Zespół Szkół w Choroszczy

Publiczne Gimnazjum im. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

KONCEPCJA PRACY SZKOŁY

Każde dziecko robi COŚ dobrze, w każdym dziecku jest COŚ dobrego.

Trzeba tylko to COŚ odkryć i rozwijać - Nauczyciel to poszukiwacz talentów.


           

Wizja szkoły

Nasza szkoła jest wspólnotą uczniów, rodziców i nauczycieli. Pragniemy, żeby w naszej szkole panowała atmosfera przyjaźni i wzajemnej akceptacji. Dokładamy wszelkich starań, aby uczeń czuł się pewnie i bezpiecznie.

Misja szkoły

Misją naszej szkoły jest:
kształtowanie pozytywnego systemu wartości, dobre wychowanie, rzetelna nauka, sprawność fizyczna, postawa społeczna i pogoda ducha.

24.06.2017

Wakacje 2017

Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy słonecznych wakacji
pełnych niezapomnianych wrażeń, jak najlepszego wypoczynku
oraz szczęśliwego powrotu do szkoły!
Przypominamy również o zachowaniu bezpieczeństwa
podczas spędzania wolnego czasu.
Wesołych i bezpiecznych wakacji !!!

23.06.2017

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

23.06.17 punktualnie o godzinie 8.15 na sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Choroszczy rozpoczęło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017. Prowadzący uroczystość powitali zebranych na sali gości m.in. Burmistrza Choroszczy p. Roberta Wardzińskiego, p. Małgorzatę Łotowską p. Przemysława Waczyńskiego dyrektora MGCKiS w Choroszczy, przedstawicieli Rady Rodziców, p. dyrektor Danutę Małyszko wraz z wicedyrektorami, uczniów, nauczycieli oraz pozostałych gości.

Czytaj całość...

22.06.2017

VI Turniej Wiedzy Regionalnej
"Nasza Mała Ojczyzna - Choroszcz i Okolice"

W dniu 21 czerwca 2017 roku odbył się finał VI Turnieju Wiedzy Regionalnej "Nasza Mała Ojczyzna - Choroszcz i Okolice". Głównym celem konkursu jest popularyzacja wśród młodzieży wiedzy na temat naszej gminy, a także kształtowanie poczucia tożsamości regionalnej i identyfikacji z "małą Ojczyzną".

Czytaj całość...

22.06.2017

Szkolny Dzień Sportu

Dwa dni przed uroczystym zakończeniem roku szkolnego 2016/2017 we środę 21czerwca, hala sportowa Zespołu Szkól w Choroszczy, była areną Sportowego Dnia Sportu. Do zaciętej, prowadzonej w duchu fair play rywalizacji stanęli uczniowie i uczennice klas 4-6 Szkoły Podstawowej oraz klas 1-3 Publicznego Gimnazjum.

Czytaj całość...

19.06.2017

Organizacja pracy szkoły w dniach 21,22 i 23 czerwca

Szczegółowy plan zajęć w dniach 21, 22 i 23 czerwca przedstawiamy poniżej. Prosimy o zapoznanie się organizacją pracy szkoły w tych dniach. Przedstawiamy również plan zakończenia roku szkolnego.

Organizacja zajęć 21-23 czerwca

20.06.2017

Rodzice: Pasjonaci i eksperci

Szkoła nie może rozwijać się bez świadomego i aktywnego udziału rodziców. Dzieci bacznie obserwują dorosłych i później ich naśladują, więc jeżeli widzą rodziców z pasją, sami chętniej będą swoje talenty rozwijać.

Czytaj całość...

20.06.2017

Rozwijamy kreatywność dzieci - Zoo na parapecie

Kilkakrotnie wspominałam, iż rok szkolny 2016/17 w klasie 2c ze SP to rok odkrywania talentów, rozwijania pasji i zainteresowań dzieci. A wszystko zaczęło się do historii Vashti i małej kropki, czyli naszego udziału w Międzynarodowych obchodach Dnia Kropki. Zbliża się koniec roku szkolnego i ostatnie już działanie dydaktyczne- "Zoo na parapecie". Pomysł zaczerpnięty z książki Pablo Bernasconi "Zoo Janka", stał się inspiracją do wykonania niesamowitych prac plastyczno-technicznych.

Czytaj całość...

20.06.2017

Klasa sportowa - WYNIKI TESTÓW SPRAWNOŚCIOWYCH

Dnia 14.06.2017r. zostały przeprowadzone testy sprawnościowe, w których uczestniczyli kandydaci do klasy IV sportowej o profilu piłka nożna (chłopcy) i piłka siatkowa (dziewczęta). Wyniki testów poniżej.

Wyniki testów

19.06.2017

Innowacja pedagogiczna - "Pasja programowania"

W zajęciach, które odbywały się co tydzień w wymiarze jednej godziny lekcyjnej, brało udział 5 uczniów z klasy 6 c Szkoły Podstawowej przy Zespole Szkół w Choroszczy. Poznawali oni najpierw środowisko Scratch, pisali proste skrypty gier, rysunków, programów oraz animacji, następnie zostali wprowadzeni w język znaczników HTML oraz CSS i wykorzystali tą wiedzę w projekcie swojej strony internetowej, który rozwijać będą w przyszłym roku szkolnym. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji dotyczącej tej innowacji.

Prezentacja pdf          Prezentacja pptx

17.06.2017

Młodzieżowa Rada Miasta w Choroszczy

Burmistrz Choroszczy pan Robert Wardziński w kwietniu bieżącego roku podjął decyzję o powołaniu pierwszej Młodzieżowej Rady Miasta, która miałaby powstać na wzór Rady Miasta Choroszcz - podobnie jak istniejąca od niedawna Rada Seniorów.

Czytaj całość...

16.06.2017

School is fun

We środę 14 czerwca przedstawiciele koła języka angielskiego klas IV odwiedzili w przedszkolu grupę 6-latków. Uczniowie i przedszkolaki uczestniczyli w zajęciach "School is fun".

Czytaj całość...

16.06.2017

Zajęcia otwarte dla uczniów klas trzecich

14 czerwca w budynku naszej szkoły gościliśmy uczniów klas trzecich szkoły podstawowej. Zajęcia zostały zorganizowane w trosce o uczniów którzy od 1 września będą musieli zacząć naukę w nowym, dużym budynku. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z rozkładem pomieszczeń oraz poznać nauczycieli.

Czytaj całość...

16.06.2017

Zajęcia otwarte dla uczniów klas czwartych

Wszystkie klasy czwarte 14 czerwca 2017 r. odwiedziły ,,małą szkołę", czyli budynek przy ul. Powstania Styczniowego 1. Uczniowie z sentymentem zasiedli w swych dawnych ławkach, wspominali pierwsze lata edukacji, z nostalgią spoglądali na plac zabaw. Ale na wspomnieniach się nie skończyło.

Czytaj całość...

14.06.2017

Komunikat Wyborczy

Informację o wynikach wyborów do Młodzieżowej Rady Gminy Choroszcz w Okręgu Wyborczym nr 1 w ZS w Choroszczy, które odbyły się dnia: 14.06.2017r. (środa) w godz. 09:00 - 14:00 przedstawiamy poniżej.

Wyniki

13.06.2017

Finał Zawodów Strzeleckich
o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Choroszczy rozstrzygnięty

Do finału zakwalifikowało się dziesięciu uczniów, najlepszych strzelców w postawie stojącej z karabinu pneumatycznego. Dnia 9.06.2017 r na Strzelnicy Pneumatycznej Stowarzyszenia Pamięć i Tożsamość Skała w Zespole Szkół w Choroszczy po fascynującej rywalizacji wyłoniono zwycięzcę.

Czytaj całość...

13.06.2017

MŁODZIEŻOWA RADA GMINY - HARMONOGRAM GŁOSOWANIA

2 lekcja: klasy 2 SP
3 lekcja: klasy 1 i 3 SP
4 lekcja: kl. 4 i 5 SP
5 lekcja: kl. 6 SP i 1 PG
6 lekcja: kl. 2 i 3 PG

Czytaj całość...

12.06.2017

Zajęcia otwarte dla uczniów klas 3 i 4 SP

Prosimy o zapoznanie się z harmonogramem zajęć otwartych dla klas 3 i 4 szkoły podstawowej.

Czytaj całość...

12.06.2017

Ośmiu Wspaniałych

Dumni jesteśmy z tego, że uczennica naszej szkoły Anna Maria Wrona znalazła się w zaszczytnym gronie wolontariuszy, docenionych przez kapitułę konkursu "Ośmiu Wspaniałych". Konkurs zorganizowany został przez Starostwo Powiatowe w Białymstoku. Ania zaangażowała się w działalność społeczną w Szkolnym Kole CARITAS, w Ruchu Światło - Życie, prowadzi również zajęcia z dziećmi w świetlicy wiejskiej w Barszczewie.

Czytaj całość...

12.06.2017

#ChcePokojuNaŚwiecie

Pokój zaczyna się w nas i nie jest nam dany raz na zawsze. Każdego dnia powinniśmy dbać o zachowanie pokoju i bezpieczeństwa na świecie. Nie mówmy ,że to nie od nas zależy, że nasz głos nie ma żadnego znaczenia. Zacznijmy od siebie, swojej rodziny, od najbliższego otoczenia . Pokażmy, że to co robimy, to co myślimy ma znaczenie. Siła tkwi w grupie, im więcej ludzi dobrej woli tym lepiej. Klasa I b z Publicznego Gimnazjum w Choroszczy uczciła krótkim happeningiem ,,Błękitny Marsz Pokoju", który corocznie odbywa się w Warszawie w dniu 10 czerwca.

Czytaj całość...

12.06.2017

Wyniki Konkursu Kangur 2017

16 marca 2017 r. chętni uczniowie Szkoły Podstawowej wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny", który przeprowadzany jest w trzech kategoriach wiekowych: Żaczek - kl. II, Maluch - kl. III i IV oraz Beniamin - kl. V i VI. Łącznie SP reprezentowało 76 osób.

Czytaj całość...

11.06.2017

TYDZIEŃ ZDROWIA w Szkole Podstawowej

TYDZIEŃ ZDROWIA wpisał się już na stałe do szkolnego kalendarza imprez. Ma na celu kształtowanie wśród dzieci zachowań prozdrowotnych oraz promowanie zdrowego stylu życia postrzeganego holistycznie. Dlatego każdy dzień od 15-19 maja poświęcony był innemu aspektowi zdrowia. Podsumowaniem wszystkich działań był "Bieg po zdrowie".

Czytaj całość...

10.06.2017

Uczniowie klas 1-3 uczestniczą w spotkaniu autorskim z Iwonną Buczkowską

Dnia 6 czerwca 2017r. w Bibliotece Publicznej w Choroszczy uczniowie klasy 1b,2e i 3d uczestniczyły w spotkaniu autorskim ze znaną pisarką książek dla dzieci - Iwonną Buczkowską. Autorka pisze teksty piosenek i wierszy dla dzieci. W swoim dorobku ma wiele książek a najnowsza to - "O doboszu drewnianym ludku, który mieszkał w ogródku". Pani Iwonna starała się zachęcić dzieci do czytania książek śpiewając piosenki i recytując bardzo ciekawe rymowanki.

Czytaj całość...

10.06.2017

Dzień Dziecka w Operze i Filharmonii Podlaskiej

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy III E i II F SP z samego rana wyjechali do Białegostoku. Mimo, iż jest to miasto dobrze im znane, niektórzy po raz pierwszy mogli zobaczyć charakterystyczne miejsca. W promieniach letniego słońca podziwiali najpiękniejszą i zarazem najcenniejszą budowlę - pałac Branickich, wraz z otaczającym go zabytkowym, cudnym ogrodem.

Czytaj całość...

10.06.2017

eTwinning - Let's write a short story all together
"Edward and the magic stick"

Praca nad projektową książką dobiegła końca! Mamy książkę o przygodach Edwarda w wersji papierowej i elektronicznej. Powstała historia o chłopcu i jego przygodach, pisana przez uczniów z 7 krajów europejskich: Turcji, Polski, Słowacji, Irlandii, Francji, Finlandii i Rumunii. Uczniowie dopisywali kolejne przygody bohatera, więc nikt nie wiedział jaki będzie finał opowiadania.

Czytaj całość...

10.06.2017

"W barwach biało-czerwonych" - wyróżnienie dla Zespołu Szkół w Choroszczy

8 czerwca 2017 r. w sali konferencyjnej Kuratorium Oświaty w Białymstoku miało miejsce uroczyste podsumowanie Konkursu "W barwach biało-czerwonych" realizowanego z okazji Święta Flagi i Święta Konstytucji 3 Maja. Organizatorami konkursu byli Zarząd Podlaskiej Rodziny Szkół Imienia Bohaterów Walki o Niepodległość Rzeczypospolitej oraz Podlaski Kurator Oświaty. Komisja konkursowa doceniła zaangażowanie uczniów i nauczycieli naszej szkoły w świętowanie majowych uroczystości, promowanie wiedzy o symbolach narodowych i Konstytucji 3 Maja oraz rozwijanie patriotyzmu i dumy z dokonań przodków.

Czytaj całość...

10.06.2017

"W barwach biało-czerwonych" - wyróżnienie dla Zespołu Szkół w Choroszczy

8 czerwca 2017 r. w sali konferencyjnej Kuratorium Oświaty w Białymstoku miało miejsce uroczyste podsumowanie Konkursu "W barwach biało-czerwonych" realizowanego z okazji Święta Flagi i Święta Konstytucji 3 Maja. Organizatorami konkursu byli Zarząd Podlaskiej Rodziny Szkół Imienia Bohaterów Walki o Niepodległość Rzeczypospolitej oraz Podlaski Kurator Oświaty. Komisja konkursowa doceniła zaangażowanie uczniów i nauczycieli naszej szkoły w świętowanie majowych uroczystości, promowanie wiedzy o symbolach narodowych i Konstytucji 3 Maja oraz rozwijanie patriotyzmu i dumy z dokonań przodków.

Czytaj całość...

10.06.2017

Projekt językowy - Summer Time

Uczniowie z klas 5-6 Szkoły Podstawowej oraz dzieci z grupy Tygryski z Przedszkola Samorządowego w Choroszczy wzięły udział w projekcie językowym pt. "Summer time". Dzieci miały wykonać plakaty, na których rysowały i opisywały z czym kojarzą się im wymarzone wakacje. Następnie spotkaliśmy się w przedszkolu, aby porozmawiać o naszych pracach.

Czytaj całość...

08.06.2017

Wybory do Młodzieżowej Rady Gminy Choroszcz

14 czerwca 2017 r. odbędą się w naszej szkole wybory do Młodzieżowej Rady Gminy Choroszcz. Niżej prezentujemy listę kandydatów do Rady.

Lista kandydatów

08.06.2017

PREMIERA SPEKTAKLU TEATRU SZKOLNEGO MAŁA KACZUSZKA!

Już w najbliższą niedzielę szkolna grupa teatralna przedstawi dzieło, nad którym pracowało przez ostatnie tygodnie!
Bohater osiągnął w życiu wiele, wydawałoby się, że miał już wszystko: pieniądze, luksusowe życie. ale czy na pewno wszystko? Czegoś wciąż mu brakowało. Postanowił więc wyruszyć w podróż i dowiedzieć się kim naprawdę jest. "Trędowaty, bo niekochany" - tak o sobie myśli główny bohater, młody chłopak, który postanowił odrzucić swoje dotychczasowe życie i odszukać jego prawdziwy sens. Czy mu się udało? Co musimy zrobić, aby w końcu zacząć prawdziwie żyć?...
Więc jeśli tylko masz czas, zapraszamy na spektakl pt. "Trędowaty" w niedzielę 11 czerwca na godzinę 17.00 do Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy.

Czytaj całość...

08.06.2017

Wiosenny Tydzień Zdrowia i Bezpieczeństwa

Kilkuletnią tradycją cieszy się organizowany co roku w naszej szkole Wiosenny Tydzień Zdrowia i Bezpieczeństwa. W tym roku odbył się on na przełomie maja i czerwca. Przedsięwzięcie realizowane w gimnazjum jest także okazją do podsumowania całorocznych działań w ramach ogólnopolskiego programu "Trzymaj Formę".

Czytaj całość...

07.06.2017

Dziennikarz Radia ZET na lekcji języka polskiego

Gimnazjaliści to jednak mają szczęście, bo gdy tematem lekcji języka polskiego są kulisy radia. na zajęciach pojawia się dziennikarz radiowy!:)

Czytaj całość...

07.06.2017

Podróż za jeden uśmiech? - KLASY TRZECIE GIMNAZJUM
NA WYCIECZCE DO WIELICZKI-ZAKOPANEGO-KRAKOWA-OŚWIĘCIMIA

W dniach 15-19.05.2017r. uczniowie klas trzecich Publicznego Gimnazjum w Choroszczy uczestniczyli w wyprawie edukacyjnej do Wieliczki, Zakopanego, Krakowa i Oświęcimia. Pierwszego dnia celem naszej podróży była Wieliczka. Po wielu godzinach spędzonych w autokarze, późnym popołudniem dotarliśmy na miejsce.

Czytaj całość...

07.06.2017

Z życia klasy 2 c - Wesołe rymowanie

Rymowane teksty odgrywają istotną rolę w życiu każdego dziecka. Rozwijają twórczą aktywność językową, pamięć oraz wzbogacają jego słownictwo. Uczniowie klasy 2 c SP postanowili napisać rymowanki o swojej klasie.

Czytaj całość...

07.06.2017

Z życia klasy 2 c SP - Lepiej późno niż wcale

Święta Wielkanocne już dawno za nami. Pozostały po nich wspomnienia i zdjęcia. Dopiero teraz dotarły do nas dyplomy i podziękowania za udział w V Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Wesołego Alleluja" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Woli Zgłobieńskiej. Prace plastyczne wykonała czwórka naszych uczniów.

Czytaj całość...

07.06.2017

Tydzień zdrowia w obiektywie 2 c

Każdy z nas wie, że warunkiem utrzymania dobrego samopoczucia jest zdrowie. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że jest ono wyjątkowo ważne. A zdrowy tryb życia to oczywiście ruch i odpowiednie odżywianie. Uczniowie klasy 2c ze Szkoły Podstawowej w Choroszczy aktywnie włączyli się w obchody Tygodnia Zdrowia.

Czytaj całość...

06.06.2017

Rodzic w roli eksperta - zajęcia o bezpieczeństwie
z udziałem rodzica w klasie II B SP

Wzmacnianie poczucia bezpieczeństwa uczniów jest jednym z priorytetów polityki edukacyjnej państwa. Dużą rolę ma tu też do spełnienia otoczenie szkoły: lokalna społeczność, a także wszystkie instytucje czy organizacje pozarządowe wspierające szkołę. Uczniowie klasy II B bardzo dużo wiedzą na temat bezpieczeństwa ale postanowili pogłębić te wiadomości. Z pomocą przyszedł nam rodzic Pani Urszula Perkowska.

Czytaj całość...

06.06.2017

FESTYN RODZINNY

W piątkowe popołudnie 2 czerwca szkoła tętniła życiem. Uczniowie klas 0-3 SP wraz z rodzicami i rodzeństwem uczestniczyli w Festynie Rodzinnym. Pogoda dopisała. Atrakcji było mnóstwo. Tych standardowych - zabawy sportowe na boisku szkolnym, na placu zabaw, ale też tych niecodziennych - np. malowanie twarzy, rodzinne karaoke, duże bańki mydlane.

Czytaj całość...

06.06.2017

Mama - najpiękniejsze słowo świata!

Uczniowie klasy III E SP z niezwykłą starannością przygotowywali się do jednego z najpiękniejszych świąt w kalendarzu - Dnia Matki. Po wielu wspólnych próbach udało się stworzyć klasowy teatr, w którym mali aktorzy zaprezentowali przedstawienie pt. " Kiedy mama tatę poznała".

Czytaj całość...

06.06.2017

Dzień Rodziny w klasie I a

Dzień Rodziny - szczególne wydarzenie dla rodziców i dzieci w naszej klasie był świętowany 2 czerwca 2017 r. Rodzice nie zawiedli swoich pociech i licznie przybyli na uroczystość. Uczniowie wykonali dla rodziców przygotowany program artystyczny.

Czytaj całość...

06.06.2017

100 rocznica utworzenia Polskiej Organizacji Wojskowej w Choroszczy
Projekt badawczy

7 października 2017 r. przypada setna rocznica powstania POW w Choroszczy, w celu upamiętnienia tamtych wydarzeń, a przede wszystkim uczczenia członków tej organizacji w naszym miasteczku odbędą się liczne uroczystości . Jednym z elementów przywracania pamięci o "bohaterach sprzed stu lat" będzie projekt badawczy adresowany do odkrywców i miłośników historii, w tym również tych najmłodszych.

Czytaj całość...

