele innych pytań odpowiedział nam wspaniały gawędziarz i znawca historii naszego regionu - pan Jan Adamski.

Czytaj całość ...

17.05.2012

Warto zobaczyć !

Dnia 18.05.2012r. o godzinie 11.50 w bibliotece Publicznego Gimnazjum w Choroszczy odbędzie się spotkanie z panem Janem Adamskim, działaczem Towarzystwa Przyjaciół Choroszczy, gawędziarzem i historykiem amatorem. Przyczynkiem do spotkania ze znanym choroszczaninem jest wystawa zdjęć "Krzyże i kapliczki" autorstwa pana Szymona Paczyńskiego, która zawitała w progi naszej szkoły dzięki panu Józefowi Waczyńskiemu, prezesowi Towarzystwa Przyjaciół Choroszczy. Uczestnicy spotkania mogą liczyć na ciekawe opowieści, które wzbogacą naszą wiedzę o Choroszczy i okolicznych wsiach. Zapraszamy.

Anna Dąbrowska - Czochańska
Irena Słomińska, Ewa Zalewska

10.05.2012

Klasa 2a zwycięzcą
I Drużynowych Mistrzostw Gimnazjum w szachach !!!

6 miesięcy rywalizacji, 14 trzyosobowych drużyn z poszczególnych klas gimnazjum, 36 meczy zespołowych, 42 zawodników turnieju głównego, 70 uczestników turnieju (wliczając eliminacje wewnątrzklasowe), 360 pojedynków indywidualnych - to bilans I Drużynowych Mistrzostw Gimnazjum w szachach.
Zwycięzcą mistrzostw została klasa 2a w składzie: Adrian Kozłowski, Piotr Zawadzki, Tomasz Baszeń, która po zaciętym pojedynku wygrała 5:4 z klasą 1b (Paweł Sidorowicz, Piotr Kraśnicki, Adrian Silwonik).
Trzecie miejsce wywalczyła klasa 2b w składzie: Szymon Gawryluk, Damian Gawryluk, Daniel Józef Niżyński, która pokonała 7,5:1,5 klasę 3c (Katarzyna Kopczewska, Gabriela Talipska, Klaudia Kazimierczuk).
Zwycięzcom gratulujemy !!! Kolejne zawody drużynowe odbędą się w nowym roku szkolnym - zapraszamy.
Szczegóły dotyczące Finału, turniejów eliminacyjnych oraz regulamin Drużynowych Mistrzostw Gimnazjum znajdziecie TUTAJ oraz w zakładce Koło szachowe w kategorii Zajęcia pozalekcyjne.

10.05.2012

Sukces naszych gimnazjalistów
w Wiosennym Turnieju Podlaskiej Ligi Badmintona

Sukcesem naszych gimnazjalistów zakończył się Wiosenny Turniej Podlaskiej Ligi Badmintona o puchar Burmistrza Choroszczy. Zawody, w których rywalizowali zawodnicy z Białegostoku, Suwałk, Juchnowca Kościelnego, Kleosina oraz Choroszczy, rozegrane zostały 28 kwietnia 2012r. (sobota) w hali sportowej Zespołu Szkół w Choroszczy.
Pierwsze trzy miejsca w kategirii U-15 chłopców zajęli uczniowie naszego gimnazjum: I miejsce - Kamil Krysiuk (3a), II miejsce - Dominik Kalisz (3b), III miejsce - Damian Garbowski (3b). W kategorii U-15 dziewcząt I miejsce zajęła Maria Wasiluk (2a). Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych turniejach PLB.

7.05.2012

Konkurs plastyczny

W związku z obchodami Dni Oświaty, Książki i Prasy biblioteka i świetlica szkolna ogłaszają konkurs plastyczny na najciekawszą obwolutę książki. Format pracy A4, technika dowolna. Prace należy składać do dn. 18 maja 2012 r. (piątek) do biblioteki lub świetlicy.

Organizatorzy:
Irena Słomińska,
Barbara Raczkowska-Bobek

6.05.2012

Wiosenny Tydzień Zdrowia

W dniach 11-13 kwietnia 2012 odbyła się w naszej szkole akcja "Wiosenny Tydzień Zdrowia".
Sprawozdanie z przeprowadzonych działań znajdziecie TUTAJ.

4.05.2012

Uwaga Maturzyści !!!

Matury 2012 rozpoczęte. Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem pisemnych egzaminów maturalnych.

4.05.2012

Powodzenia na maturze!!!

Życzymy Wam zdania wszystkich egzaminów i wybrania tej jedynej,
wymarzonej Waszej uczelni.
Trzymamy za Was kciuki! Pokażcie na co Was stać!
Powodzenia!!!3.05.2012

CZAS...

Daremne żale - próżny trud,

Bezsilne złorzeczenia!

Przeżytych kształtów żaden cud

Nie wróci do istnienia.

A. Asnyk


27 kwietnia 2012 roku wszyscy uczniowie naszego Liceum pożegnali tegorocznych abiturientów. Po ukończeniu szkoły trzecioklasiści otrzymali świadectwa potwierdzające posiadanie wykształcenia średniego. Było wiele wspomnień, wzruszeń i życzeń na przyszłość. Samorząd Uczniowski LO w Choroszczy uhonorował tegorocznych maturzystów pachnącymi różami - teraz już tylko egzamin dojrzałości.


3.05.2012

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w Choroszczy


W środę 2 maja 2012 roku uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wraz z mieszkańcami Choroszczy uroczyście obchodzili Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Obchody uświetnił Marsz z Flagą zorganizowany przez Miejsko Gminne Centrum Kultury oraz Stowarzyszenie Pamięć i Tożsamość "Skała". Marsz rozpoczął się po Mszy świętej wieczornej około godziny 18.40 na Rynku 11. Listopada. Uczestnicy marszu, powiewając flagami narodowymi i wykrzykując hasła patriotyczne, szli ulicami Adama Mickiewicza, Powstania Styczniowego i Henryka Sienkiewicza w kierunku Placu Brodowicza. Pochód zakończył się przed budynkiem Miejsko Gminnego Centrum Kultury, gdzie Grzegorz Krysiewicz - prezes Stowarzyszenia Pamięć i Tożsamość "Skała" wygłosił okolicznościową prelekcję.

Czytaj całość ...

3.05.2012


2.05.2012

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

         

30.04.2012

"Wsparcie funkcjonowania instytucji ekonomii społecznej
- budowanie dobra wspólnego"

We czwartek 19 kwietnia uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Choroszczy uczestniczyli w spotkaniu informacyjno - promocyjnym w ramach projektu "Wsparcie funkcjonowania instytucji ekonomii społecznej - budowanie dobra wspólnego". Przedsięwzięcie te jest finansowane ze środków Unii Europejskiej.

Czytaj całość ...

26.04.2012

Nowy plan lekcji od 4 maja 2012r.

Na naszej stronie w zakładkach Plan lekcji i Plan zajęć dostępne są nowe plany lekcyjne uczniów oraz nauczycieli.

26.04.2012

Egzaminy gimnazjalne 2012 za nami

      

W dniach 24-26 kwietnia 2012r. odbyły sie w naszej szkole egzaminy gimnazjalne. We wtorek (24 kwietnia) - część humanistyczna z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie oraz zakresu języka polskiego, w środę (25 kwietnia) - część matematyczno - przyrodnicza z zakresu przedmiotów przyrodniczych (biologia, chemia, fizyka, geografia) oraz z zakresu matematyki, w czwartek (26 kwietnia) - część z języka obcego nowożytnego (j.angielski, j. rosyjski). Wyniki egzaminów już w czerwcu.

22.04.2012

I Drużynowe Mistrzostwa Gimnazjum w szachach - FINAŁ

Dobiegają końca I Drużynowe Mistrzostwa Gimnazjum w Szachach.
O miano najlepszej klasy w gimnazjum zagrają drużyny: 2a i 1b. W finale pocieszenia, o trzecie miejsce, zagraja klasy 2b i 3c. Ostatnie dwa mecze półrocznego turnieju dla gimnazjalistów odbedą się 10 maja (czwartek).
Szczegóły dotyczące Finału, turniejów eliminacyjnych oraz regulamin Drużynowych Mistrzostw Gimnazjum znajdziecie TUTAJ oraz w zakładce Koło szachowe w kategorii Zajęcia pozalekcyjne.


22.04.2012

Nasi uczniowie na gali laureatów
Wojewódzkich Konkursów PrzedmiotowychDnia 18 IV 2012 r. na uroczystej gali laureaci Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych odebrali zaświadczenia. Gratulujemy serdecznie Marii Bancerek, Anecie Molskiej, Justynie Grodzkiej i Marcie Jarockiej oraz życzymy dalszych sukcesów.


19.04.2012

"Wielkanocna wycinanka"

        Żółte kurczaki, pisanki, bazie, cukrowy baranek i kolorowe wycinanki - wszystkie te elementy tworzą barwną układankę, a w dniu wczorajszym ( 18.04.2012 ) były one wiodącym wątkiem przedstawienia "Wielkanocna wycinanka", które młodzież Zespołu Szkół w Choroszczy zaprezentowała seniorom w remizie OSP.

Czytaj całość ...

16.04.2012

Dobra zabawa może być związana również z matematyką

        Dnia 4 kwietnia 2012 szkolna aula była wypełniona po brzegi, młodzież w skupieniu i z powagą obejrzała występ wielkanocny zaprezentowany przez uczniów klas I - III. Kiedy przebrzmiały burzliwe oklaski, którymi publiczność nagrodziła artystów biorących udział w występie, nastąpiła miła chwila podsumowania szkolnych konkursów przedświątecznych i wręczenia zwycięzcom i osobom wyróżnionym dyplomów oraz nagród.
    Wśród przedstawionych laureatów znaleźli się uczniowie biorący aktywny udział w konkursach zorganizowanych w ramach Szkolnego Dnia Einsteina i Liczby Pi. Miło nam przedstawić wszystkich nagrodzonych, a także ich prace.

Czytaj całość ...

16.04.2012

Wycieczka do Warszawy

        Dnia 04.04.2012 r. odbyła się wycieczka do Warszawy. Uczestniczyli w niej uczniowie naszej szkoły pod opieką pań: B. Joki, A. Kozłowskiej oraz E. Zalewskiej. Pierwszym punktem naszej wycieczki był Parlament Rzeczpospolitej Polskiej.
        Poznaliśmy historię polskiego parlamentaryzmu. Dowiedzieliśmy się, jak funkcjonuje obecnie senat i izba poselska oraz jak przebiega proces uchwalania ustaw. Zwiedziliśmy niektóre pomieszczenia w gmachu parlamentu. Na pamiątkę naszej wizyty dostaliśmy kartki z planem, na którym znaczono, jakie miejsca na sali posiedzeń Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej zajmują poszczególni posłowie, przedstawiciele rządu i innych instytucji państwowych.

Czytaj całość ...

16.04.2012

Spotkanie autorskie

        Spotkanie autorskie Daniela Odija, które odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Choroszczy dnia 11 kwietnia 2012 roku, stało się dla młodzieży klas I "a" i "d" Publicznego Gimnazjum w Choroszczy ciekawym doświadczeniem. Autor - młody twórca, mieszkaniec Słupska, autor opowiadań i powieści współczesnych np. "Szklana huta", "Tartak", "Niech to nie będzie sen", okazał się sympatycznym gawędziarzem, który szybko nawiązał dobry kontakt ze słuchaczami. Opowiadał o początkach swojej działalności literackiej, pracy w gazetach i telewizji, inspiracjach i planach na przyszłość. Swoje opowieści przeplatał zabawnymi anegdotami, a chłopaków ujął pasją piłkarską. Szkoda, że ani w Bibliotece Publicznej, ani w naszej szkolnej nie ma dzieł pana Daniela. Z pewnością wielu uczestników spotkania z ciekawości sięgnęłoby po jego książki.

12.04.2012

Jeszcze tylko jutro można obejrzeć wystawę pokonkursową
"Kobieta w obiektywie"

        Dzień Kobiet można świętować na różne sposoby, czy to przygotowując montaż artystyczny, czy też organizując ciekawy konkurs. Młodzież Zespołu Szkół wykorzystała obie możliwości, najpierw, 7 marca 2012, prezentując przygotowany program seniorom z Koła Emerytów i Rencistów Nr 15 w Choroszczy, a następnie otwierając w szkolnej bibliotece wystawę prac nagrodzonych w konkursie fotograficznym zorganizowanym z okazji 8 marca.
        Tradycyjnie występ młodzieży w remizie OSP w Choroszczy 7 marca uświetnił środowiskowe obchody Święta Kobiet (zdjęcia w galerii szkoły). Kontynuacja naszej współpracy z Centrum Kultury znalazła swoje miejsce w kalendarzu gminnych działań artystycznych w postaci zorganizowania tamże wernisażu wystawy pokonkursowej "Kobieta w obiektywie". Przypominamy, że jeszcze do jutra, 13 kwietnia 2012, można obejrzeć plon konkursu szkolnego w postaci wyeksponowanych w ciekawy sposób zdjęć autorstwa uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół w Choroszczy.

11.04.2012

Wiosenne porządki w parku Branickich

        Wielkanocny wtorek to czas prac porządkowych w ogrodach przy letniej rezydencji Branickich w Choroszczy. Kolejny raz uczniowie naszego gimnazjum pod opieką pań Ewy Zalewskiej i Anny Kozłowskiej włączyli się w akcję sprzątania parku. Wspólnie z młodszymi kolegami ze szkoły podstawowej z wielkim zaangażowaniem oczyszczali teren ze śmieci.
        Gimnazjaliści mieli okazję poszerzyć wiedzę na temat historii barokowych założeń pałacowo - parkowych i aktywnie włączyć się w prace pielęgnacyjno - porządkowe, które sprawiły, że otoczenie letniej rezydencji Branickich stało się czyste i zadbane.

11.04.2012

Mistrz Ortografii 2012

        W dniach 29.03 - 2.04.2012 r. w Publicznym Gimnazjum w Choroszczy, w czytelni naszej biblioteki, odbyły się coroczne eliminacje konkursu "Mistrz Ortografii". Pierwszy etap konkursu odnosił się do wyboru najlepszych spośród uczniów klas I, II i III. Drugi etap stanowiło dyktando sprawdzające dla tych, którzy wygrali w pierwszym etapie. Łącznie startowało 26 uczniów z klasy I, 22 z klasy II i 15 z klasy III.

Czytaj całość ...

10.04.2012

Wiosenny Tydzień Zdrowia

Zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w Wiosennym Tygodniu Zdrowia.
Szczegółowy plan konkursów i zajęć znajdziecie TUTAJ.

