Zespół Szkół w Choroszczy
Publiczne Liceum Ogólnokształcące              Publiczne Gimnazjum im. Ks. Kardynała
                                             Stefana Wyszyńskiego

KONCEPCJA PRACY SZKOŁY

Z drobiazgów życiowych, wykonywanych wielkim sercem powstaje wielkość człowieka

Prymas Polski Ks. Kardynał Stefan Wyszyński


           

27.06.2015

Wakacje 2015

Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy słonecznych wakacji pełnych niezapomnianych wrażeń, jak najlepszego wypoczynku
oraz szczęśliwego powrotu do szkoły!
Przypominamy również o zachowaniu bezpieczeństwa
podczas spędzania wolnego czasu.
Wesołych wakacji !!!

26.06.2015

Szkolne Igrzyska Sportowe

Zamieszczamy dyplom dla dziewczat klasy III D za zajęcie II miejsca w kategorii dziewczat Szkolnych Igrzysk Sportowych o Puchar Przechodni Dyrektora Zespołu Szkół w Choroszczy. Dziewczęta klasy D wyprzedziły w rywalizacji sportowej dziewczęta pozostałych klas trzecich naszego gimnazjum. Dyplom, 26 czerwca 2015 na Uroczystości Zakończenia Roku Szkolnego 2014/15 Pani Dyrektor Danuta Małyszko wręczyła wychowawczyni klasy III D - Pani Beacie Gawryluk.

Dyplom 3D

26.06.2015

Koniec roku szkolnego 2014/2015!

Uczniowie klas trzecich gimnazjum w dniu wczorajszym (czwartek, 25 czerwca), a pozostali uczniowie Zespołu Szkół w Choroszczy - dzisiaj, zakończyli rok szkolny 2014/2015. Na sali gimnastycznej naszej szkoły odbyła się uroczysta akademia z udziałem znamienitych gości, a także rodziców, uczniów i nauczycieli. Powagę chwili podkreśliło wejście pocztu sztandarowego. Panie dyrektor - Danuta Małyszko i Gabriela Horba - wręczyły najlepszym z najlepszych świadectwa z wyróżnieniem, nagrody i Orliki. Dalej były pożegnania z wychowawcami, uściski i kwiaty. Warto tam było z nami być...

26.06.2015

Wycieczka do Trójmiasta

I znowu uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w wycieczce. Tym razem pojechali uczniowie klas pierwszych i drugich. Była to nagroda za rok wytężonej pracy podczas zajęć unijnych. Opiekunkami były panie: Beata Guziejko, Dorota Kofman i Agnieszka Paliwoda.

Czytaj całość ...

23.06.2015

Zakończenie roku szkolnego

Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego
klas III Publicznego Gimnazjum
odbędzie się 25.06.2015r. o godz. 16.30
<><><><>
Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego
klas I-II Publicznego Gimnazjum
oraz Liceum Ogólnokształcącego
odbędzie się 26.06.2015r. o godz. 8.30

20.06.2015

Szkolne Igrzyska Sportowe (SIS) zakończone

Sportowa rywalizacja młodzieży Zespołu Szkół w Choroszczy XVI edycji Szkolnych Igrzysk Sportowych (SIS) dobiegła końca. W tym roku organizatorzy: nauczyciele wychowania fizycznego i opiekunowie świetlicy szkolnej przeprowadzili rozgrywki w dziewięciu dyscyplinach sportowych. Do rywalizacji przystąpiły reprezentacje wszystkich klas. Szkolne Igrzyska propagują ideę olimpijską i jej szlachetne wartości w naszym środowisku. Zmagania sportowe toczyły się atmosferze fair play, były okupione wielkim wysiłkiem i ogromnym zaangażowaniem młodych uczestników.
Zatwierdzony we wrześniu 2014 roku przez Radę Pedagogiczną Regulamin Igrzysk, pozwolił wyłonić SPORTOWĄ KLASĘ ROKU klasę 2B. Sportowa Klasa Roku 2014-15 dziewcząt to klasa 1D, chłopców - klasa 2B. Poniżej przedstawiamy wyniki szczegółowe i tabelę koncową.

Wyniki         Tabela końcowa

20.06.2015

Wystawa fotograficzna "Okiem licealisty"

W dniach 22-25 czerwca 2015 roku na auli Zespołu Szkół w Choroszczy zaprezentowana zostanie wystawa fotograficzna "Okiem licealisty". Światło dzienne ujrzą zdjęcia wykonane przez uczniów II klasy Publicznego Liceum Ogólnokształcącego w Choroszczy na zajęciach z fotografii cyfrowej. Wystawa będzie podsumowaniem rocznego kursu fotografii, w którym uczestniczą nasi licealiści i próbą odpowiedzi na pytanie: Jak świat postrzegają młodzi? Licealiści, przygotowując się do wystawy, poświęcili dużo swojego wolnego czasu. Ich zaangażowanie i kreatywność podczas warsztatów i plenerów najlepiej odzwierciedlają zdjęcia. Zapraszamy do obejrzenia wystawy i krótkiej refleksji nad światem młodych ludzi.

19.06.2015

WARSZTATY MALARSKIE NA POLITECHNICE BIAŁOSTOCKIEJ

W dniu 16 czerwca 2015 roku uczniowie klas drugich wzięli udział w warsztatach malarskich, które odbyły się na Politechnice Białostockiej. Dzięki uprzejmości wykładowców wyższej uczelni, gimnazjaliści z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali wykładu, połączonego z prezentacją multimedialną na temat historii malarstwa - od prehistorii i - do czasów współczesnych.

Czytaj całość ...

18.06.2015

IV Turniej Wiedzy Regionalnej "Nasza Mała Ojczyzna -
Choroszcz i Okolice"

W środę 17 czerwca 2015 roku w ramach obchodów XXXIV Dni Choroszczy w Zespole Szkół w Choroszczy odbył się finał IV Turnieju Wiedzy Regionalnej "Nasza Mała Ojczyzna - Choroszcz i Okolice". Głównym celem konkursu jest popularyzacja wśród młodzieży wiedzy na temat naszej gminy oraz kształtowanie poczucia tożsamości regionalnej i identyfikacji z "małą Ojczyzną". Tegoroczny Turniej odbył się pod Honorowym Patronatem Burmistrza Choroszczy Roberta Wardzińskiego.

Czytaj całość ...

16.06.2015

Mała Ojczyzna - wspólna sprawa

Prawie pięćdziesięcioosobowa grupa uczniów naszego gimnazjum bierze udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym "Mała ojczyzna - wspólna sprawa". Jest to przedsięwzięcie Fundacji BGK im. J. K. Steczkowskiego i Fundacji Rozwoju Wolontariatu. Głównym celem projektu jest zwiększenie aktywności młodzieży gimnazjalnej w środowisku lokalnym oraz zwrócenie uwagi na potrzeby i problemy w małych ojczyznach. Założeniem tej inicjatywy jest integracja młodzieży oraz wyposażenie jej uczestników w wiedzę obywatelską, ukazanie piękna i walorów okolicy, pokazanie, że można uczyć się poprzez zabawę oraz integracja ze społecznością lokalną.

Czytaj całość ...

REGULAMIN

12.06.2015

Choroszczańscy gimnazjaliści na Ogólnopolskiej Prezentacji
Projektów Młodzieżowych

Uczniowie klasy II a Publicznego Gimnazjum im. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Choroszczy pod opieką pań Anny Kozłowskiej i Ewy Zalewskiej wzięli udział w XVI Ogólnopolskiej Prezentacji Projektów Młodzieżowych, która odbyła się 9 czerwca 2015 roku w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie.

Czytaj całość ...

12.06.2015

Z wizytą w Przedszkolu Samorządowym w Choroszczy

9 czerwca miało miejsce nietypowe wydarzenie - uczennice z pomocą p. Agnieszki Sławińskiej i p. Agnieszki Łuniewskiej przygotowały dla przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego w Choroszczy niespodziankę w postaci przedstawienia "Czerwony Kapturek".

Czytaj całość ...

12.06.2015

Choroszczańska gra miejska
"Imieniny u hetmana - droga przez diabły poplątana"
już za nami.

Efektem finalnym projektu edukacyjnego realizowanego pod patronatem Centrum Edukacji Obywatelskiej przez uczniów Publicznego Gimnazjum w Choroszczy była gra miejska pt. "Imieniny u hetmana - droga przez diabły poplątana", która odbyła się 9.06.2015 r. Nad sprawnym oraz bezpiecznym przebiegiem gry czuwały opiekunki grupy projektowej Beata Jabłońska i Małgorzata Czulewicz.

Czytaj całość ...

12.06.2015

Wyróżnienie w konkursie
"Podlaska mozaika - w poszukiwaniu wspólnoty pogranicza"

Dnia 8 czerwca 2015 r. reprezentacja naszego gimnazjum uczestniczyła w uroczystej gali podsumowującej IV edycję konkursu "Podlaska mozaika - w poszukiwaniu wspólnoty pogranicza", która odbyła się w VI Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Zygmunta Augusta w Białymstoku.

Czytaj całość ...

05.06.2015

Olimpiada Pomysłów z Klasą!!!

W środę 3 czerwca 2015r w Warszawie w Hali Widowiskowo-Sportowej Arena Ursynów odbyła się II Olimpiada Pomysłów z Klasą, czyli finał II edycji ogólnopolskiego programu WF z klasą. Wzięło w niej udział prawie 300 uczniów i nauczycieli z całej Polski - najbardziej aktywni uczestnicy programu.

Czytaj całość ...

05.06.2015

Kolejny sukces naszej gimnazjalistki

Publiczne Gimnazjum w Choroszczy może pochwalić się kolejnym sukcesem. Aleksandra Krukowska z klasy 3B zdobyła drugie miejsce w Wojewódzkim Konkursie Poezji Rosyjskiej w kategorii szkół gimnazjalnych. Rozdanie dyplomów i nagród odbyło się 3 czerwca w Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego w Białymstoku. Była to XIII edycja konkursu recytatorskiego, która przebiegała pod hasłem "Przyroda w poezji rosyjskiej".

Czytaj całość ...

03.06.2015

Przedstawienie "Czerwony Kapturek" w języku niemieckim i rosyjskim.

Któż z nas nie zna bajki Braci Grimm "Czerwony Kapturek"? Oczywiście, że wszyscy znają! Ale w wersji niemiecko-rosyjskiej chyba niewielu. 1 czerwca w ramach Wiosennego Tygodnia Zdrowia i Bezpieczeństwa uczniowie i nauczyciele mogli obejrzeć to oryginalne przedsięwzięcie. Z tym trudnym zadaniem doskonale poradziły sobie uczennice klas pierwszych, które dopiero od kilku miesięcy uczą się języka rosyjskiego i niemieckiego.

Czytaj całość ...

03.06.2015

Wiosenny Tydzień Zdrowia i Bezpieczeństwa

W tym roku szkolnym podsumowanie całorocznej działalności profilaktycznej i prozdrowotnej zbiegło się z obchodami Dnia Dziecka. Dzień 1 czerwca obfitował w wiele atrakcji i radosnych przeżyć. W naszej szkole odbyły się liczne imprezy promujące zdrowy tryb życia. Celem przedsięwzięcia była integracja zespołów klasowych, wdrażanie do aktywnego i zdrowego spędzania czasu wolnego oraz wpajanie zasad zdrowej rywalizacji sportowej.

Czytaj całość ...

02.06.2015

Podsumowanie Konkursu o Krajach Zjednoczonej Europy

W dniu 27.05.2015r. odbył się w naszej szkole Konkurs Wiedzy o Krajach Zjednoczonej Europy. Brało w nim udział 23 uczniów klas gimnazjalnych, którzy musieli wykazać się wiedzą dotyczącą położenia geograficznego państw Unii Europejskiej, znajomością głównych krain geograficznych, rzek, stolic oraz elementów linii brzegowej. Historia Unii Europejskiej oraz jej symbole nie stwarzały uczniom większych problemów. Bardzo dobrze poradzili sobie ze znajomością atrakcji turystycznych w krajach unijnych.

Czytaj całość ...

02.06.2015

Podsumowanie projektów edukacyjnych

1 czerwca, czyli w Dzień Dziecka 2015 uczciliśmy w klasach pierwszych wspólnym oglądaniem projektów edukacyjnych, które realizowali w bieżącym roku szkolnym uczniowie klas II. W sali 201 obejrzeliśmy dwie prezentacje uczniów klasy II "b" - Bartka Klimaszewskiego i Kacpra Chańko "Śródziemie - krainy i ich mieszkańcy", na podstawie prozy J.R.R.Tolkiena oraz "Przewodnik po Podlasiu", który przedstawił Tomasz Niżyński w ramach projektu "Najpiękniejsze zakątki Podlasia".

Czytaj całość ...

02.06.2015

Nie bądź obojętny

Wystawa podsumowująca roczny kurs fotografii w klasie II LO już w czerwcu. Tymczasem uczniowie, pod kierunkiem pana Dariusza Bielawskiego stworzyli film poklatkowy "Nie bądź obojętny". Zapraszamy do obejrzenia filmu w galerii i regularnego odwiedzania szkolnego konta facebookowego, gdzie znajdziecie najlepsze zdjęcia z plenerów fotograficznych i warsztatów.

29.05.2015

Choroszczańska gra miejska
"Imieniny u hetmana - droga przez diabły poplątana"

Dniu 9 czerwca 2015 r. o godzinie 9.00 w Zespole Szkół w Choroszczy rozpocznie się gra miejska pt. "Imieniny u hetmana - droga przez diabły poplątana". Została ona przygotowana przez uczniów klas I i II Publicznego Gimnazjum w Choroszczy pod kierunkiem Beaty Jabłońskiej i Małgorzaty Czulewicz, w ramach programu Młody Obywatel.

Czytaj całość ...