04.06.2017

Sukces Elżbiety Krysiewicz, uczennicy kl. II c,
w XIII Wojewódzkim Geograficznym Konkursie
"Kontynenty świata - Ameryka Północna"

W roku szkolnym 2016/17 odbyła się XIII edycja Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego, organizowanego przez VIII Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego w Białymstoku. Celem konkursu jest upowszechnienie wiedzy o otaczającym świecie, rozbudzenie aktywności poznawczej młodzieży szkolnej oraz budzenie zainteresowania poszczególnymi regionami świata.

Czytaj całość...

29.05.2017

Wybory do Młodzieżowej Rady Gminy Choroszcz

14 czerwca 2017 r. odbędą się w naszej szkole wybory do Młodzieżowej Rady Gminy Choroszcz. Uczniów zachęcamy do ubiegania się o mandat Radnego. Niżej prezentujemy niezbędne dokumenty. Członkowie Szkolnej Komisji Wyborczej będą przyjmować zgłoszenia kandydatów w terminie od 01.06.2017 r. do 06.06.2017 r, w trakcie długich przerw, tj. 11.30-11.50 oraz 12.35-12.50 w sali nr 213.

Zarządzenie Burmistrza             Zarządzenie Dyrektora             Uchwała Rady Miejskiej            
Kalendarz          Zgłoszenie          Oświadczenie          Zgoda             Osoby popierające         
Karta do głosowania          Protokół         

29.05.2017

Spotkanie ze strażakiem

26 maja uczniowie klasy II F i III E SP uczestniczyli w interesującym spotkaniu. Do klasy przybył zaproszony gość z Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku. Uczniowie mogli poznać specyfikę pracy strażaka. Mieli możliwość przymierzenia stroju strażackiego i obejrzenia ekwipunku, który jest niezbędny w czasie akcji. Na koniec spotkania uczniowie wysłuchali kilku ważnych rad na temat bezpieczeństwa w czasie wakacji.

Czytaj całość...

29.05.2017

Wiosenny Tydzień Zdrowia i Bezpieczeństwa

Cel główny przedsięwzięcia: promocja zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety w oparciu o odpowiedzialność indywidualną i wolny wybór (w oparciu o ogólnopolski program prozdrowotny "Trzymaj Formę").

Czytaj całość...

28.05.2017

VI TURNIEJ WIEDZY REGIONALNEJ
"NASZA MAŁA OJCZYZNA - CHOROSZCZ I OKOLICE"

W dniu 26 maja 2017 roku w Zespole Szkół w Choroszczy odbył się pierwszy etap VI Turnieju Wiedzy Regionalnej "Nasza Mała Ojczyzna - Choroszcz i Okolice". Do konkursu przystąpiło 13 drużyn z klas I - III gimnazjum oraz klas VI szkoły podstawowej.
Do kolejnego etapu VI Turnieju Wiedzy Regionalnej "Nasza Mała Ojczyzna - Choroszcz i Okolice" zakwalifikowały się następujące drużyny:
1. Anna Wrona, Izabela Sawicka - 18 punktów,
2. Dominika Jacejko, Patrycja Chudzińska - 16 punktów,
3. Karolina Kluczyńska, Weronika Rytwińska - 15 punktów,
Hanna Czulewicz, Karolina Kamieńska - 15 punktów,
4. Anna Kaczmarek, Paulina Śleszyńska - 13 punktów,
Zuzanna Horba, Julia Sołowiej - 13 punktów

Czytaj całość...

28.05.2017

"KWIATKI DLA MATKI"

Dzień 26 maja jest świętem naszych mam. W tym dniu mamusie obdarowywane są laurkami, kwiatami oraz różnego rodzaju prezentami przez ich własne dzieci. Święto to ma na celu okazanie matkom szacunku, miłości i podziękowania za trud włożony w wychowanie.

Czytaj całość...

28.05.2017

DZIEŃ MATKI W II F

24 maja 2017r. w klasie II F odbyło się wyjątkowe spotkanie. Dzieci zaprosiły swoje mamy na przedstawienie z okazji Dnia Matki. Niektórym mamom zakręciła się łza w oku, gdy uczniowie śpiewali piosenki, recytowali wiersze, wręczali własnoręcznie wykonane prezenty i laurki.

Czytaj całość...

28.05.2017

"CARMEN" w Operze i Filharmonii Podlaskiej

W dniu 23 maja gimnazjaliści naszej szkoły - miłośnicy kultury "wysokiej" wraz z panią Barbarą Raczkowską - Bobek udali się do Opery i Filharmonii Podlaskiej, by obejrzeć przedstawienie operowe "Carmen". Dla wielu z nas była to pierwsza wizyta w naszej Podlaskiej Operze przy ulicy Kijowskiej.

Czytaj całość...

28.05.2017

FESTIWAL PIOSENKI SZKOLNEJ "JA I MOJA RODZINA"

Dnia 25 maja 2017 roku z okazji dwóch ważnych świąt: Dnia Matki i Dnia Dziecka odbył się w naszej szkole konkurs piosenki pt. "Ja i moja rodzina". Adresowany był do uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej. Cieszył się dużym zainteresowaniem. Uczestnicy wykazali się dobrym smakiem w doborze repertuaru oraz talentem w wykonaniu utworów. Pan Jerzy Tomzik, który zasiadał w jury konkursu gorąco zachęcał do rozwijania swoich talentów.

Czytaj całość...

28.05.2017

Konkurs recytatorski "O Złotą Różdżkę Dobrej Wróżki"

24 maja 2017 r. w Przedszkolu Samorządowym im. Jana Pawła II w Choroszczy odbyły się eliminacje gminne recytatorskiego konkursu dla przedszkolaków "O Złotą Różdżkę Dobrej Wróżki". Dzieci prezentowały się w dwóch kategoriach wiekowych - maluchy (3-4latki) oraz starszaki (5-6latki).

Czytaj całość...

28.05.2017

Konkurs recytatorski - "Najważniejsza jest Rodzina"

26 maja 2017r. odbył się konkurs recytatorski w klasach 0 - 3 pod hasłem "Najważniejsza jest Rodzina". Celem konkursu było rozbudzanie wrażliwości na piękno języka poetyckiego, rozwijanie uzdolnień recytatorskich i zachęcanie uczniów do występów publicznych.

Czytaj całość...

28.05.2017

"Rodzinne Czytanie na Dywanie" w klasie 0 "b"

W II półroczu roku szkolnego 2016/2017 rodzice uczniów z klasy 0 "b" uczestniczyli w klasowej akcji promującej czytelnictwo - "Rodzinne Czytanie na Dywanie", podczas której czytali swoim dzieciom wybrane przez siebie pozycje z literatury dla najmłodszych.

Czytaj całość...

28.05.2017

Polszczyzna z podróży... - ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

Podróże kształcą. co do tego nie mamy żadnych wątpliwości, ale raczej pewność po wycieczce klas trzecich gimnazjum do Wieliczki, Zakopanego, Krakowa i Oświęcimia. Podziwianie widoków za oknem jest pięknym i ważnym doświadczeniem podróży.ale wyszukiwanie najśmieszniejszych, najtrudniejszych i najdłuższych nazw miejscowości wzbogaca ją jeszcze bardziej!

Czytaj całość...

28.05.2017

KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZE ZDJĘCIE Z WYCIECZKI

Uczniowie klas trzecich gimnazjum, którzy uczestniczyli w wycieczce Wieliczka - Zakopane - Kraków - Oświęcim, uczestniczyli w konkursie fotograficznym na najpiękniejsze zdjęcie z wycieczki. Mieliśmy mnóstwo okazji do podziwiania widoków, odkrywania wspaniałych i pięknych miejsc, zdobywania wiedzy o ich historii, o ludziach, którzy tam żyli.

Czytaj całość...

28.05.2017

Festiwal Piosenki Szkolnej "Najważniejsza jest Rodzina"

W poniedziałek 22.05.2017r. uczniowie klas 0 - 3 wyśpiewali w swoich piosenkach, że najważniejsza jest Rodzina. "Mama, Tata, siostra, brat." - płynęły z ust dzieci słowa utworów. Dzieci bardzo profesjonalnie przygotowały się do tego konkursu.

Czytaj całość...

22.05.2017

SUKCES UCZNIA KL. IIA GIMNAZJUM W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE LITERACKIM

Piotr Sielamowicz, uczeń kl. IIa Publicznego Gimnazjum w Choroszczy otrzymał I wyróżnienie w XIII Ogólnopolskim Konkursie Literackim Obraz a słowo. Literacki opis dzieła malarskiego.

Czytaj całość...

22.05.2017

Wycieczka klas II d i II e do Straży Pożarnej

Dnia 19.05.2017 klasy II d i II e wybrały się na szkolną wycieczkę do Straży Pożarnej w Fastach. Panowie strażacy przyjęli nas bardzo miło i poświęcili dużo swego cennego czasu ciekawie opowiadając uczniom o swojej pracy.

Czytaj całość...

22.05.2017

Gra edukacyjna "Zjednoczona Europa"

Dnia 9 maja mieszkańcy Starego Kontynentu celebrowali Dzień Europy, podczas którego świętowali pokój i jedność w Europie. Ten dzień jest oficjalnym symbolem Unii Europejskiej i został ustanowiony w rocznicę przedstawienia w 1950 roku przez ministra spraw zagranicznych Francji Roberta Schumana we współpracy z Jeanem Monnetem planu dotyczącego propozycji wspólnej koordynacji wydobycia węgla i produkcji stali w Republice Federalnej Niemiec i Francji.

Czytaj całość...

22.05.2017

"W świecie znaczków" - zajęcia z udziałem filatelisty w klasie II B SP

Uczniowie klasy II B zimą odwiedzili Urząd Pocztowy w Choroszczy. Ta wizyta zaowocowała nawiązaniem niezwykłej współpracy z Panią Barbarą Strzymińską - Zdanewicz, która jest regionalnym koordynatorem ds. filatelistyki oraz projektantem znaczków pocztowych.

Czytaj całość...

22.05.2017

"Porcja Pozytywnej Energii"

W dniach 15 - 19. 05.2017 r. uczniowie klas 0 "b", 2 "c" i 2 "a" wzięli udział w ogólnopolskim programie kształtującym zdrowe odżywianie oraz aktywny styl życia "Porcja Pozytywnej Energii". Celem programu jest edukacja i kształtowanie wśród dzieci właściwych nawyków żywieniowych, opartych na spożywaniu warzyw i owoców oraz promocja ruchu, aktywnego spędzania czasu jako podstawy dobrego życia.

Czytaj całość...

22.05.2017

SUPER FINAŁ ZAWODÓW STRZELECKICH
O PUCHAR DYREKTORA ZESPOŁU SZKÓŁ W CHOROSZCZY

Zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w Super Finale Zawodów Strzeleckich o puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Choroszczy, który odbędzie się 09.06.2017 r. o godzinie 9.00. Mile widziani kibice. Wręczenie pucharów za trzy pierwsze miejsca odbędzie się podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego.

Regulamin

19.05.2017

Zajęcia muzealne w Pałacyku Branickich klas III

Zgodnie z powiedzeniem "Cudze chwalicie, swego nie znacie" uczniowie klas III b i III d postanowili poznać zabytki Choroszczy. Zaczęliśmy od Letniej Rezydencji Branickich.

Czytaj całość...

14.05.2017

XXV Festiwal Piosenki Przedszkolaka w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku

9 maja 2017 roku dwie uczennice z naszej szkoły - Gabriela Komła (kl. 0 "b") i Natalia Kopczewska (kl. 0 "b") wzięły udział w XXV Festiwalu Piosenki Przedszkolaka w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku.

Czytaj całość...

14.05.2017

Kreatywne czytanie w klasach trzecich

W dniu 10 maja 2017r. uczniowie klas 3 przy pomocy kostek obrazkowych "Story Cubes" tworzyli opowieści wykorzystując swoją wyobraźnię i kreatywność. "Story Cubes" składa się z dziewięciu kostek, które służą do budowania historii.

Czytaj całość...

14.05.2017

Tajemniczy pokój z książkami

12 maja 2017r. uczniowie klas drugich uczestniczyli w zajęciach czytelniczych "Tajemniczy pokój z książkami" w ramach realizacji innowacji pedagogicznej.

Czytaj całość...

14.05.2017

Szanowni Rodzice - serdecznie zapraszamy na zebrania

- 16.05.2017 r. (wtorek), godz. 17.00 - klasy "0" - 3 SP (ul. Powstania Styczniowego 1)
- 17.05.2017 r. (środa), godz. 17.00 - klasy 4-6 SP i kl. 1d PG (ul. Powstania Styczniowego 26a)
Zebranie klasy 5c odbędzie się w następnym tygodniu
-18.05.2017 r. (czwartek), godz. 17.00 - klasy 1 -3 PG (ul. Powstania Styczniowego 26a),
w związku z organizacją szkolnej wycieczki zebrania w klasach 2b, 3a, 3b odbędą się w następnym tygodniu

Przed zebraniami w godzinach 16.00 - 17.00 odbędą się konsultacje indywidualne z nauczycielami.

sale SP 0-3             sale SP 4-6             sale GIM 1-3

11.05.2017

Wycieczka do Warszawy

Dnia 10 maja 2017 r. klasa IIIa i klasa IIIc pojechały na całodzienną wycieczkę do Warszawy. Przed południem byliśmy w Centrum Nauki Kopernik - jednym z najnowocześniejszych europejskich instytucji ukazujących związek nauki z kulturą i codziennością, miejscu, które jest królestwem eksperymentów i rajem dla ciekawych świata.

Czytaj całość...

10.05.2017

"Pracowite jak pszczółki" - zajęcia w klasie II B SP

Pszczoły zawsze były ważną i nieodłączną częścią ekosystemu. Uczniowie klasy II B to wielcy miłośnicy przyrody. W ramach rozwijania kompetencji przyrodniczych postanowili dokładnie przyjrzeć się tej szczególnej grupie owadów.

Czytaj całość...

10.05.2017

WYCIECZKA W KARKONOSZE

W dniach 25-28.04.2017 r. uczniowie klasy 6a i 6b wraz z opiekunami: p. Elżbietą Leszczyńską, p. Izabelą Borysewicz, p. Anną Chrapowicz i p. Justyną Wysocką wyruszyli na wycieczkę w Karkonosze. Już pierwszego dnia zwiedziliśmy słynne Zoo we Wrocławiu, a w nim pierwsze w Polsce "Afrykarium" - 250 gatunków ryb w 21 basenach i akwariach oraz Starówkę Wrocławia ze słynnymi krasnoludkami.

Czytaj całość...

10.05.2017

Zespół Szkół w Choroszczy
"W barwach biało-czerwonych"

Nasza szkoła wzięła udział w konkursie "W barwach biało-czerwonych", organizatorami którego byli Zarząd Podlaskiej Rodziny Szkół Imienia Bohaterów Walki o Niepodległość Rzeczypospolitej oraz Podlaski Kurator Oświaty. Zadaniem konkursowym było opracowanie i zrealizowanie własnego przedsięwzięcia, integrującego społeczność szkolną w przygotowaniu dekoracji szkoły na Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja i Święto Flagi.

Czytaj całość...              Prezentacja pdf              Prezentacja pptx

09.05.2017

Komunikat dotyczący dowozów do Zespołu Szkół w Choroszczy

Informujemy, że od 10.05.2017 r. (środa) zmianie ulegną godziny odjazdów następujących autobusów szkolnych - KURSY RANNE DO SZKOŁY

BIA/18/S
6.50 - KLEPACZE UL. SPOKOJNA
6.58 - POROSŁY
7.00 - KRUPNIKI/KRUPNIKI II
7.06 - SIENKIEWICZE/SIENKIEWICZE II
7.09 - CHOROSZCZ SZKOŁA

BIA/16/S
7.20 - BABINO
7.23 - ZŁOTORIA CEGIELNIA
7.28 - ZŁOTORIA
7.31 - ZŁOTORIA
7.40 - CHOROSZCZ SZKOŁA

08.05.2017

Dzień Europejski w Zespole Szkół w Choroszczy

Po raz kolejny w naszej szkole będziemy obchodzić Dzień Europejski, podczas którego świętujemy pokój i jedność w Europie. W tym roku rocznicę podpisania historycznej Deklaracji Schumana będziemy celebrować na wesoło poprzez wspólną grę i zabawę. Zabierzemy gimnazjalistów w "Podróż przez Europę", podczas której sprawdzimy, co nasza młodzież wie o Zjednoczonej Europie i Unii Europejskiej.

Czytaj całość...

06.05.2017

VI SZKOLNY TURNIEJ WIEDZY REGIONALNEJ "NASZA MAŁA OJCZYZNA - CHOROSZCZ I OKOLICE"

Zapraszamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w VI SZKOLNYM TURNIEJU WIEDZY REGIONALNEJ "NASZA MAŁA OJCZYZNA - CHOROSZCZ I OKOLICE".

Ogłoszenie              Regulamin              Bibliografia

05.05.2017

Konkurs wiedzy o Holocauście i Januszu Korczaku rozstrzygnięty!

Podsumowaniem działań antydyskryminacyjnych w naszej szkole był przeprowadzony 27 kwietnia 2017 roku konkurs wiedzy na temat Holocaustu oraz życia i działalności wybitnego pedagoga, lekarza i pisarza - przyjaciela wszystkich dzieci - Janusza Korczaka.

Czytaj całość...

05.05.2017

Majowe Święta

Maj jest miesiącem szczególnym w historii Polski. 1 maja obchodzimy Międzynarodowe Święto Pracy. Zostało ono wprowadzone w 1889 roku dla upamiętnienia wydarzeń majowych w Chicago w Stanach Zjednoczonych. Święto to jest uczczeniem pamięci licznych ofiar, które dążyły między innymi do wprowadzenia 8-godzinnego dnia pracy.

Czytaj całość...

04.05.2017

Wyniki konkursu geograficznego o Ameryce Północnej

24 kwietnia 2017r. w naszej szkole odbył się szkolny etap XIII Konkursu Geograficznego ,,Kontynenty świata - Ameryka Północna". Uczniowie podczas konkursu musieli wykazać się znajomością środowiska przyrodniczego, cechami ludności i gospodarki tego kontynentu.

Czytaj całość...

04.05.2017

Wycieczka klas I gimnazjum do Mikołajek

Uczniowie klas I gimnazjum w dniu 25 kwietnia uczestniczyli w niezapomnianej wycieczce do Mikołajek. Okazało się, że pomimo niewielkich obaw przed wyjazdem, gimnazjaliści są "fanami" zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania wolnego czasu na basenie. Jako opiekunowie możemy pogratulować naszym wychowankom umiejętnego i pełnego rozwagi korzystania z bezpiecznych gier i zabaw w wodzie oraz właściwego zachowania w miejscach publicznych.

Czytaj całość...

04.05.2017

Poznajemy biblioteki!!!

W dniu 28 kwietnia 2017r. uczniowie klasy 2c wraz z wychowawczynią i nauczycielem biblioteki szkolnej odwiedzili Filię nr 9 biblioteki publicznej Książnicy Podlaskiej. Jest to bardzo nowoczesna biblioteki dla dzieci i dorosłych.

Czytaj całość...

04.05.2017

"Słowem malowane" - konkurs recytatorski

W dniu 21.04.2017r. pięciu uczniów z naszej szkoły z klas 1-3 i 4-6 uczestniczyli w konkursie recytatorskim "Słowem malowane", który odbył się w Szkole Podstawowej w Złotorii.

Czytaj całość...

04.05.2017

Majowe Święta w klasie 2c

Uczniowie klasy 2c wzięli udział w zajęciach warsztatowych pt.: "Jesteśmy Polakami".
Podczas zajęć:
- Obejrzeli film "Mały Patriota". Wypowiadali się na temat uczuć do ojczyzny.
- Rozmawiali na temat symboli narodowych: godła, barw, hymnu oraz właściwej postawie wobec nich.

Czytaj całość...

01.05.2017

NOWY PLAN LEKCJI !!!

Zmieniony uczniowski i nauczycielski plan lekcji (4-6SP, 1-3Gim) obowiązujący od 4 maja oraz dyżury nauczycieli są już dostępne na naszej stronie!!!
W przypadku wystąpienia problemów z wyświetleniem planu lekcji prosimy o odświeżenie strony, wyczyszczenie historii przeglądarki lub skorzystanie z innej.

29.04.2017

Znani z naszej miejscowości czytają dzieciom

Na spotkanie z książką przybyła pani Elżbieta Wróblewska - kierownik Biblioteki Publicznej w Choroszczy. Zanim dzieci wysłuchały zabawnych opowieści wampirka - uczniowie klasy 2c wraz z panią Agnieszką Zajko przedstawiły inscenizację pt. Książki z biblioteki".

Czytaj całość...