10.04.2012

Konkurs plastyczny "Pocztówka wielkanocna" - rozstrzygnięty!Laureatami konkursu plastycznego ph. "Pocztówka wielkanocna" zostali: Beata Polak Ie, Magdalena Pilis IIa, Aneta Molska IIIc, Rafał Rudnik IIIb, Edyta Kurzyna IIc, Edyta Iwaszczuk IIc. Organizatorem konkursu była świetlica szkolna. Przekazane na konkurs prace charakteryzowały się różnorodnością technik, pomysłowością i starannością wykonania. Osobom nagrodzonym gratulujemy.10.04.2012

Wystawa kart świątecznych


Biblioteka szkolna włączyła się w obchody corocznego święta w naszej szkole Wielkanoc na Podlasiu i przy czynnym udziale czytelników zorganizowała wystawę kart świątecznych. Czytelnicy dostarczyli do biblioteki świąteczne kartki z domowych zasobów oraz wykonane własnoręcznie. Zostały one wykorzystane przy tworzeniu wystawy. Wystawę można było oglądać w czytelni.

06.04.2012

01.04.2012

Międzynarodowy Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży
"Moja Przygoda w Muzeum"

Zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Moja Przygoda w Muzeum". Celem konkursu jest pogłębienie wiedzy dzieci i młodzieży o zbiorach muzealnych różnego typu i profilu specjalistycznego, ich rodowodzie i charakterze, a także wartościach naukowych, historycznych i artystycznych; kształtowanie gustów artystycznych oraz rozwijanie upodobań plastycznych. Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 19 lat. Uczestnicy przygotowują prace w ramach lekcji szkolnych.

Czytaj całość ...

01.04.2012

UWAGA RODZICE - ZMIANA TERMINU KONSULTACJI

Konsultacje z nauczycielami, które były planowane na 2 kwietnia (poniedziałek), odbędą się 17 kwietnia (wtorek) w godzinach 16.30-18.00. Zapraszamy! Terminy następnych spotkań z nauczycielami znajdą Państwo TUTAJ.

30.03.2012

UWAGA RODZICE - ZMIANA TERMINU KONSULTACJI

Konsultacje z nauczycielami, które były planowane na 2 kwietnia (poniedziałek), odbędą się 17 kwietnia (wtorek) w godzinach 16.30-18.00. Zapraszamy! Terminy następnych spotkań z nauczycielami znajdą Państwo TUTAJ.

27.03.2012

Szkolny Dzień Profilaktyki

W naszej szkole po raz pierwszy odbył się Szkolny Dzień Profilaktyki. Organizatorami tego przedsięwzięcia byli wychowawcy klas, pedagog szkolna i Pełnomocnik Burmistrza ds. Uzależnień w Choroszczy - Witold Wróblewski.
Działania zostały przeprowadzone 21 marca w tak zwanym "Dniu Wagarowicza". Wychowawcy klas I i III gimnazjum oraz klas licealnych przygotowali swoim uczniom ogniska, zajęcia sportowe, maratony filmowe, prezentacje projektów. Natomiast klasy II gimnazjum uczestniczyły w warsztatach edukacyjno - profilaktycznych. Celem zajęć realizowanych w klasach było kształcenie umiejętności współpracy w grupie, komunikacji oraz zdobycie wiedzy z zakresu skutków podejmowania zachowań ryzykownych, szkodzących zdrowiu.

Czytaj całość ...

27.03.2012

"Wirtualny spacer po szkole"

Dnia 1 marca został rozstrzygnięty II Wojewódzki Konkurs Gimnazjalny "Wirtualny spacer po szkole" organizowany przez ZSTiO z Oddziałami Integracyjnymi w Białymstoku. Drugie miejsce w tym konkursie wywalczyli uczniowie naszego gimnazjum z klasy 1a: Mateusz Maciejewski, Mateusz Kalisz i Jakub Kuziel. Chłopakom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

24.03.2012

22.03.2012

Gazeta szkolna "DŁUGA PRZERWA"

Zapraszamy do zapoznania się z ostatnim numerem gazety szkolnej "DŁUGA PRZERWA".
Życzymy przyjemnej lektury! Więcej informacji na temat naszej gazety znajdziecie TUTAJ.

22.03.2012

Wycieczka zorganizowana przez Szkolny Ośrodek Kariery

W dniu 16 marca b.r. chętni uczniowie klas III gimnazjum odwiedzili Zespół Szkół Elektrycznych w Białymstoku. Celem wycieczki było bliższe poznanie ścieżek kształcenia i zawodów związanych z informatyką, elektroniką, cyfrowymi procesami graficznymi i elektryką. Zajęcia w "Elektryku" przyczyniły się do poznania miejsc pracy w naszym regionie.
Nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach elektrycznych, obejrzeli animację 3D w technice holograficznej, uczestniczyli w pokazie robotów, zapoznali się z ciekawostkami krótkofalarstwa. Niektórzy z nich wygrali nagrody rzeczowe między innymi MP4 i koszulki.

22.03.2012

KOBIETA W OBIEKTYWIE - Wernisaż


Społeczność Zespołu Szkół w Choroszczy we współpracy z Miejsko-Gminnym Centrum Kultury ma zaszczyt zaprosić na pokonkursową wystawę fotografii "Kobieta w obiektywie". Wernisaż odbędzie się 28 marca 2012 o godz. 19:00 w galerii MGC-K w Choroszczy, ul. Sienkiewicza 29. Zapraszamy!

Więcej szczegółów dotyczących wystawy znajdziecie TUTAJ .


22.03.2012

Konkurs wiedzy o Irlandii rozstrzygnięty

W czwartek, 15 marca 2012 roku w naszym gimnazjum odbył się konkurs wiedzy o Irlandii.
Wyniki:
I miejsce - Dominika Ciołko, kl. Ic - 25 pkt.
II miejsce - Maciej Grzybko, kl. Ic- 21 pkt.
III miejsce - Magdalena Malinowska, kl. Ib - 19 pkt.
Serdecznie gratulujemy naszym laureatom oraz wszystkim osobom, które wzięły udział w konkursie. Życzymy dalszych sukcesów w zgłębianiu wiedzy o Eire!

Gabriela Horba, Maria Jabłońska, Jolanta Kiełczewska

22.03.2012

Prezentacje projektów edukacyjnych

21 marca odbyła się publiczna prezentacja projektów edukacyjnych gimnazjalistów. Mogliśmy podziwiać film o barokowej Choroszczy nakręcony i zmontowany przez dziewczęta z klasy III c i III e (projekt "Kultura baroku i nawiązanie do niej w naszym regionie" - opiekunowie: p. Dariusz Bielawski i p. Anna Dąbrowska-Czochańska). Uczniowie z klasy III e przygotowali prezentację multimedialną dotyczącą mniejszości narodowych w Polsce oraz charakterystyczne dla nich potrawy (projekt "Mniejszości narodowe w Polsce" - opiekun: p. Dariusz Bielawski). Zakończeniem pokazu była prezentacja dotycząca sposobów oszczędzania energii elektrycznej (projekt "Każdy może oszczędzać energię elektryczną" - opiekun: p. Marek Trosko). Prezentację na ten temat przygotowali uczniowie z klasy III d. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii w kategorii Występy, przedstawienia.

21.03.2012

20.03.2012

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

Wykaz proponowanych zajęć organizowanych w szkole podczas rekolekcji wielkopostnych w dniach 22-23 marca znajdziecie TUTAJ .

20.03.2012

DZIEŃ WIOSNY 201221 marca 2012 jest kolejnym wyjątkowym dniem w Zespole Szkół w Choroszczy.

Szczegółowy plan Dnia wiosny znajdziecie TUTAJ.19.03.2012

UWAGA KONKURS !!!

Jesteś fanem piłki nożnej? Myślisz, że wiesz o niej wszystko?
Spróbuj swoich sił w konkursie z wiedzy o lidze angielskiej. Konkurs odbędzie się w naszej szkole i jest przeznaczony dla uczniów gimnazjum i liceum.

Czytaj całość ...

19.03.2012

Szkolny Dzień Profilaktyki

21 marca 2012r. (środa) w Zespole Szkół w Choroszczy odbędzie się pierwszy Szkolny Dzień Profilaktyki.
Celem tego przedsięwzięcia jest promowanie zdrowego stylu życia, kształtowanie  umiejętności  radzenia  sobie w trudnych sytuacjach, zachęcanie do aktywności rekreacyjno - sportowej.
Klasy 2 gimnazjum będą uczestniczyły w warsztatach edukacyjno - profilaktycznych.
Przewidywane tematy spotkań:
- zaburzenia odżywiania
- antiTobacco - dla życia bez tytoniu
- trudne sytuacje dobre rozwiązania - być silnym
- profilaktyka uzależnień.
Pozostałe klasy gimnazjum i liceum wspólnie z wychowawcami uczestniczą w ogniskach, zajęciach sportowych, wyjazdach do kina itp.

Małgorzata Czulewicz - pedagog szkolny

15.03.2012

Warto współpracować

W czwartek 23 lutego w naszej szkole odbyły się warsztaty pod tytułem "Warto współpracować". Zajęcia z klasą Ie prowadzili specjaliści z Powiatowej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej. Dotyczyły one zdobywania umiejętności współpracy w grupie. Spotkanie prowadzone było metodami aktywnymi, mobilizującymi uczestników do czynnego udziału w zabawach integracyjnych i rozwijających. Uczniowie uczyli się słuchać i szanować innych. Sądzę, że uczniowie klasy I e wynieśli z tych  warsztatów  dużo  wskazówek,  które  przydadzą  się  im  zarówno w domu, jak i w szkole. Planowane są zajęcia dla pozostałych klas pierwszych.

Małgorzata Czulewicz - pedagog szkolny

15.03.2012

UWAGA LICEALIŚCI I GIMNAZJALIŚCI !!!


Pani Monika Tekielska - nauczycielka zajęć artystycznych, organizuje kurs przygotowawczy do egzaminów wstępnych na architekturę, grafikę i do "Plastyka" oraz dla kandydatów na profil artystyczny i wszystkich pozostałych chętnych.

Szczegóły dotyczące kusu znajdziecie TUTAJ.


12.03.2012

POCZTÓWKA WIELKANOCNA

Świetlica szkolna zaprasza do wzięcia udziału w konkursie plastycznym na projekt pocztówki wielkanocnej.

Szczegóły dotyczące konkursu oraz regulamin znajdziecie TUTAJ.

12.03.2012

Szukasz nowych pasji?

Już w czwartek (15 marca) w naszej szkole odbędą się warsztaty z podstaw Decoupage - techniki ozdabiania przedmiotów, polegającej na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię (praktycznie każdą powierzchnię: drewno, metal, szkło, tkaninę, plastik, ceramikę) wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej.
Warsztaty odbędą się w godzinach 12.40 - 15.15 w stołówce szkolnej.
Należy zabrać ze sobą:
- talerz, który chce się ozdobić,
- koszulkę, która może się pobrudzić,
- suszarkę do włosów,
- dobry humor,
- chęci do pracy.

Zapisy i informacje u pani Agnieszki Paliwody - ilość miejsc ograniczona.

11.03.2012

WOLONTARIUSZE EUROPEJSCY UCZĄ TOLERANCJI

        We wtorek 6 marca 2012 roku w ramach projektu pt."Szkoła Tolerancji" Wolontariusze z Wolontariatu Europejskiego przeprowadzili z trzema grupami uczniów warsztaty o tolerancji, na których uczyli m.in.  szcunku  dla  innych kultur i dialogu  z  uchodźcami.  Pierwszą  grupę  stanowili  wybrani uczniowie klas  I-III  gimnazjum, drugą - członkowie Szkolnego Koła Caritas, trzecią - osoby z naszego liceum.
        Zajęcia były prowadzone w języku angielskim, bowiem w nim komunikują  się  wolontariusze przyjeżdżjący  na  staż  do  Fundacji  Edukacji i Twórczości  w  Białymstoku.  W  naszej  szkole  gościli:  Nelly  z  Hiszpanii,  Ionela z Romunii, Sander z Belgii, Jan z Niemiec. Opowiadali o swoich państwach oraz o tym, czym zajmowali się we własnych krajach i co robią w Polsce. Obecnie pomagają uchodźcom z Czeczenii.
        Oprócz szkoły tolerancji, dla naszych uczniów, była to szkoła konfrontacji swoich umiejętności językowych. Jedno jest pewne, spotkanie okazało się motywujące do nauki języka obcego.

Joanna Gaweł

11.03.2012

Konkurs fotograficzny "Kobieta w moim obiektywie"
z okazji Dnia Kobiet rozstrzygnięty!

        Nie ma chyba bardziej zwodniczej rzeczy niż obiektyw aparatu. Wystarczy przesunąć trochę kadr, zawęzić punkt widzenia, a wszystko to, co wydawało się dotąd tak jasne i oczywiste, może być odbierane zupełnie inaczej. To tak, jak z postrzeganiem płci pięknej w dzisiejszym świecie. Konkurs "Kobieta w moim obiektywie" to próba pokazania współczesnego wizerunku pań, od tej najmłodszej po starsze wiekiem.
W   bibliotece   szkolnej,   od  12.03.2012,  obejrzeć  można  wystawę  pokonkursową  pod  hasłem  "Kobieta w moim obiektywie".
        Laureatkami konkursu fotograficznego z okazji Dnia Kobiet zostały: Emilia Kozłowska kl. 2d, Jowita Nikołajuk  kl. 3b i Weronika  Miastkowska  kl.  2e.  Warto  też  wspomnieć  o  wyróżnieniu  Justyny Miastkowskiej z klasy 2d, która została zauważona jako początkująca fotomodelka. Obok nagrodzonych zdjęć na wystawie obejrzeć można również prace autorstwa naszych nauczycieli: Małgorzaty Łotowskiej, Agnieszki Paliwody i Dariusza Bielawskiego.
        Fotografowanie może być sposobem na spędzanie wolnego czasu, a także zajęciem na całe życie.

Małgorzata Łotowska, Anna Kozłowska

09.03.2012

SZKOLNY DZIEŃ EINSTEINA I LICZBY π

14 marca 2012r.  pierwszy  raz  w  historii  naszej  szkoły  zorganizowany zostanie SZKOLNY DZIEŃ EINSTEINA I LICZBY π. Zapraszamy wszystkich uczniów do wspólnej zabawy, do udziału w wielu konkursach i pokazach. Szczegóły dotyczące tego dnia znajdziecie TUTAJ.

09.03.2012

I Drużynowe Mistrzostwa Gimnazjum w szachach - FINAŁ

W  czwartek  15  marca  2012r.  rozpoczyna  się  finałowy  turniej  szachowy w ramach I Drużynowych Mistrzostw Gimnazjum. W Finale zagrają dwie najlepsze drużyny z klas I, II i III w dwóch grupach:
grupa A - Ic, IIb, IIIc;
grupa B - Ib, IIa, IIId.
Szczegóły dotyczące Finału, turniejów eliminacyjnych oraz regulamin Drużynowych Mistrzostw Gimnazjum znajdziecie TUTAJ oraz w zakładce Koło szachowe w kategorii Zajęcia pozalekcyjne.

07.03.2012

Zaproszenie na happening

10 marca 2012 r. o godz. 13:00 przy Kinie Zdrowie (kaplica) i oddziale ZOL na terenie Szpitala Psychiatrycznego w Choroszczy wyrośnie Drzewo ZDROWIA, SZCZĘŚCIA, POMYŚLNOŚCI. Ono chce rosnąć w miejscu, gdzie pomaga się zdrowieć. Pomóż mu ożyć. Przyjdź i na specjalnym liściu napisz słowo, które mówi co jest Ci potrzebne do szczęścia. Zawieś swój liść na tym drzewie. Niech z setkami innych łopocze na wietrze, przynosząc nam to, co na nich zapisaliśmy.