29.05.2015

IV Liga Futsalu SZS

Wszyscy uczniowie Liceum w Choroszczy w skromnej liczbie 18 wystawili w roku szkolnym 2014/15 reprezentację do rozgrywek IV Ligi Futsalu SZS na szczeblu wojewódzkim. Mimo bardzo "krótkiej ławki" rezerwowych Damian Garbowski, Kamil Krysiuk, Adrian Domaradzki, Jacek Skwarko, Krystian Myśliwiec oraz Paweł Markowski osiągnęli najwyższe miejsce w historii Naszej Szkoły w tej dyscyplinie sportu, plasując się na VII pozycji. W pokonanym polu pozostawiając reprezentacje takich szkół jak III i VII- Licea białostockie, Liceum łapskie czy Zespoły Szkół Dąbrowy Białostockiej i Janowa.

29.05.2015

IV Turniej Wiedzy Regionalnej "Nasza Mała Ojczyzna -
Choroszcz i Okolice" - etap pierwszy

W dniu 27 maja 2015 roku w Zespole Szkół w Choroszczy odbył się pierwszy etap IV Turnieju Wiedzy Regionalnej "Nasza Mała Ojczyzna - Choroszcz i Okolice". Do pierwszej części konkursu przystąpiło 19 dwuosobowych drużyn z 10 klas gimnazjum. Polegał on na rozwiązaniu testu sprawdzającego wiedzę uczestników na temat historii, tradycji, zabytków, pomników przyrody i instytucji gminy Choroszcz.

Czytaj całość ...

27.05.2015

Wycieczka do Centrum Ludwika Zamenhofa

21 maja 2015 roku uczniowie z klas 1A, 1B, i 1C wybrali się do Centrum Ludwika Zamenhofa w Białymstoku na warsztaty zatytułowane "Tolerancja jest ok." i "Religie Podlasia". Opiekunkami były panie: Dorota Kofman i Agnieszka Sławińska

Czytaj całość ...

23.05.2015

SUKCES ARTYSTYCZNY NASZEJ GIMNAZJALISTKI

W dniu 20 maja 2015 roku w Zespole Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród w V Powiatowym Konkursie Twórczości Ludowej Dzieci i Młodzieży "Barwy Folkloru" 2015.
Na konkurs wpłynęło 107 prac z dziesięciu szkół regionu: 63 wycinanki i 44 prace z haftu krzyżykowego. Udział w konkursie uczennicy naszego gimnazjum Klary Aleksandry Kardasz okazał się ogromnym sukcesem, gdyż zajęła I miejsce w kategorii wiekowej gimnazjum.
Praca została wykonana pod opieką Barbary Raczkowskiej - Bobek.

Czytaj całość ...

17.05.2015

Turniej szachowy dla klas I gimnazjum !!!

12 maja 2015r. rozpoczął się turniej szachowy dla gimnazjalistów z klas pierwszych. Szesnastu najodważniejszych szachistów rozpoczęło swoją szachową przygodę. Pierwsze gry już za nami. Kolejne turniejowe pojedynki rozgrywane będą w poniedziałki i wtorki od godz. 13.30 do 15.05, a także we środy od godz. 14.20 do 15.05 w sali 204. Wyniki poszczególnych gier przedstawione będą na drzwiach sali 204 oraz na naszej stronie internetowej. Zapraszamy chętne osoby z klas drugich gimnazjum do zapisów na turniej dla tego rocznika. Zgłoszenia przyjmuje organizator turnieju - Mariusz Sawicki - do 29 maja 2015r. (piątek). Zapraszamy do zabawy.

17.05.2015

Choroszcz podbija Warszawę!!!

Uczniowie klas pierwszych i drugich Publicznego Gimnazjum im. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Choroszczy wraz z paniami B. Joką, E. Zalewską oraz panem M. Sawickim dnia 11 maja 2015 roku wyruszyli na "podbój" stolicy. Zaciekawieni i gotowi na nowe doznania dotarliśmy do Muzeum Powstania Warszawskiego. Krocząc po wystawach poznaliśmy przebieg wydarzeń z 1944 roku oraz w pełni odczuliśmy grozę tamtych dni. Uśpiona w nas miłość do Ojczyzny została zbudzona z głębokiego snu.

Czytaj całość ...

17.05.2015

Uwaga konkurs !!!

W dniu 26.05.2015r. o godzinie 12.35 (6 lekcyjna) odbędzie się w naszej szkole Konkurs Wiedzy o Krajach Zjednoczonej Europy. Zapraszamy.

Czytaj całość ...

16.05.2015

Majowy Tydzień Patriotyczny w Zespole Szkół w Choroszczy

Tegoroczne obchody Święta Konstytucji 3 Maja postanowiliśmy uczcić poprzez zorganizowanie w szkole tygodnia patriotycznego. Naszym celem było kształtowanie u uczniów poczucia tożsamości narodowej, szacunku dla dokonań przodków oraz dumy z tego, że jesteśmy Polakami.

Czytaj całość ...

16.05.2015

Wystawa "Kto ratuje jedno życie, ratuje cały świat... "
w Zespole Szkół w Choroszczy

Kontynuując tematykę dotyczącą holokaustu postanowiliśmy wyeksponować w naszej szkole wystawę przygotowaną przez Instytut Pamięci Narodowej w Białymstoku. Wystawa przedstawia opór społeczeństwa, Kościołów i Polskiego Państwa Podziemnego wobec nazistowskiego programu eksterminacji Żydów. Pokazuje fakty ratowania i pomocy niesionej Żydom przez poszczególnych obywateli oraz zorganizowane instytucje m.in. Konspiracyjną Radę Pomocy Żydom.

Czytaj całość ...

12.05.2015

IV Konkurs wiedzy o Choroszczy i okolicach

Zapraszamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w IV SZKOLNYM TURNIEJU WIEDZY REGIONALNEJ "NASZA MAŁA OJCZYZNA - CHOROSZCZ I OKOLICE". W naszej Galerii zdjęć w kategorii Filmy znajdziecie film promocyjny tego turnieju.

Czytaj całość ...

07.05.2015

ZNAJDŹ WŁAŚCIWE ROZWIĄZANIE

Zapraszamy do zapoznania się z projektem realizowanym w naszej szkole ZNAJDŹ WŁAŚCIWE ROZWIĄZANIE.

Czytaj całość ...

07.05.2015

Sprawozdanie z realizacji projektu "Być świadomym"

"Być świadomym" to szkolny projekt edukacyjny, którego głównym celem było poznanie i zrozumienie najważniejszych praw dziecka. Do realizacji projektu przystąpili uczniowie klas 1 i 2 gimnazjum: Natalia Reszeć, Barbara Kosakowska, Emilia Łotowska, Gabriela Jabłońska, Aneta Chrzanowska, Paulina Zalewska i Jakub Słokotowicz.

Czytaj całość ...

05.05.2015

UWAGA !!!! ZMIANA PLANU LEKCJI

Nowy uczniowski i nauczycielski plan lekcji obowiązujący od 6 maja (środa) jest już dostępny na naszej stronie!!!

Matura 2015 - ważne informacje !!!

Harmonogram egzaminów 2015
Procedury organizowania i przeprowadzania egzaminów maturalnych w roku szkolnym 2014/2015
Dostosowania egzaminu maturalnego do potrzeb absolwentów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi
Informatory maturalne
Podstawa programowa - Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z 27 sierpnia 2012r.
Rozporządzenie MEN o ocenianiu z 25 kwietnia 2014r.

01.05.2015

Konstytucja 3 maja według Jana Matejki

Dnia 30 kwietnia 2015 roku młodzież i nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy w prelekcji pani Anny Dąbrowskiej pod hasłem "Konstytucja 3 maja według Jana Matejki". Wykład przybliżył nam okoliczności uchwalenia pierwszej polskiej konstytucji w 1791 roku oraz postać i dzieła Jana Matejki - jednego z najbardziej znanych polskich malarzy, który pod wpływem narodowych klęsk postanowił stworzyć cykl obrazów historycznych ukazujących ważne i podniosłe wydarzenia z historii narodu polskiego.

Czytaj całość ...

01.05.2015

MŁODZI GŁOSUJĄ
Młodzieżowe wybory prezydenckie 2015 w Zespole Szkół w Choroszczy

W marcu bieżącego roku Zespół Szkół w Choroszczy zgłosił swój udział w akcji "Młodzi głosują". Celem programu jest zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym, w tym zachęcenie ich do świadomego udziału w wyborach w życiu dorosłym. W naszej szkole w ramach lekcji wiedzy o społeczeństwie zostały przeprowadzone zajęcia na temat uprawnień i kompetencji prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz ordynacji wyborczej i procedur głosowania.

Czytaj całość ...

29.04.2015

Finał konkursu recytatorskiego "Słowo o Polsce"

Dnia 28 kwietnia 2015 r. w Miejsko - Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy odbyła się kolejna edycja konkursu recytatorskiego "Słowo o Polsce". Pierwsze miejsce zdobyła Anna Maria Wrona (1d), drugie - Szymon Leszczyński (2c), a trzecie - Marta Gryg (1c) i Błażej Szumkowski (2b).

Czytaj całość ...

28.04.2015

PROGRAM MŁODY OBYWATEL
W PUBLICZNYM GIMNAZJUM W CHOROSZCZY

Młody Obywatel to program realizowany pod patronatem Centrum Edukacji Obywatelskiej i Fundacji BGK celem, którego jest promowanie wiedzy na temat społeczności lokalnej oraz pokazanie sposobów, dzięki którym uczestnicy mogą aktywnie działać w swoim najbliższym otoczeniu ze świadomością, że ich zdanie się liczy, że są obywatelami tak samo jak dorośli.

Czytaj całość ...

28.04.2015

Wojewódzki Konkurs Poezji Rosyjskiej

Dnia 24 kwietnia odbyła się XIII edycja Konkursu Poezji Rosyjskiej. Konkurs zorganizowany został przez Rosyjskie Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe w Polsce z siedzibą w Białymstoku. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem "Przyroda w poezji rosyjskiej".

Czytaj całość ...

22.04.2015

UWAGA !!!! ZMIANA PLANU LEKCJI

Nowy uczniowski i nauczycielski plan lekcji obowiązujący od 27 kwietnia (poniedziałek) jest już dostępny na naszej stronie!!! W piątek (24 kwietnia) obowiązuje jeszcze poprzedni plan!!!

22.04.2015

Egzamin gimnazjalny 2015 za nami!

Klasy III Publicznego Gimnazjum w Choroszczy zakończyły właśnie 3-dniowy maraton czyli 6 egzaminów 21, 22 i 23 kwietnia. Musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami z: historii, języka polskiego, matematyki, nauk przyrodniczych i języków obcych.Nastroje były różne - od skrajnie pesymistycznych po pełne optymizmu, ale ważne są oczywiście wyniki, które poznamy dopiero w czerwcu. Wszyscy byli zgodni co do tego, że odczuwają ulgę,iż mają to za sobą.

22.04.2015

Finaliści konkursu "Mikołaj Kopernik i jego czasy"

14 kwietnia Szymon Leszczyński (klasa II c) i Kamil Kluczyński (klasa III d) zostali finalistami konkursu "Mikołaj Kopernik i jego czasy". Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Handlowo-Ekonomicznych w Białymstoku. Gratulujemy finalistom i opiekunom: pani Ewie Zalewskiej i panu Dariuszowi Bielawskiemu.

20.04.2015

Egzamin gimnazjalny 2015

Tegoroczny egzamin gimnazjalny odbędzie się w następujących dniach:
21 kwietnia 2015r. - część humanistyczna:
- z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie- godz. 9.00
- z zakresu języka polskiego godz. 11.00
22 kwietnia 2015r. - część matematyczno-przyrodnicza:
- z zakresu przedmiotów przyrodniczych- godz. 9.00
- z zakresu matematyki- godz. 11.00
23 kwietnia 2015r. - język obcy nowożytny:
- na poziomie podstawowym- godz. 9.00
- na poziomie rozszerzonym- godz. 11.00
Więcej szczegółów znajdziecie poniżej.
POWODZENIA !!!

Egzamin gimnazjalny 2015 - ważne informacje!!!

!!!!!!! Informacja dla ucznia dotycząca przebiegu egzaminu !!!!!!!!
Harmonogram egzaminów 2015
Procedury organizowania i przeprowadzania egzaminów gimnazjalnych w roku szkolnym 2014/2015
Dostosowania egzaminu gimnazjalnego do potrzeb uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi
Informator gimnazjalny
Podstawa programowa - Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z 27 sierpnia 2012r.
Rozporządzenie MEN o ocenianiu z 25 kwietnia 2014r.

18.04.2015

Akcja "Pola nadziei"

W dniu 17.04.2015r Samorząd Uczniowski przeprowadził kiermasz ciast oraz sprzedaż żonkili na rzecz hospicjum dla dzieci w ramach akcji "Pola nadziei". Młodzież chętnie zaangażowała się w akcję przynosząc ciasta, a SU dodatkowo aby nie było "za słodko" przygotowało napoje. Zebraliśmy 270 zł za co dziękujemy wszystkim pieczącym i kupującym ciasta oraz liczymy na dalsze liczne uczestnictwo w akcjach charytatywnych bo warto.

Samorząd Uczniowski

Czytaj całość ...

18.04.2015

Pamiętając o tragedii...

Dnia 17 kwietnia 2015 roku w naszej szkole odbył się apel upamiętniający DZIEŃ PAMIĘCI O HOLOCAUŚCIE I PRZECIWDZIAŁANIU ZBRODNIOM PRZECIW LUDZKOŚCI. Uczniowie z klas drugich i trzecich: Izabela Malinowska, Karolina Pogorzelska, Paulina Zawadzka, Jakub Żółkowski, Błażej Szumkowski, Filip Roszkowski, Szymon Leszczyński, Lidia Ołdakowska, Martyna Jacewicz, Tomasz Poskrobko, Klara Kardasz oraz Klaudia Zachowicz przygotowali prezentację i inscenizację artystyczną.

Czytaj całość ...

18.04.2015

Galeria zdjęć

W galerii pojawiły się nowe zdjęcia, m.in. z akcji Pola Nadziei, wycieczki naszych licealistów do Krakowa oraz maratonu historycznego. Zapraszamy do obejrzenia tych zdjęć jak i pozostałych z różnych akcji, wycieczek i występów. Wkrótce pojawią się kolejne :)

16.04.2015

Licealiści w podróży

W dniach 13-14 kwietnia 15 uczniów naszego liceum wzięło udział w wycieczce finansowanej przez Unię Europejską. Młodzież zwiedzała Muzeum Auschwitz-Birkenau, Wawel i Stare Miasto w Krakowie, a wieczorem obejrzała spektakl w teatrze Bagatela. Zdjęcia w galerii.