28.04.2017

KOMUNIKAT

Od 04.05.2017 r. (czwartek) obowiązywać będzie nowy plan lekcji. Nowy plan lekcji oraz dyżury nauczycieli dostępne będą na stronie naszej szkoły w poniedziałek - 01.05.2017 r. Prosimy zapoznać się ze zmianami.

24.04.2017

Szanowni Rodzice przyszłych uczniów klas pierwszych i zerowych w SP

Prosimy o zapoznanie się z listą uczniów przyjętych do klas pierwszych i zerowych i do dnia 27.04.2017r. o pisemne potwierdzenie woli przyjęcia dziecka do naszej szkoły.
Poniżej zamieszczamy druk OŚWIADCZENIA, który należy wypełnić i złożyć w sekretariacie szkoły.

Oświadczenie              Listy ucziów

24.04.2017

"W kierunku natury" - obchody Dnia Ziemi w Szkole Podstawowej

Dzień Ziemi to coroczna akcja, której celem jest promowanie ekologicznych zachowań w społeczeństwie. To właśnie podczas obchodów tego dnia zastanawiamy się co możemy zrobić na rzecz naszej PLANETY. Moment ekologicznej refleksji ma nam uświadomić zagrożenia w kontekście efektu cieplarnianego, wzrostu zanieczyszczeń wód i powietrza. Hasło tegorocznych obchodów brzmiało "W kierunku natury".

KLASY 2A, 2B             KLASY 1A, 1B             KLASY 2C, 0B

24.04.2017

MAJOWY TYDZIEŃ PATRIOTYCZNY W ZESPOLE SZKÓŁ W CHOROSZCZY
04.- 11.05.2017 r.

Wzorem lat ubiegłych tegoroczne obchody Święta Konstytucji 3 Maja postanowiliśmy uczcić poprzez zorganizowanie w szkole tygodnia patriotycznego.

Czytaj całość...

24.04.2017

Udział w konkursie LUBIĘ CZYTAĆ czyli "Czarne owieczki" z klasy 2 b SP

"Czarna owieczka" to tytułowa postać książki Jana Grabowskiego. Lektura opowiada o przygodach owieczki o imieniu Metka. Uczniowie klasy II b Szkoły Podstawowej w Choroszczy byli zachwyceni perypetiami małego zwierzątka. Z zaciekawieniem przeczytali lekturę i opowiadali o niezwykłych i zabawnych przygodach Metki. Cykl zajęć poświęconych pracy z lekturą zaowocował udziałem uczniów w konkursie literacko- fotograficzno- plastycznym LUBIĘ CZYTAĆ organizowanym przez MGCKiS w Choroszczy.

Czytaj całość...

23.04.2017

Spotkanie autorskie z panią Renatą Piątkowską

20.04.2017r. uczniowie z klas 1-3 Szkoły Podstawowej w Choroszczy uczestniczyli w spotkaniu z popularną autorką książek dla dzieci - Renatą Piątkowską oraz towarzyszącą jej lektorką Elżbietą Malwiną Kożurno. Pani Renata Piątkowska jest znaną i cenioną autorką książek dla dzieci a swoją przygodę z literaturą zaczęła już od najmłodszych lat, jej ulubione książki dla dzieci to "Muminki" oraz powieści Astrid Lindgren.

Czytaj całość...

20.04.2017

Sukcesy naszych uczniów!!!

         

Za nami etapy finałowe Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. Miło nam jest poinformować o sukcesach uczniów naszej szkoły.

Laureatami zostali:
Gimnazjum:
- z biologii: Anna Maria Wrona (3d) - opiekun: p. Karolina Czarniecka
Szkoła Podstawowa
- z matematyki: Gabriel Auchimik (6c) - opiekun: p. Izabela Borysewicz

Tytuł finalisty uzyskali:
Gimnazjum:
- z biologii: Bartłomiej Sidor (3a) - opiekun: p. Karolina Czarniecka
- z geografii: Bartłomiej Sidor (3a) - opiekun: p. Beata Gawryluk
- z fizyki: Bartłomiej Sidor (3a) - opiekun: p. Marek Trosko
Szkoła Podstawowa
- z przyrody:Eliza Galicka (6a) - opiekun: p. Justyna Wysocka

Serdecznie gratulujemy uczniom i nauczycielom, którzy przygotowywali uczniów do konkursów.
Życzymy dalszych sukcesów!

20.04.2017

Olimpijka Przedszkolaków w Zespole Szkół w Choroszczy

Dnia 19 kwietnia 2017 roku dzieci pięcio- i sześcioletnie z grupy przedszkolnej Tygryski z Przedszkola Samorządowego w Choroszczy oraz uczniowie klas zerowych ze Szkoły Podstawowej w Choroszczy wzięli udział w "Olimpijce Przedszkolaków", która odbyła się na sali gimnastycznej przy Zespole Szkół w Choroszczy.

Czytaj całość...

19.04.2017

Łączy nas pamięć - akcja "Żonkile" 2017

Władze Rzeczypospolitej Polskiej ustanowiły 19 kwietnia - Dniem Pamięci o Holocauście i Przeciwdziałaniu Zbrodniom Przeciw Ludzkości. Uczniowie Zespołu Szkół w Choroszczy po raz kolejny uczcili ofiary Holokaustu oraz wzięli udział w ogólnopolskiej akcji społeczno - edukacyjnej "Żonkile" zorganizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Ma ona na celu upamiętnienie 74. rocznicy powstania w getcie warszawskim, które było pierwszym miejskim powstaniem w okupowanej Europie.

Czytaj całość...

18.04.2017

Autobusy szkolne w dniach 19, 20, 21 kwietnia 2017 r.

Informujemy że w dniach 19, 20 i 21 kwietnia 2017 r. autobusy szkolne będą odjeżdżać zgodnie z obowiązującym harmonogramem. Nie będzie jedynie kursów o godz. 15.30 i 15.40. Przypominamy, że 19, 20 i 21 kwietnia to dni wolne od zajęć dydaktycznych dla uczniów klas 4-6 SP i 1-2 PG.
Uczniowie klas 0-3 SP i 3LO uczą się zgodnie z obowiązującym planem.
Uczniowie klas 3 PG przystąpią w tych dniach do egzaminów gimnazjalnych.

13.04.2017

Pracownicy Szkoły, Uczniowie i Rodzice

Pogodnych Świąt Wielkanocnych,
Przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.
Pogody w sercu i radości płynącej z faktu
Zmartwychwstania Pańskiego.
Radosnego, wiosennego nastroju,
Oraz serdecznych spotkań w gronie najbliższych.
życzy
Dyrekcja Zespołu Szkół w Choroszczy

13.04.2017

Zebraliśmy 25 metrów DOBROCI!!!

Nasza szkoła po raz trzeci wzięła udział w Międzynarodowej Kampanii Dobroczynnej pt."Kilometry Dobra". Polega ona na uzyskiwaniu przez organizacje pozarządowe pieniędzy na realizację swoich celów. Kampanii towarzyszy próba pobicia rekordu Guinnessa. Konkurencją jest układanie ciągu monet o jednym nominale (1 zł) - stąd Kilometry Dobra.

Czytaj całość...

13.04.2017

"Wiosna w poezji dziecięcej" gminny konkurs recytatorski

11 kwietnia 2017 r. w Przedszkolu Samorządowym w Choroszczy uczniowie klas zerowych wzięli udział w gminnym konkursie recytatorskim pt. "Wiosna w poezji dziecięcej". Konkurs miał na celu: popularyzowanie poezji dziecięcej, rozwijanie zdolności recytatorskich, zainteresowanie dzieci poezją, zachęcanie do występów na scenie oraz uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

Czytaj całość...

13.04.2017

Wielkanocne kodowanie na dywanie w klasach 0b, 2c i 2a

12 kwietnia 2017 r. uczniowie klas 0 b, 2 c i 2 a uczestniczyli w zajęciach pt. "Wielkanocne kodowanie na dywanie". Poznając wielkanocne tradycje, przekonali się na własnej skórze, że nie trzeba być informatykiem, aby opanować podstawy programowania.

Czytaj całość...

12.04.2017

Dzień Pokazów i Doświadczeń Przyrodniczych

4 kwietnia uczniowie klas VI szkoły podstawowej oraz I gimnazjum z Zespołu Szkół w Choroszczy uczestniczyli w pokazach i doświadczeniach fizycznych, chemicznych, geograficznych i biologicznych.

Czytaj całość...

12.04.2017

Szanowni Rodzice uczniów klas 0-3 SP

Dnia 19.04.2017r w godz. 8.00-16.00 nastąpi zamknięcie wody na terenie Choroszczy w związku z przebudową sieci wodociągowej. Będzie to skutkowało utrudnieniami w funkcjonowaniu szkoły w tym dniu.
Prosimy o wcześniejsze odbieranie dzieci ze szkoły (o ile oczywiście jest to możliwe).

12.04.2017

Dzień Otwartych Drzwi w Szkole Podstawowej

W poniedziałek 10 kwietnia 2017r. Szkoła Podstawowa w Choroszczy po raz kolejny otworzyła swoje drzwi przed rodzicami i ich dziećmi, które w przyszłym roku szkolnym 2017/2018 rozpoczną edukację w klasach pierwszych i zerowych.

Czytaj całość...

12.04.2017

Kolorowe Wielkanocki

Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie. Z Wielkanocą wiąże się wiele pięknych tradycji i obrzędów, które należy przekazywać najmłodszym. Uczniowie klasy II c i II f uczestniczyli w warsztatach wielkanocnych przygotowanych przez wychowawców klas.

Czytaj całość...

11.04.2017

Zmiany w organizacji ruchu w Choroszczy!!!

Informujemy, że od dnia 11 kwietnia br. zostanie zamknięta ul. Sienkiewicza w Choroszczy na odcinku od ul. Powstania Styczniowego do Placu Brodowicza. W związku z tym autobusy linii 103 nie będą dojeżdżały do szpitala, a z ul. Powstania Styczniowego pojadą ulicą Sienkiewicza i Branickiego do Rynku 11 Listopada. Autobusy szkolne mogą być opóźnione. Utrudnienia w ruchu wystąpią w terminie kwiecień 2017 r. do lipiec 2017 r.

10.04.2017

Kolorowy ryż - działam kreatywnie,
czyli Rodzinne Warsztaty Wielkanocne w zerówkach

6 kwietnia 2017 roku uczniowie zerówek razem ze swoimi Rodzicami wykonali ryżowe pisanki trochę z innej bajki. Zanim do tego doszło musieli się trochę napracować, ponieważ aby zrobić pisanki z kolorowego ryżu, trzeba mieć kolorowy ryż!

Czytaj całość...

09.04.2017

"Edukacyjna giełda - jaką szkołę, zawód wybrać?"

Przed maturzystami i uczniami kończącymi klasy III gimnazjum pojawia się jeden z ważniejszych wyborów życiowych, decyzja o przyszłości zawodowej. W związku z czym, po raz kolejny zorganizowaliśmy w naszej szkole giełdę edukacyjną. Placówki z naszego regionu miały możliwość zaprezentowania swoich osiągnieć i oferty edukacyjnej.

Czytaj całość...

09.04.2017

Dzień matematyki w Szkole Podstawowej

W dniu 4 kwietnia 2017 roku w Szkole Podstawowej uczniowie klas czwartych uczestniczyli w Dniu Matematyki. Pierwszy odbył się konkurs "Jeden z dziesięciu". Wzięli w nim udział trzyosobowe delegacje klas a, b i c. Uczestnicy odpowiadali na wybrane przez siebie pytania.

Czytaj całość...

09.04.2017

Czytające korytarze

Czytające korytarze to akcja czytelnicza, która zorganizowana została dla uczniów klas 0 - 3 w Szkole Podstawowej w Choroszczy. Trwała ona przez tydzień od 3 do 7 kwietnia 2017r. w ramach realizacji innowacji pedagogicznej "Czytanie to szansa na poznanie... - warsztaty literackie".

Czytaj całość...

09.04.2017

Uwaga nauczyciele

Zmienione dyżury nauczycielskie obowiązujące od 10 kwietnia są już dostępne na naszej stronie. Prosimy również o zapoznanie się z informacją umieszczoną pod rozkładem dyżurów.
W przypadku wystąpienia problemów z wyświetleniem dyżurów prosimy o odświeżenie strony, wyczyszczenie historii przeglądarki lub skorzystanie z innej.

07.04.2017

ZNANI w naszej miejscowości CZYTAJĄ DZIECIOM

W Zespole Szkół w Choroszczy dnia 3 kwietnia 2017 roku odbyło się czwarte spotkanie z cyklu "Znani w naszej miejscowości czytają dzieciom". Tym razem uczniom klas czwartych i piątych szkoły podstawowej czytała pani Lucyna Jutkiewicz - bibliotekarka pracująca w Bibliotece Publicznej w Centru Kultuty i Sportu w Choroszczy. Książka, ktrórą przyniosła pt. "Afyka Kazika" Łukasza Wierzbickiego, wzbudziła duże zainteresowanie. Dzieci mogły się również pochwalić swoją wiedzą na temat literatury podczas krótkiego konkursu. Bardzo jesteśmy wdzięczni pani Lucynie za spotkanie.

07.04.2017

Wielkanocne rozgrywki sportowe

W czasie rekolekcji, nauczyciele wychowania fizycznego Szkoły Podstawowej i Gimnazjum zorganizowali rozgrywki sportowe Szkolnych Igrzysk Sportowych. Gremialnie zaangażowani uczniowie, rywalizowali w piłce ręcznej, piłce nożnej oraz futsalu o tytuły Mistrzów poszczególnych ciągów klasowych.

Czytaj całość...

04.04.2017

Serdecznie zapraszamy
Rodziców i Uczniów klas zerowych
Szkoły Podstawowej w Choroszczy
oraz Rodziców i Dzieci grup pięcio- i sześciolatków
z Przedszkola Samorządowego w Choroszczy
na

DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI

w dniu 10 kwietnia 2017r. o godz. 17.00
w budynku Szkoły Podstawowej w Choroszczy,
ul. Powstania Styczniowego 1

W programie:
- Spotkanie z Dyrektorem Zespołu Szkół w Choroszczy
- Możliwość rozmowy z nauczycielami
- Prezentacja zajęć w salach lekcyjnych
- Prezentacja umiejętności aktorskich uczniów
- Prezentacja historii i osiągnięć szkoły
- Wernisaż prac uczniowskich

04.04.2017

Konsultacje - klasy 0-3 SP

Dnia 10.04.2017r. (poniedziałek) od 15.30-16.30 odbędą się konsultacje z nauczycielami klas 0-3 Szkoły Podstawowej.

Sale

04.04.2017

Szanowni Rodzice

Dnia 11.04.2017r. (wtorek) o godz. 16.30 na sali gimnastycznej przy ul. Powstania Styczniowego 26a odbędzie się spotkanie z Rodzicami uczniów klas klas 3-6 SP oraz 1-3 PG.
W programie:
- Oferta edukacyjna na przyszły rok szkolny
- Informacje na temat reformy oświaty
- Informacja o projekcie unijnym
- Spotkanie z policjantem
Po spotkaniu ok. godziny 17.15-18.00 nauczyciele poszczególnych przedmiotów zapraszają na indywidualne konsultacje.

Sale

04.04.2017

Uwaga Rodzice!!!

Zapraszamy wszystkich chętnych Rodziców
do aktywnego spędzania czasu wolnego na sali gimnastycznej
w budynku przy ul. Powstania Styczniowego 26a
w każdy czwartek od 17.00 do 18.30.
(z wyjątkiem 13 kwietnia - Wielki Czwartek)
Miło, że rodzinne zmagania siatkarskie zaowocowały wyrażoną przez Państwo chęcią dalszych spotkań sportowych.

03.04.2017

KONKURS KONTYNENTY ŚWIATA - Ameryka Północna

W dniu 26 kwietnia (środa) o godzinie 8.00 w sali 222 odbędzie się szkolny etap XIII Konkursu Geograficznego "Kontynenty świata - Ameryka Północna". Wszystkich chętnych uczniów zapraszamy do udziału w konkursie. Zapisy trwają do 25 kwietnia.

Czytaj całość...

03.04.2017

Piękny jest ten świat - kraje anglojęzyczne

Zostań globtroterem!
Poznaj niesamowity kraj jakim jest Australia.
Wejdź na gloga, przeczytaj ciekawostki, obejrzyj film i posłuchaj muzyki.
Klikaj w podkreślenia i strzałki, a czeka Cię niepowtarzalna australijska przygoda.

Czytaj całość...

03.04.2017

Festiwal Nauki w klasach trzecich SP

W piątek, 31 marca w klasie III b i III d odbył się Festiwal Nauki. Uczniowie pod czujnym okiem wychowawców przygotowali doświadczenia i eksperymenty naukowe dla swoich młodszych kolegów z klas pierwszych.

Czytaj całość...

02.04.2017

Międzynarodowy Dzień Teatru - "magiczne" zajęcia w klasie II b SP

Słowa autorstwa Marii Witewskiej doskonale oddają atmosferę jaka panowała w klasie II b podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru. Na początku zajęć uczniowie obejrzeli prezentację na temat historii teatru, poznali i utrwalili nazwy zawodów związanych z teatrem.

Czytaj całość...

02.04.2017

"Mali ogrodnicy" z klasy II b SP

Wiosna w ogrodzie to czas rozpoczęcia prac porządkowych i pielęgnacyjnych. To także okres przygotowań do nowego sezonu. Jakie prace należy wykonać wiosną w ogrodzie? Na to pytanie znają odpowiedź dzieci z klasy II b. Uczniowie postanowili zorganizować "Klasowy ogródek na parapecie".

Czytaj całość...

02.04.2017

Patrykowy zawrót głowy

Irlandzki patron - święty Patryk znany jest nie tylko na zielonej wyspie, ale również w naszej szkole. Z okazji jego święta uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą historii i życia Patryka, jego zasług dla Irlandii, jak również dzisiejszych zwyczajów i tradycji, związanych z tą uroczystością.

Czytaj całość...

02.04.2017

Hasło "TAK, POMAGAM" nie jest obce naszym Wolontariuszom!

Od kliku lat pod takim hasłem odbywają się zbiórki żywności w całej Polsce. Jest to akcja Caritas. Polega na zbieraniu w sklepach produktów o długim terminie ważności. W naszej miejscowości przedświąteczne zbiórki mają miejsce w sklepie Biedronka. Paczki żywnościowe przekazywane są osobom, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej.

Czytaj całość...

02.04.2017

WIELKANOCNE PISANKI

Któż z nas nie lubi malować pisanek? Ozdabiać je w różne wzory, oklejać, albo malować farbkami? Jajko - symbol płodności i nowego życia od dawna gości w tradycji Wielkanocnej. Na niejednym stole wielkanocnym leży talerz, na nim rzeżucha i piękne kolorowe pisanki.

Czytaj całość...

01.04.2017

NOWY PLAN LEKCJI !!!

Zmieniony uczniowski i nauczycielski plan lekcji (4-6SP, 1-3Gim, 3LO) obowiązujący od 3 kwietnia oraz dyżury nauczycieli są już dostępne na naszej stronie!!!
W przypadku wystąpienia problemów z wyświetleniem planu lekcji prosimy o odświeżenie strony, wyczyszczenie historii przeglądarki lub skorzystanie z innej.

01.04.2017

Obchody Międzynarodowego Dnia Teatru

W poniedziałek 27 marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru. W tym roku mieliśmy przyjemność świętować ten ważny dzień w Przedszkolu Samorządowym w Choroszczy.

Czytaj całość...

01.04.2017

Wojewódzki Konkurs Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży Szkolnej
"Krajobraz Polski - tradycje, współczesność, przyszłość - Białystok 2017"

28 marca 2017 r. odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Wojewódzkiego Konkursu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży Szkolnej "Krajobraz Polski - tradycje, współczesność, przyszłość - Białystok 2017" zorganizowanego przez Kuratorium Oświaty oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku.

Czytaj całość...

01.04.2017

Laboratorium Młodego Mistrza i Odkrywcy

W czwartkowe popołudnie 30.03.2017r. jedna z sal w naszej szkole zamieniła się w laboratorium naukowe. Uczniowie klas drugich szkoły podstawowej wraz z rodzicami eksperymentowali, przeprowadzali doświadczenia fizyczne i chemiczne. Prowadzący warsztaty z dużą swobodą wprowadzał młodych odkrywców w podstawowe prawa nauk przyrodniczych.

Czytaj całość...

30.03.2017

Uroczyste Pasowanie na Czytelnika

22 marca 2017r. w Szkole Podstawowej w Choroszczy odbyło się Pasowanie na Czytelnika uczniów kl. I. To już tradycja w naszej szkole, że pierwszoklasiści wstępują w poczet czytelników. Cała impreza czytelnicza rozpoczęła się od przedstawienia przygotowanego przez uczniów kl. 2c pod kierunkiem pani Agnieszki Zajko, następnie pani Magdalena Rutkowska- szkolny logopeda, poćwiczyła z dziećmi świszczącymi wierszykami poprawną wymowę, a na koniec odbył się krótki sprawdzian znajomości bajek i baśni, wierszy i lektur szkolnych.

