W grudniu 2019 r. ogłoszono wyniki powiatowego konkursu historyczno-literackiego „Dawno, dawno temu…, czyli podanie lub legenda z Małej Ojczyzny”. Organizatorem konkursu była Książnica Podlaska a polegał on na wykonaniu pracy literackiej i plastycznej zainspirowanej lokalnymi legendami, historiami i podaniami. Uczennice klasy V B Judyta Bereziecka i Julia Dziewiątkowska zostały wyróżnione w tym konkursie. 


Pod wpływem opowieści Janusza Koronkiewicza ze zbioru „Pogaduszki przy piecu” dziewczynki stworzyły legendę  pt. „Skarby Światowida”, dołączyły do niej  piękną ilustrację. Prace Judyty i Julki zostały wydane przez organizatorów wraz z innymi wyróżnionymi utworami. Na święta dziewczynki otrzymały piękny prezent, książkę z własnym opowiadaniem i ilustracją.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Beata Jabłońska