15.04.2015

Uwaga Rodzice !!!

22 kwietnia (środa) w godzinach od 16.30 do 17.30 odbędą się konsultacje z nauczycielami Zespołu Szkół. Serdecznie zapraszamy wszystkich umówionych rodziców.

12.04.2015

Maraton historyczny

Zapraszamy do udziału w zajęciach przygotowujących do egzaminu gimnazjalnego z historii i wiedzy o społeczeństwie. Zajęcia odbędą się 15 kwietnia (środa) w sali 105. Maraton rusza o godzinie 15.15 i będzie trwał do 17.18 czyli tyle, ile rekordowy bieg Kenijczyka Dennisa Kimetto podczas Maratonu Berlińskiego w 2014 roku. Na trasie nie zabraknie arkuszy egzaminacyjnych, drobnych przekąsek i asysty trenerów.


Dariusz Bielawski, Ewa Zalewska, Beata Jabłońska

12.04.2015

Laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych!!!

Laureatami konkursów przedmiotowych w roku szkolnym 2014/2015 zostali:
- z biologii: Iwona Skorulska (3a), Karolina Pogorzelska (2a), Katarzyna Smalak (3b) - opiekun: Karolina Czarniecka,
- z matematyki: Piotr Roszkowski (3c) - opiekun: Katarzyna Proszczuk.
- z języka rosyjskiego: Piotr Roszkowski (3c) - opiekun: Dorota Kofman.

Tytuł finalisty uzyskała:
- z chemii: Magdalena Sokół (3d) - opiekun: Piotr Smalak.
Gratulujemy laureatom, finalistom i naszym nauczycielom :)

08.04.2015

Kolejny sukces sportowy naszych gimnazjalistów

Publiczne Gimnazjum w Choroszczy zajęło I miejsce w VIII wiosennym turnieju piłki siatkowej chłopców o puchar dyrektora Zespołu Szkół Technicznych w Białymstoku. Serdecznie gratulujemy.

02.04.2015

WIELKANOC 2015

02.04.2015

Łączą nas te wspólne chwile...

Do tradycji naszej szkoły należą przedsięwzięcia corocznie podejmowane, bo wspólnie spędzony czas zbliża do siebie. W kalendarzu wiosennym jest zawsze taka data - ostatni dzień przed feriami wiosennymi i Wielkanocą - zapisana jako chwila refleksji przed rozstaniem. 1 kwietnia 2015 roku odbyła się w Zespole Szkół w Choroszczy premiera "Pasji". Pod kierunkiem pana Tomasza Perkowskiego, przy współudziale Agnieszki Paliwody, Barbary Raczkowskiej-Bobek i Anny Dąbrowskiej - Czochańskiej powstał niepowtarzalny spektakl, w którym w role postaci biblijnych wcielili się uczniowie gimnazjum.

Czytaj całość ...

02.04.2015

Konkursy o Januszu Korczaku i Holocauście rozstrzygnięte

Konkurs wiedzy o Januszu Korczaku i Holocauście oraz konkurs plastyczny o Januszu Korczaku zostały rozstrzygnięte. Uczniom gratulujemy wiedzy i motywacji do zgłębiania historii.
31.03.2015 r. został przeprowadzony konkurs wiedzy nt. życia i działalności Janusza Korczaka oraz Holocaustu. Uczniowie wykazali się wiedzą na wysokim poziomie.
Zwycięzcami w konkursie wiedzy zostali:
I miejsce - Martyna Jacewicz kl. 3 b
II miejsce - Aleksandra Krukowska kl. 3 b i Lidia Ołdakowska kl. 3 b
III miejsce - Magdalena Rojecka kl. 3 c
Zwycięzcami w konkursie plastycznym zostali:
I miejsce - Marta Gryg kl. 1 c
II miejsce - Izabela Goszczyńska kl. 3 d
III miejsce - Weronika Rytwińska kl. 1 c

Serdecznie gratulujemy,
Ewa Zalewska i Ewelina Świrydziuk

Czytaj całość ...

31.03.2015

Konkursowa gala w Zespole Szkół w Choroszczy

Dnia 30 marca w Odeonie ZS w Choroszczy odbyła się uroczystość rozdania nagród laureatom konkursu poświęconego Patronowi Publicznego Gimnazjum, Ks. Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu. Patronami tego konkursu były władze gminne oraz Parafia Rzymsko-Katolicka w Choroszczy.

Czytaj całość ...

31.03.2015

Dzień Otwartych Drzwi 2015

27 marca odbył się w naszym gimnazjum Dzień Otwartych Drzwi. Uczestniczyli w nich uczniowie klas szóstych ze szkół podstawowych z Choroszczy, Kruszewa i Złotorii. O godzinie ósmej zgromadzonych na auli gości przywitała pani dyrektor Danuta Małyszko. Uczniowie obejrzeli krótką prezentację multimedialną przygotowaną przez gimnazjalistów przy wsparciu nauczycieli: pani Agnieszki Paliwody i pana Tomasza Perkowskiego. Na filmie przygotowanym przez panią Beatę Gawryluk szóstoklasiści mogli obejrzeć sceny z życia szkoły.

Czytaj całość ...

30.03.2015

Wycieczka licealistów do Warszawy

W sobotę 28 marca dwudziestu licealistów z naszej szkoły udało się na wycieczkę do Warszawy. Przedsięwzięcie finansowane było przez Unię Europejską w ramach projektu realizowanego przez naszą szkołę. Uczniowie odwiedzili Politechnikę Warszawską podczas dni otwartych, zwiedzali Stadion Narodowy i bawili się na spektaklu w teatrze Capitol - fotoreportaż w galerii.

Serdecznie zapraszamy
na

Dzień Otwartych Drzwi

w dniu 27 marca 2015 r.
do Zespołu Szkół w Choroszczy, ul. Powstania Styczniowego 26 Awszystkich Rodziców uczniów

Szkoły Podstawowej

w Choroszczy

o godz. 16.00

Uczniów klas VI szkół podstawowych

z gminy Choroszcz

wraz z Wychowawcami

o godz. 8.00

 

W programie:

.    Spotkanie z Burmistrzem Choroszczy,

.    Spotkanie z Dyrektorem Zespołu Szkół

      w Choroszczy,

.    Możliwość rozmowy z nauczycielami,

.    Prezentacja pracowni i sal lekcyjnych,

.    Prezentacja historii i osiągnięć szkoły.

 

W programie m.in.:

.      Prezentacja szkoły, stoiska naukowe, prezentacja pracowni,

.      Spotkanie z Dyrektorem i Samorządem Uczniowskim,

.      Rozgrywki sportowe (proszę o zabranie butów sportowych i stroju gimnastycznego).

  

Społeczność Zespołu Szkół w Choroszczy

26.03.2015

Dzień Przedsiębiorczości 2015

25 marca bieżącego roku, dziesięcioro uczniów Publicznego Liceum Ogólnokształcącego uczestniczyło w ogólnopolskim projekcie Dzień Przedsiębiorczości. "Dzień Przedsiębiorczości" to inicjatywa organizowana przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości przy współpracy z Kancelarią Prezydenta RP. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął Prezydent RP Bronisław Komorowski.

Czytaj całość ...

26.03.2015

Gratulujemy nagrody w konkursie literackim...

Praca literacka Szymona Leszczyńskiego została wyróżniona w Międzyszkolnym Konkursie "Bliżej Norwida" organizowanym przez IV Liceum Ogólnokszatałcące w Białymstoku. Jego celem było zainteresownie sylwetką i dorobkiem literackim Cypriana Kamila Norwida. Dnia 24.03.2015r. w siedzibie organizatora odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu. Esej Szymona "Czy wszyscy jesteśmy pielgrzymami?" został zauważony spośród wielu prac nadesłanych z całego województwa. Bardzo Szymonowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Joanna Gaweł

25.03.2015

Tuż przed decyzją....

Zaczął się gorący okres dla gimnazjalistów i licealistów kończących klasę trzecią. Co dalej, jaką szkołę, kierunek studiów wybrać. Dobry wybór to przecież początek sukcesu. Są tacy, którzy podjęli już swoją decyzję, wiedzą gdzie, po co i dlaczego akurat ta szkoła a nie inna. Jest też grupa młodzieży niezdecydowanej, wahającej się.

Czytaj całość ...

25.03.2015

Podlaska mozaika. Szklak tolerancji i zrozumienia po gminie Choroszcz

Choroszcz i jej okolice są terenem o bogatej historii. Przez setki lat zgodnie żyli tu i współdziałali ludzie różnych wyznań i narodowości. Pozostawili po sobie wiele pomników minionych czasów, pamiątek i dokonań. Jest to niezwykle ciekawe i warto, aby pamięć o wybitnych mieszkańcach naszego miasta i gminy oraz szczególnych wydarzeniach historycznych nie zanikła, lecz została udokumentowana i przekazana przyszłym pokoleniom. Ważnym aspektem jest również kształtowanie poczucia tożsamości regionalnej i identyfikacji z "małą Ojczyzną", jej folklorem oraz spuścizną pozostawioną przez naszych przodków.

Czytaj całość ...

23.03.2015

Konsultacje z psychologiem

Serdecznie zapraszamy młodzież i Rodziców
na spotkanie z p. psycholog Barbarą Żak
Konsultacje indywidualne odbędą się we środę 25.03.2015 r.
w godz. 13.00-16.00.
Jest to doskonała okazja do skorzystania z pomocy specjalisty, wspólnego poszukiwania rozwiązania nurtujących problemów, porozmawiania o ważnych osobistych sprawach.

23.03.2015

Sprawozdanie z obchodów "Dnia Bezpiecznego Internetu" - 2015
w Zespole Szkół w Choroszczy

W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu w dniach 9-20.02.2015 r. w Zespole Szkół w Choroszczy zostały przeprowadzone działania, których głównym celem było propagowanie idei bezpiecznego dostępu młodzieży do zasobów internetowych. Zależało nam na pogłębieniu świadomości na temat kreowania własnego wizerunku w cyberprzestrzeni, uświadomieniu zagrożeń płynących z Internetu i przeciwdziałanie im.

Czytaj całość ...

23.03.2015

Wybór szkoły i zawodu - jak się do tego przygotować?

W Zespole Szkół w Choroszczy uczniowie klas III gimnazjum i liceum w dniach 19-20 marca b.r. uczestniczyli z zajęciach zaplanowanych w Wewnątrzszkolnym Systemie Doradztwa Zawodowego, a prowadzonych przez doradcę zawodowego z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej. Zajęcia dotyczyły wyboru dalszej drogi edukacyjnej i przyszłego zawodu.

Czytaj całość ...

23.03.2015

Szkolny Dzień Profilaktyki

Tradycją, która znakomicie wpisała się w Szkolny Program Profilaktyki i Program Wychowawczy, stał się organizowany w okolicach pierwszego dnia wiosny Szkolny Dzień Profilaktyki. W tym roku, po raz już czwarty, zorganizowaliśmy naszej młodzieży zajęcia wychowawczo - profilaktyczne. Działania profilaktyczne przebiegały pod kątem odpowiedzialności prawno - karnej nieletnich.

Czytaj całość ...

22.03.2015

Nowa strzelnica już działa !

Zapraszamy wszystkich chętnych do rozwijania swoich umiejętności strzeleckich.
Strzelnica szkolna czynna w każdy:
Wtorek w godz. 16:00-18:00
Piątek w godz. 17:00-19:00
Strzelnica jest dostępna dla wszystkich osób pełnoletnich.
- Młodzież powyżej 13 lat - za pisemną zgodą rodziców/opiekunów prawnych.
- Młodzież poniżej 13 lat - tylko w obecności rodzica/opiekuna prawnego.

21.03.2015

Sukces naszej gimnazjalistki

W sobotę 14 marca 2015 r. w Korycinie odbył się finał XV Konkursu Wiedzy Biblijnej pod honorowym patronatem Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa prof. dr hab. Edwarda Ozorowskiego Metropolity Białostockiego oraz Podlaskiego Kuratora Oświaty. Nasza uczennica Monika Kulikowska z klasy 2b uzyskała IV miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych zdobywając tytuł LAUREATA! W tym roku uczestnicy konkursu musieli wykazać się perfekcyjną znajomością proroków: Izajasza i Jeremiasza. Laureatce gratulujemy!

21.03.2015

Zaproszenie

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół w Choroszczy serdecznie zapraszają Rodziców na spotkanie z przedstawicielami szkół ponadgimnazjalnych, policealnych i uczelni wyższych pod hasłem: "Edukacyjna giełda - jaką szkołę, zawód wybrać?".

Czytaj całość ...

20.03.2015

Liczy się pomysł!

Szczególnie miłym dla uczniów, rodziców i nauczycieli ZS w Choroszczy było reaktywowanie szkolnej strzelnicy - miejsca, gdzie wszyscy będziemy mogli spędzać czas, ćwicząc celność i "wyrabiając" rękę i oko.
Pan Piotr Waczyński - pomysłodawca tej inicjatywy - zasługuje na ogromne brawa. Dnia 19.03.2015 roku w obecności pana burmistrza Roberta Wardzińskiego, przedstawicieli LOK-u, pań dyrektorek Danuty Małyszko i Gabrieli Horba, rodziców, młodzieży i nauczycieli odbyła się inauguracja - przecięcie wstęgi przez pana burmistrza, panią dyrektor i przedstawiciela LOK zapoczątkowało serię dobrej zabawy, która potrafi połączyć pokolenia. Strzelnica została poświęcona przez księdza Marka Burnosa. Pan burmistrz pogratulował panu Waczyńskiemu pomysłu, a pani Danuta Małyszko podziękowała wszystkim za pomoc w przygotowaniu miejsca, gdzie można sięgnąć po laury strzeleckie.