Czytaj całość...

30.03.2017

WYJAZD DO BIAŁEGOSTOKU

28 marca uczniowie klasy IIF i IIIE SP wspólnie uczestniczyli w wycieczce do Białegostoku. Rozwijali swoje kompetencje kulturalne poprzez udział w przedstawieniu "Pinokio". Z zapartym tchem śledzili losy drewnianego pajacyka, bohatera dobrze znanej powieści Carla Collodiego. 28 marca uczniowie klasy IIF i IIIE SP wspólnie uczestniczyli w wycieczce do Białegostoku. Rozwijali swoje kompetencje kulturalne poprzez udział w przedstawieniu "Pinokio". Z zapartym tchem śledzili losy drewnianego pajacyka ,bohatera dobrze znanej powieści Carla Collodiego.

Czytaj całość...

29.03.2017

Powitanie wiosny w klasie 3e

21 marca uczniowie klasy IIIe SP powitali wyczekiwaną wiosnę. Jeszcze przed pierwszym dzwonkiem odkryli tajemniczy list, w którym otrzymali wskazówki do pracy na cały dzień.

Czytaj całość...

29.03.2017

Z życia klasy III b - zajęcia otwarte dla sześciolatków

Pierwszego dnia wiosny dzieci z grupy "Tygryski" z przedszkola w Choroszczy uczestniczyły w zajęciach otwartych w klasie III b. Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia "Gdzie jesteś Wiosno?". Następnie sześciolatki wspólnie ze swoimi starszymi kolegami wykonały prace plastyczne o tematyce wiosennej.

Czytaj całość...

29.03.2017

II Rodzinny Turniej Piłki Siatkowej

Rozgrywki siatkarskie drużyn rodziców odbyły się 25 marca 2017r. na hali sportowej w Zespole Szkół w Choroszczy. Do rozgrywek zgłosiło się 8 drużyn (ale dwie nie stawiły się w pełnym składzie). Przyjęto system rozgrywek grupowych "każdy z każdym". Do finału awansowały po 2 drużyny rodziców z grupy I i II, które następnie rywalizowały o miejsca na podium .

Czytaj całość...

26.03.2017

Zmiany w odjazdach autobusów szkolnych z Choroszczy od 24.03.2017 r.

W zakładce DOJAZDY znajduje się harmonogram odjazdów autobusów szkolnych z Choroszczy obowiązujący od dnia 24.03.2017 r. W związku z naprawą drogi Barszczewo - Ogrodniki przywrócono kurs o godz 12.45. Prosimy o zapoznanie się ze zmianami.

26.03.2017

Światowy Dzień Wody

Dnia 22 marca 2017 roku obchodziliśmy w Zespole Szkół w Choroszczy Światowy Dzień Wody. Jest to święto celebrowane corocznie na całym globie w celu uświadomienia jak wielką rolę odgrywa woda i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów.

Czytaj całość...

25.03.2017

Wybieram szkołę, wybieram zawód

W dniu 23 marca 2017 roku zakończyliśmy cykl zajęć dla uczniów gimnazjum i liceum z udziałem doradców zawodowych z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej OHP w Białymstoku. W zajęciach, przeprowadzonych przez panie Małgorzatę Neczyperowicz i Annę Gryko uczestniczyli uczniowie klas: 3a,b,c,d i 3LO.

Czytaj całość...

24.03.2017

SZKOLNY DZIEŃ PROFILAKTYKI

21 marca 2017 roku - Pierwszy Dzień Wiosny, w naszej szkole minął pod hasłem profilaktyki i bezpieczeństwa. Uczniowie klas 2 gimnazjum uczestniczyli w spotkaniu, które było prowadzone przez funkcjonariusza policji z Komendy Miejskiej w Białymstoku, pana Adama Korzińskiego. Celem spotkania było przeciwdziałanie uzależnieniom od środków psychoaktywnych.

Czytaj całość...

24.03.2017

O sportowych zmaganiach, aktywnym działaniu i radosnym kibicowaniu

O tym, że aktywność fizyczna jest bardzo ważna- wiemy wszyscy. Czasami jednak lepiej nam to wychodzi w teorii. W sobotę, teorię z praktyką powiązali rodzice uczniów klasy 2c SP. Wzięli oni udział w Rodzinnym Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora Szkoły.

Czytaj całość...

24.03.2017

Blog projektowy

Zapraszamy wszystkich do zaglądania na blog naszego projektu eTwinning "Let's write a short story All together".

Czytaj całość...

24.03.2017

Wiosenalia w klasie 2c SP w Choroszczy

W tym roku, Pierwszy Dzień Wiosny powitał nas deszczową pogodą. Wiadomo - w marcu jak w garncu. Uczniowie klasy 2c postanowili celebrować ten dzień w klasie. Rozmawiali o tradycjach związanych z nadejściem wiosny, rozwiązywali zagadki, wykonali też kolorowe prace plastyczne- zwiastuny wiosny.

Czytaj całość...

24.03.2017

Ty też możesz pomóc

Czasami sekundy decydują o życiu drugiego człowieka. Umiejętność zachowania w trudnych sytuacjach jest bardzo ważna. Uczniowie klasy 2c i 2a SP w Choroszczy uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych przygotowanych przez wychowawców klasy pod hasłem "Ty też możesz pomóc".

Czytaj całość...

24.03.2017

22 Światowy dzień Wody

W dniu 22.03.2017 r. uczniowie klasy 2c i 2 a Szkoły Podstawowej w Choroszczy, wzięli udział w obchodach Światowego Dnia Wody. Uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych "Skąd i jak woda trafia do naszych domów".

Czytaj całość...

24.03.2017

Wycieczka do schroniska dla zwierząt
oraz Muzeum Podlaskiego w Białymstoku

21.03.2017 r. (wtorek) uczniowie klasy O "a" i "b" Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy wybrali się w odwiedziny do schroniska dla zwierząt oraz Muzeum Podlaskiego w Białymstoku. Wycieczka poprzedzona była zbiórką produktów potrzebnych zwierzętom tj. sucha i mokra karma.

Czytaj całość...

24.03.2017

Szanowni Rodzice

Postęp w rozwoju nowoczesnych technologii, oprócz skutków pozytywnych, wiąże się także z powstawaniem zagrożeń, których ofiarami coraz częściej stają się młodzi internauci. Z tego względu edukacja dotycząca bezpiecznego korzystania przez dzieci, młodzież z Internetu staje się zadaniem priorytetowym. Wraz ze wzrostem dostępności nowoczesnych technologii zwiększa się także skala zagrożeń internetowych, które mogą mieć negatywny wpływ na prawidłowy rozwój i funkcjonowanie najmłodszych. Korzystanie z Internetu przez dzieci, młodzież może wiązać się z następującymi kategoriami zagrożeń: kontakt z niebezpiecznymi treściami, niebezpieczne kontakty, cyberprzemoc, uzależnienie od Internetu.

Czytaj całość...

21.03.2017

"W ŚWIECIE ZWIERZĄT" - zajęcia w klasie II B

Na kuli ziemskiej żyje bardzo wiele gatunków zwierząt. Zamieszkują lądy, morza i oceany. Zwierzęta potrzebują do życia odpowiedniego klimatu i środowiska a także wody, pożywienia, przestrzeni. Niektóre są nam dobrze znane, gdyż stykamy się z nimi w codziennym życiu, inne możemy zobaczyć w zoo. Świat zwierząt - ich zwyczaje, przyzwyczajenia - jest naprawdę niezwykły, dlatego warto poznać chociaż niektóre z nich.

Czytaj całość...

21.03.2017

Zabawa w Internet - "Necio.pl" - projekt edukacyjny w klasie 0 "b"

W lutym uczniowie klasy 0 "b" wzięli udział w projekcie edukacyjnym, poświęconym bezpiecznemu korzystaniu z Internetu. Projekt powstał dzięki Fundacji Dzieci Niczyje we współpracy z Fundacją Orange w ramach programu Komisji Europejskiej Safer Internet.

Czytaj całość...

21.03.2017

Z życia klasy 2 c - Krzesełko w sowy i uczniowski zawrót głowy

Często nasza rozmowa ogranicza się do krótkich komunikatów, sms'a lub maila. Uczniowie częściej wypowiadają się wyrazem bądź prostym zdaniem. Jak zachęcić najmłodszych do aktywności na zajęciach, planowania wypowiedzi i właściwego dobierania słów?

Czytaj całość...

21.03.2017

Z wizytą w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Choroszczy

Uczniowie klasy II c, pod opieką p. Marzanny Szumkowskiej i wychowawcy klasy, wybrali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Choroszczy. Na miejscu powitała nas pani kierownik Elżbieta Wróblewska. Dzieci wzięły udział w zajęciach bibliotecznych, które poprowadziła pani Lucyna Jutkiewicz. Pani bibliotekarka zapoznała z funkcjonowaniem biblioteki, prowadzeniem kart bibliotecznych i sposobie oznaczania książek.

Czytaj całość...

21.03.2017

"Salonowy savoir - vivre", czyli klasa 0 "b" na zajęciach interaktywnych
w Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy

Nasze przedszkolaki doskonale wiedzą o tym, że dobre maniery zawsze są w modzie, dlatego 15.03.2017 r. odwiedziły Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy i wzięły udział w zajęciach interaktywnych, które dotyczyły jednej z głównych dziedzin naszego życia, czyli sztuki podawania i nakrywania do stołu oraz kulturalnego spożywania posiłków.

Czytaj całość...

21.03.2017

Kosmiczne zajęcia w klasie 0 "b"

W lutym uczniowie klasy 0 "b" wyruszyli w niezwykłą podróż. Na kilka chwil ich szkolna sala zamieniła się w kosmos, a oni zostali międzygalaktycznymi podróżnikami, próbującymi zgłębić jego tajemnice. Na początku trochę pogubili się w tej całej nieskończoności, ale szybko skierowali swoje myśli na właściwe orbity.

Czytaj całość...

21.03.2017

Wizyta rodziców - zajęcia otwarte w klasie II B

Aby uczniowie osiągali sukcesy edukacyjne niezbędne jest włączenie się rodziców w proces edukacyjny. Jedną z form współpracy nauczyciela z domem rodzinnym ucznia jest możliwość uczestnictwa rodziców w zajęciach otwartych w klasie. Spotkania te zawsze wzbudzają wiele pozytywnych emocji wśród rodziców, ponieważ uczestnicząc w nich mogą poznać charakter pracy wychowawczo - dydaktycznej z dziećmi oraz mają możliwość obserwacji spontanicznych zachowań dziecka w grupie rówieśniczej.

Czytaj całość...

21.03.2017

Poznajemy POCZTĘ - wycieczka uczniów klasy II B

Uczniowie klasy II B postanowili uczcić obchody Międzynarodowego Dnia Listonoszy i Doręczycieli Przesyłek. W tym celu wybrali się do pobliskiego urzędu pocztowego. Przekraczając próg poczty zostali gorąco przywitani przez pracowników.

Czytaj całość...

21.03.2017

Głośne czytanie dzieciom w Szkole Podstawowej

W Szkole Podstawowej w Choroszczy odbyło się kolejne spotkanie z książką w ramach realizacji innowacji "Znani z naszej miejscowości czytają dzieciom". Naszym gościem był ksiądz Sebastian Sum.

Czytaj całość...

20.03.2017

Uczniowie kl. IIc Gimnazjum - ANIOŁAMI DZIECI Z ODDZIAŁU ONKOLOGICZNEGO

Nie wiem, kto roznosi plotki, że lektury są nudne! Przecież to nieprawda! Trzeba znaleźć na nie sposób... albo spojrzeć przez pryzmat naszego życia! Jedno i drugie ma oczywiście miejsce na lekcjach języka polskiego!

Czytaj całość...

19.03.2017

"Prowokować do myślenia, nie nudząc..."
- kl. IIIa i IIIb Gimnazjum na lekcji historii
w Muzeum Wojska i lekcji języka polskiego w Teatrze Dramatycznym.

Dnia 8 marca 2017roku uczniowie kl. IIIa i IIIb uczestniczyli w wycieczce do Białegostoku. Niepozorny wyjazd okazał się wspaniałą lekcją historii, języka polskiego, a jednocześnie świetnie spędzonym czasem.

Czytaj całość...

19.03.2017

Wizyta pani pielęgniarki w klasie 2F

Dnia 9 marca 2017r. do naszej klasy zaprosiliśmy pielęgniarkę szkolną. Wizyta ta łączyła się z cyklem zajęć o zmiennej marcowej pogodzie i jej wpływie na nasze zdrowie. Pani pielęgniarka opowiadała nam w jaki sposób możemy zapobiegać infekcjom, jak należy o siebie dbać, ubierać się odpowiednio do pogody, właściwie odżywiać, zachować zasady higieny i zdrowego stylu życia.

Czytaj całość...

19.03.2017

Z życia klasy 2 c - Krzesełko w sowy i uczniowski zawrót głowy

Często nasza rozmowa ogranicza się do krótkich komunikatów, sms'a lub maila. Uczniowie częściej wypowiadają się wyrazem bądź prostym zdaniem. Jak zachęcić najmłodszych do aktywności na zajęciach, planowania wypowiedzi i właściwego dobierania słów?

Czytaj całość...

19.03.2017

DZIEŃ KOBIET W KOLE EMERYTÓW W CHOROSZCZY

W dniu 08.03.2017r. na zaproszenie pani Ireny Sakowicz kolejny raz mieliśmy przyjemność gościć w Kole Emerytów i Rencistów w OSP w Choroszczy. Z okazji Dnia Kobiet dzieci ze świetlicy przygotowały czcigodnym Seniorkom program artystyczny. Panie obejrzały pokaz mody WIOSNA/LATO 2017 - piękne kapelusze, sukienki oraz zwiewne apaszki. Dzieci przedstawiły montaż słowno-muzyczny pt. "Dzień Kobiet".

Czytaj całość...

19.03.2017

KSIĄDZ PROBOSZCZ LESZEK STRUK CZYTA DZIECIOM

W murach naszej szkoły dnia 13 marca 2017 roku odbyło się trzecie spotkanie z cyklu "Znani w naszej miejscowości czytają swoje książki z dzieciństwa". Tym razem swoją obecnością zaszczycił nas Ksiądz Leszek Struk -proboszcz tutejszej parafii.

Czytaj całość...

19.03.2017

Znowu zakwitły krokusy

Jeszcze nie nadeszła kalendarzowa wiosna, ale ciepłe i słoneczne dni sprawiły, że na skwerku przed Zespołem Szkół w Choroszczy po raz kolejny zakwitły żółte krokusy. Kilkadziesiąt cebulek tych roślin zostało posadzonych przez uczniów klas pierwszych i drugich gimnazjum w listopadzie 2016 roku w ramach realizacji międzynarodowego Projektu "Krokus" we współpracy z Żydowskim Muzeum "Galicja" w Krakowie oraz Irlandzkim Towarzystwem Edukacji o Holocauście.

Czytaj całość...

11.03.2017

Dzień Kobiet i Mężczyzn w 2F

8 marca zorganizowaliśmy wspólne klasowe święto- Dzień Kobiet i Mężczyzn. Dziewczynki dostały od kolegów miłe podarunki. Były miniaturowe róże, słodycze, a szczególnie smakowały nam czekoladowe babeczki z kwiatuszkiem.

Czytaj całość...

09.03.2017

Szanowni Rodzice

Serdecznie zapraszamy na indywidualne konsultacje z nauczycielami, które odbędą się:
>>> 13.03.2017 r. (poniedziałek), godz. 16.30 - 18.00: klasy "0" - III SP (ul. Powstania Styczniowego 1).
>>> 14.03.2017 r. (wtorek), godz. 16.30 - 18.00: klasy IV-VI SP, PG, LO (ul. Powstania Styczniowego 26a).

Przydział sal gim, SP 4-6               Przydział sal SP 0-3

09.03.2017

OGŁOSZENIE

Dyrektor Zespołu Szkół w Choroszczy zwraca się z prośbą o zapisywanie dzieci do klasy pierwszej - w dniach 01 marca -31 marca 2017r. w godzinach od 7.00 do 15.00 w sekretariacie szkoły podstawowej .

09.03.2017

Doświadczenia fizyczne na poważnie i wesoło

W zakończonym konkursie filmowym "Doświadczenia fizyczne na poważnie i wesoło" zwycięzcami zostały uczennice klasy Ib naszego gimnazjum: Dominika Jacejko i Patrycja Chudzińska. Drugie miejsce zajął Karol Zdasiuk z klasy IIId, a trzecie Aleskandra Ambrożewicz, Weronika Mróz oraz Wiktoria Mróz z klasy Ib. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a laureatom gratulujemy i życzymy kolejmych sukcesów. Organizatorami tego niezwykłego konkursu byli Marek Trosko i Mariusz Sawicki.

09.03.2017

"Gimnastyka buzi i języka" - zajęcia w klasie II B

W marcu obchodzony jest Europejski Dzień Logopedy. Podkreślenie znaczenia tego święta jest niezwykle istotne na etapie edukacji wczesnoszkolnej, gdyż w okresie tym rola logopedy jest szczególnie ważna. Logopedia to nauka o kształtowaniu właściwej mowy w okresie jej rozwoju i jej doskonaleniu w późniejszym okresie, a także o usuwaniu różnego rodzaju wad i zaburzeń mowy.

Czytaj całość...

09.03.2017

II RODZINNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ

Turniej odbędzie się 25 marca w godz. 10.00 - 15.30 na sali gimnastycznej w Zespole Szkół w Choroszczy przy ul. Powstania Styczniowego 26a.

Organizacja rozgrywek:

>> 10.00 - 12.00 - rozgrywki grupy I: drużyny rodziców klas 2a SP, 1a PG, 5b SP, 3c SP
>> 12.00 - 14.00 - rozgrywki grupy II: drużyny rodziców klas 2c SP, 2d SP, 4b SP, 5c SP
>> 14.00 - 15.00 - gry finałowe (drużyny wychodzące z grup z pierwszego miejsca - walczą
o I miejsce w turnieju, drużyny wychodzące z drugiego miejsca w grupie walczą o III miejsce)
>> 15.00 - 15.30 - wręczenie nagród, zakończenie turnieju.
Zapraszamy uczestników oraz kibiców -sympatyków piłki siatkowej.
Przyznana będzie również nagroda dla najlepiej dopingującej grupy w turnieju.

07.03.2017

2 marca 2017 r. obejrzeliśmy spektakl pt. "Pseudonim Anoda"

Spektakl "Pseudonim Anoda" opowiada o aresztowania i śmierci porucznika Jana Rodowicza, bohatera "Kamieni na szaniec", akcji Pod Arsenałem, akcji odbicia pociągu pod Celestynowem, bohatera Powstania Warszawskiego, w czasie którego był wielokrotnie ranny. Wielkiego Polaka i patrioty, który swoją młodość poświęcił walce z niemieckim okupantem w obronie ojczyzny i jej suwerenności.

Czytaj całość...

03.03.2017

II RODZINNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ

Do Turnieju zgłosiło się dotychczas 7 drużyn klasowych
(wszystkie spośród rodziców uczniów szkoły podstawowej): kl. 2a, 2c, 2d, 3c, 4b, 5b, 5c.
Zapraszamy wszystkich chętnych Rodziców
do poćwiczenia przed turniejem i zintegrowania się ze swoją drużyną
w środy 8 i 15 marca 2017r. na sali gimnastycznej
w budynku gimnazjum przy ul. Powstania Styczniowego 26a.
Zachęcamy rodziców uczniów klas gimnazjalnych do zgłaszania swoich drużyn.

REGULAMIN

03.03.2017

NOC BIBLIOTEK W SZKOLE PODSTAWOWEJ

Noc Bibliotek to ogólnopolska wieczorno-nocna akcja promująca czytelnictwo i biblioteki jako najbardziej dostępne instytucje kultury. Miejsca z bogatą ofertą kulturalną, z których zasobów warto korzystać. Dla bibliotek to także okazja do atrakcyjnego i niekonwencjonalnego pokazania swoich zbiorów, do wymyślenia działań artystycznych, edukacyjnych, a nawet rozrywkowych, których punktem wyjścia jest książka i które zachęcają do czytania wszystkich - od przedszkolaka do emeryta.

Czytaj całość...

03.03.2017

Apel Pamięci ku czci Żołnierzy Wyklętych
"...bo chcieli być wolni..."

Dnia 1 marca 2017 roku obchodziliśmy w naszej szkole Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Jest to najmłodsze święto państwowe, ustanowione w lutym 2011 roku, przypadające w rocznicę wykonania wyroku śmierci na siedmiu członkach IV Zarządu Głównego Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość".

