Zespół Szkół w Choroszczy - Mural

Londyn na ścianie

- artystyczne ferie w Zespole Szkół w Choroszczy


20m2  malarstwa  w  4  dni  -  to praca uczniów gimnazjum dokonana podczas ferii w nowej sali do nauki języka angielskiego.

Wszystko odbyło się profesjonalnie. Najpierw konsultacja z opiekunkami sali, nauczycielkami j. angielskiego - panią Marią Jabłońską i Agnieszką Paliwoda. Zamówienie: pejzaż Londynu. - Ale żeby był Big Ben, London Eye, czerwona budka  telefoniczna  i  kot,   bo   londyńczycy  uwielbiają  koty. -  No  i  zieleń! W Londynie jest wiele parków. Może chmura z deszczem? - Takie prośby obu pań zebrała nauczycielka zajęć artystycznych Monika Tekielska i wykonała 6 projektów. Wybrany został najbardziej malarski i najtrudniejszy do wykonania. Nie odstraszyło to uczniów, którzy z wielkim poświęceniem i pasją wykonywali pracę.

Do przeniesienia projektu posłużyliśmy się rzutnikiem multimedialnym. Malowaliśmy sprayami oraz farbami fasadowymi za pomocą gąbek oraz pędzli. Malowanie to nie wszystko, ciągle musieliśmy coś rozkładać, wycierać, rozrabiać, podłączać. Jednego dnia asystowała nam przy tym pani Ewa Łukaszewicz (dziękujemy za pomoc).

Na obrazie znalazły się wszystkie zamówione elementy i dodatkowo jeszcze: Katedra Św. Pawła, Kolumna Nelsona, centrum finansowe Londynu, rzeka Tamiza i sławna z książek Pameli L. Travers londynka Mary Poppins, a wszystko to zasnute londyńską mgłą.

Głównymi wykonawcami malowidła są: Ania Stanisławska i Piotrek Zembrowski, pozostałe osoby to Przemek Gutowski, Wojtek Tekielski, Kamila Jabłońska, Bartek Jasiulewicz, Rafał Klepacki, Szymon Sielamowicz, Justyna Miastkowska, Julka Perkowska, Hania i Nicole. Całość nadzorowała pani Monika Tekielska.

Na dodatkowych zajęciach z grafiki, pracujemy nad kolejnym projektem malowidła. Tym razem namalujemy planety na ścianie w sali 222.

Mamy nadzieję, że nasze malowidła będą Was pozytywne nastrajały przed każdą lekcją.

GALERIA
Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy 2019r. Wszelkie prawa zastrzeżone.