Anna Dąbrowska-Czochańska, Tomasz Perkowski

17.03.2015

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Kangur"

19 marca 2015r. (czwartek) o godz. 8.00 w naszej szkole odbędzie się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Kangur". W tej matematycznej przygodzie wezmą udział uczniowie z naszego gimnazjum oraz szkoły podstawowej ze Złotorii.

15.03.2015

"Pielucha dla malucha"

Do końca marca Szkolne Koło Caritas prowadzi akcję "Pielucha dla malucha". Zbieramy pieluchy, artykuły higieniczne, kocyki, ubranka dla podopiecznych Domu Samotnej Matki w Supraślu. Zachęcamy wszystkich ludzi dobrej woli, aby włączyli się w akcję. Artykuły można złożyć w bibliotece szkolnej. Z góry serdecznie dziękujemy!!!


Joanna Gaweł

15.03.2015

"Tak, pomagam"

Tradycyjnie przed Świętami Wielkanocnymi wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas uczestniczyli w zbiórce żywności pod hasłem "Tak, pomagam". W piątkowe popołudnie dnia 13 marca 2015r. w choroszczańskiej Biedronce rozdawali ulotki, zachęcali do podzielenia się żywnością, a następnie segregowali produkty. Dzięki ich zaangażowaniu wiele osób potrzebujących otrzyma świateczne paczki. Bardzo dziękuję: Magdzie Okruszko, Anecie Chrzanowskiej, Oli Dąbrowskiej, Emilce Łotowskiej, Ani Pogorzelskiej i Karolinie Pogorzelskiej, Weronice Zubryckiej.

Opiekun SKC
Joanna Gaweł

17.03.20153

Szkolny Konkurs Matematyczny "Mistrz Rachunków"

W zakończonym konkursie matematycznym "Mistrz Rachunków" dla klas pierwszych gimnazjum zwyciężył Jakub Utko z klasy Id, drugie miejsce zajął Szymon Piszczatowski (Ia), trzecie miejsce zajęła Anna Maria Wrona (Id), a czwarte - Weronika Rytwińska (Ic). Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział.

13.03.2015

Dzień Kobiet u Seniorów

Uczniowie naszego gimnazjum odwiedzili swoich przyjaciół z Koła Emerytów i Rencistów nr 15 w Choroszczy. Z okazji Święta Kobiet młodzież przygotowała program poetycko - muzyczny. Talenty recytatorskie zaprezentowali: Weronika Grodzka I b, Martyna Sokół I b, Natalia Reszeć I b, Anna Kaczmarek I b. Program uatrakcyjnili gitarzyści: Paulina Zawadzka II a, Krystian Kosakowski II d. Seniorzy mogli wysłuchać piosenek wykonanych przez utalentowanych muzycznie uczniów. Gimnazjaliści złożyli wszystkim paniom serdeczne życzenia i wręczyli własnoręcznie przygotowane upominki. Występ spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem. Dzięki takim działaniom wzmacniane są więzy miedzy pokoleniami.

Małgorzata Mikiewicz, Anna Kozłowska

11.03.2015

Drodzy Uczniowie

Jeżeli chcecie pomóc sobie w rozwijaniu kluczowych umiejętności, które potrzebne są aby osiągnąć sukces zachęcam Was do skorzystania z bezpłatnego programu ...

Czytaj całość ...

11.03.2015

Od marzeń do kariery...

"Od marzeń do kariery - Poradnik dla uczniów i absolwentów szkół ponadgimnazjalnych" - publikacja przygotowana przez Krajowy Ośrodek Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej w ramach projektu Eurodoradztwo Polska, w programie "Uczenie się przez całe życie"

Czytaj całość ...

11.03.2015

SZANOWNI RODZICE I UCZNIOWIE KLAS TRZECICH

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi terminów i zasad rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych ...

Czytaj całość ...

8.03.2015

VIII Edycja Wojewódzkiego Konkursu "Mistrz Gramatyki Języka Rosyjskiego"

06 marca w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Białymstoku odbyła się kolejna edycja Wojewódzkiego Konkursu "Mistrz Gramatyki Języka Rosyjskiego". Konkurs przebiegał pod patronatem prezydenta Miasta Białegostoku i Uniwersytetu w Białymstoku. Konkurs przeznaczony był dla uczniów gimnazjum i liceum.

Czytaj całość ...

04.03.2015

PRAWO JAZDY Z DRIFT-em !!!

Wszystkich zainteresowanych zdobyciem prawa jazdy kat B, ZAPRASZAMY na najbliższy kurs.
Spotkanie organizacyjne w poniedziałek 9 marca o godz 16.00,
Dla osób zapisujących się w tym dniu, badania lekarskie w PROMOCYJNEJ CENIE !
Wszystkim Paniom dodatkowo-NIESPODZIANKA !!!
Białystok, ul. Sienkiewicza 55A, sala wykładowa nr. 72.
Więcej informacji TUTAJ oraz pod tel. 516 537 654.

04.03.2015

Język niemiecki i "Poezja bez granic"

26.02.2015 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Białymstoku odbyła się kolejna edycja Wojewódzkiego Konkursu Poezji Obcojęzycznej "Poezja bez granic". Hasłem tegorocznego konkursu była "Ojczyzna". Konkurs przeznaczony był dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. I miejsce zajął uczeń naszego gimnazjum - Szymon Leszczyński z klasy II c, który recytował w języku niemieckim.
Serdecznie gratulujemy sukcesu Szymonowi oraz nauczycielce języka niemieckiego Pani Agnieszce Sławińskiej.

03.03.2015

XXI Sejm Dzieci i Młodzieży: rekrutacja!

1 czerwca 2015 roku odbędzie się XXI posiedzenie Sejmu Dzieci i Młodzieży. Zanim uczestnicy i uczestniczki projektu zasiądą w ławach poselskich, wykonają zadanie rekrutacyjne, którego temat brzmi: "Miejsca młodych - jakiej przestrzeni publicznej potrzebuje młodzież".
Celem tegorocznej edycji SDiM jest zaangażowanie uczniów i uczennic w działania na rzecz swojego najbliższego otoczenia, nauka postaw obywatelskich oraz współodpowiedzialności za przestrzeń publiczną i promowanie aktywnej postawy względem społeczności lokalnej.
Do projektu mogą zgłosić się dwuosobowe zespoły uczniów i uczennic wszystkich klas gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych. Sejm Dzieci i Młodzieży jest projektem Kancelarii Sejmu RP organizowanym we współpracy z Fundacją Centrum Edukacji Obywatelskiej, Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz Ośrodkiem Rozwoju Edukacji.

Więcej informacji znajdziecie TUTAJ oraz na stronie internetowej: www.ceo.org.pl/pl/sejmmlodziezy.
Serdecznie zapraszamy

03.03.2015

Wyjazd do filharmonii

27 lutego 2015 roku w gmachu Filharmonii Podlaskiej odbyła się Otwarta Próba Generalna, w której uczestniczyli uczniowie klasy IIC, IIB, III A, IIIB i III C naszego gimnazjum. Otwarta Próba Generalna to swoista lekcja muzyki, w którą wkomponowane są elementy wykładu prowadzonego przez dyrygenta lub solistę.

Czytaj całość ...

27.02.2015

Ale jazda!

25 lutego, p. Dyrektor Danuta Małyszko, oficjalnie ogłosiła zwycięzcę konkursu ogłoszonego wśród licealistów, którego nagrodą był voucher na bezpłatny kurs prawa jazdy. Kurs ufundowała Szkoła Jazdy "DRIFT". Licealiści, którzy walczyli o nagrodę, musieli wykazać się wysokimi wynikami w nauce, aktywnością w życiu szkoły i lokalnej społeczności, a także systematycznością w uczęszczaniu na zajęcia. Komisja rozpatrująca wnioski konkursowe jednogłośnie wskazała zwycięzcę. Został nim Jacek Skwarko, uczeń II klasy Publicznego Liceum Ogólnokształcącego w Choroszczy. Gratulujemy!

24.02.2015

Międzypokoleniowe spotkania z seniorami

Wszystkie występy uczniów Zespołu Szkół w Choroszczy przynoszą młodym ludziom ogromną satysfakcję, dzięki nim mogą realizować swoje artystyczne pasje. Spotkania z seniorami dają możliwość zaprezentowania swoich uzdolnień, jednocześnie tworzą się międzypokoleniowe więzi. Młodzież uczy się bezinteresownego czynienia dobra. Wolontariat kształtuje poczucie, że warto pomagać.

Czytaj całość ...

24.02.2015

Pamiętamy!
1 marca Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Kim byli Żołnierze Wyklęci?
"Żołnierzami Wyklętymi" zwykło się nazywać żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego, którzy pięć lat okupacji niemieckiej zmuszeni byli zamienić na idący ze wschodu, niczym burza, stalinowski reżim.

Czytaj całość ...

24.02.2015

"TWORZYMY MAPĘ MIEJSC PAMIĘCI NARODOWEJ W NASZEJ OKOLICY"

Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie "TWORZYMY MAPĘ MIEJSC PAMIĘCI NARODOWEJ W NASZEJ OKOLICY".

Czytaj całość ...

24.02.2015

"Być świadomym" - szkolny konkurs o prawach dziecka i ucznia.

W marcu uczniowie klas I naszego gimnazjum wezmą udział w akcji promującej prawa dziecka i ucznia, której finałem będzie szkolny konkurs - "Być świadomym." W I etapie konkursu wezmą udział wszyscy pierwszoklasiści.

Czytaj całość ...

24.02.2015

Wyniki etapu szklonego
XI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU GEOGRAFICZNEGO
Kontynenty świata - AUSTRALIA

19.02.2015r. w naszej szkole odbył się etap szkolny konkursu Geograficznego ,,Kontynenty świata - Australia". Była to już 11 edycja, w której uczestniczą uczniowie naszej szkoły. Konkurs ma na celu upowszechnienie wiedzy o świecie, rozbudzenie zainteresowania uczniów różnymi regionami oraz wyzwolenie aktywności poznawczej.

Czytaj całość ...

22.02.2015

Spotkanie z rodzicami

Dnia 20 lutego 2015 roku odbyło się spotkanie nauczycieli i rodziców uczniów ZS w Choroszczy. Na sali gimnastycznej powitały zebranych obie panie dyrektor Danuta Małyszko i Gabriela Horba. Młodzież z klasy II pod kierunkiem pani Doroty Kofman zaprezentowała rosyjską wersję bajki o trzech świnkach. Zabawna opowieść wzbudziła gorący aplauz widowni, a kreacje aktorskie Filipa Roszkowskiego, Pauliny Zawadzkiej, Diany Grabowskiej, Moniki Baran, Stasia Lebiedzińskiego i Pauliny Smalak na długo zostaną w pamięci widzów. Gościem wieczoru był pan Burmistrz Choroszczy, Robert Wardziński. Zapoznał on zebranych ze zmianami, które czekają szkolnictwo w gminie. Następnie odpowiadał na pytania z sali. Pani dyrektor Gabriela Horba podsumowała pierwszy semestr nauki w roku szkolnym 2014-15, a panie Beata Gawryluk i Ewelina Świrydziuk przedstawiły zagrożenia zdrowia - choroby powodowane przez Internet.
Podsumowaniem spotkania rodziców i nauczycieli na sali gimnastycznej był występ taneczny gimnazjalistów. Biorą oni udział w projekcie unijnym; koło taneczne prowadzi pani Magdalena Sobolewska. Niezwykle żywiołowy, pełen ekspresji pokaz przykuł uwagę widzów, a niepokojąca, rytmiczna muzyka podkreślała niepowtarzalny nastrój całości występu. Gratulujemy tancerzom i ich trenerce, brawo!
Później odbyły się spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych. Przeżyliśmy pełen wrażeń wieczór.

16.02.2015

Uwaga Rodzice !!!

Uprzejmie informujemy, że 20 lutego (piątek) o godz. 17.00 odbędzie się zebranie rodziców.
W programie zebrania jest przewidziane:
1. Spotkanie z Panem Burmistrzem Choroszczy,
2. Spotkanie z Panią Dyrektor Zespołu Szkół w Choroszczy,
3. Część artystyczna w wykonaniu uczniów,
4. Spotkanie z wychowawcą.
Zapraszamy wszystkich rodziców.

15.02.2015

Podsumowanie I semestru

Pierwsze półrocze już za nami. Zakończenie semestru jest okazją do podsumowania osiągnięć uczniów. Trzeba przyznać, że te miesiące nauki minęły nam w mgnieniu oka. Wielu z Was pilnie pogłębiało swoją wiedzę, zdobywało nagrody w konkursach, zawodach sportowych i udzielało się w różnych akcjach. O wszystkim tym można było przeczytać na naszej stronie. Zachęcamy do zapoznania się z wynikami i osiągnięciami uczniów naszej szkoły życząc wszystkim uczniom wielu sukcesów w następnym półroczu.

PODSUMOWANIE

14.02.2015

Trening twórczego myślenia

Twórcze myślenie nazywane inaczej kreatywnością jest umiejętnością przydatną zarówno w życiu zawodowym, jak i w wielu rolach społecznych. Osoby kreatywne widzą rzeczywistość z innej perspektywy, dostrzegają szczegóły niezauważalne dla innych. Są ciekawi życia, łatwiej przyswajają wiedzę i przetwarzają informacje. Uczniowie klasy I i II liceum mogli rozwijać tę umiejętności na warsztatach prowadzonych przez specjalistę z Powiatowej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej.

Czytaj całość ...

14.02.2015

Dzień Bezpiecznego Internetu

Dnia 10 lutego obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. To dobra okazja, aby przypomnieć uczniom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w sieci, o których często młodzi ludzie zapominają. Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej. Ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

Czytaj całość ...            Program

13.02.2015

Naukowe sukcesy naszych gimnazjalistów

Pięcioro uczniów naszego gimnazjum, w tym jeden z dwóch przedmiotów, zakwalifikowało się do finału wojewódzkich konkursów przedmiotowych:

- z biologii: Iwona Skorulska, Karolina Pogorzelska, Katarzyna Smalak - opiekun: Karolina Czarniecka,
- z chemii: Magdalena Sokół - opiekun: Piotr Smalak,
- z matematyki: Piotr Roszkowski - opiekun: Katarzyna Proszczuk,
- z języka rosyjskiego: Piotr Roszkowski - opiekun: Dorota Kofman.