Czytaj całość...

28.02.2017

Co mówią znaki?

Uczniowie klasy 2c SP w Choroszczy, podczas zajęć edukacyjnych, rozmawiali na temat stosowania różnych znaków umownych oraz ich funkcji. Odczytywali informacje z piktogramów oraz szukali piktogramów w szkole i najbliższym otoczeniu. Zdobytą wiedzę postanowiliśmy wykorzystać do zaprojektowania własnych znaków. Dzieci z ogromnym zaangażowanem przystąpiły do pracy.

Czytaj całość...

28.02.2017

Sprawozdanie z obchodów "Dnia Bezpiecznego Internetu" - 2017
w Zespole Szkół w Choroszczy

W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu w dniach 07-20.02.2017r. w Zespole Szkół w Choroszczy zostały przeprowadzone działania, których głównym celem było propagowanie idei bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych współtworzenie dobrej przestrzeni w sieci.

Czytaj całość...

28.02.2017

Z życia klasy 2c - "Jak poradzić sobie ze złością ?"

Trudno wobrazć sobie życie bez doświadczania różnych emocji. Jedną z nich jest złość. Pojawia się zazwyczaj w trudnej sytuacji. Nie da się jej uniknąć, ale mamy możliwość decydowania o sposobie reakcji na nią. Uczniowie klasy 2c SP w Choroszczy wzięli udział w zajęciach edukacyjnych pt. "Jak poradzić sobie ze złością?".

Czytaj całość...

28.02.2017

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Kolejny już raz włączamy się w obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Z tej to okazji uczniowie klasy 2a i 2c SP w Choroszczy, wzięli udział w konkursie Pięknego Czytania. Na drodze klasowych eliminacji do międzyklasowego konkursu zakwalifikowało się siedem osób.

Czytaj całość...

28.02.2017

Szkoła "w ruchu"

Może to już ostatnia szansa na korzystanie z uroków zimy. Postanowiliśmy to wykorzystać. Uczniowie klasy 2c i 2a SP w ramach zajęć wychowania fizycznego, udali się na lodowisko w Choroszczy. Wszyscy z ogromnym zapałem oddali się jeździe na łyżwach. Niektórzy swoje kroki na lodzie stawiali po raz pierwszy. Szkoła "w ruchu" to doskonały pomysł na bezpieczną zabawę i integrację.

Czytaj całość...

28.02.2017

Zostań Stypendystą Programu "Marzenie o Nauce"

15 lutego Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego EFC rozpocznie rekrutację do siódmej edycji programu stypendialnego "Marzenie o Nauce". Wnioskiem zgłoszeniowym I fazy rekrutacji jest wyłącznie formularz on-line wysłany przez Kandydata w terminie od 15 lutego do 31 marca 2017 roku za pośrednictwem strony www.efc.edu.pl.

Czytaj całość...

27.02.2017

Podziękowanie

p. Przemysławowi Waczyńskiemu
dyrektorowi M-GOKiS w Choroszczy
za bezpłatne udostępnienie lodowiska i sprzętu uczniom Zespołu Szkół w Choroszczy.

Dzięki dostosowaniu godzin otwarcia lodowiska do czasu pracy szkoły nasi uczniowie mogli w ramach lekcji wychowania fizycznego
technikę jazdy na łyżwach, hartować organizm poprzez zajęcia na świeżym powietrzu
kształtować nawyki aktywnego spędzania czasu wolnego. Z oferty skorzystało 376 uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.

Serdecznie dziękujemy
Dyrektor i nauczyciele Zespołu Szkół w Choroszczy

27.02.2017

II RODZINNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ

Zapraszamy wszystkich chętnych rodziców do udziału
w II RODZINNYM TURNIEJU PIŁKI SIATKOWEJ
o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Choroszczy
- rodziców zachęcamy do sportowej zabawy,
- uczniów do kibicowania swoim rodzicom!
Szczegóły dotyczące turnieju zawiera regulamin turnieju.
Termin zgłoszeń drużyn do 6 marca 2017r.
Aby móc poćwiczyć przed turniejem Dyrektor Szkoły udostępni rodzicom salę gimnastyczną w godzinach popołudniowych (po uzgodnieniu z kapitanami drużyn).

REGULAMIN

26.02.2017

Z tej mowy, jak ze źródła, czerpiesz siłę swą...
- Dzień Języka Ojczystego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto obchodzone 21 lutego, które zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. Jego data upamiętnia wydarzenia w Bangladeszu, gdzie w 1952 roku pięciu studentów uniwersytetu w Dhace zginęło podczas demonstracji, w której domagano się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego.

Czytaj całość...

26.02.2017

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w klasie II B SP

21 i 22 lutego 2017 r. uczniowie klasy II B Szkoły Podstawowej w Choroszczy obchodzili Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, który został ustanowiony przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. Święto to ma za zadanie przypomnieć wszystkim narodom, jak ważny jest szacunek do języka ojczystego i dbałość o jego przetrwanie.

Czytaj całość...

26.02.2017

1 marca Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych

"Żołnierzami Wyklętymi" zwykło się nazywać żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego, którzy po latach okupacji niemieckiej stanęli do walki ze stalinowskim reżimem. Zajęcie Polski przez Armię Czerwoną i włączenie połowy jej terytorium do ZSRR sprawiło, że dziesiątki tysięcy żołnierzy nie złożyło broni. Gotowi byli walczyć o odzyskanie niepodległości, wypełnić złożoną przysięgę.

Czytaj całość...

23.02.2017

"Zimowe wierszowanie" - konkurs recytatorski

17 lutego 2017r. w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy odbył się konkurs recytatorski "Zimowe wierszowanie". W konkursie wzięło udział 42 uczniów z klas 1-3. W dniu 23.02.2017r. pani wicedyrektor Grażyna Kopaczewska wręczyła dyplomy i nagrody wszystkim uczestnikom konkursu. Dziękujemy bardzo za ufundowanie nagród Radzie Rodziców oraz sponsorom: panu Adamowi Masłowskiemu i Przemysławowi Komła.

Czytaj całość...

22.02.2017

Szanowni Rodzice uczniów z Ogrodnik

W związku z Komunikatem przekazanym przez Centrum Usług Wspólnych w Choroszczy informujemy, iż "W związku ze złym stanem drogi Barszczewo - Ogrodniki zostają zawieszone kursy autobusu szkolnego na tym odcinku o godz. 11.50,12.45 i 15.30. od dnia 24.02.2017 r. do odwołania. Pozostaje kurs o godzinie 14.40, którym będzie realizowane odwożenie dzieci."
W razie pytań prosimy o kontakt z p. dyr. A. Winnickim tel. +48857193178.
W przypadku wystąpienia problemów z wyświetleniem rozkładów jazdy prosimy o odświeżenie strony, wyczyszczenie historii przeglądarki lub skorzystanie z innej!!!

22.02.2017

98. rocznica wyzwolenia Choroszczy

Dnia 16 lutego 2017 roku młodzież i nauczyciele Zespołu Szkół w Choroszczy uczestniczyli w auli Miejsko - Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy w spotkaniu historycznym poświęconym 98. rocznicy wyzwolenia Choroszczy i Białegostoku spod niemieckiej okupacji. Zebranych powitał pan Przemysław Waczyński dyrektor tej instytucji, a następnie głos zabrał prowadzący spotkanie pan Wojciech Cymbalisty.

Czytaj całość...

22.02.2017

Wyjście na lodowisko

W dniach 06-17.02.2017r uczniowie wraz z opiekunami Zespołu Szkół w Choroszczy w ramach lekcji wychowania fizycznego wychodzili na lodowisko przy Orliku w Choroszczy. Zajęcia na lodowisku miały na celu naukę i doskonalenie jazdy na łyżwach, hartowanie organizmu poprzez zajęcia na świeżym powietrzu oraz zachęcenie uczniów do spędzania czasu wolnego w aktywny sposób.

Czytaj całość...

22.02.2017

SZALEŃSTWO ZAKOCHANYCH

Luty dla większości mija pod znakiem czerwono-różowych walentynek. I bez różnicy czy ktoś to zachodnie święto akceptuje czy nie, warto choć na chwilę oddać się refleksji - czym dla nas jest miłość. A jak się okazuje, każdy jest dobry, by celebrować coś tak wyjątkowego.

Czytaj całość...

22.02.2017

Gimnazjalisto, co dalej? -
prezentacja Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Białymstoku

Uczniowie klas trzecich gimnazjum 21 lutego 2017r. mieli możliwość poznania oferty edukacyjnej Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2. Prezentację swojej szkoły przedstawiali uczniowie ukazując jej zalety. Szkoła oferuje naukę na trzech kierunkach: hotelarstwo, fryzjerstwo oraz mechatronika. Umiejętności uczniów szkoły średniej można było zobaczyć i doświadczyć - wykonanie bezalkoholowych drinków, fantazyjnej fryzury.

Czytaj całość...

21.02.2017

"Wiersze czyli piosenki"

Dnia 17 lutego w Zespole Szkół odbył się konkurs "Wiersze czyli piosenki". Był on związany z realizowaną przez nauczycieli bibliotekarzy, języka polskiego i edukacji wczesnoszkolnej innowacją pedagogiczną "Czytania to szansa na spotkanie... - warsztaty z literatury". Konkurs miał na celu zachęcanie do poznawania literatury, w tym przypadku wierszy.

Czytaj całość...

19.02.2017

Trening czyni mistrza

Te słowa idealnie pasują do uczennic z Publicznego Gimnazjum im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Choroszczy: Pauliny Bezubik (IIIA), Karoliny Ziembickiej (III C) i Patrycji Malinowskiej (IIB). Drużyna dziewcząt zajęła I miejsce w Grupie Południowej w eliminacjach strefowych XI Gimnazjady Strzeleckiej i zakwalifikowała się do finału wojewódzkiego.

Czytaj całość...

17.02.2017

Poznajemy POCZTĘ - wycieczka uczniów klasy II B

16 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Listonoszy i Doręczycieli Przesyłek. Aby uczcić ten dzień wybraliśmy się do pobliskiego urzędu pocztowego. Przekraczając próg poczty zostaliśmy gorąco przywitani przez pracowników.

Czytaj całość...

17.02.2017

COŚ DLA CIAŁA, COŚ DLA DUCHA

15 lutego klasa IIIe i IIf SP wspólnie wybrała się do Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy na zajęcia interaktywne "Historia kapelusza". W części teoretycznej uczniowie w oparciu o pokaz slajdów prześledzili historię kapeluszy, dowiedzieli się jaka panowała moda w minionych wiekach.

Czytaj całość...

15.02.2017

2c SP z wizytą u Burmistrza Choroszczy

W dniu 13.02.2017 r. uczniowie klasy 2c Szkoły Podstawowej w Choroszczy odwiedzili Urząd Miejski. Największą atrakcją była wizyta w gabinecie Burmistrza Choroszczy - pana Roberta Wardzińskiego. Burmistrz opowiedział o swojej pracy, a dzieci zasypały go różnorodnymi pytaniami.

Czytaj całość...

15.02.2017

Walentynki w klasach 0-3

Walentynki to święto wszystkich zakochanych i zaprzyjaźnionych. To niezwykle ciekawy sposób na rozgrzanie serc w czasie zimy. Tego dnia wysyłamy do bliskich "walentynkę" - wiersz, podziękowanie, wyznanie miłosne albo drobny upominek.

klasa 2b            klasa 2f            klasa 2c

12.02.2017

Podróż do Afryki w kl. 3e SP

W tym tygodniu za oknem mróz i śnieg, a uczniowie klasy IIIE SP uczestniczyli w zajęciach poznając najbardziej gorący kontynent na naszym globie - Afrykę. Wykorzystując różne źródła informacji gromadzili materiały dotyczące zwierząt, roślinności, warunków życia, plemion.

Czytaj całość...

11.02.2017

Dzień Bezpiecznego Internetu w 2c SP

"Razem zmieniamy Internet na lepsze" pod takim hasłem obchodziliśmy Dzień Bezpiecnego Internetu. Uczniowie klasy 2 c ze Szkoły Podstawowej w Choroszczy wzięli udział w zajęciach edukacyjnych " Bezpieczni w Sieci" oraz konkursie plastycznym.

Czytaj całość...

11.02.2017

Nigdy nie zapominaj o zasadach bezpiecznego kontaktu z psem

Dnia 10 lutego klasa IIIe SP uczestniczyła w ciekawych zajęciach przeprowadzonych przez p. M.Rutkowską na temat relacji człowieka z psem. Od zawsze wiadomo, że to jeden z najwierniejszych przyjaciół człowieka.

Czytaj całość...

11.02.2017

Zabawa karnawałowa w kl. 0-3 SP

W dniach 7 i 9 lutego uczniowie klas 0-3 Szkoły Podstawowej uczestniczyli w zabawie karnawałowej zorganizowanej przez Radę Rodziców. Barwny korowód księżniczek, wróżek, spidermenów, piłkarzy, policjantów, zwierzątek wesoło pląsał w rytm dynamicznej muzyki.

Czytaj całość...

11.02.2017

NOWY PLAN LEKCJI !!!

Zmieniony uczniowski i nauczycielski plan lekcji na drugi semestr (4-6SP, 1-3Gim, 3LO) obowiązujący od 13 lutego, plan lekcji klas 0-3 obowiązujący od 14 lutego oraz dyżury nauczycieli są już dostępne na naszej stronie!!!
W przypadku wystąpienia problemów z wyświetleniem planu lekcji prosimy o odświeżenie strony, wyczyszczenie historii przeglądarki lub skorzystanie z innej.

11.02.2017

Zatęskniło się nam do teatru
- czyli gimnazjaliści na sztuce "Romeo i Julia" W. Szekspira

Najsłynniejszą historię miłosną, jaką zna świat obejrzeliśmy dn.10.02.2017r. na scenie Teatru Dramatycznego w Białymstoku. Uczniowie klasy IIa i IIc mieli okazję poznać losy Romea i Julii w klasycznej wersji, ale z dużą ilością tańca, śpiewu, projekcji multimedialnych i odpowiednio poprowadzonego światła, które tworzyły scenografię. Pomimo klasycznych kostiumów, mogliśmy odnaleźć tam współczesne emocje, które towarzyszą nam na co dzień, niezależnie od wieku.

Czytaj całość...

10.02.2017

Zmiana planu lekcji!!!

Od wtorku 14 lutego obowiązywał będzie nowy plan lekcji w Szkole Podstawowej 0-3. W poniedziałek dzieci będą uczyły się według starego planu. Szanowni Rodzice i Nauczyciele, prosimy o zapoznanie się nowym rozkładem zajęć, który będzie dostępny najpóźniej 11 lutego. Zmiana planu wynika w przyczyn niezależnych od szkoły.

W planie lekcji klas 4-6 SP, gimnazjum oraz liceum, który będzie obowiązywał od poniedziałku (13 lutego), nastąpi nieznaczna zmiana, głównie sal lekcyjnych. Zmieniony plan lekcji uczniów, dodatkowe godziny oraz nowe dyżury nauczycieli będą dostępne 11 lutego.

10.02.2017

Zebrania z Rodzicami oraz konsultacje

Szanowni Rodzice, w następnym tygodniu zapraszamy Państwa na spotkania podsumowujące pierwszy semestr.
14.02.2017 r., godz. 17.00 - zebrania rodziców klas 4-6 SP z wychowawcą, wcześniej od 16.00 do 17.00 konsultacje indywidualne z nauczycielami.
15.02.2017 r., godz. 17.00 - zebrania rodziców PG z wychowawcą, wcześniej od 16.00 do 17.00 konsultacje indywidualne z nauczycielami.

Przydział sal

10.02.2017

Podsumowanie I semestru

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami uczniów Szkoły Podstawowej klas IV-VI oraz Gimnazjum i Liceum w I semestrze roku szkolnego 2016/2017.

Szkoła Podstawowa (IV-VI)              Gimnazjum i LO

06.02.2017

Dzień Bezpiecznego Internetu 2017

Hasło tegorocznych obchodów "Razem zmieniamy Internet na lepsze" zwraca uwagę na rolę każdego użytkownika Internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w Sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Chcemy również zwrócić szczególną uwagę na potencjał sieci oraz różne możliwości jej zastosowania - w edukacji, w kontaktach z rówieśnikami, a także jako formę twórczej rozrywki.

Scenariusz

03.02.2017

NOWY PLAN LEKCJI !!!

Uczniowski i nauczycielski plan lekcji na drugi semestr roku szkolnego 2016/2017 obowiązujący od 6 lutego oraz dyżury nauczycieli są już dostępne na naszej stronie!!!
W przypadku wystąpienia problemów z wyświetleniem planu lekcji prosimy o odświeżenie strony, wyczyszczenie historii przeglądarki lub skorzystanie z innej.

Przypominamy również, że od 6 lutego (poniedziałek) zmienia się rozkład dzwonków!!!
Prosimy o zapoznanie się z nowymi godzinami zajęć lekcyjnych w zakładce "Rozkład dzwonków".

23.01.2017

Sukcesy naszych uczniów

Za nami etapy rejonowe Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. Miło nam jest poinformować, że następujący uczniowie naszej szkoły zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego:
Szkoła Podstawowa:
- z przyrody: Eliza Galicka - opiekun: p. Justyna Wysocka
- z matematyki: Gabriel Auchimik - opiekun: p. Izabela Borysewicz
Gimnazjum:
- z biologii: Anna Maria Wrona, Bartłomiej Sidor - opiekun: p. Karolina Czarniecka
- z geografii: Bartłomiej Sidor - opiekun: p. Beata Gawryluk
- z fizyki: Bartłomiej Sidor - opiekun: p. Marek Trosko
Serdecznie gratulujemy uczniom i nauczycielom, którzy przygotowywali uczniów do konkursów.
Życzymy dalszych sukcesów!

23.01.2017

Znamy już wyniki konkursu o prawach dziecka i ucznia

"Być świadomym - znam swoje prawa" - pod takim hasłem zakończył się projekt edukacyjny promujący prawa dziecka i ucznia. Przedsięwzięcie skierowane było uczniów klas I gimnazjum.

Czytaj całość...

23.01.2017

Dnia Babci i Dziadka w klasach 0-3 Szkoły Podstawowej

Święto Babci i Dziadka to jeden z najpiękniejszych dni w roku. To właśnie Dziadkowie najlepiej koją nasze smutki i lęki i chociaż nasze mamy często żartują, że gdy przychodzi Babcia z Dziadkiem - dyscyplina wylatuje oknem, nikt nie ma takiej cierpliwości, wyrozumiałości i życiowej mądrości, nikt nie patrzy na nas z taką miłością, radością, nadzieją i dumą jak Oni.
Zapraszamy do lektury relacji z poszczególnych imprez klas 0-3 Szkoły Podstawowej.

kalsa 1a            kalsy 2f i 3e            klasa 0b            klasa 2b            klasa 2c            klasa 3b

21.01.2017

Uczniowie zerówek w "Fabryce Czekolady" -
kreatywne zabawy konstrukcyjne klockami

Oczywistością jest stwierdzenie, że dzieci najłatwiej przyswajają nowe umiejętności oraz wiedzę podczas zabawy. Uczą się funkcjonowania w społeczeństwie, nawiązywania relacji międzyludzkich, rozwijają intelektualnie i ruchowo. Najbardziej wartościowe są zabawy kreatywne, pobudzające dziecięcą wyobraźnię, angażujące do tworzenia nowych, ciekawych rzeczy.

Czytaj całość...

21.01.2017

Bezpieczne ferie

Czas ferii zimowych, to czas zasłużonego odpoczynku dla małych i większych uczniów. Warto go dobrze wykorzystać. Zabawa na śniegu, zjazdy z górki, jazda na nartach czy łyżwach oraz inne szaleństwa na śniegu mogą sprawić wiele radości i wzmocnić kondycję fizyczną. Należy jednak pamiętać, że podstawą, jak zwykle, jest zdrowy rozsądek i ostrożność!

Czytaj całość...

21.01.2017

"Czytanie, to najlepszy sposób uczenia się"
- lekcje czytelnicze w języku angielskim

W 2017r. w bardzo szczególny sposób staramy się zachęcić wszystkie dzieci do czytania książek i rozwijania kompetencji czytelniczych. 19 stycznia 2017 r. w bibliotece Szkoły Podstawowej w Choroszczy odbyła się bardzo ciekawa lekcja w klasie 3A. Przeprowadzona została przez panią Monikę Misijuk - nauczyciela j. angielskiego w ramach promocji czytelnictwa.

Czytaj całość...

21.01.2017

Konkurs Pięknego Czytania w klasie II B SP

20 stycznia 2017 r. w klasie II B został przeprowadzony Konkurs Pięknego Czytania. Konkursowi przyświecały następujące cele: kształtowanie umiejętność pięknego czytania, popularyzacja książek i czytelnictwa.