Czytaj całość...

07.03.2012

Zajęcia z robotyki

W lutym, w naszej szkole odbywały się zajęcia z robotyki. Grupa uczniów z klas trzecich spotykała się ze studentami automatyki i robotyki z Politechniki Białostockiej. Studenci prowadzili zajęcia w ramach wolontariatu. Podczas spotkań uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób działają urządzenia elektryczne. Mieli także okazję sami skonstruować układ scalony.

Czytaj całość...

06.03.2012

Podsumowanie I semestru

I semestr już za nami :) Poniżej przedstawiamy krótkie podsumowanie zakończonego semestru, m.in. najlepszych uczniów i najlepsze klasy oraz uczniów nagrodzonych w różnych kategoriach.

Podsumowanie          Nagrodzeni uczniowie

05.03.2012

Filharmonia - spotkania z kulturą i sztuką

Już po raz trzeci młodzież z klas IA, IIC i IID w dniu 2 marca 2012 roku uczestniczyła w próbie generalnej Filharmonii Podlaskiej. Repertuar koncertu wypełniły dzieła klasyków wiedeńskich - Wolfganga Amadeusza Mozarta (Koncert fortepianowy A - dur cz. II i III) i Josepha Haydna (część III i IV Symfonii D - dur Miracle).
Oblicza kompozytorów zostały zaprezentowane w interpretacji mistrza batuty - Wojciecha Rajskiego oraz wybitnego polskiego pianisty Pawła Kowalskiego.
W czasie koncertu, pomiędzy utworami muzycznymi, dzięki opowieściom dyrygenta poznaliśmy mnóstwo ciekawostek z życia i twórczości obu kompozytorów - klasyków wiedeńskich.

Czytaj całość...

04.03.2012

Sukces naszych gimnazjalistów
w Zimowym Turnieju Podlaskiej Ligi Badmintona

Ogromnym sukcesem naszych gimnazjalistów zakończył się Zimowy Turniej Podlaskiej Ligi Badmintona o puchar Burmistrza Choroszczy. Zawody, w których rywalizowali zawodnicy z Białegostoku, Suwałk, Juchnowca Kościelnego, Kleosina oraz Choroszczy, rozegrane zostały 3 marca 2012r. (sobota) w hali sportowej Zespołu Szkół w Choroszczy.
Pierwsze trzy miejsca w kategirii U-15 chłopców zajęli uczniowie naszego gimnazjum:
I miejsce - Damian Garbowski (3b), II miejsce - Dominik Kalisz (3b),
III miejsce - Kamil Krysiuk (3a). W kategorii U-15 dziewcząt II miejsce zajęła Maria Wasiluk (2a), a III miejsce - Ewelina Pawełko (2a). Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych turniejach PLB.

02.03.2012

Dzień św. Patryka

17  marca  w  wielu  miejscach  na świecie będzie obchodzony Dzień św. Patryka. Dlatego też w naszej szkole 15 marca - czwartek odbędzie się konkurs klas pierwszych i drugich sprawdzający ogólną wiedzę o Irlandii.
Ponadto wszystkich zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie na najlepszy kostium związany z irlandzkim świętem (16 marca - piątek).
Więcej szczegółów znajdziecie TUTAJ.

02.03.2012

Zaplanuj swoją karierę

W dniach 28, 29 lutego oraz 1 marca uczniowie klas III gimnazjum oraz klasy II i III liceum uczestniczyli w zajęciach warsztatowych prowadzonych przez doradców zawodowych z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej z Białegostoku. Warsztaty doradcze dotyczyły świadomego kierowania swoją karierą edukacyjno-zawodową z uwzględnieniem własnych zainteresowań, uzdolnień, umiejętności, osobowości czy stanu zdrowia.

Czytaj całość ...

29.02.2012

Ekstremalnie i W ciemności -
wyjazd uczniów LO w Choroszczy na film Agnieszki Holland

          15 lutego 2012 roku wszystkie   klasy  Liceum  Ogólnokształcącego w Choroszczy wybrały się wraz ze swoimi wychowawcami do Galerii Białej na projekcję filmu Agnieszki Holland W ciemności. Wycieczka była perfekcyjnie zorganizowana - najpierw podróż autobusem linii 103, później szybki marszobieg w ekstremalnych warunkach pogodowych. Na siarczystym mrozie i w zacinającym śniegu czuliśmy się trochę jak himalaiści, którzy atakują najwyższy szczyt. Niestety nie mogliśmy rozbić obozu, aby zregenerować siły - musieliśmy pokonać ok. 2000m w kwadrans, aby nie spóźnić się na seans - dopiero w kinie czekało nas wytchnienie, choć film nie był łatwy w odbiorze.

28.02.2012

Drodzy Rodzice!

Serdecznie zapraszamy na konsultacje, które odbędą się 1 marca 2012 roku w godzinach 16.30-18.00 w Zespole Szkół w Choroszczy.
Oprócz indywidualnych spotkań z nauczycielami zapraszamy Państwa na warsztaty profilaktyczne "Akademia Rodzica Nastolatka" dotyczące problemu uzależnień i dopalaczy. Warsztaty będą prowadzone przez specjalistę p. Beatę Nowakowską. Spotkanie warsztatowe dla rodziców z problematyki uzależnień odbędzie się w sali 203.

Serdecznie zapraszam,
M. Czulewicz - pedagog

28.02.2012

"Szkoła tolerancji" - nietypowa lekcja tolerancji

Wolontariuszom niestraszne mrozy i zawieje. - 28 oC na dworze, czekanie na przystankach, zmarznięte palce. Nawet w ferie poświęcają swój wolny czas, aby czynić dobro. W piątek 3 lutego członkowie Szkolnego Koła Caritas wraz z panią Małgorzatą Czulewicz (we współpracy z Wolontariatem Europejskim i Stowarzyszeniem Edukacji i Twórczości) rozegrali mecz z dziećmi z Czeczenii. Celem tej inicjatywy było kształtowanie akceptacji oraz tolerancji wobec odmienności narodowościowych, a także aktywne spędzanie czasu wolnego.

Czytaj całość...

23.02.2012

KLASA IIIA NA NARTACH

        Okazało się, że wykorzystaliśmy ostatnie godziny zimy. We środę 22 lutego 2012 roku wybraliśmy się na narty do Dzikich ze swoją wychowawczynią, panią Joanną Gaweł i panem Bogusławem Bogacewiczem, nuczycielem wychowania fizycznego. Aktywnie spędziliśmy dzień.
        Wyszliśmy  ze  szkoły  około  8:30.  Gdy  zaszliśmy   na   miejsce i nałożyliśmy narty, udaliśmy się wytyczoną trasą podziwiać leśne uroki. Był oczywiście czas na szlif i za fantasyczną jazdę otrzymaliśmy dobre oceny. Nie zrezygnowaliśmy również z "frajdy" zjazdu z górki "Niwki". Był to niezły "ubaw". Nie jest łatwo utrzymać równowagę na płaskim terenie, a co dopiero zjeżdżając z górki!!! Oprócz treningu było ognisko i gorąca herbata. Podczas powrotu do szkoły zaczął padać deszcz. Pomyśleliśmy, że oryginalnie pożegnaliśmy zimę.

Uczniowie IIIA i wychowawczyni Joanna Gaweł

23.02.2012

Drużynowy Turniej Szachowy dla klas trzecich zakończony!!!

I miejsce w Drużynowym Turnieju Szachowym dla klas trzecich gimnazjum zajęła klasa 3c w składzie: Katarzyna Kopczewska, Gabriela Talipska, Klaudia Kazimierczuk, II miejsce wywalczyła klasa 3d (Adrian Lewkowicz, Wojciech Tekielski, Tomasz Kulikowski), a III miejsce - klasa 3a (Michał Talipski, Patryk Gogol, Mateusz Szubryt).
Klasy 3c i 3d awansowały do Finału Drużynowych Mistrzostw Gimnazjum, który odbędzie się w marcu 2012.
Na słowa uznania zasługuje w całości złożona z dziewcząt reprezentacja klasy 3c - Katarzyna Kopczewska (wygrała 11 z 12 pojedynków turniejowych), Gabriela Talipska (9 zwycięstw, 2 remisy), Klaudia Kazimierczuk (8 zwycięstw).
Gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział w turnieju.
Więcej szczegółów dotyczących turnieju, regulamin oraz wyniki rywalizacji klas trzecich znajdziecie TUTAJ oraz w zakładce Koło szachowe w kategorii Zajęcia pozalekcyjne.

21.02.2012

"Wypad na narty" - wycieczka klasy 2b

Dnia 20.02.2012r. (poniedziałek) klasa II b wybrała się na narty do Dzikich. O godzinie 8.30 odbyła się zbiórka przed szkołą. Towarzyszyło nam dwoje opiekunów: p. Sawicki i p. Bogacewicz. Wszyscy  byli  ubrani  "na cebulę", a na nasze szczęście pogoda nam dopisywała. O 9 wybraliśmy się grupą do Dzikich. Podróż zajęła nam około pół godziny. Gdy dotarliśmy na miejsce, witał nas gospodarz ośrodka i czekał już na nas ze sprzętem. Gdy wszyscy mieli już na nogach narty i dobrane kijki, wyruszyliśmy na wyprawę.

Czytaj całość...

20.02.2012

PODZIĘKOWANIE

"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,
lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma,
lecz przez to, czym dzieli się z innymi."

                                                      Jan Paweł II

         W imieniu całej społeczności Zespołu Szkół pragniemy wyrazić głęboką wdzięczność za ofiarowaną pomoc i życzliwość wszystkim dotychczasowym ofiarodawcom wspierającym ideę nadania sztandaru naszej placówce.

         Oto nasi darczyńcy (lista według kolejności wpłat):
- Rodzice - z funduszy Rady Rodziców (Gwóźdź)
- Stowarzyszenie Pamięć i Tożsamość Skała (Gwóźdź)
- Katarzyna Hoerner (Korzińska) Nowy Jork
- Klub Abstynenta "Wolność" w Choroszczy
- Parafia Rzymskokatolicka pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela
  i św. Szczepana Męczennika w Choroszczy (Gwóźdź)
- Rada Parafialna przy Parafii Rzymskokatolickiej pod wezwaniem
  św. Jana Chrzciciela i św. Szczepana Męczennika w Choroszczy (Gwóźdź)
- Koło Emerytów i Rencistów Nr 15 w Choroszczy (Gwóźdź)
- Rada Pedagogiczna Zespołu Szkół w Choroszczy (Gwóźdź)
- Klasa IIIb i wychowawczyni Małgorzata Łotowska (Gwóźdź)
- Karol Sakowicz klasa IIId
- Gabriel Anacik klasa IIb
- Rada Miejska w Choroszczy (Gwóźdź)

        Pragniemy poinformować, że do dnia 7 lutego 2012 r. wpłacono już zaliczki na sztandar w wysokości 5100zł.
Niech  zatem,  obok  ogromnego  wzruszenia  przepełniającego serca, nasza wdzięczność będzie darem dla Was w uznaniu Waszego czynu, gdyż jak mówią słowa maksymy "Kto daje, dwa razy więcej dostaje".

Dziękujemy,
Społeczność Zespołu Szkół

18.02.2012

Londyn na ścianie
- artystyczne ferie w Zespole Szkół w Choroszczy

W dniach od 23 do 26 stycznia 2012 r. w sali nr 213 grupa młodzieży pod opieką nauczycielki zajęć artystycznych Moniki Tekielskiej wykonała malowidło naścienne wielkości 20m2 pt. "Londyn na ścianie".
Praca została wykonana wg projektu pani Moniki Tekielskiej zatwierdzonego jako 1 z 6 przez nauczycielki języka angielskiego, opiekunki sali nr 213. Zatwierdzony projekt zawiera elementy londyńskiego krajobrazu zamówione przez ww panie, takie jak: Big Ben, London Eye, budka telefoniczna, spacerujące koty, zieleń oraz dodatkowo: Katedra Św Pawła, Kolumna Nelsona, centrum finansowe Londynu, rzeka Tamiza i sławna z książek Pameli L. Travers londynka Mary Poppins oraz londyńska mgła.
Więcej szczegółów dotyczących tego wydarzenia oraz zdjęcia znajdziecie TUTAJ .

17.02.2012

Kolejny sukces naszej gimnazjalistki w konkursie piosenki
pod hasłem "Piosenki pokolenia naszych rodziców"

15 lutego 2012r. w Tykocinie odbył się V Konkurs Piosenki pod hasłem "Piosenki pokolenia naszych rodziców". Gala została objęta honorowym patronatem Kuratorium Oświaty i Starostwa Powiatowego w Białymstoku. Ponad 50 młodych artystów po raz kolejny miała okazję zaprezentować swoje pasje, uzdolnienia muzyczne i artystyczne umiejętności.
Na konkursie spotkali się uczniowie ze szkół z Ogrodniczek, Łap, Tykocina, Czarnej Białostockiej, Zabłudowa, Gródka, Zambrowa oraz Choroszczy. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy 3b Jowita Nikołajuk, która w swojej kategorii wiekowej zajęła II miejsce i chociaż konkurenci reprezentowali bardzo wysoki poziom, to nasza artystka była prawie bezkonkurencyjana. Pomimo tego, że śnieżna aura i zamiecie utrudniały dotarcie i powrót do domu z pięknego Tykocina, to naprawdę było warto, by jeszcze raz potwierdzić maksymę, że "pasja uczy życia szczęśliwym bez względu na okoliczności".

Barbara Raczkowska-Bobek

17.02.2012

Uwaga uczniowie !!!

24 lutego 2012r. (piątek) odbędą się zajęcia mające na celu powtórzenie przed egzaminami i maturą.
Prelekcja ma także także ułatwić podjęcie decyzji odnośnie wyboru szkoły/kierunku studiów oraz - w rezultacie - przyszłego zawodu. Zajęcia będzie prowadził Pan Sebastian Kochaniec - student krytyki sztuki i kulturoznawstwa. Wykłady będą poświęcone symbolom w sztuce sakralnej i zmianom zachodzącym w architekturze na przestrzeni wieków.

Serdecznie zapraszam,
Agnieszka Paliwoda

16.02.2012

DYSKOTEKA WALENTYNKOWA 2012

W dniu wczorajszym (środa) w naszej szkole odbyła się druga w tym roku szkolnym dyskoteka, tym razem "Walentynkowa". Wszyscy obecni świetnie się bawili i nie mogą doczekać się kolejnej tak dobrze zorganizowanej dyskoteki. Nauczycielom dziękujemy za opiekę i dbanie o bezpieczeństwo bawiącej się młodzieży, a wszystkim "imprezowiczom" za udział.
Zapraszamy na kolejne imprezy organizowane przez Samorząd Uczniowski i nie tylko. Zdjęcia z tego wydarzenia znajdziecie w naszej galerii w kategorii Imprezy
                                                 szkolne
.