Serdecznie gratulujemy uczniom i nauczycielom, ktorzy przygotowywali uczniów do konkursów i życzymy sukcesów w ostatnim etapie, który odbędzie się w marcu.

07.02.2015

UWAGA !!!! ZMIANA PLANU LEKCJI

Nowy uczniowski i nauczycielski plan lekcji na II semestr roku szkolnego 2014/2015 jest już dostępny na naszej stronie!!!

06.02.2015

"Okiem licealisty" - przygotowania do wystawy fotograficznej

          


Uczniowie II klasy Publicznego Liceum Ogólnokształcącego w Choroszczy są już na półmetku przygotowań do czerwcowej wystawy fotograficznej. W ciągu pierwszego semestru zajęć z fotografii poszerzyli swoją wiedzę i umiejętności z zakresu obsługi cyfrowego aparatu fotograficznego i programów do edycji zdjęć. Zapoznali się również z podstawowymi zasadami kompozycji i historią fotografii. Mieli możliwość aktywnego uczestniczenia w zajęciach warsztatowych z fotografii portretowej. Uwieczniali również martwą naturę. Ciekawe efekty przyniosły zajęcia z aranżacji. Będziecie mogli je zobaczyć w czerwcu, kiedy odbędzie się wernisaż fotograficzny uczniów II klasy LO. Już teraz serdecznie zapraszamy na to wydarzenie.

Dariusz Bielawski

06.02.2015

XI WOJEWÓDZKI KONKURS GEOGRAFICZNY
"KONTYNENTY ŚWIATA - AUSTRALIA"

W dniu 19 lutego 2015r. (czwartek) o godzinie 11.50 odbędzie się szkolny etap XI Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego "Kontynenty świata - Australia". Wszystkich chętnych uczniów zapraszamy do udziału w konkursie. Zapisy trwają do 13 lutego 2015r. (piątek).

Czytaj całość ...

05.02.2015

PRZYJEMNE Z POŻYTECZNYM,
CZYLI PAKIET BEZPIECZNYCH ZASAD SPOŁECZNYCH

W pierwszy poniedziałek ferii zimowych zostały przeprowadzone warsztaty grupowe pt. "Pakiet bezpiecznych zasad społecznych". Podczas zajęć zastanawialiśmy się nad własnymi granicami i sytuacjami, w których nasze granice bywają naruszane. Zagłębialiśmy się w świat emocji, jakie pojawiają się przy okazji tych zdarzeń. Wspólnie poszukiwaliśmy odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób można postąpić, aby zadbać o swoje potrzeby i nie niszczyć relacji z innymi.

Czytaj całość ...

24.01.2015

Klasa Ic na wycieczce

22 stycznia o godzinie 9.30 wraz z klasą 1d udaliśmy się na wycieczkę do Muzeum Przyrodniczego i Instytutu Biologii oraz Pałacu Branickich w Białymstoku . Będąc w Instytucie dowiedzieliśmy się bardzo interesujących informacji. Przewodnik pokazał nam wystawę zwierząt leśnych, morskich i wodnych. Opowiedział,jak wszystkie eksponaty trafiły do Muzeum.

Czytaj całość ...

24.01.2015

"Kamienie na szaniec" w wersji teatralnej

We czwartek 22 stycznia odbyła się wycieczka na spektakl stworzony na podstawie książki "Kamienie na szaniec". W wycieczce wzięło udział 42 uczniów i uczennic z klas drugich gimnazjum pod opieką pani Joanny Gaweł, pani Anny Dąbrowskiej - Czochańskiej oraz pani Ireny Słomińskiej. Przedstawienie miało miejsce na auli Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku. Trwało około godziny. Pomimo zaledwie pięciorga aktorów i dość ubogiej scenografii, przedstawienie oglądało się przyjemnie. Dobrym pomysłem okazało się wprowadzenie przez aktorów obok narracji w 1. osobie, także narracji 3-osobowej, tzn. postacie mówiły o sobie w trzeciej osobie, jakby o kimś innym. Większość scen była odegrana głównie w postaci relacji uczestników walki, co jedni mogą uważać za wadę, a inni za zaletę. Uczniowie wrócili z wycieczki zadowoleni. Uważają, że wypadła świetnie i uważam, że chętnie pojadą na podobne przedstawienie w przyszłości oraz namówią na nie innych.

Szymon Leszczyński

24.01.2015

Janusz Korczak - KONKURSY

Drodzy Uczniowie zapraszamy Was i Wasze Rodziny do udziału w konkursie plastycznym o Januszu Korczaku oraz konkursie wiedzy o holocauście, życiu i działalności tego wybitnego pedagoga - przyjaciela wszystkich dzieci i rodziców.

Czytaj całość ...

Konkurs plastyczny             Konkurs wiedzy

24.01.2015

BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS FERII ZIMOWYCH

          


Ferie zimowe to dla młodzieży najlepszy czas zabaw na śniegu i lodzie. Aby jednak przebiegały one szczęśliwie, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, obowiązujących tak podczas zorganizowanych wyjazdów zimowych, jak i spędzania tego czasu w miejscu zamieszkania.

Czytaj całość ...

24.01.2015

Noc filmowa czyli jak spędzić wolny czas

Hasło "bezpieczne i alternatywne spędzanie wolnego czasu" ma w naszej szkole" wiele twarzy". Jedną z nich jest " Noc filmowa", która weszła już na stałe do kalendarza imprez.Noc z 23 na 24 stycznia 2015 dla 40 uczniów klas I-III gimnazjum w Choroszczy stała się spotkaniem z ciekawymi filmami tj. "Trener" czy "Truman show". Można też było pograć na konsoli do gry XBOX 360 + KINECT lub potańczyć.Humory dopisały, czas minął niepostrzeżenie, a wspólnie spędzone chwile na zawsze pozostaną w pamięci. Warto było tam z nami być!

23.01.2015

Ferie zimowe w Zespole Szkół w Choroszczy

W czasie ferii zimowych zapraszamy uczniów naszego gimnazjum i liceum na zajęcia zgodne z Waszymi zainteresowaniami: przedmiotowe (matematyka, geografia, historia, biologia ...), sportowe (badminton, siatkówka, futsal), artystyczne ("W świecie mangi" oraz zajęcia z makramy) oraz wiele innych, prowadzone przez nauczycieli z naszej szkoły. Szczegółowy plan zajęć znajdziecie poniżej.

Zajęcia unijne             Pozostałe zajęcia

23.01.2015

FERIE ZIMOWE 2015

Od poniedziałku 26 stycznia rozpoczynają się ferie zimowe, trwają do 8 lutego.
Ferie to czas beztroskich zabaw na śniegu, szaleństw na sankach i nartach,
akrobacji na lodowisku.
Życzymy Wam, aby te dni były dla Was czasem głębokiej refleksji, dobrej zabawy
oraz przede wszystkim odpoczynku,
który przygotuje Was do sumiennej nauki podczas II semestru.
Prosimy jednak, abyście zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo własne
oraz innych, aby w zdrowiu i z dobrym humorem wrócić do naszej szkoły.

19.01.2015

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny
- KANGUR 2015

Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły (zarówno gimnazjalistów, jak i licealistów) do wzięcia udziału w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR, który odbędzie się 19 marca 2015r. Zgłoszenia do konkursu przyjmują nauczyciele matematyki do piątku 23 stycznia 2015r. Więcej szczegółów dotyczących konkursu znajdziecie stronie głównej organizatora www.kangur-mat.pl.

18.01.2015

ARS, czyli jak dbać o miłość?

Uczniowie klasy 1 liceum ogólnokształcącego, w ramach programu "ARS, czyli jak dbać o miłość?" szukali odpowiedzi na pytanie w jaki sposób alkohol, nikotyna, narkotyki i dopalacze niszczą życie i dobre zdrowie, które stanowi warunek ludzkiej miłości.

Czytaj całość ...


INFORMACJA DLA RODZICÓW

18.01.2015

Nie samym chlebem żyje człowiek...

Od stycznia 2015 roku uczniowie Zespołu Szkół w Choroszczy mogą aktywnie spędzać czas nie tylko podczas lekcji wychowania fizycznego, ale także w czasie przerw. W głównym hallu na parterze zawisł niedawno duży telewizor z podłączoną konsolą do gry XBOX 360 + KINECT. Teraz każdy może się zmierzyć w grę w kręgle, w rzucie oszczepem, na bokserskim ringu lub w innych sportowych konkurencjach. Czas spędzany w szkole mija szybko a na przerwach nie ma nudy. To XXI wiek w naszej szkole!!!

18.01.2015

Koleżeńska pomoc nie tylko wśród uczniów

Nie tylko uczniowie Zespołu Szkół mogą liczyć na koleżeńską pomoc. W tym roku szkolnym mają miejsce koleżeńskie obserwacje lekcji. Nauczyciele odwiedzają się wzajemnie na zajęciach - obserwują przygotowane przez swoich kolegów lekcje, "podglądają" nowe metody pracy, dzielą się spostrzeżeniami i radami. Taka lekcja zawsze jest inna - ciekawsza i mobilizująca, a przyjazna atmosfera i wzajemna życzliwość zdecydowanie podnoszą efekty kształcenia!

05.01.2015

Podsumowanie konkursu graficznego na kartkę świąteczną

Celem konkursu była popularyzacja grafiki komputerowej wśród młodzieży Zespołu Szkół w Choroszczy, pokazanie możliwości współczesnej techniki komputerowej w tworzeniu grafiki oraz podtrzymywanie i pielęgnowanie tradycji związanych z okresem Świąt Bożego Narodzenia.

Czytaj całość ...

30.12.2014

Polska Akcja Humanitarna dziękuje nam za udział
w kampanii "Świat bez głodu"

          

28.12.2014

Spotkanie opłatkowe u Seniorów


Zgodnie z wieloletnią tradycją uczniowie gimnazjum zawitali na spotkaniu opłatkowym u Seniorów. Z tej okazji gimnazjaliści przygotowali krótki program słowno - muzyczny. W uroczystości brali udział recytatorzy Tomasz Poskrobko III b, Weronika Grodzka I b, Martyna Sokół I b, Natalia Reszeć I b. Piękne kolędy zagrali na gitarach i zaśpiewali Krystian Kosakowski II d i Paulina Zawadzka II a. Uczniowie złożyli Seniorom świąteczne życzenia i wręczyli własnoręcznie wykonane upominki.

Małgorzata Mikiewicz
Anna Kozłowska

23.12.2014

Wesołych Świąt !!!

Zdrowych, pogodnych świąt
Bożego Narodzenia i wiele szczęścia
w nadchodzącym roku 2015
wszystkim Pracownikom szkoły,
Uczniom i Rodzicom
życzy Dyrekcja

22.12.2014

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom


W każdą niedzielę Adwentu wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas przy współpracy z Parafialnym Zespołem Caritas rozprowadzali świece, z których dochód przeznaczony jest na letni wypoczynek dzieci, świąteczne paczki, oraz inne dzieła realizowane z myślą o najmłodszych. Ponadto 10 groszy z każdej świecy w tym roku przeznaczany jest na pomoc dzieciom uchodźców z Syrii i Iraku. Bardzo serdecznie dziękuję za zaangażowanie w tak szlachetne dzieło następującym wolontariuszom: Zuzannie Siemieniuk, Gabrieli Jurgielaniec, Patrycji Lenczewskiej, Anecie Ambroziak, Patrycji Kazimierczyk, Oli Dąbrowskiej, Magdzie Okruszko, Kasi Rodziewicz.


Opiekun Joanna Gaweł

21.12.2014

Zajęcia w czasie przerwy świątecznej


Plan zajęć oferowanych przez naszą szkołę znajdziecie TUTAJ.

21.12.2014

Dojrzałość na próbę


Uczniowie naszego liceum przystąpili, tak jak większość szkół w Polsce, do próbnego egzaminu dojrzałości organizowanego przez CKE z udziałem OKE w Łomży. Trzecioklasiści sprawdzali się nie tylko w obowiązkowych przedmiotach podstawowych - j.polski (15.12.2014.), matematyka ( 16.12.2014), j.angielski, j.rosyjski (17.12.2014.), ale również we wszystkich zadeklarowanych przedmiotach w zakresie rozszerzonym: j.angielski, geografia, historia - 18.12.2014. i j.polski, matematyka - 19.12.2014r. To był prawdziwy tydzień próby. Teraz nastał czas oczekiwania na wyniki i mobilizacja przed kolejną "próbą" z Nową Erą w styczniu. Premiera nowej matury z nową Podstawą Programową to nie żarty - trzeba się przygotować!

18.12.2014

IV KONKURS HISTORYCZNY "Mikołaj Kopernik i jego czasy"


W dniu 16 grudnia 2014 roku w Publicznym Gimnazjum im. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Choroszczy odbyły się szkolne eliminacje IV Konkursu Historycznego "Mikołaj Kopernik i jego czasy". Konkurs ma zasięg wojewódzki. Odbywa się pod patronatem Instytutu Historii i Nauk Politycznych Uniwersytetu w Białymstoku od grudnia 2014 roku do kwietnia następnego roku kalendarzowego i składa się z dwóch etapów - eliminacji szkolnych i wojewódzkich.

Czytaj całość ...

18.12.2014

Przedświąteczne spotkanie


Dnia 18.12.2014 o godz.12.30 w Odeonie ZS w Choroszczy odbył się ostatni przed odejściem na ferie świąteczne apel podsumowujący dokonania młodzieży. Na wstępie mogliśmy wysłuchać koncertu kolęd w wykonaniu zespołów klasowych. Jury miało trudne zadanie - każda grupa wykonała inną pieśń we własnej, często nowatorskiej, aranżacji. Wyłoniono i nagrodzono klasy:
I miejsce - ID,
II miejsce - IIIE,
III miejsce - IA.
Gratulacje, "karty niepytajki", słodycze oraz niespodzianka poferyjna, zapowiedziana przez panią dyrektor, to nagrody dla zwycięzców. Podsumowano też inne konkursy. Oto uczniowie zasługujący na miano aktywnych i uzdolnionych młodych ludzi.

Czytaj całość ...