Czytaj całość...

19.01.2017

Mistrzowie Ortografii z klas 3 SP

18 stycznia 2017 roku w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza odbył się Konkurs Ortograficzny klas III. Celem Konkursu było motywowanie uczniów do doskonalenia umiejętności ortograficznych oraz rozwijanie zainteresowań językiem polskim.

Czytaj całość...

19.01.2017

W biologicznej krainie życia i ... Asasynów 1BxD

18 stycznia 2017 roku dwie sympatyczne klasy pierwsze wybrały się na niezwykle interesującą wycieczkę do sąsiedniego miasta. W owym mieście na ulicy Ciołkowskiego znajduje się nowy kampus Uniwersytetu w Białymstoku, a tam w instytucie biologii Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze im. Prof. Andrzeja Myrchy.

Czytaj całość...

19.01.2017

W ślady Justyny Kowalczyk

W dniu 16.01.2017r. uczniowie klasy 1a oraz żeńska część klasy Ic Gimnazjum wzięli udział w wycieczce do miejscowości Dzikie.

Czytaj całość...

19.01.2017

KOMUNIKAT

Od 06.02.2017 r. (po feriach zimowych) zmienia się plan lekcji. Nowy plan lekcji będzie dostępny na stronie internetowej naszej szkoły w drugim tygodniu ferii zimowych.
Po feriach zimowych zmieniają się także w naszej szkole dzwonki:
1. 8.00 - 8.45
     przerwa 10 min
2. 8.55 - 9.40
     przerwa 10 min
3. 9.50 - 10.35
     przerwa 10 min
4. 10.45 - 11.30
     przerwa 20 min
5. 11.50 - 12.35
     przerwa 15 min
6. 12.50 - 13.35
     przerwa 10 min
7. 13.45 - 14.30
     przerwa 5 min
8. 14.35 - 15.20
Odjazdy autobusów będą dostosowane do nowych dzwonków.

15.01.2017

Międzyklasowy turniej piłki siatkowej

W dniach 02.01.2017 - 13.01.2017 odbył się międzyklasowy turniej piłki siatkowej dziewcząt klas trzecich gimnazjum. Ta widowiskowa gra cieszy się wśród uczniów dużym zainteresowaniem.

Czytaj całość...

15.01.2017

Wyjazd Koła Turystyczno-Historycznego do muzeum

Dnia 14.01.2017r. pod opieką p. Jolanty Dworakowskiej - Dojlida wybraliśmy się do Muzeum Historycznego w Białymstoku. Na początek zapoznaliśmy się z wystawą czasową pod nazwą "Skarb Złotorii".

Czytaj całość...

15.01.2017

Zimowe eksperymentowanie

Mrożna zima nam niestraszna. Możemy korzystać z jej uroków i eksperymentować. Uczniowie z klasy II a i II c ze Szkoły Podstawowej w Choroszczy szukali odpowiedzi na pytania: "Co to jest śnieg?", "Jakie ma właściwości?", "Czy śnieg jest czysty?".

Czytaj całość...

14.01.2017

HEJ KOLĘDA, KOLĘDA - KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

W dniu 11.01.2017r. uczniowie klas 0 - 6 z Zespołu Szkół w Choroszczy uczestniczyli już po raz kolejny w Konkursie Kolęd i Pastorałek zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Kruszewie. Z naszej szkoły wzięło udział 23 uczniów.

Czytaj całość...

14.01.2017

W kręgu mitów greckich

W dniu 11 stycznia 2017 roku uczniowie klas pierwszych Publicznego Gimnazjum im. Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Choroszczy wzięli udział w konkursie "W kręgu mitów greckich".

Czytaj całość...

13.01.2017

Wycieczka do Teatru Lalek i Muzeum Wojska Polskiego
- z życia klasy 1a i 1b SP

10 stycznia 2017 r. klasy pierwsze wybrały się na wycieczkę do Białegostoku. Jednym z punktów wycieczki była wizyta w Teatrze Lalek. W teatrze dzieci obejrzały spektakl pt. "Królowa Śniegu". Pomimo znajomości baśni dzieci z uwagą obejrzały sztukę. Zrozumiały jak wielka jest siła przyjaźni i zwycięstwa dobra nad złem.

Czytaj całość...

13.01.2017

"ZAPROWADŹ MNIE PROSTO DO BETLEJEM!"

Święta już za nami, a w Zespole Szkół w Choroszczy wciąż radośnie rozbrzmiewają dźwięki kolęd i pastorałek. A to dzięki Konkursowi Kolęd, który już na stałe wpisał się w tradycję naszej szkoły. 12 stycznia 2017r. po raz kolejny uczniowie Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum mieli szansę zaprezentować swoje talenty i wyniki pracy artystycznej ostatnich tygodni.

Czytaj całość...

11.01.2017

Kto jest Klasowym Omnibusem?

W dniu 9 stycznia 2017 r. w klasie II c Szkoły Podstawowej w Choroszczy, odbyło się podsumowanie konkursu- Klasowy Omnibus. Uczniowie mogli wykorzystać zdobytą wiedzę, odpowiadając na pytania z różnych dziedzin życia. Celem naszej nauki przez zabawę było również propagowanie zasad zdrowej rywalizacji w grupie rówieśniczej.

Czytaj całość...

05.01.2017

Konkursy świąteczne w Szkole Podstawowej

W grudniu zorganizowano w klasach 0-3 Szkoły Podstawowej dwa konkursy o tematyce świątecznej. Do organizatorów wpłynęło łącznie 36 ozdób choinkowych i 12 łańcuchów z klas 0-3. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami.

Czytaj całość...

04.01.2017

Doświadczenia fizyczne na poważnie i wesoło

Zapraszamy wszystkich uczniów Zespołu Szkół w Choroszczy do wzięcia udziału w filmowym konkursie "Doświadczenia fizyczne na poważnie i wesoło". Konkurs polega na zaprojektowaniu i nagraniu 2-3 doświadczeń fizycznych przez ucznia (uczniów). W nagrywaniu doświadczeń mogą brać udział maksymalnie 3 osoby, a film konkursowy nie powinien być dłuższy niż 10 minut.
Termin dostarczenia filmów konkursowych mija 18 stycznia 2017r. Pozostały jeszcze dodatkowe dwa tygodnie. Nagrywajcie!!!

23.12.2016

Konkurs poetycki w klasie II B

W konkursie poetyckim "Wiersze o Bożym Narodzeniu" wzięło udział 7 uczniów. Mali poeci napisali wiersze o tematyce świątecznej. Utwory zostały zaprezentowane na forum klasy. Były to nastrojowe i piękne wiersze. Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody i dyplomy. Cieszymy się, iż zdolni, młodzi poeci są wśród nas.

Czytaj całość...

23.12.2016

"Anieli grają, króle witają"

Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, na który czekają nie tylko dorośli, ale przede wszystkim dzieci. W tym roku w świąteczny nastrój wprowadziły nas JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE przygotowane przez uczniów klas II f, III b, III e oraz świetlicy szkolnej Szkoły Podstawowej.

Czytaj całość...

23.12.2016

Wigilia w 3e

22 grudnia uczniowie klasy IIIe Szkoły Podstawowej spotkali się przy wigilijnym stole przygotowanym wspólnie z wychowawcą. Zgodnie z polską tradycją nie zabrakło sianka pod obrusem oraz dodatkowego nakrycia dla zbłąkanego wędrowca. W blasku świecy i choinkowych lampek dzielili się opłatkiem składając wyjątkowe, świąteczne życzenia. Potem wspólnie śpiewali kolędy i pastorałki oraz kosztowali pyszności przygotowane przez rodziców. Zapanowała rodzinna i ciepła atmosfera.

23.12.2016

Przy wigilijnym stole

W naszej szkole tradycyjnie przed Świętami Bożego Narodzenia przygotowywane są szkolne jasełka. Nie inaczej było i przed tymi Świętami! 22 grudnia, ostatniego dnia przed przerwą świąteczną, uczniowie pod opieką nauczycieli wystawili wyjątkowe spektakle.

Czytaj całość...

22.12.2016

Pracownicy Szkoły, Uczniowie i Rodzice

Na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia
pragniemy złożyć życzenia
przeżywania Bożego Narodzenia
w zdrowiu, radości, spokoju i ciepłej atmosferze.
Kolejny zaś rok niech będzie
czasem pokoju oraz realizacji planów.

Dyrekcja Zespołu Szkół w Choroszczy

22.12.2016

"Jest taki dzień..."

Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejszy czas, który spędzamy w gronie najbliższych. Uczniowie klasy II c Szkoły Podstawowej w Choroszczy zaprosili swoich rodziców na jasełka pt. " Jest taki dzień...".

Czytaj całość...

21.12.2016

Organizacja pracy szkoły w dniu 22 grudnia 2017r.

Zapraszamy do zapoznania się z organizacją pracy szkoły w dniu jutrzejszym.

Czytaj całość...

21.12.2016

Ciekawa lekcja o psach

Pani Magdalena Rutkowska przeprowadziła w klasie 2 F ciekawe zajęcia o psach. Opowiadała dzieciom o tym, jak czują się te zwierzęta, kiedy widzą nieznane osoby i przekazywała zasady zachowania wobec obcych psów.

Czytaj całość...

21.12.2016

Bożonarodzeniowe warsztaty scrapbooking'u w zerówce

Dawniej scrapbooking był jednym ze sposobów przekazywania tradycji i zwyczajów. Formą przekazu było nie słowo, tak jak w przypadku legend, lecz obraz. Nie wszyscy wiedzą, że pierwszymi scrapbookerami byli Mark Twain, czy Thomas Jefferson. Dziś scrapbooking to jedna z najpopularniejszych technik i metod ozdabiania albumów i kartek świątecznych, bazująca na materiałach tj.: kolorowy papier, nożyczki, ozdobne aplikacje, nity, kleje.

Czytaj całość...

21.12.2016

Doświadczenia fizyczne na poważnie i wesoło

Zapraszamy wszystkich uczniów Zespołu Szkół w Choroszczy do wzięcia udziału w filmowym konkursie "Doświadczenia fizyczne na poważnie i wesoło". Konkurs polega na zaprojektowaniu i nagraniu 2-3 doświadczeń fizycznych przez ucznia (uczniów). W nagrywaniu doświadczeń mogą brać udział maksymalnie 3 osoby, a film konkursowy nie powinien być dłuższy niż 10 minut.
Przypominamy, że termin dostarczenia filmów konkursowych mija 4 stycznia 2017r. Pozostały jeszcze dwa tygodnie. Nagrywajcie!!!

Czytaj całość...

21.12.2016

Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego

W ramach projektu Cyfrowobezpieczni.pl w naszej szkole 20.12.2016 r. odbył się Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego. Zaproszony Edukator spotkał się najpierw z uczniami klas IV-VI i nauczycielami SP, a następnie z uczniami i nauczycielami PG.

Czytaj całość...

21.12.2016

Warsztat profilaktyczny - Uczymy się żyć bez ryzyka AIDS

Uczniowie klas III gimnazjum, w dniach 8,19 i 20 grudnia 2016 roku uczestniczyli w programie edukacyjnym pod tytułem "Uczymy się żyć bez ryzyka AIDS".

Czytaj całość...

20.12.2016

Lekcje czytelnicze na języku angielskim

Są fajne książki. Dzieci lubią jak im się czyta, te małe i te większe. Fajnie, że i dzieci lubią czytać! Świadczą o tym lekcje czytelnicze prowadzone na zajęciach z języka angielskiego. Uczniowie mają możliwość sprawdzenia swoich umiejętności lingwistycznych czytając książki w języku angielskim i podejmując próby ich tłumaczenia.

Czytaj całość...

20.12.2016

Konkursy, konkursy, konkursy...

19 grudnia 2016 r. zostały rozdane dyplomy i nagrody uczniom, którzy uzyskali najwięcej punktów w konkursach: "Szkolonym Maratonie Matematycznym" oraz Konkursie na najlepszy komiks.

Czytaj całość...

20.12.2016

MARATON PISANIA LISTÓW AMNESTY INTERNATIONAL 2016

19 grudnia w Zespole Szkół odbył się apel pt. "W obronie praw człowieka". Apel szkolny był podsumowaniem akcji Amnesty International, a jednocześnie przypomnieniem uczniom, że prawa człowieka to prawa Twoje i moje, to podstawowe normy przysługujące każdemu z nas wynikające z samego faktu bycia człowiekiem.

Czytaj całość...

20.12.2016

Pomoc dla hospicjum na Litwie

Od wielu lat społeczność naszej szkoły włącza się w wolontariat akcyjny. W tym roku ponownie wsparliśmy rodziny na Litwie. W szkole została zorganizowana zbiórka pościeli, ręczników i przyborów szkolnych na rzecz Hospicjum im. Błogosławionego Michała Sopoćki w Wilnie prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Jezusa Miłosiernego.

Czytaj całość...

15.12.2016

Z życia klasy III b SP

14 grudnia, w czwartkowy wieczór, uczniowie klasy III b Szkoły Podstawowej zorganizowali spotkanie dla niezwykłych gości. Tego dnia na zaproszenie dzieci odpowiedzieli ich rodzice i bliscy. W trakcie uroczystości uczniowie przedstawili jasełka o Bożym Narodzeniu.

Czytaj całość...

15.12.2016

"Tradycyjne ozdoby choinkowe" - warsztaty dla młodych twórców

14 grudnia 2016 roku chętni uczniowie klas 0-3 ze szkoły podstawowej w Choroszczy wzięli udział w warsztatach wykonywania ozdób choinkowych. Tegoroczne zajęcia były ukłonem w stronę historii i tradycji polskiego zdobnictwa obrzędowego.

Czytaj całość...

13.12.2016

"Tak, pomagam"

Pod takim hasłem 9 i 10 grudnia2016 roku odbyła się zbiórka żywności w choroszczańskiej Biedronce. Wolontariusze ze Szkolnych Kół Caritas poświęcili swój wolny czas w piątek i sobotę, aby wspomóc osoby potrzebujące z naszej gminy. Zebraliśmy pół tony żywności!!!

Czytaj całość...

13.12.2016

Projekt - "Sekrety nauk ścisłych"

W naszej szkole ponownie zagościli studenci z Fundacji Rozwoju Wolontariatu "Projektor". Tym razem fascynowali młodzież naukami ścisłymi. Uczniowie z klas VI szkoły podstawowej oraz I i II gimnazjum mieli okazję uczestniczyć w zajęciach integracyjnych oraz licznych doświadczeniach chemicznych i fizycznych.

Czytaj całość...

13.12.2016

Zabawa andrzejkowa w klasie 0 "b"

Andrzejki upłynęły przedszkolakom w radosnej atmosferze wspólnych zabaw i wróżb, w których przygotowanie zaangażowali się ich rodzice. Tego dnia dzieci znalazły się w innej, nieco magicznej rzeczywistości. Niezwykłe było wszystko: drzwi do sali, jej wnętrze, ozdobione kolorowymi balonami i wstążkami oraz zadania do wykonania.

Czytaj całość...

12.12.2016

Wspólnie piszemy opowiadanie - projekt eTwinning

W ramach projektu eTwinning Let's write a short story all together wraz z rówieśnikami ze szkół europejskich wspólnie napiszemy opowiadanie. Uczniowie każdej szkoły dopisują kolejną część historii, która zaczyna się "To była ciemna burzowa noc." Jako pierwsi zaczynają uczniowie z Turcji.

Czytaj całość...

12.12.2016

Olimpijka w Dobrzyniewie Dużym

Dnia 9 grudnia 2016r. uczniowie z klas I, II i III uczestniczyli w zawodach sportowych w XVI Olimpijce w Dobrzyniewie Dużym. Każdą grupę wiekową reprezentowało 6 uczniów: 3 dziewczynki i 3 chłopców. Konkurencje nie były łatwe, ale też poziom umiejętności sportowych sześciu uczestniczących szkół był naprawdę wysoki.

Czytaj całość...

08.12.2016

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

"Cierpienie, pomaganie, wolontariat hospicyjny" to tytuł warsztatów, które odbyły się 7 grudnia w naszej szkole z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Prowadził je doświadczony w pracy wolontaryjnej doktor Paweł Grabowski - lekarz, który na co dzień prowadzi Hospicjum Onkologiczne Proroka Eliasza w Nowej Woli, w pobliżu Michałowa.

Czytaj całość...

08.12.2016

List od św. Mikołaja - klasa 0 "b" na tropie prezentów

06.12.2016 r. klasa 0 "b" otrzymała niezwykłą wiadomość:
"Witam Was serdecznie klaso 0 "b"!
(...) Pisze do Was Wasz przyjaciel. Znacie mnie z pewnością. Uwielbiam słodkości dlatego też mam okrągły brzuszek, a ponieważ jestem na tym świecie od bardzo dawna, moja broda jest siwa i całkiem długa (...).

Czytaj całość...

08.12.2016

Indyk uczy nas dziękowania

Zgodnie z tradycją w czwarty czwartek listopada Amerykanie świętują Thanksgiving czyli Święto Dziękczynienia. Jest to ważny dzień w amerykańskiej historii, gdyż nawiązuje do ich przodków, którzy na początku XVII wieku przypłynęli na statku Mayflower do Nowego Świata, aby budować lepsze życie.

Czytaj całość...

08.12.2016

Zamiast Mikołajka z czekolady - mikołajkowe zdrowe rady!

Cześć, jesteśmy uczniami zerówek. Chcielibyśmy Wam przypomnieć o Zdrowym Śniadaniu. Pamiętacie jeszcze 12 zasad zdrowego odżywiania, które poznaliśmy w ramach akcji Śniadanie Daje Moc? Razem z kolegami i koleżankami zdecydowaliśmy, że nie pozwolimy o nich zapomnieć! Ta wiedza nie może pójść w las! Pamiętajcie też o piramidzie. Nie, nie o tej egipskiej, o piramidzie żywienia, aby wiedzieć, co i w jakich ilościach możemy jeść.

Czytaj całość...

08.12.2016

Uczeń w roli kreatora

Zajęcia plastyczne są najlepszym sposobem wspomagającym rozwój dziecka. Aktywność plastyczna daje bowiem dzieciom wielką radość i sprawia ogromną satysfakcję.

Czytaj całość...

08.12.2016

Mikołajkowy zawrót głowy

Szybkim krokiem zbliżają się święta Bożego Narodzenia. W Szkole Podstawowej w Choroszczy już dziś czuło się świąteczny klimat, a to za sprawą zorganizowanych klasowych mikołajek. Uczniowie klasy 2a i 2c przyszli w czerwonych ubraniach i czapkach mikołajkowych. Dzień rozpoczął się od wspólnego obejrzenia prezentacji "Skąd pochodzi święty Mikołaj ?".

Czytaj całość...

08.12.2016

Zapraszam do czytania

W roku szkolnym 2015/2016 były realizowane w klasie 2c działania nowatorskie pod hasłem " Czytam, bo. czyli mądre wychowanie przez czytanie". Miały one zachęcać najmłodszych do samodzielnego sięgania po książkę oraz rozwijania pasji czytelniczych. W myśl zasady, iż przykład idzie z góry, to właśnie Rodzice i Dziadkowie zostali zaproszeni do współpracy.

Czytaj całość...

08.12.2016

"I Ty zostań Mikołajem - podaruj książkę dla sześciolatka"

7 grudnia 2016 roku w bibliotece Szkoły Podstawowej w Choroszczy panował bardzo mikołajkowy nastrój. Uczniowie klas "O" i I w tym dniu wypożyczyli książki, które były podarowane do biblioteki w ramach akcji "I Ty zostań Mikołajem - podaruj książkę dla sześciolatka". Przez tydzień uczniowie klas II i III ofiarowali młodszym koleżankom i kolegom 59 książeczek, za które bardzo serdecznie dziękujemy.

Czytaj całość...

07.12.2016

Mikołajkowe niespodzianki w 2F

Na Mikołajki czekały z niecierpliwością wszystkie dzieci z kl.II F. 6 grudnia 2016r. był dniem pełnym miłych niespodzianek. Już od rana każde dziecko otrzymało w domu drobny prezent. Następnie w szkole zorganizowaliśmy klasowy dzień mikołajkowy.

Czytaj całość...

07.12.2016

Wycieczka klas 3a i 3c SP do Białegostoku

2 grudnia 2016 roku klasy 3a i 3c pojechały do Białegostoku. Celem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego. Dzieci uczestniczyły w lekcji muzealnej, która przybliżyła im postać Alfonsa Karnego, jego twórczość oraz kolekcję sztuki zgromadzoną przez rzeźbiarza. Kolejnym etapem wycieczki były zajęcia interaktywne.

Czytaj całość...

06.12.2016

Rodzice klasy 4c

Informujemy, że w związku z nieobecnością wychowawcy zaplanowane na 08.12.2016 r. (czwartek) zebranie rodziców klasy 4c nie odbędzie się.