16.02.2012

Drużynowy Turniej Szachowy dla klas trzecich gimnazjum

W dniu dzisiejszym rozpoczął się Drużynowy Turniej Szachowy dla klas trzecich gimnazjum. Po wielu zaciętych pojedynkach klasy IIIc i IIId awansowały do Finału Drużynowych Mistrzostw Gimnazjum, w którym zmierzą się z najlepszymi klasami pierwszymi (Ib, Ic) oraz drugimi (IIa, IIb).
Do rozegrania pozostały dwa pojedynki: IIIc - IIId o pierwsze miejsce w turnieju oraz IIIa - IIIb o miejsce trzecie.
Więcej szczegółów dotyczących turnieju, regulamin oraz wyniki rywalizacji klas trzecich znajdziecie TUTAJ oraz w zakładce Koło szachowe w kategorii Zajęcia pozalekcyjne.

12.02.2012

Konkurs fotograficzny - "Kobieta w moim obiektywie"Wszystkich uczniów Zespołu Szkół w Choroszczy zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym "Kobieta w moim obiektywie". Celem konkursu jest stworzenie możliwości wyrażania swoich pasji i artystycznych zainteresowań związanych z fotografią. Szczegóły znajdziecie TUTAJ.


09.02.2012

Nasze marzenia spełniają się

Warto mieć marzenia, ponieważ one się spełniają, o czym przekonaliśmy się w dniu wczorajszym. Zespół Szkół odwiedził przedstawiciel Pracowni Haftu Artystycznego P.P.H.U. "KRAMEX" w Suwałkach, która podjęła się wyhaftowania sztandaru naszemu gimnazjum. Główne elementy zostały już wykonane, co można obejrzeć na załączonych zdjęciach. Po rozpakowaniu, stwierdziliśmy duży stopień zaawansowania prac, gdyż oczom naszym ukazała się, wykonana za pomocą haftu ręcznego, postać Patrona szkoły oraz godło państwowe. Widząc ogromny wkład pracy oraz profesjonalizm wykonania jesteśmy pewni, że końcowy efekt wzbudzi zachwyt wszystkich uczestników uroczystości wręczenia sztandaru szkole.
Nadal trwa zbiórka na rzecz sfinansowania kosztów wykonania sztandaru, zatem, korzystając z okazji, zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich, którym leży na sercu dobro młodzieży, o finansowe wsparcie naszej inicjatywy, abyśmy mogli cieszyć się pozytywnym finałem naszego przedsięwzięcia.
Wszystkim ofiarodawcom z góry bardzo serdecznie dziękujemy.

01.02.2012

NOWY PLAN LEKCJI

Nowy plan lekcji obowiązujący od 6 lutego 2012r. jest już dostępny na naszej stronie!!!

01.02.2012

Aktualizacja

W Galerii zdjęć pojawiły się nowe zdjęcia m.in. z turniejów szachowych, nocy filmowej, koncertu kolęd oraz ferii zimowych 2012 w naszej szkole. Zapraszamy do oglądania.

01.02.2012

I Feryjny Turniej Szachowy zakończony

W dniu dzisiejszym rozegrany został I Feryjny Turniej Szachowy. Po pasjonującej grze finałowej zwycięzcą zawodów został Łukasz Makal (2d). Drugie miejsce zajęła Katarzyna Kopczewska (3c), a trzecie - Damian Garbowski (3b). Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy na kolejne turnieje.
Drużynowy turniej dla klas trzecich gimnazjum rusza 16 lutego (czwartek). Dwie najlepsze klasy trzecie wystąpią w wielkim Finale Drużynowych Mistrzostw Gimnazjum, który odbędzie się w marcu 2012.


30.01.2012

I Feryjny Turniej Szachowy


Zapraszamy uczniów Zespołu Szkół w Choroszczy na I Feryjny Turniej Szachowy, który odbędzie się w środę 1 lutego 2012r. o godz. 12.30 w sali 204. Celem turnieju jest popularyzacja szachów, rozwijanie zainteresowań szachowych oraz stworzenie młodzieży naszej  szkoły  możliwości  rywalizacji  sportowej  i  ciekawego  spędzenia  czasu  wolnego w czasie ferii szkolnych. Regulamin zawodów możecie znaleźć TUTAJ.30.01.2012

Dzień podróży tropem artystycznych pasji


Dzięki współpracy z Miejsko - Gminnym Centrum Kultury dzień 27 stycznia 2012 na długo zapadnie nam w pamięć. Nawet mroźna aura, wprost z krainy Królowej Śniegu, nie przeszkodziła najwytrwalszym uczniom Zespołu Szkół dotrzeć na miejsce zbiórki o tak wczesnej porze dnia, mimo, że okres ferii rządzi się prawami snu i wypoczynku.

Czytaj całość...

26.01.2012

Program wycieczki Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku
w dn. 27. 01. 2012 r.

7.25 - zbiórka na parkingu przy Zespole Szkół w Choroszczy,
7.30 - wyjazd do Białegostoku,
8.00 - 9.00 - zwiedzanie Teatru Lalek,
9.00 - zwiedzanie wystawy pt. "Przybyli. Odeszli. Są." poświęconej obecności Żydów w życiu i kulturze Podlasia.
10.00 - udział otwartej próbie generalnej, którą wraz z prelekcją poprowadzi maestro Jerzy Maksymiuk.
W programie "Requiem" W. A. Mozarta, koncert przygotowany z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci Ofiar Holokaustu.
Powrót ok. godz.12.
Organizatorzy wycieczki: Zespół Szkół i Miejsko - Gminne Centrum Kultury w Choroszczy.

26.01.2012

Ferie to również okazja do aktywności we współpracy środowiskowej

W   dniu   wczorajszym   doszło   do   bardzo  miłego  spotkania  w  siedzibie  Koła  Emerytów i Rencistów Nr 15 w Choroszczy przy ul. Sienkiewicza 29. Uczestniczyło w nim liczne grono seniorów, którzy, jak co środę, spotkali się w swoim gronie omawiając wydarzenia lokalne ostatniego tygodnia. Przy szklance herbaty i świeżo usmażonych faworkach dzielili się wspomnieniami z uroczystości patriotyczno - religijnej, zorganizowanej na miejscu straceń, na wzgórzu Szubienica, w dniu 22 stycznia 2012, z okazji 149 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. Ponadto słowa uznania i podziękowania zostały skierowane do uczniów Zespołu Szkół Urszuli Waczyńskiej  i  Jakuba  Szumkowskiego  aktywnie  uczestniczących  w  sobotnim  (21.01.2012 r.) nabożeństwie w kościele parafialnym, dedykowanym Babciom i Dziadkom z okazji ich święta.

Czytaj całość...

26.01.2012

Obchody 149. rocznicy wybuchu powstania styczniowego

22 stycznia 2012 roku młodzież Zespołu Szkół w Choroszczy wzięła udział w obchodach 149. rocznicy wybuchu powstania styczniowego. Uroczystości miały miejsce na wzgórzu - miejscu straceń zwanym "Szubienicą". Zebrani oddali cześć uczestnikom zrywu niepodległościowego, poległym i wywiezionym na Syberię powstańcom.
Podczas uroczystości przybliżono przebieg walk powstańczych, odczytano Apel Poległych, oddano salwę honorową oraz złożono wieńce i wiązanki kwiatów przed pomnikiem Powstańców Styczniowych 1863 roku.

Czytaj całość...

25.01.2012

Dzień gier i zabaw

Wczoraj (24.01.2012) w naszej szkole odbył się dzień gier i zabaw zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Uczniowie mieli okazję grać w różne ciekawe gry planszowe. Jednak największą popularnością cieszyła się gra Just Dance doskonale znana uczestnikom nocnego maratonu filmowego jak i tym uczniom, którzy rok temu bawili się z SU na feriach. Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w bitwach tanecznych starając się jak najdokładniej odzwierciedlić ruchy tancerzy na ekranie telewizora. Największym zaskoczeniem dla opiekunów był fakt, iż młodzież wolała stare hity typu "Rasputin" od nowości z list przebojów. Koordynatorem z ramienia samorządu Uczniowskiego była Urszula Waczyńska uczennica klasy 3b. Ula zadbała o to, by każdy, kto zdecydował się spędzić ten dzień w szkole nie miał czasu na nudę. Duże podziękowania należą się też Gabrysi Wierzchowskiej z klasy 1d za udostępnienie gier ze swojej prywatnej kolekcji. Opiekunami byli: Agnieszka Paliwoda, Tomasz Perkowski oraz Alicja Gniedziejko.

24.01.2012

I Nocny Maraton Filmowy "Noc grozy i śmiechu" za nami


W nocy z 20 na 21 stycznia 2012 odbył się pierwszy w historii szkoły Nocny Maraton Filmowy "Noc grozy i śmiechu", w którym uczestniczyły 32 osoby pod czujnym okiem opiekunów. Noc filmowa przebiegła bez żadnych problemów i zakłóceń, a młodzież bawiła się wyśmienicie.

Czytaj całość...

23.01.2012

Gazeta szkolna "DŁUGA PRZERWA"

Zapraszamy do zapoznania się z ostatnim numerem gazety szkolnej "DŁUGA PRZERWA".
Życzymy przyjemnej lektury! Więcej informacji na temat naszej gazety znajdziecie TUTAJ.

23.01.2012

Warsztaty z profilaktyki stresu

W dniu 27 stycznia odbędą się w szkole warsztaty z profilaktyki stresu dla uczniów klas trzecich publicznego gimnazjum. Zajęcia będą prowadzone przez psychologa szkolnego Mirosława Udoja w godzinach od 9.00 do 13.00. Celem zajęć jest pogłębienie wiedzy na temat zjawiska stresu, jego oddziaływania na organizm człowieka oraz wypracowanie przez uczniów indywidualnych sposobów radzenia sobie w sytuacjach stresowych. Zajęcia mają służyć pomocą uczniom klas trzecich w kontekście zbliżających się egzaminów gimnazjalnych, będących niewątpliwie źródłem dużego stresu dla każdego gimnazjalisty.

20.01.2012

Ferie zimowe w Zespole Szkół w Choroszczy

W czasie ferii zimowych zapraszamy uczniów naszego gimnazjum i liceum na zajęcia zgodne z Waszymi zainteresowaniami: przedmiotowe (matematyka, geografia, historia, biologia ...), sportowe (badminton, siatkówka, narty, basen), artystyczne (m.in. Mural Londyn), gry i zabawy umysłowe (m.in. I Feryjny Turniej Szachowy) oraz wiele innych, prowadzone przez nauczycieli z naszej szkoły. Szczegółowy plan zajęć znajdziecie poniżej.

I tydzień             II tydzień

20.01.2012

FERIE ZIMOWE 2012

Od poniedziałku 23 stycznia rozpoczynają się ferie zimowe, trwają do 5 lutego.
Ferie to czas beztroskich zabaw na śniegu, szaleństw na sankach i nartach,
akrobacji na lodowisku.
Życzymy Wam, aby te dni były dla Was czasem głębokiej refleksji, dobrej zabawy
oraz przede wszystkim odpoczynku,
który przygotuje Was do sumiennej nauki podczas II semestru.
Prosimy jednak, abyście zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo własne
oraz innych, aby w zdrowiu i z dobrym humorem wrócić do naszej szkoły.

20.01.2012

Czas wolny gimnazjalistów

W listopadzie wśród uczniów naszego gimnazjum przeprowadzona została ankieta dotycząca preferowanych form spędzania czasu wolnego przez młodzież. Na pytania ankietowe odpowiedziało 72 uczniów z klas pierwszych, drugich i trzecich. Badania powstały w ramach projektu edukacyjnego "Trzymaj formę". Wyniki badań zostały przedstawione w prezentacji multimedialnej ph. "Czas wolny gimnazjalistów" przygotowanej przez Ewelinę Czech, Kamilę Zahorenko, Edytę Iwaszczuk.

Czytaj całość...

19.01.2012

Koncert kolęd naszych gimnazjalistów

W  dniu  wczorajszym  w naszej szkole odbył się koncert kolęd połączony z recytacją wierszy o tematyce bożonarodzeniowej przygotowany przez młodzież i nauczycieli Publicznego Gimnazjum im. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Kolejny raz zebrania z rodzicami poprzedzone były występem artystycznym. Po owacyjnie przyjętym koncercie rodzice udali się na spotkania z wychowawcami klas, by zapoznać się z podsumowaniem pierwszego semestru. Wszystkim przybyłym rodzicom dziękujemy i liczymy na dalszą świetną współpracę.

17.01.2012

Drużynowy Turniej Szachowy dla klas pierwszych zakończony!!!

I  miejsce  w  Drużynowym  Turnieju  Szachowym  dla  klas  pierwszych  zajęła  klasa  1b w składzie: Paweł Sidorowicz, Piotr Kraśnicki, Adrian Silwonik, II miejsce wywalczyła klasa 1c (Dominika Ciołko, Piotr Ryniejski, Kamil Cholewski), a III miejsce - klasa 1a (Kamila Kaczmarek, Mateusz Maciejewski, Mateusz Kalisz). Kolejne miejsca zajęły klasy: 1d i 1e.
Klasy 1b i 1c awansowały do Finału Drużynowych Mistrzostw Gimnazjum, który odbędzie się w marcu 2012.
Na słowa uznania zasługują uczniowie klasy 1b - Paweł Sidorowicz i Piotr Kraśnicki, którzy wygrali po 11 z 12 pojedynków turniejowych oraz Kamila Kaczmarek (1a) - najlepsza wśród dziewcząt - wygrała 7 z 12 gier.
Gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział w trzytygodniowej rywalizacji.
Więcej szczegółów dotyczących turnieju, regulamin oraz wyniki rywalizacji klas pierwszych i drugich znajdziecie w zakładce Koło szachowe w kategorii Zajęcia pozalekcyjne.
Do turnieju dla klas III zgłosiły się już klasy: 3a w składzie Gogol Patryk, Szubryt Mateusz, Talipski Michał oraz 3c w składzie Kopczewska Katarzyna, Talipska Gabriela, Kazimierczuk Klaudia. Ostateczny termin zagłoszeń trzyosobowych zespołów klasowych mija 10 lutego 2012r. Zapraszamy !!!

17.01.2012

Nocny Maraton Filmowy - "Noc grozy i śmiechu"

Już w ten piątek (20.01.2011) odbędzie się pierwszy w historii naszej szkoły Nocny Maraton Filmowy. Maraton trwa od 21.00 w piątek do 6.00 w sobotę. Maraton ten jest formą wynagrodzenia najbardziej pracowitych członków samorządu Uczniowskiego. Opiekunowie SU pragną w ten sposób podziękować uczniom za ich całosemestralną pracę.

Czytaj całość...

16.01.2012

Koncert kolęd i zebrania z rodzicami

Dyrekcja i nauczyciele zapraszają w najbliższą środę 18 stycznia 2012 roku o godzinie 17.00 na spotkania rodziców z wychowawcami klas podsumowujące pierwszy semestr. Spotkania rozpocznie program artystyczny związany z Bożym Narodzeniem a przygotowany przez młodzież i nauczycieli Publicznego Gimnazjum im. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Po występie wychowawcy zapraszają na tzw. wywiadówki do podanych sal.

