Na początku grudnia w naszej szkole odbywa się Festyn Świąteczny pd hasłem “Gramy razem”. W dniu 04.12.2019 uczniowie klas IV-VI wraz z zaproszonymi gośćmi, wśród których znaleźli się rodzice, nauczyciele, pani dyrektor Ewa Zawistowska i pani wicedyrektor Beata Gawryluk własnoręcznie przygotowali z tej okazji kartki bożonarodzeniowe. Lekcję prowadziła pani Anna Kozłowska i Irena Maksymiuk. Uczniowie z pełnym zaangażowaniem wykonywali prace. Wszystkie wykonane kartki bożonarodzeniowe zostały przekazane na kiermasz charytatywny,dochód zostanie przekazany Fundacji „Pomóż Im” Białostockiego Hospicjum dla Dzieci.

Anna Kozłowska

Irena Maksymiuk


Młodzież w świetlicy szkolnej ma możliwość rozwijania zainteresowań językowych. Zajęcia mają na celu uświadomienie uczniom, jak ważna jest znajomość języków obcych. Uczniowie mieli szanse sprawdzić się w różnych językach, np. niemieckim, angielskim i rosyjskim.


W ramach Światowego Dnia Zwierząt zorganizowany został w październiku Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Mój pupil – Zwierzak”. Konkurs skierowany był do uczniów Szkoły Podstawowej w Złotorii i Szkoły Podstawowej w Choroszczy. Głównym celem konkursu było rozwój talentów twórczych dzieci i młodzieży, kształtowanie humanitarnej postawy dzieci wobec zwierząt i zachęcanie do wyrażania uczuć poprzez tworzenie pracy plastycznej.


11 listopada to dla nas Polaków jedna z najważniejszych dat w historii. Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej przez cały tydzień przygotowywali się do uczczenia Narodowego Święta Niepodległości.


Jesień sprzyja tworzeniu wielu fantastycznych prac plastycznych, inspiruje pięknymi barwami i darami natury. Nasi wychowankowie bardzo chętnie spędzają czas na doskonaleniu swoich talentów manualnych za pomocą różnych technik plastycznych. Dzięki temu nasza świetlica ozdobiona jest we wszystkie kolory jesieni. Dzieci realizując temat: „Jesienne inspiracje plastyczne” wykonały prace z kolorowych, zasuszonych liści oraz wykonały jesienne kolorowanki. Powstały ciekawe, jesienne obrazy, które możemy obejrzeć w galerii prac w świetlicy.