04.12.2016

KONKURS PLASTYCZNY W ŚWIETLICY SZKOLNEJ ROZSTRZYGNIĘTY!

W ramach obchodów Dni Patrona Szkoły - Henryka Sienkiewicza, w świetlicy szkolnej Szkoły Podstawowej odbył się konkurs plastyczny dla klas I -III na ilustrację do fragmentu książki - "W pustyni i w puszczy". Dzieci stworzyły piękne, barwne prace, które można było podziwiać na holu głównym szkoły.
Wszystkim dzieciom gratulujemy - nauczyciele świetlicy: Agnieszka Tołoczko, Wanda Wysocka, Elżbieta Fugiel.

Czytaj całość...

03.12.2016

Warsztaty edukacyjne "Tolerancja jest ok"

Dnia 1 grudnia 2016 r. w Zespole Szkół w Choroszczy odbyły się warsztaty edukacyjne pod tytułem "Tolerancja jest ok". Zajęcia poprowadził pan Mateusz Budzyński - instruktor z Centrum im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku. W warsztatach udział wzięli uczniowie klas II c, II d oraz III d gimnazjum.

Czytaj całość...

03.12.2016

Wernisaż wystawy "Cztery pory roku"

Dnia 1 grudnia 2016 roku młodzież i nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy w otwarciu wystawy fotograficznej pt. "Cztery pory roku" autorstwa pana Marka Sokoła.

Czytaj całość...

03.12.2016

Konkursy przedmiotowe

Uczniowie, którzy awansowali do szczebla rejonowego Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych

Szkoła Podstawowa

Konkurs Matematyczny: Gabriel Auchimik
Konkurs Przyrodniczy: Eliza Galicka

Publiczne Gimnazjum

Konkurs Biologiczny: Anna Wrona, Bartłomiej Sidor
Konkurs Fizyczny: Bartłomiej Sidor
Konkurs Historyczny: Szymon Piszczatowski
Konkurs Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej: Bartłomiej Sidor
Konkurs Geograficzny: Elżbieta Krysiewicz, Bartłomiej Sidor
Konkurs Matematyczny: Anna Kaczmarek, Bartłomiej Sidor

Gratulujemy i życzymy sukcesów na kolejnych etapach!

03.12.2016

Konkurs plastyczny "Transport wokół nas"

Uczniowie klas 1-3 SP wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "Transport wokół nas" zorganizowanym przez Fundację ERA. Wpłynęło ponad 300 prac dzieci z 12 szkół z powiatu białostockiego.

Czytaj całość...

02.12.2016

Starsi czytają młodszym

29 listopada uczniowie klasy Ia już po raz drugi gościli u siebie na zajęciach starszych kolegów z klasy III c. Starsi uczniowie naszej szkoły całkowicie zgadzają się ze słowami poetki Wisławy Szymborskiej, że "czytanie to najpiękniejsza zabawa jaką ludzkość sobie wymyśliła".

Czytaj całość...

02.12.2016

ŚWIĄTECZNY KIERMASZ CHARYTATYWNY

Nasza szkoła od wielu lat bierze udział w Akcji "Pola Nadziei" organizowanej rok rocznie przez Fundację "Pomóż Im" na rzecz chorych dzieci z hospicjum. Jako Samorząd Uczniowski organizujemy różne akcje, z których dochód przekazujemy tej fundacji.

Czytaj całość...

29.11.2016

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

W minionym tygodniu - 24 listopada - w naszej szkole odbyła się andrzejkowa dyskoteka szkolna. Czas pędzi nieubłaganie, koniec semestru zaczyna już widnieć na horyzoncie, musimy jednak pamiętać o chwili relaksu, by móc "naładować akumulatory" do dalszej pracy. Niewątpliwie taką szansę, dzięki inicjatywie Samorządowi Uczniowskiego, otrzymali uczniowie Zespołu Szkół w Choroszczy!

Czytaj całość...

29.11.2016

Szanowni Rodzice!

Zaplanowane na grudzień zebrania odbywać się będą w formie indywidualnych spotkań RODZIC-UCZEŃ-WYCHOWAWCA. Wychowawcy skontaktują się z Państwem w celu umówienia się na spotkanie.

26.11.2016

Coś dla ciała i coś dla ducha, czyli klasy 0 "a" i 0 "b" na wycieczce

24 listopada 2016 roku dzieci z klas 0 "a" i 0 "b" wyjechały wraz z opiekunami do Centrum Zabaw Dla Dzieci "Fikoland" w Białymstoku. Tam miło i pożytecznie spędziły czas, korzystając z wybranych przez siebie atrakcji centrum oraz uczestnicząc w grach i zabawach zaproponowanych przez animatorkę.

Czytaj całość...

26.11.2016

W rytmie Andrzejek

W dniu 24.11.2016 r. uczniowie klasy II a i II c Szkoły Podstawowej w Choroszczy, wzięli udział w zabawie andrzejkowej. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy znanej i lubianej muzyce. Oczywiście wszystkie wróżby traktujemy z przymróżeniem oka, jako pretekst do dobrej zabawy. Wspólne spotkanie sprawiło wszystkim dzieciom wiele radości.

Czytaj całość...

26.11.2016

Mój ulubiony Pluszowy Miś

25 listopada2016r. odbyła się w Zespole Szkół w Choroszczy impreza czytelnicza z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. Celem było zapoznanie z historią powstania pluszowego misia, rozwijanie zainteresowania książką, wzbogacanie wiedzy na temat misiów - postaci książkowych i bajkowych, kształtowanie u dzieci poczucia konieczności poszanowania zabawek i książek, integracja dzieci wszystkich grup poprzez aktywne uczestnictwo we wspólnej uroczystości. Adresatami byli uczniowie klas 0 -3.

Czytaj całość...

26.11.2016

Konkurs "Jumpi z klasą!"

Klasa IB naszego gimnazjum, bierze udział w konkursie "Jumpi z klasą!", w którym nagrodą jest bezpłatna wycieczka dla całej klasy autokarem Biacomex do Parku Trampolin Jumper na godzinę szaleństwa na trampolinach oraz godzinne zwiedzanie backstage i tajnych pomieszczeń Opery i Filharmonii Podlaskiej! Głosowanie na Facebooku trwa do 6.12.2016r.
Link do głosowania znajduje się poniżej, wystarczy kliknąć "Konkurs" i zagłosować wciskając "Lubię to!".
Bardzo prosimy o wsparcie dla klasy 1B oraz innych, które zdecydują się jeszcze wziąć udział.
Dziękujemy za każdy głos.

Konkurs

25.11.2016

Z życia klasy I a - Integracja z przedszkolakami poprzez zabawę

23 listopada 2016r. z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia uczniowie klasy I A z wychowawczynią zaprosili przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego w Choroszczy z grupy Tygryski na wspólne zajęcia poświęcone właśnie ukochanym pluszakom.

Czytaj całość...

25.11.2016

Dzień Patrona - Henryka Sienkiewicza - w klasach 0 - 3
Zespołu Szkół w Choroszczy

Mija 100 lat od śmierci jednego z najwybitniejszych, a także najpopularniejszych pisarzy polskich - Henryka Sienkiewicza. Na 2016 rok przypada 170. rocznica urodzin i 100. rocznica śmierci pisarza. Sejm i Senat RP pod koniec 2015 roku przyjęły uchwałę ustanawiającą Rok 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, wspólnie z podległymi instytucjami kultury podjęło działania mające na celu popularyzację osoby pisarza i jego twórczości.

Czytaj całość...

23.11.2016

TYDZIEŃ EDUKACJI GLOBALNEJ

Tydzień Edukacji Globalnej już na stałe wpisał się w kalendarz uroczystości i imprez edukacyjnych w Zespole Szkół w Choroszczy. W bieżącym roku nasza szkoła przystąpiła do projektu "Edukacja globalna. Liderzy edukacji na rzecz rozwoju".

Czytaj całość...

20.11.2016

Szanowni Rodzice

Rodziców z "trójek klasowych" zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się 23.11.2016 r. (środa), o godz. 17.00 w sali 111 (ul. Powstania Styczniowego 26a)

19.11.2016

"Być świadomym" - szkolny konkurs o prawach dziecka i ucznia.

Dzień Ochrony Praw Dziecka przypominać ma o przywilejach najmłodszych. W zależności od kraju obchodzony jest 20 listopada lub 10 grudnia. 20 listopada to rocznica uchwalenia przez ONZ Konwencji Praw Dziecka w 1989r. W Polsce od 2014 r. świętujemy wtedy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Z kolei 10 grudnia to Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Niezależnie jednak od dnia obchodów, komunikat jest ten sam: prawa dzieci wciąż są naruszane (nawet w państwach rozwiniętych), trzeba więc stale przypominać o ich znaczeniu.

Czytaj całość...

19.11.2016

STOP cyberprzemocy

W dniu 18 listopada 2016 roku uczniowie klas 2d, 3b i 3d uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych dotyczących bezpiecznego korzystania z Internetu oraz problemu cyberprzemocy.

Czytaj całość...

18.11.2016

"Warszawa da się lubić..."

Dnia 14 listopada 2016r uczniowie klas trzecich gimnazjum uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. W ramach akcji "Darmowy listopad" nasza młodzież skorzystała z bezpłatnej lekcji muzealnej, którą przygotowały Łazienki Królewskie.

Czytaj całość...

18.11.2016

UWAGA KONKURS!!!
Doświadczenia fizyczne na poważnie i wesoło

Zapraszamy wszystkich uczniów Zespołu Szkół w Choroszczy do wzięcia udziału w filmowym konkursie "Doświadczenia fizyczne na poważnie i wesoło". Konkurs polega na zaprojektowaniu i nagraniu 2-3 doświadczeń fizycznych przez ucznia (uczniów). W nagrywaniu doświadczeń mogą brać udział maksymalnie 3 osoby, a film konkursowy nie powinien być dłuższy niż 10 minut.

Czytaj całość...

18.11.2016

Międzynarodowy Dzień Tolerancji

16 listopada obchodziliśmy w Zespole Szkół w Choroszczy Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Jest to święto obchodzone corocznie na całym świecie. Zostało ono ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w 1995 roku na wniosek UNESCO.

Czytaj całość...

16.11.2016

POLA NADZIEI ZAKWITNĄ NA NOWO JUŻ WIOSNĄ

W minionym tygodniu dzielni członkowie Samorządu Uczniowskiego przy wsparciu Pań z obsługi szkoły mimo niesprzyjających warunków pogodowych, posadzili cebulki żonkili, które otrzymaliśmy w ramach akcji Fundacji "Pomóż Im". Przecież kiedy serca są tak gorące, to żadna zima nam niestraszna!

Czytaj całość...

16.11.2016

"ORŁY PIÓRA" - SZKOLNY PATRIOTYCZNY KONKURS LITERACKI

Zachęcamy dzieci i młodzież Zespołu Szkół w Choroszczy do szkolnego konkursu literackiego. Jeśli czujesz, że potrafisz przelewać swoje myśli na papier - nie może Cię zabraknąć w kręgach naszych uczestników!
Uczniów Szkoły Podstawowej zachęcamy do stworzenia opowiadania, nawiązującego swoją do tematyki patriotycznej.
Uczniów Publicznego Gimnazjum zapraszamy do stworzenia wiersza o tematyce patriotycznej.
Swoje prace możecie złożyć do 21 listopada 2016r. do swojego polonisty, jak i zasięgnąć u niego potrzebnych informacji. Oczywiście uczestnicy mogą liczyć na pozytywne oceny z aktywności z języka polskiego, a laureaci dodatkowo na atrakcyjne nagrody.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi na początku grudnia. ZAPRASZAM - Aneta Filipowicz.

15.11.2016

Szanowni Rodzice - zapraszamy na konsultacje

Serdecznie zapraszamy na indywidualne konsultacje z nauczycielami, które odbędą się:
- 16.11.2016 r. (środa), godz. 16.30 - 18.00: klasy "0" - III SP (ul. Powstania Styczniowego 1)
- 17.11.2016 r. (czwartek), godz. 16.30 - 18.00: klasy IV-VI SP, PG (ul. Powstania Styczniowego 26a).

Sale SP                 Sale Gim

15.11.2016

Podsumowanie akcji charytatywnej "Kup Pan Szczotkę"

Akcja "Kup Pan Szczotkę" została zorganizowana przez Fundację Redemptoris Missio. Na plakacie widzimy grupę czarnoskórych przedszkolaków, którzy z zapałem szczotkują zęby.

Czytaj całość...

15.11.2016

Książka przyjacielem sześciolatka

Pod koniec października 2016 r. uczniowie klas zerowych "0"A i "0"B odwiedzili po raz pierwszy bibliotekę szkolna. Zostali zapoznani z regulaminem biblioteki, poznali zasady, które obowiązują w bibliotece oraz pierwszy raz wypożyczyli książki do domu.

Czytaj całość...

15.11.2016

"Śniadanie Daje Moc" w klasie 0 "b"

8 listopada przedszkolaki z klasy 0 "b" zgłębiały tajniki zdrowego odżywiania. Chcąc odżywiać się zdrowo i żyć aktywnie, przygotowały wspólne śniadanie, tym samym włączając się w ogólnopolskie działania, propagujące ideę zdrowego stylu życia pod hasłem "Śniadanie Daje Moc".

Czytaj całość...

14.11.2016

Uwaga uczniowie i nauczyciele!!!

16.11.2016 r. (środa) w naszej szkole zostanie zorganizowany apel o tolerancji, rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Pokój, tolerancja, akceptacja". Apel zajmie 20 - 25 min.
Na apel zapraszamy uczniów z nauczycielami, którzy mają w tym czasie lekcje:
- godz. 11.35 - klasy 4-6 SP
- godz. 12.35 - klasy I-III PG, LO
(uczniowie po dzwonku na lekcję wchodzą do sal, zostawiają plecaki i jak najszybciej przychodzą na aulę)

13.11.2016

KREATYWNOŚĆ NA SZÓSTKĘ

Zajęcia artystyczne w klasach trzecich gimnazjum w roku szkolnym 2016/2017 realizowane są na podstawie programu "Sztuka w życiu - życie w sztuce". Nie ukrywam, że ogromnym wyzwaniem jest zainteresowanie uczniów tematyką oraz ciekawymi sposobami realizacji wymagań zawartych w podstawie programowej kształcenia ogólnego.

Czytaj całość...

13.11.2016

"Umiem pływać"

Uczniowie klasy III e i II f Szkoły Podstawowej w Choroszczy uczestniczą w realizacji projektu "Umiem pływać". Głównym celem jest nabycie przez dzieci podstawowych umiejętności pływania oraz profilaktyka przeciwdziałania i korygowania wad postawy.

Czytaj całość...

13.11.2016

"Drogi do niepodległości"

Dnia 11 listopada obchodzimy w naszym kraju Święto Niepodległości. Jest to symbol wiary, walki o wolność oraz zwycięstwa. 11 listopada 1918 roku, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość i powróciła na mapę Europy.

Czytaj całość...

13.11.2016

PROJEKT "KROKUS" 2016

W bieżącym roku szkolnym już po raz kolejny uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Choroszczy biorą udział w międzynarodowym Projekcie "Krokus" współpracując w tym zakresie z Żydowskim Muzeum "Galicja" w Krakowie oraz Irlandzkim Towarzystwem Edukacji o Holocauście.

Czytaj całość...

13.11.2016

Projekt "Edukacja globalna. Liderzy edukacji na rzecz rozwoju"
TYDZIEŃ EDUKACJI GLOBALNEJ (14-20.11.2016r.) - "Razem dla pokoju"

Edukacja globalna to działania edukacyjne i informacyjne skierowane do społeczeństw, które mają za zadanie zwrócenie uwagi na problemy rozwoju współczesnego świata oraz uświadomienie istnienia zjawisk i współzależności łączących ludzi i miejsca. Do najważniejszych aktualnych wyzwań edukacji globalnej zaliczyć można m.in. zapewnienie pokoju i bezpieczeństwa, ochronę praw człowieka, przełamywanie istniejących stereotypów i uprzedzeń oraz poprawę jakości życia w krajach Globalnego Południa.

Czytaj całość...

13.11.2016

TEATR SZKOLNY "MAŁA KACZUSZKA" W "BAJKOWEJ KRAINIE KSIĄŻKI"

Teatr Publicznego Gimnazjum 9 listopada wybrał się na pierwsze spotkania w ramach akcji "Bajkowa kraina książki". Jako pierwsze odwiedziliśmy sąsiadujące z nami Przedszkole Samorządowe im. Jana Pawła II w Choroszczy.

Czytaj całość...

12.11.2016

11 listopada - Dzień Niepodległości - Polska niepodległa od 98 lat

W piątek 11 listopada mieszkańcy Choroszczy uroczyście obchodzili Narodowe Święto Niepodległości. O godzinie 9:30 w świątyni rzymskokatolickiej pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela i św. Szczepana Męczennika uczniowie Zespołu Szkół wraz z Pocztem Sztandarowym uczestniczyli w mszy św. za Ojczyznę. Następnie rozpoczęły się uroczystości plenerowe pod pomnikiem na Rynku 11 Listopada.

Czytaj całość...

10.11.2016

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W ZESPOLE SZKÓŁ W CHOROSZCZY

W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Zespole Szkół w Choroszczy 9 listopada 2016r. po raz trzeci odbyła się gra edukacyjna pt. "DROGA DO NIEPODLEGŁOŚCI".

Czytaj całość...

08.11.2016

KOMUNIKAT

10.11.2016 r. (czwartek) w naszej szkole zostanie zorganizowany apel z okazji Święta Niepodległości.
Na apel zapraszamy uczniów z nauczycielami, którzy mają w tym czasie lekcje:
- godz. 11.35 - klasy 4-6 SP (uczniowie po dzwonku na lekcję wchodzą do sal, zostawiają plecaki i jak najszybciej przychodzą na aulę)
- godz. 12.00 - klasy I-III PG, LO

03.11.2016

Ogólnopolski Konkurs "Orzeł Języka Angielskiego"

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Orzeł Języka Angielskiego" stworzonego wyłącznie dla szkół podstawowych.
Daje on możliwość porównania poziomu wiedzy z rówieśnikami z terenu całej Polski. Organizatorzy wspierają i nagradzają szkoły, ambitne, uzdolnione dzieci oraz młodzież zarówno za wiedzę jak i za aktywność, samodzielność i wolę współzawodnictwa.

Czytaj całość...

29.10.2016

DZIEŃ SENIORA W KOLE EMERYTÓW I RENCISTÓW W CHOROSZCZY

Dnia 26.10.2016r. w OSP w Choroszczy odbył się Dzień Seniora, na który przybyło wielu zaproszonych gości i przyjaciół Koła Emerytów, aby wspólnie świętować. Grupa teatralna ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy pod kierunkiem p. Agnieszki Tołoczko przygotowała upominek w postaci barwnego przedstawienia na podstawie wiersza pt.: "Rzepka" Juliana Tuwima.

Czytaj całość...

29.10.2016

Refleksja nad przemijaniem

W tradycji polskiej od wielu stuleci pierwsze dni listopada to czas zadumy, refleksji nad przemijaniem. Szczególnie wtedy, chcemy przekazać dzieciom, jak ważna jest pamięć o zmarłych- tych najbliższych i tych, o których już nikt nie pamięta.

Czytaj całość...

29.10.2016

Jesienny Tydzień Sportu 24-28.10.2016r.

W ostatnim tygodniu października wszyscy uczniowie Naszej Szkoły rywalizowali w klasowym współzawodnictwie sportowym i intelektualnym rozwiązując zespołowo krzyżówki z zakresu Edukacji Zdrowotnej. Rozgrywki przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego przy wsparciu koleżanek i kolegów uczących innych przedmiotów. Atmosfera zawodów przepełniona była rywalizacją i wielkim zaangażowaniem uczniów w duchu "fair play".

Czytaj całość...

29.10.2016

TURNIEJ TYMBARK

26 PAŹDZIERNIKA CHŁOPCY Z KLAS 2, 3 I 4 WZIĘLI UDZIAŁ W TURNIEJU "TYMBARK Z PODWÓRKA NA STADION". BYLIŚMY NAJMŁODSZĄ DRUŻYNĄ W TURNIEJU, A MIMO TO ZAPREZENTOWALIŚMY SIĘ NA TLE STARSZYCH KOLEGÓW BARDZO DOBRZE. NASZ ZESPÓL GRAŁ W GRUPIE A, GDZIE OPRÓCZ NASZEJ DRUŻYNY BYŁY JESZCZE 4 INNE ZESPOŁY.

Czytaj całość...

29.10.2016

"PAMIĘTAJ O TYCH CO ODDALI ŻYCIE ZA OJCZYZNĘ,
ZAPAL ZNICZ W MIEJSCU PAMIĘCI NARODOWEJ."