16.01.2012

"Trzymaj Formę - zawsze wybieraj zdrowie"

Nasza szkoła uczestniczy w realizacji programu "Trzymaj Formę" od 2006 roku. Program realizowany jest pod patronatem Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Białymstoku. Celem programu jest edukacja dzieci i młodzieży w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety. Działania realizowane w ramach powyższego przedsięwzięcia będą miały charakter projektu.

W tym roku szkolnym planujemy skupić się na:
1. Badaniu ankietowym - "Ulubione formy spędzania czasu wolnego" - osobą koordynującą działania młodzieży jest p. Anna Kozłowska
2. "Reklama - przepisem na zdrowie" - koordynatorem działań w tym obszarze jest p. Ewa Zalewska
3. "Tańczyć każdy może" - opiekę nad młodzieżą w tym zakresie objęła p. Beata Guziejko
4. Zajęcia edukacyjno - rekreacyjne dla przedszkolaków - działanie to koordynuje p. Małgorzata Czulewicz
Zachęcamy Rodziców i Nauczycieli do współpracy w ramach projektu. Szczegółowe informacje u pedagoga szkolnego p. M. Czulewicz (bezpośrednio lub telefonicznie) tel. 85-713-14-84.

16.01.2012

Spotkanie z funkcjonariuszem Policji

Jednym z najważniejszych celów naszej szkoły jest troska o bezpieczeństwo uczniów. W związku z tym w dniu 12 stycznia 2012 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów z aspirantem Witoldem Dzieżko - funkcjonariuszem ds. nieletnich z miejscowego Komisariatu Policji. Spotkanie to jest jednym działań wpisujących się w Program Wychowawczy i Szkolny Program Profilaktyki, a także jest jednym z działań Procedury przyznawania Honorowego Certyfikatu Bezpieczeństwa "Szkoła Bezpieczna i Przyjazna Uczniom". Tematem spotkania była "Odpowiedzialność prawno - karna nieletnich" oraz "Bezpieczeństwo w czasie ferii". W czasie spotkania funkcjonariusz rozmawiał z młodzieżą o ich bezpieczeństwie, opowiadał o zachowaniach niosących różnorodne zagrożenia oraz uświadamiał jaka jest odpowiedzialność prawna uczniów. Młodzież dowiedzieała się, w jakich sytuacjach nieletni odpowiada jak osoba dorosła. Uświadomili sobie, co jest czynem karalnym, a także, że niewinne zabawy w szkole lub poza nią mogą skończyć się tragedią i jakie są tego konsekwencje prawne. Sądzę, że dla uczniów była to ciekawa i pouczająca lekcja, która wpłynie na kształtowanie postawy odpowiedzialności za własne czyny.

Małgorzata Czulewicz

13.01.2012

"ZBIÓRKA ODZIEŻY"

Zbiórka odzieży, która była  organizowana  przez  Szkolne  Koło  Caritas  w  naszej  szkole,  została  zakończona. Z  darów  skorzystały  osoby  bezdomne.  W związku z zimą, najbardziej potrzebne są ciepłe ubrania i buty.  Każdy z nas ma zapewne coś do oddania, schowane głęboko w szafie. Zamiast wyrzucać ubrania do kosza, można pomóc innym. Bardzo zachęcaliśmy naszych uczniów, aby "przekopali" swoją garderobę. Ostatecznie zebraliśmy 2 duże worki i 7 toreb odzieży. Znalazły się tam m.in. kurtki, koszule, swetry oraz buty. Serdecznie dziękujemy ofiarodawcom, których nagrodzimy plusowymi punktami z zachowania.
                                                                                                                        Sekretarz SKC, Aneta Molska

13.01.2012

"JA" - OSOBISTA KSIĄŻKA ARTYSTYCZNA

Od 16 stycznia w szkolnej bibliotece można oglądać wystawę niesamowitych książek stworzonych przez uczniów na zajęciach artystycznych u pani Moniki Tekielskiej. Osobista Książka Artystyczna to nietypowe spojrzenie na książkę. Uczniowie klas II i III gimnazjum pracę nad własnymi dziełami rozpoczęli dawką inspiracji w formie prezentacji wielu odważnych prac, pokazujących np. książki zapisane na cegłach, szarych kartonach, szklanych kartach, książki-słoiki, składanki. Przykładem były prace nauczycielki. Namysł nad przeznaczeniem książki, analiza i synteza, doprowadziły autorów do samej istoty książki - nośnika zakodowanej informacji, którą odkrywa się stopniowo. Kod, którym zostały zapisane nasze książki to nie zawsze alfabet, często "literami" są kolory, faktury, przedmioty, zapachy, podarcia, zachlapania, plamy... Niosą one sugestywną lub subtelną informację o autorze, jego stanie emocjonalnym, zainteresowaniach, temperamencie. Do wielozmysłowej lektury osobistych książek zapraszają autorzy i pani Monika Tekielska.

11.01.2012

I Drużynowe Mistrzostwa Gimnazjum w szachach

Szachowy turniej dla klas pierwszych dobiega końca.
Zwycięzcą rywalizacji została klasa 1b w składzie: Paweł Sidorowicz, Piotr Kraśnicki, Adrian Silwonik, która wygrała trzy mecze (do rozegrania ma jeszcze jeden pojedynek).
Drugie miejsce premiowane awansem do Finału Drużynowych Mistrzostw Gimnazjum wywalczyła klasa 1c w składzie: Dominika Ciołko, Piotr Ryniejski, Kamil Cholewski. Trwa walka o trzecie miejsce w turnieju.
Do 18 stycznia przyjmowane są zgłoszenia trzyosobowych zespołów do Drużynowego Turnieju Szachowego dla trzecioklasistów.
Więcej szczegółów dotyczących turnieju, regulamin oraz wyniki rywalizacji klas pierwszych i drugich znajdziecie w zakładce Koło szachowe w kategorii Zajęcia pozalekcyjne.

09.01.2012

Turniej tenisa stołowego!

Do  dnia  20  stycznia  w  świetlicy szkolnej przyjmowane są zapisy na szkolny TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO. Mecze będą rozgrywane podczas długiej przerwy, od wtorku do piątku. To już trzecia edycja turnieju, który cieszy się ogromnym  zainteresowaniem  uczniów,  odbywa się on  pod  hasłem  "Przerwa z pomysłem". Spotkania będą rozgrywane systemem "każdy z każdym" do dwóch  wygranych  setów,  zgodnie  z  obowiązującymi przepisami do 11 pkt. W  przypadku  remisu  w  setach,   rozgrywany  będzie  set  trzeci  decydujący o zwycięstwie. Uczestnicy turnieju winni posiadać ze sobą rakietę do tenisa stołowego. Zapraszamy chłopców i dziewczęta!!!

08.01.2012

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Choroszczy!

20 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się niedzielę 8 stycznia. Już od 9.00 na ulicach naszego miasteczka pojawili się wolontariusze, 13 uczniów gimnazjum i 2 uczniów liceum. Tegoroczna zbiórka przeznaczona jest na zakup urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. Uczniowie naszej szkoły zebrali prawie 4 tys. Największą kwotę zebrała wolontariuszka Małgorzata Borowska.

02.01.2012

I Drużynowe Mistrzostwa Gimnazjum w szachach
- turniej dla klas pierwszych

We wtorek 3 stycznia 2012r. rozpoczyna się turniej szachowy  dla  klas  pierwszych, w ramach I Drużynowych Mistrzostw Gimnazjum w szachach. Dwie najlepsze drużyny z klas I, II, i III zagrają w wielkim finale (marzec 2012) o tytuł Drużynowego Mistrza Gimnazjum. Zgłoszenia do turnieju dla klas III, który odbędzie się w lutym 2012, przyjmuje organizator turnieju - Mariusz Sawicki.
Szczegóły dotyczące turniejów szachowych oraz regulamin Drużynowych Mistrzostw Gimnazjum znajdziecie w zakładce Koło szachowe w kategorii Zajęcia pozalekcyjne.

01.01.2012

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny
- KANGUR 2012Zapraszamy  wszystkich  uczniów  naszej   szkoły   (zarówno  gimnazjalistów,  jak i licealistów) do wzięcia udziału w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR, który odbędzie się 15 marca 2012r. Zgłoszenia do konkursu przyjmują nauczyciele matematyki do środy 18 stycznia 2012r. Więcej szczegółów dotyczących konkursu znajdziecie stronie głównej organizatora www.kangur-mat.pl oraz na naszej stronie w kategorii Konkursy, turnieje w zakładce Matematyka.01.01.2012

3...2...1... NOWY ROK 2012 !!!


22.12.2011

Wesołych Świąt !!!

22.12.2011

JASEŁKA SZKOLNE 2011

20.12.2011 r. w naszym gimnazjum zostały wystawione jasełka. Młodzi aktorzy, przygotowani do występu przez panią I. Krysiewicz pokazali historię Świętej Rodziny i narodzin Jezusa z trochę innej perspektywy niż większość przedstawień. Zabawne dialogi, biblijne osobistości w krzywym zwierciadle. Postaciami pojawiającymi się na scenie najczęściej i najwięcej mówiącymi byli aniołowie (Martyna Peliksza, Anna Stanisławska) oraz pasterze (Patryk Popławski, Paulina Krauze, Paulina Wrona), ale widzów bawiły też role pomniejsze, takie jak Herod (Tomasz Baszeń), czy Śmierć, grana przez Mateusza Borowskiego. Ten ostatni chyba najbardziej przypadł publiczności do gustu, wykonując "autentyczny, mrożący krew w żyłach" taniec śmierci - makarenę. Po występie aktorzy zostali nagrodzeni aplauzem i pochwaleni przez panią dyrektor. Występ okazał się sukcesem i mamy nadzieję, że młodzi aktorzy już planują następny.

22.12.2011

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny
- KANGUR 2012Zapraszamy  wszystkich  uczniów  naszej   szkoły   (zarówno  gimnazjalistów,  jak i licealistów) do wzięcia udziału w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR, który odbędzie się 15 marca 2012r. Zgłoszenia do konkursu przyjmują nauczyciele matematyki do środy 18 stycznia 2012r. Więcej szczegółów dotyczących konkursu znajdziecie stronie głównej organizatora www.kangur-mat.pl oraz na naszej stronie w kategorii Konkursy, turnieje w zakładce Matematyka.20.12.2011

"PODZIEL SIĘ UŚMIECHEM-ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE
WE WSI PAŃKI DLA OSÓB SAMOTNYCH"

Projekt  "Żyj  z  pasją - działaj  z  pasją"  został  zakończony.  Nasze  Szkolne Koło Caritas przystąpiło do niego w październiku. Przeszliśmy szkolenie wstępne - pierwszy etap, drugi - trzydniowe szkolenie w Tykocinie, spotkanie świąteczne w Pańkach - to trzeci etap - kończący projekt.

Czytaj całość...

19.12.2011

Miejska Wigilia Ekumeniczna


Wolontariusze z naszego Szkolnego Koła Caritas pomagali przy organizacji Miejskiej Wigilii Ekumenicznej. Odbyła się ona 18 grudnia 2011 roku na Rynku Kościuszki w Białymstoku.
Zostaliśmy poproszeni o pomoc przy rozdawaniu potraw. Bardzo się ucieszyliśmy. Było to dla nas nowe i ciekawe doświadczenie.


19.12.2011

Spotkanie z Antonim Hukałowiczem


15 grudnia 2011 w naszej szkole odbyło się spotkanie młodzieży z panem Antonim Hukałowiczem, autorem "Choroszczańskich błoni". Pan Hukałowicz udzielił nam wywiadu, opowiadając o początkach swej pracy twórczej, utworach, które już napisał, a także o swoich planach na kolejne lata. Zachęcamy do zajrzenia do styczniowego numeru gazety szkolnej "Długa Przerwa", gdzie zamieścimy wywiad z choroszczańskim pisarzem.

15.12.2011

"Precz wielkie troski i małe zmartwienia,
bo magia Świąt wszystko wokół zmienia!"

Miła i podniosła atmosfera udzieliła się wszystkim zgromadzonym w dniu wczorajszym   w   choroskiej   remizie   OSP   na   Spotkaniu  Opłatkowym z członkami Koła Emerytów i Rencistów Nr 15 w Choroszczy. Młodzież gimnazjalna, pod opieką pań Anny Kozłowskiej i Małgorzaty Łotowskiej, przygotowała odmienną, niż typowe dla tego okresu jasełka, część artystyczną. Pełną refleksji i zadumy atmosferę wyczarowały głosy uzdolnionych muzycznie gimnazjalistek wykonujących polskie kolędy.

Czytaj całość...

13.12.2011

"Wybieram zdrowie - nie palę"

"Wybieram zdrowie - nie palę" to hasło akcji plakatowej, która od dnia 12 grudnia odbywa się w Publicznym Gimnazjum w Choroszczy w ramach realizowanego z uczniami programu antynikotynowego "Znajdź właściwe rozwiązanie". Celem głównym programu jest przedstawienie szkodliwości działania dymu tytoniowego na organizm człowieka oraz zapobieganie paleniu wśród uczniów klas gimnazjum. Szczegółowymi celami programu są: promowanie postaw zobowiązujących do niepalenia, przekazanie uczniom wiadomości o zachowaniach asertywnych, uczenie się rozpoznawania swych zachowań oraz uświadomienie mechanizmów nacisku grupowego wraz z nauczeniem się sposobów odmowy w przypadku częstowania wyrobami tytoniowymi.

12.12.2011

XII AKCJA GÓRY GROSZAJak co roku nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji fundacji Nasz Dom - "Góra Grosza". Do 22 grudnia uczniowie zbierają drobne monety, by następnie przekazać je na pomoc rodzinnym domom dziecka, rodzinom zastępczym i pogotowiom rodzinnym.

Szczegóły akcji


11.12.2011

Sukces naszych gimnazjalistów
w Zimowym Turnieju Podlaskiej Ligi Badmintona

Ogromnym sukcesem naszych gimnazjalistów zakończył się Zimowy Turniej Podlaskiej Ligi Badmintona o puchar Burmistrza Choroszczy. Zawody, w których rywalizowali zawodnicy z Suwałk, Juchnowca Kościelnego, Kleosina oraz Choroszczy, rozegrane zostały 10 grudnia 2011r. (sobota) w hali sportowej Zespołu Szkół w Choroszczy.
Pierwsze trzy miejsca w kategirii U-15 chłopców zajęli uczniowie naszego gimnazjum:
I miejsce - Damian Garbowski (3b),
II miejsce - Kamil Krysiuk (3a),
III miejsce - Dominik Kalisz (3b).
W kategorii U-15 dziewcząt II miejsce zajęła Aleksandra Jarocka (2b).
Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych turniejach PLB!