18.12.2014

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy


W niedzielę 11 stycznia 2015 r. w Choroszczy już po raz siódmy uczniowie naszego gimnazjum będą kwestować na rzecz Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku środki zebrane podczas kwesty zostaną przeznaczone dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów. Zapraszam wszystkich , którzy chcieliby zostać wolontariuszami i pomóc w organizacji 23 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Choroszczy. Bliższych informacji udziela Anna Kozłowska.

18.12.2014

Szlachetna Paczka


Podobnie jak przed rokiem, uczniowie i pracownicy Zespołu Szkół w Choroszczy postanowili włączyć się do akcji "Szlachetna Paczka", organizowanej przez Stowarzyszenie Wiosna. Świąteczna pomoc została skierowana do konkretnej rodziny. Serdecznie dziękujemy darczyńcom, gratulujemy rodzicom, którzy zachęcili swoje dzieci do pomocy i przystąpienia do akcji "Szlachetna Paczka".

Czytaj całość ...

18.12.2014

"Napisz list - zmień życie"


Pod takim hasłem Amnesty International zachęcała do obrony praw człowieka podczas akcji Maratonu Pisania Listów. Uczniowie, nauczyciele i mieszkańcy Choroszczy mogli wyrazić swój protest przeciwko łamaniu praw człowieka pisząc listy do władz państw, w których te prawa są drastycznie naruszane.

Czytaj całość ...

14.12.2014

"Tak, POMAGAM"

W dniach 12 i 13 grudnia 2014 roku odbyła się zbiórka żywności w choroszczańskiej Biedronce. Po raz kolejny wolontariusze z naszego Szkolnego Koła Caritas wykazali się dobrym sercem. Poświęcili swój wolny czas w piątkowe popołudnie i sobotę na zbieranie artykułów spożywczych. Pomogli w ten sposób najbardziej potrzebującym rodzinom. Bardzo dziękuję: Oli Dąbrowskiej, Anecie Chrzanowskiej, Gabrysi Jabłońskiej, Emilce Łotowskiej, Weronice Zubryckiej, Magdzie Okruszko, Karolinie Waszczuk, Paulinie Aneszko za gotowość niesienia pomocy.


Opiekun Joanna Gaweł

10.12.2014

Uczniowie Publicznego Gimnazjum w Choroszczy próbują swych sił
czyli egzaminy próbne w klasach III


W dniach 3-5 grudnia 2014 roku w naszym gimnazjum odbyły się egzaminy próbne, dotyczące wiedzy i umiejętności z różnych przedmiotów. Każdego dnia egzamin odbywał się w dwóch turach - pierwsza o 9:00, druga o 11:00. Zestawy egzaminacyjne przygotowało wydawnictwo Nowa Era. Trzeciego grudnia uczniowie zdawali egzamin z historii i wiedzy o społeczeństwie oraz języka polskiego, czwartego grudnia z przedmiotów przyrodniczych i matematyki, a piątego z wybranego języka nowożytnego. Wyniki poznamy w styczniu. Uczniowie będą mogli ocenić stan swojej wiedzy i umiejętności przed egzaminem kwietniowym, którego wyniki mogą stać się przepustką do wybranej szkoły.

10.12.2014

Uwaga Rodzice !!!


Rodziców klas I i II gimnazjum zapraszamy na wywiadówkę szkolną, która odbędzie się w dniu 16 grudnia 2014 roku o godzinie 17.00.
W programie:
- spotkanie z Panią Agatą Niemczynowicz - promowanie reguł bezpiecznego i kulturalnego korzystania z sieci
- spotkanie z Panem Robertem Ćwikowskim - odpowiedzialność prawno-karna nieletnich
Miejsce spotkania sala gimnastyczna.
W tym samym dniu odbędą się również zebrania klasowe z wychowawcami.

Rodziców klas III gimnazjum zapraszamy 18 grudnia na godzinę 17.30 na zebrania z wychowawcami klas. Około godziny 18.30 odbędzie się spotkanie z Panem Robertem Ćwikowskim na temat odpowiedzialności prawno-karnej nieletnich.

02.12.2014

Nasze badmintonowe sukcesy !!!


W pierwszy poniedziałek grudnia 2014 roku na kortach Zespołu Szkół w Choroszczy zostały rozegrane zawody Gimnazjady SZS Grupy Południowej województwa podlaskiego w badmintonie dziewcząt i chłopców. Nad sprawnym przebiegiem imprezy czuwali, jak już wielokrotnie wcześniej, młodzi wolontariusze, współorganizatorzy, sędziowie sportowi - uczniowie Naszej Szkoły pod kierownictwem nauczyciela wychowania fizycznego Bogusława Bogacewicza. Celem sportowym dla młodych badmintonistów powiatów białostockiego, monieckiego, siemiatyckiego, bielskiego i hajnowskiego, oprócz wyłonienia mistrzowskich zespołów Grupy Południowej województwa podlaskiego, było uzyskanie awansów do Finałów Wojewódzkich w Białymstoku. Wiele radości i satysfakcji Szkole i ich opiekunom, dał zespół chłopców - podwójnych mistrzów powiatu białostockiego i Grupy Południowej SZS w składzie: Filip Roszkowski, Jakub Malinowski, Jakub Jasiński uzyskując pewny awans do Finałów Województwa w Białymstoku.
Ambitna drużyna Choroszczy dziewcząt w składzie: Patrycja Piotrowska, Paulina Skomin, Magdalena Sokół i Jolanta Sakowicz, zajęła w zawodach wysokie III miejsce.

02.12.2014

W Zespole Szkół w Choroszczy rusza Maraton Pisania Listów Amnesty International


SW dniu 12 grudnia Choroszczanie będą mogli pomóc więźniom sumienia i innym osobom narażonym na łamanie praw człowieka na całym świecie. Wystarczy przyjść na Maraton Pisania Listów organizowany przez Amnesty International. Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w okolicach 10 grudnia, kiedy świętujemy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. W tym roku Maraton Pisania Listów odbędzie się już po raz piętnasty. W czasie Maratonu powstają ręcznie pisane listy w obronie kilkunastu konkretnych osób, których prawa człowieka zostały złamane.

Czytaj całość ...

29.11.2014

TYDZIEŃ DOBROCZYNNOŚCI


Swoimi sercami i datkami wsparliśmy akcję dobroczynną orgaznizowaną przez Fundację "Pomóż Im". Jej celem była pomoc niespełna 18-letniej Kasi Łabacz w walce z ostrą białaczką szpikową.

Czytaj całość ...

28.11.2014

Naukowe sukcesy naszych gimnazjalistów

Trzynastu uczniów naszego gimnazjum, w tym jeden uczeń z trzech przedmiotów, zakwalifikowało się do etapu rejonowego konkursów przedmiotowych:

- z biologii: Roszkowski Piotr, Pogorzelska Karolina, Wrona Anna Maria, Mielech Paweł, Piszczatowski Marcin,
                Sidor Bartłomiej, Skorulska Iwona, Poskrobko Tomasz, Zagórska Julia, Smalak Katarzyna -
                opiekun: Karolina Czarniecka,
- z matematyki: Leszczyński Szymon - opiekun: Mariusz Sawicki,
                       Roszkowski Piotr - opiekun: Katarzyna Proszczuk,
- z chemii: Magdalena Sokół - opiekun: Piotr Smalak,
- z języka rosyjskiego: Roszkowski Piotr - opiekun: Dorota Kofman,
- z fizyki: Bartłomiej Ostrowski - opiekun: Marek Trosko.

Serdecznie gratulujemy uczniom i nauczycielom, ktorzy przygotowywali uczniów do konkursów i życzymy dalszych sukcesów!

28.11.2014

Zajęcia prozdrowotne z cyklu "Różowa Wstążeczka"


Od kilku lat nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskiej Akcji "Różowa Wstążeczka". Program tych zajęć przeznaczony jest dla dziewcząt z klas III gimnazjum. Celem akcji jest kształtowanie niezbędnych umiejętności do troski i dbałości o zdrowie własne i najbliższych oraz uwrażliwianie na fakt istnienia chorób nowotworowych. Wczesna edukacja prozdrowotna, także w zakresie profilaktyki chorób nowotworowych ma na celu przygotowanie dziewcząt do tego, aby w przyszłości stały się niezależnymi, zdrowymi i twórczymi osobami. Realizacja akcji "Różowa Wstążeczka" odbyła się w oparciu o przygotowaną prezentację multimedialną dotyczącą jej historii, czynników ryzyka i objawów choroby. Dla chętnych uczennic rozdane zostały ulotki. Promowanie zdrowia jest potrzebne. Kształtuje nawyki zainteresowania własnym zdrowiem.
"Różowa Wstążeczka" jest przedsięwzięciem wpisującym się w Szkolny Program Profilaktyki.

28.11.2014

Uwaga Uczniowie!!! - Konkurs


Zespół Szkół w Choroszczy i Stowarzyszenie konsultingowo-doradcze "Wrota Biznesu" ogłaszają konkurs graficzny na kartkę świąteczną. Szczegóły znajdziecie TUTAJ.

28.11.2014

Konkurs "Szkolny Mistrz Ortografii 2014/2015"


Wśród uczniów gimnazjum został rozstrzygnięty konkurs "Szkolny Mistrz Ortografii 2014/2015". Składał się z trzech etapów. I etap to wytypowanie przez nauczycieli polonistów najlepszych uczniów z każdej klasy, którzy wzięli udział w etapie II. Odbył się on w bibliotece szkolnej. Przez trzy kolejne dni uczniowie poszczególnych klas zmagali się z ortografią. 19 listopada dyktando pisali uczniowie klas pierwszych, 20 listopada - drugich, a 21 listopada - klas trzecich. W sumie w II etapie wzięło udział 40 uczniów gimnazjum. Do III, rozstrzygającego etapu, zakwalifikowało się 28 uczniów. III etap odbył się 26 listopada i wyłonił zwycięzców.

Czytaj całość ...

28.11.2014

MIĘDZYNARODOWY PROJEKT "KROKUS"


W bieżącym roku szkolnym Publiczne Gimnazjum im. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Choroszczy uczestniczy we współpracy z Żydowskim Muzeum "Galicja" w Krakowie w międzynarodowym Projekcie "Krokus". Został on zapoczątkowany w 2005 roku w Irlandii.

Czytaj całość ...

25.11.2014

Szlachetna Paczka


Rozpoczynamy w naszej Szkole akcję "Szlachetna Paczka". Każdy z Was może stać się darczyńcą i zrobić komuś prezent.

Czytaj całość ...

25.11.2014

Tydzień Edukacji Globalnej 2014


W dniach 17-23 listopada 2014 roku po raz pierwszy obchodziliśmy w Zespole Szkół w Choroszczy Tydzień Edukacji Globalnej. Jest to coroczna, międzynarodowa akcja edukacyjna, która ma na celu zwrócenie uwagi społeczeństw europejskich na konieczność prowadzenia edukacji o sprawach globalnych poprzez intensywne, systematyczne działania skierowane do konkretnych społeczności lokalnych.

Czytaj całość ...

24.11.2014

"Pola Nadziei" w Zespole Szkół w Choroszczy


Tegoroczną kampanię, drugich już choroszczańskich Pól Nadziei, rozpoczęliśmy pod hasłem: "Nadzieja przychodzi do człowieka wraz z drugim człowiekiem".


"Jest to kampania mająca na celu propagowanie idei wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom. To międzynarodowy program polegający na sadzeniu jesienią żonkili - symboli nadziei i tworzeniu "Pól Nadziei". Kiedy wiosną kwiaty zakwitną - są rozdawane w ulicznych kwestach, a pozyskane w ten sposób fundusze pozwalają na częściowe zaspokojenie potrzeb podopiecznych hospicjum. Kampania ta ma uwrażliwiać społeczeństwo na chorobę i cierpienie ludzi żyjących w najbliższej okolicy."

Czytaj całość ...

23.11.2014

Uczymy się pomagać

Uczniowie Zespołu Szkół w Choroszczy włączyli się w akcję promowaną przez Koło Emerytów i Rencistów nr 15 i Bibliotekę Publiczną i przeprowadzili w swojej placówce zbiórkę pościeli i ręczników na rzecz Hospicjum im. Błogosławionego Michała Sopoćki w Wilnie prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Jezusa Miłosiernego.

Czytaj całość ...

22.11.2014

Uwaga Rodzice !!!

Zapraszamy Państwa na spotkanie ze specjalistą z Ośrodka Profilaktyki i Terapii dla Młodzieży i Dorosłych "ETAP". Spotkanie odbędzie się w Zespole Szkół w Choroszczy w dniu 16.12.2014 roku o godzinie 17.30.
Celem szkolenia będzie:
- dostarczenie rzetelnej wiedzy na temat zjawiska cyberprzemocy oraz przyczyn nadużywania komputera czy Internetu,
- poznanie sposobów reagowania w sytuacjach cyberprzemocy.
Serdecznie zachęcamy do skorzystania z oferty szkolenia. .

22.11.2014

Uwaga uczniowie !!!

Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie plastycznym "Ozdoba choinkowa". Szczegóły konkursu znajdziecie TUTAJ.

15.11.2014

Nasze siatkarskie sukcesy!!!

ZDnia 13.11.2014 r. w Zespole Szkół Sportowych w Supraślu rozegrano gimnazjadę powiatu białostockiego w piłce siatkowej dziewcząt. Miło nam zakomunikować, że dziewczęta z naszego gimnazjum zajęły drugie miejsce na siedem szkół, które brały udział w turnieju. Do sukcesu znacznie przyczyniły się uczennice z naszego gimnazjum: Aleksandra Krukowska 3B, Magdalena Rojecka 3C, Ewa Horbacewicz 3A, Aleksandra Dąbrowska 3A, Natalia Komosa 3A, Paulina Zalewska 2C, Katarzyna Dziewiątkowska 2A, Agnieszka Malinowska 2A, Karolina Ziembicka 1C , Karolina Waszczuk 1D, Zuzanna Jabłońska 1D. Kolejnym etapem rozgrywek jest półfinał grupy południowej rozgrywany 20.11.2014 r. w Mońkach.
Serdecznie gratulujemy dziewczętom i trzymamy kciuki.

