Ważniejsze wydarzenia z życia biblioteki w roku szkolnym 2020/2021

 

  1. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania-wrzesień
  2. Konkurs poświęcony Janowi Pawłowi  II-październik
  3. Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych-październik
  4. Tydzień Dysleksji- konkurs pięknego czytania i pisania-październik
  5. Dzień Pluszowego Misia-listopad
  6. Zwyczaje i tradycje świąteczne-grudzień
  7. Dzień Języka Ojczystego- styczeń
  8. Pasowanie na Czytelnika – luty
  9. Dzień wiosny- marzec
  • Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich –kwiecień
  • Tydzień Bibliotekarzy i Bibliotek-maj
  • Wakacyjne inspiracje- książki na wakacje-czerwiec

 

Szanuj książki z biblioteki czy lato czy zima,

Dwa tygodnie każdą książkę

W domu możesz trzymać !

 

SPIS LEKTUR
W  ROKU SZKOLNYM  2020/2021

 

 

 

Lista lektur dla kl.1   „Elementarz odkrywców” wyd. Nowa Era

  1. Wanda Chotomska „Gdy zamierzasz przejść ulicę”
  1. Julian Tuwim „Warzywa”
  2. Małgorzata Strzałkowska „Leśny krasnoludek”
  3. Władysław Bełza „Katechizm polskiego dziecka”
  4. Danuta Wawiłow „Marzenie”
  5. Lucyna Krzemieniecka „Jak się krasnalek z borsukiem na spacer wybierali”
  6. Rafał Witek „Pierwszaki z kosmosu”
  7. Janina Porazińska „Pamiętnik Czarnego Noska”
  8. Julian Tuwim „Abecadło”
  9. Maria Kownacka „Plastusiowy pamiętnik” (fragmenty)
  10. Hanna Łochocka „O wróbelku Elemelku” (fragmenty)
  11. Natalia Usenko „Potwór ekologiczny”
  12. Julian Tuwim „Ptasie radio”
  13. Joanna Papuzińska „Nasza mama czarodziejka” (fragmenty)
  14. Marcin Brykczyński „Tata”
  15. Jan Brzechwa „Żaba”

 

Lista lektur dla kl. 2-3   „ Ja i moja szkoła na nowo”  Wyd. MAC

  1. „Afryka Kazika” – Łukasz Wierzbicki
  2. „Dziadek i niedźwiadek” – Łukasz Wierzbicki
  3. „Asiunia” – Joanna Papuzińska
  4. „Cukierku, ty łobuzie!” – Waldemar Cichoń
  5. „Detektyw Pozytywka” – Grzegorz Kasdepke
  6. „Dziewczynka z parku” – Barbara Kosmowska
  7. „Kapelusz Pani Wrony” – Danuta Parlak
    „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych
    i sześciu lewych)”
    – Justyna Bednarek
  8. „Rany Julek. O tym jak Julian Tuwim został poetą” – Agnieszka Frączek
  9. „Sposób na Elfa” – Marcin Pałasz
  10. „Baśnie (do wyboru)” – Hans Christian Andersen
  • „Brzechwa dzieciom” – Jan Brzechwa
  • „Zaczarowana zagroda” – Czesław Centkiewicz
  • „Dzieci z Bullerbyn” – Astrid Lindgren
  • „Doktor Dolittle i jego zwierzęta” – Hugh Lofting
  • „Drzewo do samego nieba” – Maria Terlikowska
  • „Karolcia” – Maria Krüger Kruger
  • Kto z was chciałby rozweselić pechowego nosorożca?” – Leszek Kołakowski
  • „Najpiękniejsze wiersze” – Danuta Wawiłow
  • O krakowskich psach i kleparskich kotach. Polskie miasta w baśniach i legendach” – Barbara Tylicka
  • „O psie, który jeździł koleją” – Roman Pisarski
  • „Oto jest Kasia” – Mira Jaworczakowa
  • „Pamiętnik Czarnego Noska” – Janina Porazińska
  • „Wiersze dla dzieci” – Julian Tuwim

GODZINY PRACY

BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

w roku szkolnym 2020/2021
w klasach 0 – 3

 

 

„ W  bibliotece, znajdziesz wszystko,  czego chcesz, starą prawdę, mądrą bajkę, piękny wiersz”. 
                                                                                                                      (Krystyna Wodnicka)

 

 

PONIEDZIAŁEK    8.00  -   14.00
WTOREK               7.45  -   14.00
ŚRODA                7.45  -    14.00
CZWARTEK          7.45  -    14.00
PIĄTEK                 7.45  -   13.45

 

nauczyciel bibliotekarz Marzanna Szumkowska