11.12.2011

Wicemistrzostwo województwa w badmintonie


5 grudnia 2011 w Finale Wojewódzkiej Gimnazjady SZS w badmintonie, drużyna naszego gimnazjum w składzie: Damian Garbowski, Kamil Krysiuk, Dominik Kalisz i Artur  Podbielski  wywalczyła  srebrne  medale  i  tytuły  wicemistrzów województwa (w tej dyscyplinie najsilniejszego w Polsce).
Dzień później, 6 grudnia 2011r. dziewczęta w składzie: Maria Wasiluk, Gabriela Talipska, Aleksandra Jarocka oraz Ewelina Pawełko uplasowały się tuż poza podium Finału, potwierdzając IV miejscem obecność w czołówce województwa podlaskiego. Gratulujemy!

09.12.2011

Próbne egzaminy gimnazjalne

W dniach 7-9 grudnia 2011r. w naszej szkole odbył się próbny egzamin gimnazjalny. Wyniki egzaminu, który odbył się na nowych zasadach, poznamy w ciągu najbliższych tygodni.
Próbny egzamin gimnazjalny składał się 3 części - humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej i z zakresu języka obcego nowożytnego, ale każda z części egzaminu miała inną strukturę niż dotychczasowe.
Zmiany w egzaminach gimnazjalnych polegają głównie na podzieleniu każdej części egzaminu na 2 grupy zadań. Zwiększony został czas trawania części I i II egzaminu, przy czym zwiększyła się również czasochłonność poszczególnych zadań.
Zapraszamy do przejrzenia informatora gimnazjalnego.

Opis zmian w egzaminach gimnazjalnych znajdziecie TUTAJ.

07.12.2011

Używkom mówimy - NIE!

Używkom mówimy - NIE!, to hasło przewodnie konkursu profilaktycznego pt."Bądź mądry, nie sięgaj po alkohol", zorganizowanego w świetlicy szkolnej. Wzięło w nim udział 51 uczniów naszej szkoły. Laureatami konkursu profilaktycznego zostali: Magdalena Pilis (IIa), Gabriela Kosel (IIa), Monika Radłowska (IIId).
Celem konkursu było pogłębienie wiedzy na temat szkodliwości picia alkoholu oraz zdrowotnych i społecznych skutków uzależnień. Pytania konkursowe dotyczyły także problematyki związanej z asertywnością, zdrowym trybem życia, pomocą osobom uzależnionym itp.

Czytaj całość...

06.12.2011

Drużynowy Turniej Szachowy dla klas drugich zakończony!!!

I miejsce w Drużynowym Turnieju Szachowym dla klas drugich zajęła klasa 2a w składzie: Adrian Kozłowski, Piotr Zawadzki, Tomasz Baszeń, II miejsce wywalczyła klasa 2b (Szymon Gawryluk, Damian Gawryluk, Daniel Józef Niżyński), a III miejsce - klasa 2e (Mateusz Sikorski, Szymon Mitrosz, Jakub Bystrowski).
Klasy 2a i 2b awansowały do Finału Drużynowych Mistrzostw Gimnazjum, który odbędzie się w marcu 2012.
Na słowa uznania zasługują uczniowie klasy 2a - Tomasz Baszeń i Adrian Kozłowski, którzy wygrali 10 z 12 pojedynków turniejowych oraz Paulina Kraśnicka (2d) - jedyna przedstawicielka dziewcząt w turnieju.
Gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział w trzytygodniowej rywalizacji.
Więcej szczegółów dotyczących turnieju, regulamin oraz wyniki rywalizacji klas drugich znajdziecie w zakładce Koło szachowe w kategorii Zajęcia pozalekcyjne.

05.12.2011

UWAGA RODZICE !!!

Konsultacje z nauczycielami, które miały się odbyć 7.12.2011r. (środa), zostały odwołane!
O terminie następnego spotkania zostaną Państwo poinformowani.

05.12.2011

Konkurs "Szkolny Mistrz Geografii" zakończony

Szkolny Mistrz Geografii w 4 edycji konkursu wyłoniony !!! Został nim zdobywca 110 punktów rankingowych Damian  Gawryluk  z  klasy  II B.  Gratulujemy   Mistrzowi   oraz   dziękujemy  wszystkim,  którzy  wzięli  udział w potyczkach konkursowych.

05.12.2011

Gazeta szkolna "DŁUGA PRZERWA"

Zapraszamy do zapoznania się z ostatnim numerem gazety szkolnej "DŁUGA PRZERWA".
Życzymy przyjemnej lektury!

05.12.2011

I Drużynowe Mistrzostwa Gimnazjum w szachach

Szachowy turniej dla klas drugich dobiega końca. Zwycięzcą rywalizacji została klasa 2a w składzie: Adrian Kozłowski, Piotr Zawadzki, Tomasz Baszeń, która wygrała wszystkie pojedynki. O drugie miejsce premiowane awansem do Finału Drużynowych Mistrzostw Gimnazjum walczą jeszcze klasy 2b i 2e. Drugą szczęśliwą klasę poznamy we wtorek (06.12.2011r.), po ostatnim pojedynku pomiędzy klasami 2b i 2d.

Ze względu na duże zainteresowanie wśród uczniów poszczególnych klas pierwszych, od wtorku rozpoczynają się eliminacje, w celu wyłonienia trzyosobowych reprezentacji klas do Drużynowego Turnieju Szachowego.

Więcej szczegółów dotyczących turnieju, regulamin oraz wyniki rywalizacji klas drugich znajdziecie w zakładce Koło szachowe w kategorii Zajęcia pozalekcyjne.

04.12.2011

III Mistrzostwa Polski w speed badmintonie

3 grudnia 2011r. w Warszawie na kortach klubu tenisowego "Warszawianka" odbyły się III Mistrzostwa Polski w speed badmintonie. W mistrzostwach brali udział dwaj nauczyciele z naszej szkoły: Mariusz Sawicki i Bogusław Bogacewicz. Wielkim sukcesem zawody zakończył pan Mariusz Sawicki, który wywalczył brązowy medal. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Więcej informacji na temat speed badmintona znajdziecie TUTAJ.

Oficjalny film III Mistrzostw Polski

02.12.2011

Konkurs plastyczny - "Ozdoba choinkowa"Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w konkursie plastycznym - "Ozdoba choinkowa" organizowanym przez Świetlicę szkolną.
Termin składania prac upływa z dniem 19 grudnia 2011r.

Czytaj całość...


01.12.2011

Towarzyski mecz w futsalu

W poniedziałek, 28 listopada 2011r. w naszej szkole został rozegrany mecz towarzyski w futsalu chłopców pomiędzy reprezentacjami LO w Choroszczy i V LO Białystok. Nasi licealiści: Szumkowski Piotr, Goworko Tomasz, Winnicki Marcin, Bogdan Bartłomiej, Wierzchowski Łukasz, Wasiluk Piotr i Dworakowski Łukasz toczyli przez 60 minut gry, wyrównaną walkę z białostoczanami. Ulegli ostatecznie 4:6, lecz swoją ambitną i waleczną postawą zasłużyli  na  uznanie.  Nasi strzelcy  bramek  to:  Łukasz  Wierzchowski  -  2,  oraz  Piotr  Szumkowski i Tomasz Goworko po 1. W bramce gości kilkakrotnie bardzo skutecznie w sytuacjach "sam na sam" interweniował absolwent naszego gimnazjum Michał Fiedorczuk. Już w grudniu ma dojść do rewanżu.

01.12.2011

Akcje SU do końca pierwszego semestru

Samorząd uczniowski wraz z opiekunami do końca tego semestru zaplanował następujące imprezy szkolne:
6 grudnia 2011 - Mikołajki Szkolne - przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przebrani za mikołaje będą rozdawali cukierki "grzeczny dzieciom", ponadto będzie zorganizowana poczta mikołajkowa, za pomocą której uczniowie będą mieli okazję przesłać życzenia mikołajkowe swoim kolegom i koleżankom.

Czytaj całość...

30.11.2011

Konkurs o Patronie Szkoły rozstrzygnięty!!!

22  listopada  2011  roku  odbyło  się  uroczyste  podsumowanie  konkursu o Patronie Szkoły ks. Kardynale Stefanie Wyszyńskim oraz wręczenie nagród laureatom i osobom wyróżnionym. Organizatorami byli i zarazem stanowili Jury Konkursowe: pani Małgorzata Łotowska, ks. Rafał Arciszewski, pan Tomasz Perkowski.
Konkurs skierowany był do uczniów klas pierwszych gimnazjum.

Wyniki konkursu

30.11.2011

Sztuka w wykonaniu młodzieży - Powołanie to wezwanie...


W  dniach  od 25 do 29  października, na terenie szpitala w Choroszczy, w byłym kinie "Zdrowie", mogliśmy obejrzeć sztukę pt. "Powołanie to wyzwanie, czy odpowiesz Bogu na nie?". Przedstawienie zostało wyreżyserowane i przygotowane przez młodzież z naszego choroszczańskiego środowiska. Aktorami byli obecni uczniowie naszego gimnazjum bądź jego absolwenci.

Czytaj całość...

29.11.2011

Aktualizacja

W Galerii zdjęć pojawiły się nowe zdjęcia z Święta Szkoły, zdjęcia z gimnazjady w badmintonie oraz uroczystości szkolnych i państwowych. Zapraszamy do oglądania.

29.11.2011

Kolejne sukcesy naszych gimnazjalistów w badmintonie

W  piątek  25  listopada  2011r.  na  hali  sportowej  Zespołu  Szkół w Choroszczy odbył się Finał wojewódzki Gimnazjady Grupy Południowej  w   badmintonie  dziewcząt   i   chłopców. Dziewczęta z naszego gimnazjum wywalczyły drugie miejsce, a drużyna chłopców - pierwsze, uzyskując awans do kolejnego etapu rywalizacji. Gratulujemy!

Wyniki rywalizacji

29.11.2011

27.11.2011

Święto Szkoły 2011

W dniach 22-24 listopada 2011r. rodzice, uczniowie, nauczyciele Zespołu Szkół w Choroszczy oraz zaproszeni goście uczestniczyli w wyjątkowym wydarzeniu jakim jest Święto Szkoły. Każdy dzień obchodów tego święta rozpoczynał się od wieczornicy poświęconej patronowi Publicznego Gimnazjum - Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, której program artystyczny przygotowali uczniowie z koła teatralnego pod kierunkiem pani Małgorzaty Mikiewicz i pana Tomasza Perkowskiego. Odbyła się również prezentacja osiągnięć poszczególnych klas, której towarzyszyły występy artystyczne uczniów, m.in. minikoncert uczniowskiego zespołu rockowego; prezentacja działań i dokonań naszej szkoły, pedagoga, świetlicy, biblioteki oraz licznych kół zainteresowań. Ważnym punktem programu było również uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów.
Dziękujemy wszystkim za obecność w tak wyjątkowych dla naszej placówki dniach i liczymy na Państwa udział w innych imprezach i uroczystościach szkolnych.

27.11.2011

"FAJNIE JEST POMAGAĆ"

Ostatnio nasze Szkolne Koło Caritas na czele z panią Joanną Gaweł zorganizowało   spotkanie   z   przedstawicielami   SKC   z   Gimnazjum i Liceum Katolickiego z Białegostoku. Spotkanie odbyło się 23 listopada o godz.15.00 w miłej atmosferze świec i pachnących wypieków. Serdecznie przywitaliśmy naszych gości, tj. dwóch uczniów oraz trzy uczennice Gimnazjum i Liceum Katolickiego wraz z opiekunami: ks.Adamem Kozikowskim i Magdaleną Kalisz. Ta piątka młodych ludzi reprezentowała liczne koło Caritas - aż 73 członków. Ze względu na tak dużą liczbę, opiekunowie postanowili utworzyć dwie grupy: "ZAWODOWCY" - doświadczeni wolontariusze i "STAŻYŚCI" - początkujący.

Czytaj całość ...

27.11.2011

Wycieczka klas II gimnazjum do Sądu Rejonowego

Dnia 19 października 2011r. klasy: IIa i IIc pod opieką wychowawców udały się na wycieczkę do Sądu Rejonowego w Białymstoku.
Uczniowie uczestniczyli w wykładzie na temat pracy kuratorów sądowych. Dowiedzieli się również, jakie obowiązki mają sędziowie, prokuratorzy i inni pracownicy. Zostali oprowadzeni po całym gmachu sądu, zobaczyli największą i najbardziej reprezentacyjną salę, w której sądzone są całe grupy przestępcze. Mieli również okazję zwiedzić izby, w których przebywają oskarżeni przywiezieni na rozprawę. Wszystkie klasy dostały zgodę na uczestnictwo w jednej z rozpraw sądowych. To doświadczenie było bardzo interesujące. Zupełnie inaczej ogląda się takie sytuacje w telewizji, a inaczej wygląda to na autentycznej sali rozpraw.
Wycieczka była bardzo udana i wszystkim się podobała.

25.11.2011

I Drużynowe Mistrzostwa Gimnazjum w szachach
- turniej dla klas drugich

Pierwszy   tydzień   turnieju   szachowego   dla   klas   drugich   gimnazjum   za nami. Po trzydniowej rywalizacji na pierwszym miejscu znajduje się klasa IIa, która wygrała trzy mecze. Na  kolejnych  miejscach  znajdują  się  klasy: IIc, IIb oraz IIe z jednym zwycięstwem. Kolejne gry we wtorek, środę i piątek. Dwie klasy drugie, które zajmą najwyższe miejsca zagrają w wielkim finale z najlepszymi klasami pierwszymi oraz trzecimi.
Więcej  szczegółów  dotyczących  turnieju  oraz wyniki  i  aktualną  tabelę znajdziecie w zakładce Koło szachowe w kategorii Zajęcia pozalekcyjne.

21.11.2011

Święto Szkoły !!!


21.11.2011

Tradycja i patriotyzm

Przy okazji uroczystości rocznicowych te dwa słowa pojawiają się niejednokrotnie. Młodzież Zespołu Szkół docenia ich wartość i znaczenie, biorąc udział w imprezach lokalnych dotyczących m.in. obchodów Święta Odzyskania Niepodległości.

Czytaj całość ...

21.11.2011

Harmonogram próbnych matur i egzaminów gimnazjalnych

Próbna matura z Operonem odbędzie się w naszej szkole w dniach 22-25 listopada 2011r., natomiast w dniach 7-9 grudnia 2011r. odbędzie się próbny egzamin gimnazjalny. Uczniowie z klas I i II gimnazjum i LO w tych dniach będą mieć lekcje.

21.11.2011

I Drużynowe Mistrzostwa Gimnazjum w szachach

We wtorek 22 listopada 2011r.  rozpoczyna  się  turniej  szachowy  dla  klas  drugich, w ramach I Drużynowych Mistrzostw Gimnazjum w szachach. Turnieje dla klas pierwszych i trzecich odbędą się odpowiednio w styczniu 2012  oraz  lutym  2012. Dwie  najlepsze  drużyny  z  klas  I,  II, i III  zagrają  w  wielkim  finale  (marzec  2012) o tytuł Drużynowego Mistrza Gimnazjum. Zgłoszenia 3-osobowych zespołów klasowych przyjmuje organizator turnieju - Mariusz Sawicki.
Szczegóły dotyczące turniejów szachowych oraz regulamin Drużynowych Mistrzostw Gimnazjum znajdziecie w zakładce Koło szachowe w kategorii Zajęcia pozalekcyjne.