Czytaj całość ...

13.11.2014

Obchody 96 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości

W dniu 11 listopada w Choroszczy miały miejsce obchody 96 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Jak co roku, uroczystości rozpoczęły się od Mszy świętej w asyście sztandarów choroszczańskich instytucji i organizacji. Następnie zgromadzeni przyszli pod pomnik poświęcony pamięci tych, którzy zginęli za wolność Ojczyzny. Odśpiewano wspólnie hymn, a poszczególne delegacje złożyły kwiaty u stóp pomnika. W intencji tych, którzy zginęli, modlił się ksiądz proboszcz Leszek Struk. Aby podkreślić uroczysty nastrój tego dnia, jedna z najstarszych mieszkanek Choroszczy, pani Regina Krysiewicz, deklamowała piękny wiersz o Ojczyźnie i Piłsudskim, a następnie wszyscy zebrani zaśpiewali starą pieśń o legionach Piłsudskiego. Rangę tego wydarzenia podkreślała obecność harcerzy i kilku ułanów na koniach.

Błażej Szumkowski - uczeń klasy 2B

13.11.2014

Uwaga konkurs!!!

Zapraszamy uczniów klas I - III gimnazjum do udziału w konkursie o Księdzu Kardynale Stefanie Wyszyńskim. Szczegóły znajdziecie TUTAJ.

12.11.2014

Apel Pamięci 2014

W piątek, 7 listopada uczniowie Publicznego Liceum Ogólnokształcącego w Choroszczy przygotowali i przedstawili dla całej społeczności Zespołu Szkół Apel Pamięci z okazji 96. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 11 listopada, o godzinie 17:00 występ naszych uczniów uświetnił Wieczornicę z okazji Święta Niepodległości w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Choroszczy.

FOTO 1       FOTO 2

10.11.2014

Licealiści pamiętają o Starej Rossie

7 listopada w Zespole Szkół w Choroszczy gościliśmy rodaków z Wilna: panią Alicję Klimaszewską, prezesa Społecznego Komitetu Opieki nad Starą Rossą oraz pana Rajmunda Klonowskiego wiceprezesa Wileńskiej Młodzieży Patriotycznej. Naszym licealistom znane są związki Wilna z historią Polski, dlatego też postanowili odpowiedzieć na apel rodaków z Wilna i zakupili cegiełki rozprowadzane przez gości. Środki uzyskane ze sprzedaży cegiełek zostaną przeznaczone na renowację wileńskiej nekropolii.

10.11.2014

Śladem choroszczańskich Żydów - gimnazjaliści porządkowali kirkut

Pierwsze wzmianki o Żydach w Choroszczy pochodzą z XVI wieku. Wtedy już istniała na terenie miasta zorganizowana gmina żydowska. Żydzi w Choroszczy osiedlili się w rynku i przyległych do niego uliczkach. Mieli swoją bożnicę, łaźnię i dom rabina. Zajmowali się rzemiosłem, prowadzili też aptekę, wiele sklepów, karczm i szynków. Piastowali również urząd burmistrza.

Czytaj całość ...

10.11.2014

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W ZESPOLE SZKÓŁ W CHOROSZCZY
- podsumowanie konkursów

W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Zespole Szkół w Choroszczy 7 listopada 2014 r. odbyła się gra edukacyjna pt. "DROGA DO NIEPODLEGŁOŚCI". Wzięły w niej udział 3-osobowe zespoły reprezentujące uczniów III klas gimnazjum. W trakcie zabawy uczestnicy wykazali się wiedzą dotyczącą okresu walki o niepodległość Polski, znajomością biogramu Józefa Piłsudskiego oraz pieśni legionowych.

Czytaj całość ...

10.11.2014

Współpraca Samorządu Uczniowskiego LO
ze Stowarzyszeniem Pamięć i Tożsamość SKAŁA

7 listopada w Zespole Szkół w Choroszczy gościliśmy rodaków z Wilna: panią Alicję Klimaszewską, prezesa Społecznego Komitetu Opieki nad Starą Rossą oraz pana Rajmunda Klonowskiego wiceprezesa Wileńskiej Młodzieży Patriotycznej. Przybyli oni do Polski na zaproszenie prezesa Stowarzyszenia Pamięć i Tożsamość SKAŁA, pana Grzegorza Krysiewicza. Licealiści, którzy przygotowali Apel Pamięci, wzięli również udział w spotkaniu z panią Alicją Klimaszewską.

Czytaj całość ...

10.11.2014

Z duchem czasu...

Wprowadzanie nowoczesnych technologii (ICT) do edukacji szkolnej jest nieuniknionym krokiem w ewolucji edukacji w szybko zmieniającym się współczesnym świecie. Badania naukowe przeprowadzone w 2007 roku na zlecenie brytyjskiego rządu, wykazały, że lekcje prowadzane z wykorzystaniem nowoczesnych urządzeń korzystnie wpływają na motywację uczniów do nauki. Mając świadomość, że motywacja wpływa na osiągnięcia uczniów, można powiedzieć, że tablica interaktywna to dobry start do polepszenia jakości nauczania. Badania wykazują, że większość uczniów i nauczycieli uznaje wprowadzanie technologii edukacyjnych do klasy za pozytywną drogę rozwoju.

Czytaj całość ...

10.11.2014

Dlaczego warto się u nas uczyć?

Publiczne Liceum Ogólnokształcące w Choroszczy nawiązało współpracę z białostocką szkołą jazdy DRIFT. Dzięki tej kooperacji nasi uczniowie mogą liczyć nawet na 100% zniżki w opłacie za kurs na prawo jazdy. Od listopada tego roku ruszył program, który umożliwi licealistom otrzymanie upragnionego dokumentu. Wystarczy np. punktualnie przychodzić do szkoły, nie opuszczać lekcji i uczyć się pilnie a darmowe prawo jazdy może się stać faktem!!!

Czytaj całość ...

Poniżej możecie zobaczyć statystykę zdawalności ośrodków szkolenia kierowców (w tym szkoły DRIFT)
w I półroczu 2014r.

ZDAWALNOŚĆ 2014

Zdawalność w latach poprzednich możecie znaleźć TUTAJ.

8.11.2014

Sprawozdanie z konkursu recytatorskiego "Jesień"

W roku szkolnym 2014/2015 biblioteka szkolna organizuje kolejną edycję konkursu recytatorskiego "Cztery pory roku". Dnia 7 listopada 2014 r. odbył się pierwszy konkurs z tej edycji - "Jesień". Wzięło w nim udział 7 uczniów z klas I - III gimnazjum. Uczniowie recytowali wiersze znane i mniej znane poświęcone jesieni. Komisja szczególną uwagę zwracała na płynność i tempo recytacji, poprawność wymowy, właściwe akcentowanie wyrazów oraz własną interpretację wiersza.
Wyniki konkursu:
I miejsce zdobyli Anna Maria Wrona kl. I d i Błażej Szumkowski kl. II b,
II miejsce - Marta Gryg kl. I c i Zuzanna Ciereszko kl. I d,
zaś miejsce III - Klaudia Żendzian kl. I d.
Wyróżnienia zdobyły Diana Grabowska kl. II b i Magda Kozłowska kl. I c.
Gratulacje !

Anna Dąbrowska - Czochańska, Irena Słomińska

04.11.2014

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

W październiku 2014 r. w bibliotece szkolnej Zespołu Szkół w Choroszczy odbyły się obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Co roku biblioteczne święto przebiega pod innym hasłem. Hasło tegorocznych obchodów brzmiało: "Kto czyta, ten żyje podwójnie".
Została przygotowana gazetka ścienna dotycząca bibliotecznego święta i jego historii oraz wystawka "Pisarze i poeci w karykaturze". Następnym zadaniem był konkurs plastyczny "Biblioteka moich marzeń", zorganizowany przy współpracy z panią Barbarą Raczkowską-Bobek, nauczycielem plastyki. Wpłynęło 5 prac, które można było oglądać na wystawie w bibliotece szkolnej. Uczniowie klas pierwszych gimnazjum w ramach lekcji bibliotecznych wykonywali plakaty "Idealny czytelnik". Były one również prezentowane w bibliotece. Przy współpracy z Księgarnią i Hurtownią Taniej Książki, z którą Zespół Szkół w Choroszczy jak również biblioteka szkolna współpracuje od wielu lat, została zorganizowana wystawa książek przeznaczona dla uczniów i nauczycieli. Czytelnicy, którzy odwiedzili wystawę, mogli się zapoznać z nowościami na rynku wydawniczym, dotyczącymi literatury metodycznej, popularnonaukowej oraz lektur.

04.11.2014

Dzień Praw i Obowiązków w Zespole Szkół w Choroszczy

Życie społeczności szkolnej opiera się na respektowaniu pewnych zasad i norm. Dzięki temu czujemy się bezpiecznie i pewnie w szkole. 31 października obchodziliśmy w Zespole Szkół w Choroszczy Dzień Praw i Obowiązków. Z tej okazji przedstawiciele Samorządu Szkolnego z Liceum przygotowali apel, na którym przypomnieli prawa i obowiązki ucznia Zespołu Szkół w Choroszczy. Prowadzący podkreślili, że obowiązki i prawa ucznia Zespołu Szkół w Choroszczy mają swoje umocowanie prawne w dokumentach szkolnych takich jak: Statut, Wewnątrzszkolny System Oceniania, Przedmiotowe Systemy Oceniania i Regulamin Ucznia. Każdy odpowiedzialny uczeń powinien je znać.

04.11.2014

Uwaga Rodzice !!!

W dniu jutrzejszym (środa) w godzinach od 16.00 do 18.00 odbędą się konsultacje z nauczycielami Zespołu Szkół. Serdecznie zapraszamy wszystkich umówionych rodziców.
Prosimy o zapoznanie się z poniższym spisem sal, w których obecni będą poszczególni nauczyciele.

KONSULTACJE - SALE

31.10.2014

Centrum Kultury zaprasza

Centrum Kultury zaprasza wszystkich zainteresowanych do obejrzenia otwartej dn. 30.10.2014r. wystawy fotograficznej pt. "Z wysokości spogląda Pan...". To wspólne przedsięwzięcie artystyczne pana Mariusza Piotrowskiego- fotografika z Białegostoku, Valerego Verdenko- podróżnika i fotografika z Mińska na Białorusi oraz Nataliyi Dorosz z Grodna- dziennikarki i pasjonatki fotografowania. Troje twórców łączy wspólna tematyka ich artystycznych dokonań- pokazują w swych pracach stare kapliczki i krzyże. To pełne nostalgii i piękna świadectwa przemijania i trwania jednocześnie. Ulotne i niezwykłe spojrzenie artystów na świat przydrożnego sacrum dostarcza nam, widzom, niezapomnianych wrażeń. My tego doświadczyłyśmy. Spróbujcie, bo warto.

A. Dąbrowska-Czochańska, E. Zalewska, A. Kozłowska

31.10.2014

Gratulujemy nagrody w konkursie literackim...

Praca literacka Oli Dąbrowskiej z klasy 3a naszego gimnazjum została wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie dla dzieci i młodzieży szkolnej "Napisz Błogosławionemu Księdzu Jerzemu Popiełuszce jak dzisiaj zło dobrem zwyciężasz". Dnia 29.10.2014r. w Suchowoli, rodzinnym mieście ks. Jerzego odbyło się uroczyste podsumowanie II etapu. Konkurs miał na celu przybliżyć postać kapłana. Tym bardziej, że 19 października minęła 30. rocznica jego męczeńskiej śmierci. List Oli został zauważony spośród 55 nadesłanych prac z całego województwa. Bardzo Oli gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

FOTO

29.10.2014

TYDZIEŃ EDUKACJI GLOBALNEJ

W dniach 17 - 21.11.2014 w naszej szkole będziemy obchodzić TYDZIEŃ EDUKACJI GLOBALNEJ pod hasłem "Bezpieczeństwo żywności". Celem przedsięwzięcia będzie uświadomienie młodzieży problemu głodu i niedożywienia mieszkańców Afryki, poznanie ich codziennego życia, poszerzenie wiedzy na temat problemów współczesnego świata na przykładzie państw afrykańskich, kształtowanie odpowiedzialności za otaczający świat, zainteresowanie uczniów edukacją globalną.

Czytaj całość ...

28.10.2014

WYCIECZKA DO KRAKOWA

W połowie października 2014 roku, w ramach projektu unijnego "Szkoła z klasą" odbyła się trzydniowa wycieczka do Krakowa. Trwała ona od trzynastego do piętnastego października. Program wycieczki był bardzo interesujący.

Czytaj całość ...

27.10.2014

Dzień Seniora

W dniu 23.10.2014r. w ramach współpracy środowiskowej z kołem emerytów uczniowie wraz z nauczycielkami Anną Kozłowską i Małgorzatą Mikiewicz uczestniczyli w gminnych obchodach Dnia Seniora. Gospodarze - Koło Emerytów i Rencistów Nr 15 obchodziło 50-lecie istnienia. W październikowe popołudnie w gościnnych murach strażnicy OSP w Choroszczy gimnazjaliści zaprezentowali bogaty program słowno-muzyczny.

Czytaj całość ...

27.10.2014

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W ZESPOLE SZKÓŁ W CHOROSZCZY

Zapraszamy wszystkich uczniów Zespołu Szkół w Choroszczy do wzięcia udziału w konkursach o tematyce związanej z Narodowym Świętem Niepodległości. Szczegóły znajdziecie TUTAJ.

