Od zawsze wiadomo, że czytanie książek przez dzieci i dla dzieci sprzyja rozwojowi emocjonalnemu i intelektualnemu. Poprzez czytanie książek dziecko pobudza swoją wyobraźnię, uczy się myślenia, wzbogaca swoje słownictwo, rozwija wiedzę i wrażliwość moralną. Książki są skarbnicą wiedzy, dzięki którym możemy nieustannie się rozwijać a czytane przez rodziców wpływają na budowanie relacji pomiędzy dzieckiem a rodzicem. Zbliżający się kwiecień jest miesiącem poświęconym książce, bowiem 2 kwietnia jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, natomiast 23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. W związku z tym zapraszamy naszych najmłodszych uczniów z oddziału 0-3 do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt.: „Moja ulubiona książka”.

Celem konkursu jest kształtowanie wśród dzieci chęci do czytania książek oraz zainspirowanie się książkami, które czytają nasi rówieśnicy.

Wymogi techniczne:

Praca plastyczna wykonana na kartce A4, technika pracy jest dowolna. Po wykonaniu pracy plastycznej należy zrobić zdjęcie i przesłać na adres e-mail (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

W temacie e-maila prosimy wpisać: KONKURS PLASTYCZNY „MOJA ULUBIONA KSIĄŻKA” oraz imię i nazwisko ucznia.

Kryteria oceny prac konkursowych:

Prace konkursowe będą oceniane w oparciu o poniższe kryteria:

a) zgodność z tematem

b) indywidualność interpretacji

c) stopień trudności techniki

d) staranność i dbałość wykonania

e) ogólne wrażenie estetyczne.

Zdjęcia prac plastycznych prosimy wysyłać na pocztę e-mail do dnia 17.04.2020r.

Życzymy powodzenia!

Marzanna Szumkowska

Magdalena Masłowska

Izabela Iwaszkiewicz