20.11.2011

Zbiórka środków na ufundowanie sztandaru gimnazjum

W niedzielę 20 listopada 2011r. pod Kościołem Parafii Rzymskokatolickiej p.w. św. Jana Chrzciciela i św. Szczepana Męczennika w Choroszczy odbyła się zbiórka pieniędzy na rzecz ufundowania sztandaru Publicznemu Gimnazjum im ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Choroszczy. W kwestowaniu wzięli udział nauczyciele na czele z Panią Dyrektor Danutą Małyszko, przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie naszej szkoły. Nad sprawnym przebiegiem akcji czuwał przewodniczący Rady Rodziców - Piotr Waczyński. Kwestujący przez cały dzień wolontariusze zebrali 2000zł. Dziękujemy  wszystkim  za  wsparcie i  liczymy  na  pomoc  w  przyszłości. Szczególne  podziekowanie  kierujemy  do  proboszcza  tutejszej  parafii ks. Leszka Mieczysława Struka.

20.11.2011

Sukces naszych gimnazjalistów
w Jesiennym Turnieju Podlaskiej Ligi Badmintona

Ogromnym sukcesem naszych gimnazjalistów zakończył się Jesienny Turniej Podlaskiej Ligi Badmintona o puchar Burmistrza Choroszczy. Zawody, w których rywalizowali zawodnicy z Łomży, Suwałk, Białegostoku, Juchnowca Kościelnego, Rosochatego  Kościelnego oraz  Choroszczy,  rozegrane  zostały 19 listopada 2011r. (sobota) w hali sportowej Zespołu Szkół w Choroszczy.
Pierwsze pięć miejsc w kategirii U-15 zajęli uczniowie naszego gimnazjum:
I miejsce - Damian Garbowski (3b),
II miejsce - Kamil Krysiuk (3a),
III miejsce - Dominik Kalisz (3b),
IV miejsce - Artur Podbielski (2d),
                                                V miejsce - Daniel Garbowski (1e).
                                                W kategorii U-15 dziewcząt najlepszą okazała się Maria Wasiluk (2a).
                                                Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych turniejach!

20.11.2011

II etap projektu "Żyj z pasją - działaj z pasją"

Uczniowie   ze   szkolnego   Koła   Caritas   uczestniczą   w   projekcie  realizowanym  przez  Fundację  Edukacji i Twórczości "Żyj z pasją - działaj z pasją", który dofinansowany jest ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. W ramach projektu 20 października w naszym gimnazjum zostały przeprowadzone z wolontariuszami szkolenia wstępne - I etap. W dniach 14-16 listopada w Tykocinie trzynaścioro naszych uczniów uczestniczyło w II etapie szkolenia. Warsztaty dotyczyły następujących zagadnień: praktyczne podstawy  pracy  metodą  projektu, specyfika pracy z dziećmi niepełnosprawnymi, osobami starszymi, z dziećmi z rodzin dysfunkcyjnych, specyfika wolontariatu w placówkach opiekuńczo - wychowawczych. Szkolenie zakończyło się wizytą studyjną w Klanzie, organizacji mającej wieloletnie dośwaidczenie w pracy na rzecz społeczności lokalnej w oparciu o ideę wolontariatu.

Czytaj całość ...

20.11.2011

ZAPROSZENIE

Członkowie  Szkolnego  Koła Caritas  razem z opiekunem - panią Joanną Gaweł serdecznie zapraszają nauczycieli  i  uczniów  na   spotkanie  z  wolontariuszami  z  Zespołu  Szkół  Katolickich, które  odbędzie się dnia 23 listopada o godz. 15:00  w  sali  205  Publicznego  Gimnazjum  w  Choroszczy. Wolontariusze opowiedzą o swojej działalności. Między innymi przedstawią sprawozdanie z wyjazdu do Sandomierza, gdzie pomagali powodzianom.

17.11.2011

MISTRZOSTWO I WICEMISTRZOSTWO POWIATU W BADMINTONIE !!!

We wtorek 15 listopada 2011r. na hali sportowej Zespołu Szkół w Choroszczy odbyła się Gimnazjada SZS powiatu białostockiego w badmintonie dziewcząt i chłopców. Dziewczęta naszego Gimnazjum w składzie Maria Wasiluk, Gabriela Talipska i Aleksandra Jarocka zdobyły tytuł wicemistrzowski ulegając zespołowi Juchnowca Kościelnego. Drużyna   chłopców   reprezentowana   przez  Artura  Podbielskiego,   Daniela  Garbowskiego,  Szymona Mitrosza i Mateusza Sikorskiego bezapelacyjnie wywalczyła tytuł mistrzowski, pozostawiając w tyle zespoły Kleosina i Juchnowca Kościelnego. Impreza przebiegła sprawnie, w bardzo dobrej sportowej atmosferze. Obie choroskie reprezentacje, jako gospodarze Gimnazjady Grupy Południowej, będą walczyły w piątek 25 listopada 2011r. o awans do grudniowego Finału wojewódzkiego. Powodzenia!

17.11.2011

Nauka i doskonalenie pływania

W  najbliższy  poniedziałek  21 listopada 2011r. ruszają pozalekcyjne zajęcia: nauka i doskonalenie pływania w ramach programu "Dopalaczom - STOP, poprawie bezpieczeństwa na wodzie - TAK". Jest to kontynuacja realizowanego kilka lat temu w naszej szkole z wielkim powodzeniem programu pływackiego.

16.11.2011

"Internet - śmietnik czy skarbnica wiedzy"

W dniu 8 listopada 2011r. w naszej szkole odbyła się lekcja otwarta przygotowana przez uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół w Choroszczy na temat: "Internet - śmietnik czy skarbnica wiedzy". Będący  na  spotkaniu  rodzice i nauczyciele  mogli  dowiedzieć  się  jakie  rodzaje  zagrożeń  płyną  z  Internetu oraz  jak  racjonalnie  korzystać z komputera. Uczestnicy mogli zapoznać się z relacjami uczniów, ich refleksjami dotyczącymi użytkowania komputera. W dalszej części spotkania pedagog szkolna przedstawiła prezentację na temat cyberprzemocy, wskazała czym ona jest, jakie są jej formy, jak postępować w przypadku gdy dziecko stanie się ofiarą lub sprawcą i gdzie szukać ewentualnej pomocy.

Czytaj całość ...

16.11.2011

Projekt "Szkoła Bezpieczna i Przyjazna Uczniom"

Nasza szkoła w roku szkolnym 2011/12 przystąpiła do drugiej edycji projektu "Szkoła Bezpieczna i Przyjazna Uczniom". Honorowy patronat nad projektem objął Wojewoda Podlaski. Realizatorami przedsięwzięcia są: Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku, Podlaski Urząd Wojewódzki, Kuratorium Oświaty  w  Białymstoku,  Komenda  Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku, Wojewódzka  Stacja  Sanitarno  -  Epidemiologiczna  "Sanepid" w Białymstoku, Okręgowy Inspektorat Pracy w Białymstoku.

Czytaj całość ...

16.11.2011

Projekt "Szkoła Tolerancji"

Nasza szkoła przystąpiła do udziału w projekcie "Szkoła Tolerancji", którego głównym założeniem jest zachęcenie młodzieży do refleksji na temat znaczenia dyskryminacji i aktywizacja działań w zakresie szeroko rozumianej tolerancji. Ważnym elementem działań szkolnych będzie przekazanie uczniom informacji na temat znaczenia tolerancji w życiu społecznym, propagowanie empatii, kształtowanie pozytywnych postaw wobec osób niepełnosprawnych, starszych, innej narodowości czy wyznania. Patronat nad projektem objął Wojewoda Podlaski, komendant Wojewódzki i Miejski Policji w Białymstoku oraz Podlaski Kurator Oświaty.
Koordynatorami przedsięwzięcia na terenie szkoły są p. Małgorzata Czulewicz i p. Joanna Gaweł.

16.11.2011

REGULAMIN DYSKOTEK SZKOLNYCH

W związku z jutrzejszą dyskoteką szkolną prosimy wszystkich uczestników o zapoznanie się z Regulaminem Dyskotek Szkolnych..

15.11.2011

OTWARCIE WYSTAWY "PRZYSTANEK NIEPODLEGŁOŚĆ"

Z okazji 93. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie Zespołu Szkół w Choroszczy pod kierunkiem nauczycielek historii Beaty Jabłońskiej i Ewy Zalewskiej przygotowali wystawę historyczną "Przystanek Niepodległość".
10 listopada 2011 roku w przededniu Święta Niepodległości w obecności nauczycieli i młodzieży nastąpiło uroczyste otwarcie wystawy przez pana Józefa   Waczyńskiego   -   Prezesa  Towarzystwa  Przyjaciół  Choroszczy i pracownika Muzem Wojska w Białymstoku oraz panie dyrektor Zespołu Szkół - Danutę Małyszko i Beatę Gawryluk.

Czytaj całość ...

14.11.2011

Trzecie miejsce w siatkówce dziewcząt!


Publiczne Gimnazjum zajęło trzecie miejsce w Gimnazjadzie Powiatu Białostockiego w siatkówce dziewcząt! Zawody odbyły się 7 listopada 2011 w Supraślu. Naszą szkołę reprezentowały: Ewelina Szczurak (3b), Ewelina Pawełko (2a), Maria Wasiluk (2a), Aleksandra Jarocka (2b), Małgorzata Borowska (2b), Kamila Mojsak (2e), Aneta Szczygielska (2e), Magdalena Malinowska (1b) oraz Iga Nawrocka (1b). Gratulujemy!
W rywalizacji chłopców nasze gimnazjum zajęło piąte miejsce.


14.11.2011

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

      10 listopada 2011 w budynku Zespołu Szkół w Choroszczy miała miejsce uroczystość z okazji 93. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody zostały zorganizowane przez Samorząd Uczniowski Publicznego Liceum Ogólnokształcącego w Choroszczy. Pod opieką pana Macieja Andrzeja Kościeleckiego - wychowawcy klasy trzeciej LO, polonisty i opiekuna SU oraz pana Dariusza Bielawskiego wychowawcy kl. drugiej LO i nauczyciela historii oraz WOSu został przygotowany Apel Pamięci poświęcony bohaterom, którzy przyczynili się swoim życiem i heroiczną postawą do obecnego kształtu Rzeczpospolitej Polskiej.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i godną młodego patrioty postawę podczas obchodów.

13.11.2011

Wielki Polak i patriota - Józef Piłsudski

Pod  takim  hasłem  odbyło  się  spotkanie  z  Panem  Józefem  Waczyńskim,  pracownikiem  Muzeum  Wojska w Białymstoku. Miało  ono  miejsce  10  listopada  2011 r.  w  bibliotece  szkolnej  Zespołu  Szkół w Choroszczy, w przeddzień Święta Niepodległości.

Czytaj całość ...

13.11.2011

Spotkanie z Małgorzatą Nawrocką

8 listopada 2011 r. w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie z panią Małgorzatą Nawrocką, autorką "powieści antymagicznej" o pacynkach, wilkołakach i dobrych bajkach. Jest to pisarka, autorka ponad czterdziestu książek dla dzieci i młodzieży, tekstów piosenek, audycji telewizyjnych, scenariuszy teatralnych, laureatka trzech nagród literackich.

Czytaj całość ...

13.11.2011

Spotkanie literackie

27 października 2011 roku  w  szkolnej  bibliotece  odbyło  się  spotkanie z  Panem  Januszem  Koronkiewiczem w związku z promocją jego książki "Wspomnienia z mojego wojennego dzieciństwa". Uczniowie, znając dwa wcześniejsze utwory Pana Koronkiewicza - "Pogaduszki przy piecu" część I i II, chętnie wzięli udział w spotkaniu. Pan Janusz wprowadził młodzież gimnazjalną w świat przedstawiony w swoim utworze,  podkreślając  przy  tym, iż wspomnienia przez niego zapisane stanowią istotny wkład w budowanie tożsamości narodowej i rodzinnej.

Czytaj całość ...

10.11.2011

WSPÓLNA LEKCJA HISTORII - JUŻ DZIŚ!!!


Zespół Szkół w Choroszczy oraz Stowarzyszenie Pamięć i Tożsamość Skała zapraszają na Wspólną Lekcję Historii organizowaną z okazji 93 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Odbędzie się ona w dniu dzisiejszym o godzinie 19.00 w auli Zespołu Szkół.


09.11.2011

Sztandar Publicznego Gimnazjum

      W dniu 25 października tego roku na zebraniu Rady Rodziców Zespołu Szkół w Choroszczy został powołany Społeczny Komitet na rzecz ufundowania sztandaru Publicznemu Gimnazjum im ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Choroszczy w 10 rocznicę nadania imienia szkole. W jego skład weszli przedstawiciele Rady Rodziców i Rady Pedagogicznej tejże szkoły. Podpisano również umowę na wykonanie sztandaru z firmą "Kramex" z Suwałk i uzgodniono projekt sztandaru.
      Sztandar szkolny dla społeczności szkolnej jest symbolem Polski - Narodu - Ziemi. Symbolem Małej Ojczyzny, jaką jest szkoła i jej najbliższe otoczenie. W sztandarze poprzez zawarte w nim elementy (barwy, herb, hasła) zamykają się dzieje szkoły, jej patrona i lokalnej społeczności jako cząstki nadrzędnego dobra: Ojczyzny - Polski, której symbolem jest orzeł Biały.

Czytaj całość ...

09.11.2011

Ekstraklasa badmintona

LUKS Badminton Choroszcz oraz Zespół Szkół w Choroszczy zapraszają wszystkich chętnych na dwa mecze ekstraklasy badmintona. Zespół z Choroszczy podejmie aktualnych wicemistrzów Polski - SKB Litpol Malow Suwałki  oraz  SKB   Piast   Słupsk.  Spotkania  te  będzie  można  zobaczyć  w  hali  sportowej  Zespołu  Szkół w piątek i w sobotę. WSTĘP WOLNY! Zapraszamy!
Szczegóły dotyczące poszczególnych spotkań znajdziecie TUTAJ.

09.11.2011

Trzecie miejsce gimnazjalistów w futsaluSukcesem zakończyła się wyprawa naszych gimnazjalistów do Kleosina. W Gimnazjadzie Powiatu Białostockiego w futsalu chłopców Publiczne Gimnazjum zajęło trzecie miejsce! Naszą szkołę reprezentowali: Damian Garbowski, Adrian Waszczuk, Damian Trzeciak, Paweł Sadowski, Jakub Szumkowski, Artur Podbielski i Jakub Siemieniuk. Gratulujemy.08.11.2011

ZAPROSZENIE

Zapraszamy do obejrzenia wystawy upamiętniającej 93. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Otwarcie wystawy nastąpi w dniu 10 listopada 2011 roku o godzinie 14.15 w Zespole Szkół w Choroszczy. Problematyka ekspozycji ma na celu przybliżenie jednego z najważniejszych wydarzeń z historii Polski. Wystawa prezentuje militaria wypożyczone z Muzeum Wojska w Białymstoku oraz plansze ukazujące okoliczności, wydarzenia i postacie, które miały wpływ na odrodzenie się państwa polskiego.