27.10.2014

Konkurs pięknego czytania uczniów klas pierwszych gimnazjum rozstrzygnięty

W dniach 13, 16 i 17 października 2014 r. w bibliotece szkolnej odbył się II etap konkursu pięknego czytania uczniów klas pierwszych gimnazjum, a dnia 22 października etap III (etap I odbywał się w klasach). Wystartowało 18 uczestników. Każdy z nich przygotował fragment z ulubionej książki. Komisja oceniała płynność, tempo czytania, poprawność wymowy, wyrazistość, przestrzeganie znaków interpunkcyjnych oraz indywidualną interpretację czytanego tekstu. Poziom był zróżnicowany. Do trzeciego, rozstrzygającego etapu, zakwalifikowało się 7 uczestników. Ich zadanie polegało na artystycznym odczytaniu przygotowanego przez komisję fragmentu prozy J. K. Rowling "Harry Potter i kamień filozoficzny". Poziom tej części był wysoki i bardzo wyrównany.
Laureatami zostali:
- I miejsce i tytuł Mistrz pięknego czytania zdobyła: Anna Maria Wrona kl. I d
- II miejsce - Karolina Waszczuk kl. I d
- III miejsce - Karolina Jeromin kl. I a i Angelika Siemieniuk kl. I c
Gratulujemy!
Konkurs pięknego czytania uczniów klas pierwszych gimnazjum organizowany jest co roku i na stałe wszedł do kalendarza szkoły. Celem konkursu jest promocja czytelnictwa, rozbudzanie zainteresowań wartościową literaturą, kształtowanie umiejętności pięknego czytania i propagowanie zdrowej rywalizacji.

27.10.2014

Konkursy przedmiotowe

Wielkimi krokami zbliżają się terminy pierwszych konkursów przedmiotowych. Szczegóły znajdziecie w zakładce "Konkursy przedmiotowe" lub TUTAJ.

20.10.2014

Wf z klasą

W tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Projektu Centrum Edukacji Obywatelskiej "WF z klasą" pod patronatem Gazety Wyborczej i portalu Sport.pl
Dla kogo i po co powstał ten projekt?
      - Dla uczniów - żeby chętniej ćwiczyli.
      - Dla nauczycieli WF - żeby mieli wsparcie w prowadzeniu ciekawych lekcji i dużo dobrych pomysłów.
      - Dla innych nauczycieli - bo uczniowie aktywni fizycznie lepiej pracują na lekcjach.
      - Dla dyrektorów - żeby dbali o lekcje WF-u w swojej szkole.
      - Dla rodziców - żeby nie wystawiali niepotrzebnych zwolnień.

Czytaj całość ...

20.10.2014

"Dopóki pamiętamy, Oni żyją w nas"

W związku ze zbliżającymi się dniami szczególnej pamięci o zmarłych w sobotę 18 października młodzież ze Szkolnego Koła Caritas porządkowała zaniedbane groby na cmentarzu parafilnym. Sprzątanie, wyrywanie chwastów, grabienie liści to zwykłe czynności, jednak mają głębszy wymiar. Są świadectwem miłości do bliźnich i pamięci o przodkach.

Czytaj całość ...

20.10.2014

Dlaczego warto się u nas uczyć?

Publiczne Liceum Ogólnokształcące w Choroszczy nawiązało współpracę z białostocką szkołą jazdy DRIFT. Dzięki tej kooperacji nasi uczniowie mogą liczyć nawet na 100% zniżki w opłacie za kurs na prawo jazdy. Od listopada tego roku rusza program, który umożliwi licealistom otrzymanie upragnionego dokumentu. Wystarczy np. punktualnie przychodzić do szkoły, nie opuszczać lekcji i uczyć się pilnie a darmowe prawo jazdy może się stać faktem!!!

Czytaj całość ...

Poniżej możecie zobaczyć statystykę zdawalności ośrodków szkolenia kierowców (w tym szkoły DRIFT)
w I półroczu 2014r.

ZDAWALNOŚĆ 2014

Zdawalność w latach poprzednich możecie znaleźć TUTAJ.

16.10.2014

Dzień Nauczyciela 2014

Dzień Nauczyciela w Zespole Szkół w Choroszczy miał w tym roku szczególnie uroczysty charakter. Obchody Święta Edukacji Narodowej połączyliśmy z przyrzeczeniem klas I. Niezawodni goście i przyjaciele naszej szkoły: pan Burmistrz Choroszczy Jerzy Ułanowicz, Przewodnicząca Rady Rodziców pani Magdalena Tywończuk oraz pani Irena Sakowicz kierująca Kołem Emerytów i Rencistów nr 15, przybyli z życzeniami, a pan Burmistrz - z nagrodami dla wyróżniających się nauczycieli. Wprowadzenie sztandaru szkoły dodało niezwykłej powagi słowom przyrzeczenia, które złożyli pierwszoklasiści. Później wszyscy dobrze się bawili, oglądając scenkę satyryczną z życia szkolnego, którą przygotowała młodzież z I i II klasy. Takie chwile tworzą tradycje naszej szkoły.

05.10.2014

Czy wszystko już wiemy o tolerancji?

      W środę 24 września 2014 roku wszystkie klasy trzecie gimnazjum uczestniczyły w wycieczce do Białegostoku pod hasłem TOLERANCJA.
       Pierwszym punktem były warsztaty edukacyjne w Centrum Zamenhofa pt."Tolerancja jest ok". Na początku obejrzeliśmy krótki film obrazujący sytuację osób niepełnosprawnych. Następnie osoba prowadząca zachęciła nas do uczestnictwa w zabawie. Każdy z nas miał wcielić się w wyznaczoną rolę. Dzięki temu mogliśmy "poczuć" różnice pomiędzy ludźmi. Było to ciekawe doświadczenie. Warsztaty nauczyły nas pozytywnych postaw wobec odmienności - narodowych, kulurowych, światopoglądowych.
      Drugim wydarzeniem był musical pt."Brzydki Kaczorek" w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Zaskoczyła nas forma przedstawienia. Na środku znajdował się zbiornik z wodą, widzowie siedzieli po obu stronach. Na wstępie wydawało się, że sztuka przeznaczona jest dla najmłodszych, jednakże niosła ona naukę dla ludzi w każdym wieku. Zrozumieliśmy, że odrzucenie przez innych ze względu na wygląd jest krzywdzące. Każdy z nas jest piękny i wartościowy.
      Wycieczka bardzo nam się podobała, ponieważ pogłębiłyśmy wiedzę o tolerancji. Żałowaliśmy, że trwała tak krótko.

05.10.2014

Szkolne Igrzyska Sportowe

Szkolne Igrzyska Sportowe 2014/15 rozpoczynają się
Mistrzostwami Szkoły w badmintonie dziewcząt i chłopców !!!
Zawody pozwolą zdobyć klasom pierwsze punkty w walce
O PUCHAR DYREKTORA ZESPOŁU SZKÓŁ W CHOROSZCZY
oraz wyłonią reprezentantów Szkół na Gimnazjadę i Licealiadę.

Każda klasa może zgłosić nie więcej niż 4 zawodniczki i 4 zawodników (wszyscy punktują dla klasy). Zgłoszenia osobiście przyjmuje do środy 8 października 2014r. nauczyciel wychowania fizycznego Bogusław Bogacewicz.

REGULAMIN

28.09.2014

Foto KONKURS - "Mój Pupil"

Każdy, kto posiada pupila, wie jak ważne miejsce zajmuje w jego życiu. "Mój Pupil" to konkurs fotograficzny dla wszystkich, którzy nie przechodzą obojętnie wobec zwierząt.

Czytaj całość ...

24.09.2014

"NIE TYLKO MŁODZIEŻY ZALEŻY"

Pod takim hasłem w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku został podsumowany projekt "Gramy w Radę, damy radę". Dnia 16 września po raz kolejny mogłyśmy poczuć smak zwycięstwa, bowiem jako jedna z nagrodzonych drużyn, wzięłyśmy udział w konferencji, która dotyczyła działalności młodzieżowej w gminach naszego województwa.

Czytaj całość ...

24.09.2014

"Bezpieczna droga do szkoły"

Po raz trzeci w naszej szkole podjęta została inicjatywa pod hasłem "Bezpieczna droga do szkoły". Miała ona na celu uzmysłowienie młodzieży jak bezpiecznie poruszać się po drogach i jakie podejmować działania w przypadku, kiedy jesteśmy świadkami wypadku.

Czytaj całość ...

24.09.2014

Obchody 75 rocznicy utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego
w Zespole Szkół w Choroszczy

Wychodząc naprzeciw apelom Instytutu Pamięci Narodowej oraz Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej pragniemy zorganizować w naszej szkole obchody 75 rocznicy utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego. W ramach obchodów zostanie zaprezentowana przygotowana przez IPN wystawa pt. "Przywódcy Polski Podziemnej".

Czytaj całość ...

15.09.2014

Uwaga!!!

Od środy tj. 17.09.2014 r., dostarczane będą obiady w formie cateringu. Koszt 1 obiadu 4,77 zł. Prosimy o zapisy i wpłaty w kancelarii szkolnej do dnia 16.09.2014 r. do godziny 15-ej. Całkowity koszt w miesiącu wrześniu wynosi 10 dni x 4,77 zł = 47,70 zł

13.09.2014

PLAN LEKCJI

Uczniowski i nauczycielski plan lekcji obowiązujący od poniedziałku (15 września) jest już dostępny na naszej stronie!!!

08.09.2014

Zebrania klasowe

Serdecznie zapraszamy Rodziców na zebranie, które odbędzie się 10.09.2014r. (środa)
w Zespole Szkół w Choroszczy o godz. 17.00.
Wykaz sal będzie umieszczony na drzwiach wejściowych do szkoły.
Dyrekcja i nauczyciele ZS w Choroszczy

08.09.2014

Konferencja "Nie tylko młodzieży zależy"

Drużyna The Girls' Ship zaprasza na konferencję podsumowującą projekt "Gramy w Radę, damy radę", która odbędzie się 16 września 2014r. o godz. 10.00 w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku.

Zaproszenie            Program konferencji

07.09.2014

Konkurs "Bezpieczna droga do szkoły"

Zapraszamy młodzież z naszego gimnazjum do udziału w konkursie "Bezpieczna droga do szkoły", który odbędzie się w świetlicy szkolnej 17.09.2014r. godz. 13.30. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są przez świetlicę i bibliotekę szkolną do dnia 12.09.2014r. Celem konkursu jest popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.

Czytaj całość ...

07.09.2014

Dzień Integracji Klas Pierwszych

W dniu 2 września 2014 roku w naszej szkole odbył się Dzień Integracji Klas Pierwszych. Pierwszym punktem programu było wystąpienie pani dyrektor Danuty Małyszko, która przywitała uczniów rozpoczynających naukę w gimnazjum oraz przybliżyła główne zasady obowiązujące w szkole.

Czytaj całość ...

02.09.2014

Nowy rok szkolny 2014/2015 rozpoczęty !!!

1 września o godz. 09:00 na sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Choroszczy Pani Dyrektor Danuta Małyszko zainaugurowała nowy rok szkolny 2014/2015. Rozpoczął się czas nauki i wytężonej pracy!

29.08.2014

UWAGA UCZNIOWIE

Dnia 1 września jak co roku, pod pomnikiem na Placu Brodowicza w Choroszczy o godz. 11.00, odbędzie się uroczystość patriotyczna. Drodzy Uczniowie, zapraszamy Was do udziału w tym ważnym wydarzeniu. Obecność każdego z Was będzie świadectwem szacunku dla ludzi, którzy oddali życie za naszą Ojczyznę.

29.08.2014

PLAN LEKCJI

Uczniowski i nauczycielski plan lekcji na nowy rok szkolny 2014/2015 jest już dostępny na naszej stronie!!!

29.08.2014

HARMONOGRAM ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

Serdecznie zapraszamy uczniów i rodziców na rozpoczęcie roku szkolnego w poniedziałek - 1 września.

800 - Msza Święta w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela i św. Szczepana Męczennika w Choroszczy,

900 - uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego na sali gimnastycznej, a następnie spotkania z wychowawcami klas w wyznaczonych salach.

Publiczne Gimnazjum

Publiczne Liceum Ogólnokształcące

1a - s. 117

2a- s. 128

3a - s. 205

1L - s. 220

1b - s. 132

2b - s. 206

3b - s. 111

2L - s. 105

1c - s. 204

2c - s. 215

3c - s. 213

3L - s. 115

1d - s. 130

2d - s. 222

3d - s. 203

 

3e - s. 213

 

29.08.2014

Witamy wszystkich odpoczywających!!!

Jeśli macie wątpliwości czy jeszcze można wyskoczyć do słonecznych i ciepłych krajów, to jak najbardziej.
Niestety w poniedziałek 1 września lądujemy na sali gimnastycznej w naszym Zespole Szkół i rozpoczynamy wspaniały rok szkolny.
Nie zapomnieć notatek, odszukać zakurzony plecak albo lepiej nowy. Uśmiech na twarzy, wspomnienia na twardym dysku i do szkoły. Zapraszamy :)

19.08.2014

UWAGA UCZNIOWIE I NAUCZYCIELE !!!

Terminy egzaminów poprawkowych
1. Egzamin poprawkowy z języka polskiego w dniu 26 sierpnia 2014 r. godz. 9.00
2. Egzamin poprawkowy z języka angielskiego w dniu 26 sierpnia 2014 r. godz. 11.00
3. Egzamin poprawkowy z biologii i chemii w dniu 27 sierpnia 2014 r. godz. 9.00
4. Egzamin poprawkowy z matematyki w dniu 27 sierpnia 2014 r. godz. 11.00

Spotkanie nauczycieli
zespoły zadaniowe - poniedziałek 25 VIII o godz. 8.30.
Rada Pedagogiczna odbędzie się 29.08.2014 r. o godzinie 9.00

Konsultacje przed egzaminem poprawkowym
25 VIII o godz. 9.00 - poniedziałek

01.07.2014

Człowiek - najlepsza inwestycja

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Nowoczesna sala komputerowa, laboratorium językowe, środki dydaktyczne ułatwiające przyswajanie wiedzy, wycieczki, doradztwo zawodowe i psychologiczne, szeroki wachlarz zajęć pozalekcyjnych do wyboru zarówno w Publicznym Gimnazjum, jak i Liceum Ogólnokształcącym w Choroszczy - to oferta z jakiej skorzystają obecni i przyszli uczniowie naszej szkoły. Zespół Szkół w Choroszczy przystąpił do projektu, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Społecznego realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Partnerami projektu są: Stowarzyszenie konsultingowo- doradcze "Wrota Biznesu" i Gmina Choroszcz. Wartość projektu wyniesie blisko 600 tys. zł.

Czytaj całość ...


Zespół Szkół w Choroszczy 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.