07.11.2011

"NAJSYMPATYCZNIEJSZY PUPIL"

"Najsympatyczniejszy pupil" - to hasło konkursu fotograficznego jaki odbył się w październiku w naszej szkole w świetlicy i jednocześnie wystawy, która powstała z dostarczonych przez dzieci zdjęć. Była to okazja do zaprezentowania swojego ulubionego zwierzaka oraz wykazania się umiejętnością wychwycenia jakiegoś ciekawego i zabawnego momentu z naszym pupilem w roli głównej. Uczniowie dostarczyli fotografie z pieskami, kotkami, chomikami, królikiem, gołębiem, a nawet krową, która absolutnie zachwyciła jury.

Czytaj całość ...

04.11.2011

Jesienny Turniej Podlaskiej Ligi Badmintona
o Puchar Burmistrza Choroszczy

Ludowy Uczniowski Klub Sportowy Badminton Choroszcz wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podlaskiego, Urzędem Miejskim w Choroszczy oraz Zespołem Szkół w Choroszczy organizuje Jesienny Turniej Podlaskiej Ligi Badmintona o puchar Burmistrza Choroszczy.
Turniej rozgrywany będzie 19 listopada 2011 r. od godziny 9.00 w Choroszczy (Hala Sportowa Zespołu Szkół w Choroszczy ul. Powstania Styczniowego 26A), w kategoriach wiekowych U-11, U-13, U-15 Chłopców i Dziewcząt oraz U19+ Amatorów/Seniorów. Więcej szczegółów znajdziecie TUTAJ.

03.11.2011

WSPÓLNA LEKCJA HISTORII


Zespół Szkół w Choroszczy oraz Stowarzyszenie Pamięć i Tożsamość Skała zapraszają na Wspólną Lekcję Historii organizowaną z okazji 93 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Odbędzie się ona 10 listopada o godzinie 19.00 w auli Zespołu Szkół.


03.11.2011

Drodzy rodzice!

Serdecznie zapraszamy na konsultacje, które odbędą się 8 listopada 2011r. w godzinach 16.30-18.00 w Zespole Szkół w Choroszczy. Oprócz indywidualnych spotkań z nauczycielami zapraszamy na lekcję otwartą pt. "Internet - śmietnik czy skarbnica wiedzy" (godzina 17.00, sala 205), przygotowaną przez nauczycieli i uczniów. W tym dniu będziecie Państwo mieli także okazję skorzystania z indywidualnych porad specjalisty w zakresie terapii pedagogicznej z Powiatowej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej z Białegostoku (sala 109).
Terminy następnych spotkań z nauczycielami znajdą Państwo TUTAJ.

29.10.2011

Otrzęsiny klas pierwszych


Otrzęsiny 2011 przeszły już do historii. Za to mnóstwo niezapomnianych wspomnień, nawiązane znajomości pozostaną u imprezowiczów na lata! Tegoroczna edycja przyćmiła wszystkie pozostałe, razem z nami bawili się  uczniowie  klas  pierwszych, a wszystko to odbyło się sprawnie i przede wszystkim bezpiecznie. Nasze otrzęsiny to nie tylko ogromna impreza, ale także masa atrakcji i konkursów! Ci, którzy nie brali w nich udziału, mają czego żałować.

Pokazy taneczne klas, oświadczyny wychowawcom, kącik zakochanych, wiadro niespodzianka czy tajemniczy tunel przeszły już do legendy i będzie się je jeszcze długo wspominać.

Czytaj całość ...

29.10.2011

Zbiórka pościeli

Dzięki współpracy z Zespołem Szkół i Szkołą Podstawową Streetworkerzy przekażą do Hospicjum Opatrzności Bożej pościel dla chorych. Od 3.10 do 17.10 można było przynosic koce, ręczniki, poszewki i prześcieradła. Dziękujemy tym, którzy podzielili się z chorymi. Jak wiadomo jest to towar deficytowy, którego zawsze będzie potrzeba. Uczniowie, którzy są też wolontariuszami u Streetworkerów zawiozą pościel osobiście i będą mieli okazję przekonać się jak jest w tego rodzaju placówce.
Więcej szczegółów dotyczących pracy "Streetworkerów" i prowadzonych przez nich akcji znajdziecie TUTAJ.

29.10.2011

Malowanie klubu sportowego Narew

Uczniowie gimnazjum, liceum i szkoły podstawowej z Choroszczy mieli przyjemność pokolorować uliczną rzeczywistość. Kreskówkowy styl w którym zostały ukazane ich marzenia widnieje przy ulicy Słonecznej. Po zajęciach lekcyjnych i w soboty farby i spreje lały się po ścianach strumieniami. Streetworkerzy udostępnili wszystkie materiały, a Pani Monika Tekielska poprowadziła warsztaty. Akcja odbyła   się   dzięki   sponsorom   i   Fundacji  Rozwoju  Wolontariatu z programem "Projektor" z którym współpracuje Zespół Szkół, a Pan burmistrz objął ją patronatem. Więcej szczegółów znajdziecie TUTAJ.

28.10.2011

Kochani Rodzice

Jak co roku wybraliście swoich przedstawicieli do Rady Rodziców, którym zaufaliście, że w Waszym imieniu będą decydowali o ważnych sprawach naszej szkoły. Zbliża się 10 rocznica nadania imienia szkole i oprócz corocznych wydatków, podjęliśmy decyzję ufundowania szkole sztandaru z wizerunkiem naszego patrona Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Koszt sztandaru to ok 10 tys. złotych. Ufamy, że ta wspólna inicjatywa rodziców, nauczycieli i uczniów będzie zrealizowana do końca. Z naszej strony nie będziemy szczędzili naszego czasu na pozyskanie sponsorów i publiczne zbiórki. Liczymy, że każdy z Was przyłączy się do tworzenia historii naszej pięknej szkoły, przez wpłatę corocznej składki na Radę Rodziców. Nadmieniam, że w ostatnich latach tylko 20% rodziców wypełniło swój obowiązek. Ten rok jest wyjątkowy, dlatego kieruję do Was tą wyjątkową prośbę w imieniu Rady Rodziców.

Przewodniczący Rady Rodziców
Piotr Waczyński

26.10.2011

Miłość to też pamięć o zmarłych

Zbliża się Święto Zmarłych... Na cmentarzu można spotkać ludzi porządkujących rodzinne mogiły. Niestety są również groby, o których nikt nie pamięta. Zaniedbane, porośnięte trawą, wzbudzają refleksję o ludzkim losie. Czy rzeczywiście ci ludzie nie mają biskich? Szacunek do ludzi można okazać poprzez pamięć o zmarłych.

Czytaj całość ...

26.10.2011

Szkolimy się...

Dnia  20  października  2011  roku  w  naszym gimnazjum członkowie Skolnego Koła Caritas uczestniczyli  w  szkoleniu   organizowanym  przez  Centrum Edukacji i Twórczości w ramach projektu "Żyj z pasją - działaj z pasją".

Czytaj całość ...

24.10.2011

Uwaga uczniowie klas pierwszych !!!

Z przyjemnością informujemy, iż dnia 27.10.2011 (czwartek) w naszej szkole odbędą się "OTRZĘSINY KLAS PIERWSZYCH". Szczegóły tej niezwykłej imprezy znajdziecie TUTAJ.

24.10.2011

Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe

W zakładce "Konkursy, turnieje" pojawiły się informacje dotyczące konkursów przedmiotowych dla gimnazjalistów, organizowanych w roku szkolnym 2011/2012: regulaminy, zakresy wiedzy i umiejętności oraz terminy kolejnych etapów konkursów.

20.10.2011

Dzień Seniora

W dniu wczorajszym młodzież naszego gimnazjum rozpoczęła uroczystym akcentem    cykl    tegorocznych    spotkań   z   członkami   Koła  Emerytów i  Rencistów  Nr  15,  w  ramach  współpracy   środowiskowej.  Pod  opieką p. Małgorzaty Łotowskiej oraz p. Anny  Kozłowskiej  wybrani  uczniowie  klas I - III udali się do remizy OSP w Choroszczy, aby tam przedstawić przygotowaną część artystyczną.

Czytaj całość ...

20.10.2011

Młodzieżowe wybory parlamentarne30 września 2011 roku odbyły się w naszej szkole młodzieżowe wybory parlamentarne. Dla większości uczniów było to pierwsze doświadczenie udziału w podjęciu hipotetycznej decyzji, która może wpłynąć na losy całego państwa.

Czytaj całość ...

20.10.2011

Konkurs na APEL POLEGŁYCH - pozostało 8 dni !!!

Trwa szkolny konkurs na APEL POLEGŁYCH dla uczczenia 93. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Prace konkursowe należy dostarczyć do dnia 28 października 2011r. do p. Macieja A. Kościeleckiego, który udzieli wszystkich potrzebnych informacji lub przesłać na adres apelpoleglych@wp.pl.
Szczegóły konkursu i regulamin znajdziecie TUTAJ

20.10.2011

Aktualizacja

W galerii pojawiły się nowe zdjęcia z Dnia Nauczyciela, wycieczek szkolnych i klasowych, występów artystycznych naszych gimnazjalistów i nie tylko. Zapraszamy do oglądania.

18.10.2011

Spotkanie Rady Rodziców

25 października o godz. 17.00 w budynku szkoły odbędzie się spotkanie Rady Rodziców z przedstawicielem firmy "Sztandary Kramex" dotyczące wykonania sztandaru Publicznego Gimnazjum w Choroszczy.
Na zebranie zapraszamy przedstawicieli Rady Rodziców oraz wszystkie osoby zainteresowane tematem.

Przewodniczący Rady Rodziców
Piotr Waczyński

09.10.2011

30.09.2011

Uwaga rodzice !!!

3 października 2011r. (poniedziałek) w godz. 1630 - 1800 odbędą się konsultacje z nauczycielami Zespołu Szkół.
Dyżurować będą wszyscy nauczyciele. Serdecznie zapraszamy.
Terminy następnych spotkań z nauczycielami znajdą Państwo TUTAJ.

24.09.2011

Aktualizacja

W galerii w dziale Imprezy szkolne pojawiły się zdjęcia z Dnia Integracji, który odbył się 9 września w naszej szkole. Zapraszamy do oglądania.

20.09.2011

Konkurs na APEL POLEGŁYCH

Zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w szkolnym konkursie na APEL POLEGŁYCH dla uczczenia 93. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Konkurs ten jest hołdem złożonym wielkim Polakom, którzy oddali swe życie w obronie Ojczyzny lub poza jej granicami, walcząc w obronie słusznej sprawy.
Prace konkursowe należy dostarczyć do dnia 28 października 2011r. do p. Macieja A. Kościeleckiego, który udzieli wszystkich potrzebnych informacji lub przesłać na adres apelpoleglych@wp.pl.
Szczegóły konkursu i regulamin znajdziecie TUTAJ

13.09.2011

Uwaga uczniowie !!!

Spotkania poszczególnych sekcji Samorządu Uczniowskiego odbędą się na długich przerwach w sali 105 według następującego harmonogramu:
Środa 14.09 - sekcja porządkowa,
Czwartek 15.09 - kandydaci na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego,
Piątek 16.09 - sekcja artystyczna,
Wtorek 20.09 - sekcja kulturowa,
Środa 21.09 - sekcje informatyczna i techniczna.

Opiekunowie SU:
Agnieszka Paliwoda
Tomasz Perkowski
Maciej Kościelecki

12.09.2011

MATURA 2011 - LO w Choroszczy na I miejscu

Wśród szkół ponadgimnazjalnych w regionie najlepsze są licea ogólnokształcące w Michałowie oraz Choroszczy. Tu maturę zdali wszyscy !!! Na drugim miejscu jest I Liceum Ogólnokształcące w Łapach.

Czytaj całość…

07.09.2011

Dzień Integracyjny

Pierwsze dni w nowej szkole to dla każdego ucznia trudny czas. Odrobina strachu miesza się z obawą, a obawa ze szczyptą niepewności. Szkoła chce wyjść naprzeciw i zachęcić wszystkich Rodziców do współpracy nami.

Wspólnie   z   Wami - Drodzy   Rodzice - jesteśmy   w   stanie   stworzyć   miłą   atmosferę,   pełną  zadowolenia i życzliwości.

Zapraszamy Rodziców klas I na Dzień Integracyjny, który odbędzie się w Publicznym Gimnazjum w Choroszczy w dniu 9 IX 2011 r.

W programie przewidziane są warsztaty z wychowawcą, pedagogiem, psychologiem, specjalistami z dziedziny uzależnień i z samorządem uczniowskim.

06.09.2011

SZKOLNY MISTRZ GEOGRAFII

Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły (zarówno gimnazjalistów, jak i licealistów) do udziału w 4 edycji zmagań z geograficznymi zagadkami. Więcej szczegółów znajdziecie w kategorii "Konkursy, turnieje" w zakładce "Geografia".

05.09.2011

Zebrania z rodzicami

Zapraszamy wszystkich rodziców na pierwsze w nowym roku szkolnym zebrania klasowe.
Klasy trzecie - 7 września (środa) godz. 1700,
Klasy drugie - 8 września (czwartek) godz. 1700,
Klasy pierwsze - 9 września (piątek) godz. 1700.
Zebrania poszczególnych poziomów odbędą się na sali gimnastycznej, a następnie z wychowawcami klas
w wyznaczonych salach.

03.09.2011

Uwaga uczniowie i nauczyciele !!!

Aktualny plan lekcji dostępny jest już na naszej stronie!

01.09.2011

Nowy rok szkolny 2011/2012 rozpoczęty !!!1   września   2011 r.  o  godz.   09:00   na   sali   gimnastycznej  Zespołu Szkół w Choroszczy Pani Dyrektor Danuta Małyszko zainaugurowała nowy rok szkolny 2011/2012.
Rozpoczął się czas nauki i wytężonej pracy!30.08.2011

Aktualizacja

Wszystkie artykuły, informacje, relacje z imprez, które pojawiły się na naszej stronie głównej w roku szkolnym 2010/2011 oraz podczas wakacji, znajdziecie w Archiwum w zakładce 2010/2011.
W kategorii Uczeń pojawił się rozkład jazdy autobusów szkolnych.

23.08.2011

HARMONOGRAM ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO 2011/2012

815 - Msza Święta w kościele parafialnym

915 - uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego na sali gimnastycznej,
       a następnie z wychowawcami klas w wyznaczonych salach

Publiczne Gimnazjum

Publiczne Liceum Ogólnokształcące

1a - s. 128

2a- s. 132

3a - s. 205

1L - s. 211

1b - s. 105

2b - s. 203

3b - s. 218

2L - s. 207

1c - s. 103

2c - s. 111

3c - s. 204

3L - s. 115

1d - s. 130

2d - s. 222

3d - s. 117

 

1e - s. 220

2e - s. 206

3e - s. 213

 

p.o. dyrektora
Beata GawrylukZespół Szkół w Choroszczy 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.