11 listopada 1918 r. po 123 latach niewoli nasi przodkowie wywalczyli wolność i odbudowali suwerenne państwo polskie. Na pamiątkę tych wydarzeń obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. W tym radosnym dniu pamiętajmy o wszystkich Polakach, którzy na przestrzeni dziejów poświęcili swoje życie dla Ojczyzny, uczcijmy ich pamięć zapalając znicze w miejscach pamięci narodowej...

Czytaj całość...

29.10.2016

Informacja o dniu wolnym

Przypominamy, że dzień 31.10.2016 r. (poniedziałek) to w naszej szkole dzień wolny od zajęć dydaktycznych. Szkoła zapewnia w tym dniu opiekę świetlicową w godzinach: 7.30 - 17.00. Wszystkich uczniów, którzy potrzebują opieki zapraszamy na świetlicę do budynku przy ul. Powstania Styczniowego 1. W tym dniu nie będzie autobusów szkolnych i obiadów.

24.10.2016

"POKÓJ, TOLERANCJA, AKCEPTACJA..." - KONKURS PLASTYCZNY

Ksiądz kardynał Stefan Wyszyński - patron naszego gimnazjum głosił, że "Największą mądrością jest umieć jednoczyć, nie rozbijać". Otaczający nas świat jakby zapomniał o nauce tego wielkiego Polaka. Stąd w listopadzie bieżącego roku w Zespole Szkół w Choroszczy zorganizujemy Międzynarodowy Dzień Tolerancji, który wpisze się w Tydzień Edukacji Globalnej.

Czytaj całość...              Regulamin            

24.10.2016

Szanowni Rodzice uczniów klasy 4a !!!

Serdecznie zapraszamy na zebranie klasy 4a, które odbędzie się 27.10.2016 r. (czwartek) o godz. 17.30 w sali 105.

23.10.2016

Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe- pierwsze starcie czas zacząć!

Życzymy powodzenia wszystkim uczestnikom konkursów. Szczegółowe informacje dotyczące regulaminów z poszczególnych przedmiotów znaleźć można na stronie Podlaskiego Kuratorium Oświaty lub TUTAJ

Procedury szkolne              Terminy SP              Terminy PG

21.10.2016

NOWOCZESNA EDUKACJA

Uczniowie klas drugich (w przewadze 2B i 2A) naszego gimnazjum wybrali się 19 października pod opieką nauczycieli: B.Joki, E.Zalewskiej i M.A.Kościeleckiego na wycieczkę do Warszawy. W programie znalazła się wizyta w Muzeum Ziemi i zwiedzanie wystawy pt. "Kamień w życiu człowieka" oraz udział w spektaklu "Mały Książę" w Studio Buffo.
Po raz kolejny sprawdziła się odwieczna prawda, że podróże kształcą. Wszyscy nie tylko miło spędzili czas w towarzystwie przyjaciół, ale także mieli okazję uczyć się poza szkołą. Obecność w muzeum czy teatrze poszerza horyzonty, daje ważne doświadczenie uczestnictwa w kulturze wysokiej i przede wszystkim jest realizacją podstawy programowej z kilku przedmiotów - bez podręczników i zeszytów...

21.10.2016

Z wizytą w Schronisku dla Zwierząt w Białymstoku

W dniu 20.10.2016r. dzieci z klasy 2c Szkoły Podstawowej w Choroszczy odwiedziły Schronisko dla Zwierząt w Białymstoku. Głównym celem było uwrażliwienie uczniów na los bezdomnych zwierząt oraz chęć niesienia pomocy. Wcześnie odbyła się zbiórka produktów potrzebnych zwierzętom. Podczas wizyty, dzieci zwiedziły schronisko, poznały jego pracę oraz zasady tam panujące.

Czytaj całość...

21.10.2016

Spotkanie z burmistrzem miasta i przedstawicielem firmy Schenker

20 października naszą szkołę odwiedzili wyjątkowi goście. O godzinie 11.00 na hali sportowej wybrane klasy spotkały się z panią dyrektor, której towarzyszyli pan burmistrz naszego miasta wraz z zastępcą oraz przedstawiciel firmy Schenker.

Czytaj całość...

21.10.2016

LEKCJA PLASTYKI, CHEMII I FIZYKI W WARSZAWIE

W dniu 18.10.2016r. uczniowie klas I gimnazjum wraz z wychowawcami uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Zajęcia edukacyjne w Centrum Nauki Kopernik i zwiedzanie z przewodnikiem Zamku Królewskiego pozwoliły przekonać się, że zdobywanie wiedzy z różnych przedmiotów wcale nie musi być nudne.

Czytaj całość...

19.10.2016

"Na straganie", czyli rzecz o sekretnej mocy warzyw

Drugi tydzień października upłynął Przedszkolakom z grupy 0 "b" pod hasłem "Jesień daje nam warzywa". W tym czasie dzieci poznawały ich nazwy, kształty, kolory oraz sposoby konserwacji. Klasyfikowały warzywa ze względu na cechy. Rysunki jarzyn wykorzystywały do zabaw matematycznych, językowych oraz przyrodniczych. Rozpoznawały warzywa po smaku i zapachu.

Czytaj całość...

19.10.2016

OTRZĘSINY KLAS PIERWSZYCH

Tegoroczne Otrzęsiny odbyły się pod hasłem "Czytanie to szansa na poznanie." Pomysłodawcą takiej formy promowania czytelnictwa wśród młodych ludzi była pani Joanna Gaweł - nauczycielka biblioteki. Uczniowie klas pierwszych Publicznego Gimnazjum dzień 18 października spędzili w Rogowie, gdzie poprzez zabawę i pracę na rzecz wspólnego celu mogli lepiej się poznać z koleżankami i kolegami z klasy oraz z wychowawcą.

Czytaj całość...

19.10.2016

DZIEŃ PATRONA PUBLICZNEGO GIMNAZJUM
- WIELKI PATRON, WIELKIE ZOBOWIĄZANIE

18 października 2016r. obchodziliśmy Dzień Patrona Publicznego Gimnazjum - Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego. Uroczystość w szkole, którego głównym punktem było spotkanie z p. Iwoną Czarcińską zostało uświetnione obecnością członków Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana", dzięki któremu możemy oglądać piękną wystawę o życiu i działalności Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Czytaj całość...

19.10.2016

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W ZESPOLE SZKÓŁ W CHOROSZCZY

Podobnie jak w roku ubiegłym chcemy zaprosić uczniów do zaangażowania się w obchody Narodowego Święta Niepodległości poprzez udział w quizach, konkursach i grze edukacyjnej.

Czytaj całość...

19.10.2016

Szanowni Rodzice uczniów klasy 4b !!!

Serdecznie zapraszamy na zebranie z wychowawcą klasy 4b, które odbędzie się 27.10.2016 r. (czwartek) o godz. 17.00 w sali 111.

16.10.2016

Szanowni Rodzice - zapraszamy na konsultacje

Serdecznie zapraszamy na indywidualne konsultacje z nauczycielami, które odbędą się:
- 18.10.2016 r. (wtorek), godz. 16.30 - 18.00: klasy "0" - III SP (ul. Powstania Styczniowego 1)
- 19.10.2016 r. (środa), godz. 16.30 - 18.00: klasy IV-VI SP, PG, LO (ul. Powstania Styczniowego 26a).

Przydział sal

16.10.2016

Druga wycieczka rowerowa

Dnia 15.10.2016 roku wybraliśmy się na wycieczkę rowerową w stronę Kruszewa na tzw Zerwany Most. Aura nam nie dopisała, trochę padało i wiał silny wiatr, jednak nie przeszkodziło nam to w wyprawie. Dobry ubiór sprawił, że nie odczuliśmy tej pogody. Naszą opiekunką była pani Jolanta Dworakowska-Dojlida.

Czytaj całość...

16.10.2016

Uwaga nauczyciele !!!

Od poniedziałku 17 października nastąpi zmiana dyżurów nauczycieli. Prosimy o zapoznanie się ze zmianami! Dyżury są już dostępne.
W przypadku wystąpienia problemów z wyświetleniem dyżurów prosimy o odświeżenie strony, wyczyszczenie historii przeglądarki lub skorzystanie z innej!!!

15.10.2016

"5 minut dla książki"

W czwartek 13 października cała społeczność szkolna uczestniczyła w akcji czytelniczej pt. "5 minut dla książki". Na pierwszej godzinie lekcyjnej nauczyciele czytali swoim uczniom lektury powiązane z przedmiotami, których wykładają. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem słuchali fragmentów ulubionych książek swoich wychowawców.

15.10.2016

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2016

14 września 2016r. wspólnie świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. To wielkie święto oświaty ustanowione zostało w 1972 roku, a data 14 października upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej w 1773 roku. Jest powszechnie obchodzony we wszystkich instytucjach związanych z oświatą - zwłaszcza w szkołach. W dowód wdzięczności za trud włożony w nauczanie pedagodzy obdarowywani są kwiatami i drobnymi upominkami.

Czytaj całość...

11.10.2016

Organizacja pracy - 14.10.2016 r

14 października 2016 r. w naszej szkole nie ma zajęć dydaktycznych.
Szkoła zapewnia opiekę świetlicową w godzinach 6.30 - 16.30 (ul. Powstania Styczniowego 1)
Godz. 11.00 - spotkanie na hali sportowej (ul. Powstania Styczniowego 26a), w programie uroczystości:
- Ślubowanie uczniów klas I SP
- Ślubowanie uczniów klas I PG
- Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

PRZYJAZDY DO SZKOŁY
Autobusy szkolne będą na przystankach 3 godziny później w stosunku do obowiązujących kursów (czyli jeżeli autobus na przystanku jest o 7.14 to 14 października będzie o 10.14). Jedynie autobus: Barszczewo Kolonia, Gajowniki, Zaczerlany, Rogowo Majątek, Kościuki, Szyszkowizna będzie później o 2 godziny w stosunku do codziennego rozkładu.

ODJAZDY ZE SZKOŁY - GODZ. 12.30
Kurs I: Łyski, Dzikie, Żółtki, Jeroniki, Nowosiółki, Porosły I II, kol. Porosły, Krupniki, Złotoria.
Kurs II: Zaczerlany, Kościuki, Rogowo, Gajowniki, Szyszkowizna, Sienkiewicze, Mińce, Oliszki, Ogrodniki, Czaplino, Barszczewo.
Kurs III: Kruszewo, Rogowo, Rogowo Majątek, Izbiszcze, Śliwno, Pańki.

10.10.2016

Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji - pod hasłem "Uczeń podwójnie wyjątkowy"

W dniach 3 - 9.10.2016r. obchodziliśmy w Szkole Podstawowej Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji. W tym celu podjęliśmy różnorodne działania, których celem było poszerzenie wiedzy na temat trudności w pisaniu i czytaniu wśród uczniów klas 0-3.

Czytaj całość...

10.10.2016

Bezpieczna droga do szkoły

Rok szkolny wiąże się z koniecznością pokonywania drogi do szkoły i z powrotem. Nie zapominamy, że droga musi być bezpieczna. Nauczyciele Szkoły Podstawowej w Choroszczy, w miesiącu wrześniu podejmowali różnorodne działania mające na celu promowanie rozwagi i ostrożności na drogach.

Czytaj całość...

10.10.2016

Międzynarodowy Dzień Kropki

Każde dziecko ma talent, ale nieraz trudno jest ten talent zobaczyć. Uczniowie klasy 2c Szkoły Podstawowej w Choroszczy, obchodzili Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, zabawy i odkrywania swoich mocnych stron.

Czytaj całość...

10.10.2016

"Śniadanie daje moc"

Uczniowie klasy 2c Szkoły Podstawowej w Choroszczy włączyli się do ogólnopolskiej akcji "Śniadanie daje moc". Przy wsparciu rodziców przygotowaliśmy zdrowe śniadanie. Celem akcji było zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka.

Czytaj całość...

10.10.2016

DZIEŃ PATRONA W SZKOLE PODSTAWOWEJ

Siódmego października uczniowie szkoły podstawowej wraz z nauczycielami obchodzili szczególne święto - Dzień Patrona. W tym wyjątkowym dniu wszyscy spotkali się na auli, aby uczcić naszego patrona - H. Sienkiewicza. Wspólne świętowanie rozpoczęło się od wywiadu, którego naszej uczennicy udzielił "sam" H. Sienkiewicz.

Czytaj całość...

10.10.2016

"Pola Nadziei" zakwitną w naszym regionie już po raz siódmy!

Wiosną już po raz siódmy w całym regionie zakwitną "Pola Nadziei". Tworzące je żonkile są symbolem, mającym przypominać ludziom o trudnym losie osób chorych, niepełnosprawnych i potrzebujących.

Czytaj całość...

08.10.2016

Owocowy Dzień w Przedszkolu

Choć za oknem zimno, pada deszcz i wieje wiatr, jednym słowem jesień w pełnym tego słowa znaczeniu, w Przedszkolu zawsze jest kolorowo. 6 października 2016 roku było również bardzo owocowo.

Czytaj całość...

04.10.2016

SZANOWNI RODZICE

Zapraszamy wszystkie chętne Mamy i Tatusiów do uczestnictwa w zajęciach Zumby,
które będą odbywały się w Zespole Szkół w Choroszczy
przy ul. Powstania Styczniowego 26a
w poniedziałki i środy o godz. 18.00 na auli.
Koszt - 5 zł miesięcznie.
Ruszamy 10 października 2016r.!

30.09.2016

Matura 2017 - ważne informacje !!!

Harmonogram egzaminów 2017
Procedury organizowania i przeprowadzania egzaminów maturalnych w roku szkolnym 2016/2017
Dostosowania egzaminu maturalnego do potrzeb absolwentów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi

29.09.2016

Pożegnanie lata, powitanie jesieni

W dniu 24.09.2016r. odbyło się spotkanie integracyjne uczniów klasy 2c Szkoły Podstawowej z wychowawcą i rodzicami. Miało ono miejsce w malowniczej scenerii- w Rogowie, a motywem przewodnim było pożegnanie lata, powitanie jesieni.

Czytaj całość...

30.09.2016

Uwaga nauczyciele !!!

Od poniedziałku 3 października nastąpi nieznaczna zmiana dyżurów nauczycieli. Prosimy o zapoznanie się ze zmianami! Dyżury są już dostępne, a zmiany zaznaczono na szaro.
W przypadku wystąpienia problemów z wyświetleniem dyżurów prosimy o odświeżenie strony, wyczyszczenie historii przeglądarki lub skorzystanie z innej!!!

27.09.2016

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW W NASZEJ SZKOLE

26 września w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Z tej okazji poszczególne klasy wraz z wychowawcami przygotowały kolorowe plakaty dotyczące różnych języków obcych. Na pracach znalazły się ciekawostki, charakterystyczne zwroty, zasięg i historia danego języka. Oprócz tego nasi uczniowie rozwiązywali też quiz wiedzy o krajach anglojęzycznych. Gratulujemy Wam zaangażowania i zachęcamy do intensywnej nauki języków obcych.

Czytaj całość...

26.09.2016

Szanowni Rodzice uczniów ze szkoły podstawowej

Przystąpiliśmy do projektu Cyfrowobezpieczni.pl. Bezpieczna Szkoła Cyfrowa. Pierwszym etapem projektu jest wypełnienie ankiet, które zdiagnozują problemy bezpieczeństwa w sieci. Wypełnienie tych ankiet jest niezbędne, aby projekt wszedł w życie. Zwracamy się z prośbą do Rodziców o wypełnienie poniższych ankiet.

Czytaj całość...

26.09.2016

Wycieczka rowerowa Koła turystyczno-historycznego

Dnia 24.09.2016 roku w sobotę byliśmy na rajdzie rowerowym. W wycieczce uczestniczyły osoby z klasy piątych, szóstych i była także jedna osoba z gimnazjum. Naszymi opiekunami były panie: Pani Jolanta Dojlida - Dworakowska i Pani Elżbieta Danilczyk.

Czytaj całość...

24.09.2016

"Bezpieczna droga do szkoły" w Zespole Szkół w Choroszczy

Na terenie naszej szkoły prowadzone są działania sprzyjające poprawie bezpieczeństwa i zdrowia uczniów. We wrześniu, już po raz piąty, podjęta została akcja pod hasłem "Bezpieczna droga do szkoły". Każdego roku przypominamy uczniom jak bezpiecznie poruszać się po drogach i jakie podejmować działania w przypadku, gdy jesteśmy świadkami wypadku.

Czytaj całość...

24.09.2016

Spotkanie dotyczące organizacji dojazdów do naszej szkoły

Rodziców uczniów dojeżdżających z miejscowości: Rogowo, Rogowo Majątek, Rogówek, Ruszczany zapraszamy na spotkanie dotyczące organizacji dojazdów do ZS w Choroszczy, które odbędzie się 4.10.2016 r. (wtorek), o godz. 16.30 w sali 111 (ul. Powstania Styczniowego 26a). W spotkaniu będą uczestniczyli: Dyrektor - p. Andrzej Winnicki oraz przedstawiciel firmy przewozowej - PKS Białystok.

23.09.2016

NOWY PLAN LEKCJI od 26 września!!!

Uczniowski i nauczycielski plan lekcji na nowy rok szkolny 2016/2017 obowiązujący od 26 września jest już dostępny na naszej stronie!!!
W przypadku wystąpienia problemów z wyświetleniem planu lekcji prosimy o odświeżenie strony, wyczyszczenie historii przeglądarki lub skorzystanie z innej.
Dyżury nauczycieli są również dostępne!!!

20.09.2016

Zajęcia pokazowe w Szkole Podstawowej

Uczniowie klas 0-3 SP mieli okazję uczestniczyć w wielu zajęciach pokazowych i tym samym ukierunkować swoje zainteresowania. W miesiącu wrześniu dzieci poznały tajniki powstawania robotów, próbowały je konstruować i programować - Misja robotyka, Kocham Roboty .Doskonaliły swoje umiejętności taneczne - Zumba, Tanmuz.

Czytaj całość...

19.09.2016

Spotkanie Rady Rodziców

Serdecznie zapraszamy na spotkanie Rady Rodziców,
które odbędzie się 28.09.2016 r. (środa), o godz. 17.00 w sali 111.
(ul. Powstania Styczniowego 26a)
                                                                          Dyrekcja ZS w Choroszczy

16.09.2016

DRUŻYNOWY TURNIEJ SZACHOWY

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do wzięcia udziału w Drużynowym Turnieju Szachowym. Każdy zespół musi składać się z trzech osób, a w składzie drużyny powinna znaleźć się przynajmniej jedna dziewczyna. Nazwę zespołu i skład należy zgłosić do organizatora turnieju (Mariusz Sawicki) w terminie do 3 października.

REGULAMIN

13.09.2016

Żywa pamięć Sybiru - apel w Zespole Szkół w Choroszczy

Wrzesień to miesiąc szczególny dla Polaków, miesiąc w którym pamiętamy o wydarzeniach z 1939 r., agresji Niemcy i Związku Radzieckiego na Polskę. 17 września obchodzimy również Światowy Dzień Sybiraka. Nawiązując do tych wydarzeń 9 września 2016 r. w Zespole Szkół w Choroszczy odbył się apel poświęcony pamięci osób zesłanych na Syberię. Akademię uświetniła swoją obecnością pani Krystyna Świrniak, która jako 8 letnia dziewczynka została deportowana do Związku Radzieckiego oraz prezes Stowarzyszenia Pamięć i Tożsamość Skała pan Grzegorz Krysiewicz.

Czytaj całość...

13.09.2016

Kocham Roboty - zajęcia w klasach 0-3

W dniu 12.09.2016 r. uczniowie klas 0 - 3 Szkoły Podstawowej w Choroszczy uczestniczyli w bardzo ciekawych zajęciach, na których przedstawiono dzieciom świat robotów, tajniki ich programowania i konstruowania. Uczniowie mieli możliwość "zaprzyjaźnić się" z robotami oraz poznać zasady posługiwania się nimi.

Czytaj całość...

10.09.2016

Dbamy o zdrowie

9 września 2016 r. Samorząd Uczniowski naszej szkoły rozpropagował wśród uczniów oraz rodziców młodszych uczniów, ulotki dotyczące wartości odżywczej żywności. Materiały informacyjne zostały przekazane przez Urząd Miejski w Choroszczy.

Czytaj całość...

10.09.2016

Uwaga uczniowie 5a oraz nauczyciele!!!

Od poniedziałku nastąpi niewielka zmiana planu klasy 5a. Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Aktualny plan powinien mieć datę 10.09.2016 poniżej rozkładu lekcji.

7.09.2016

Zebrania z Rodzicami

Serdecznie zapraszamy Rodziców

- Uczniów klas 0-3 Szkoły Podstawowej
na zebranie, które odbędzie się 12.09.2016r. (poniedziałek) w Zespole Szkół w Choroszczy o godz. 16.30.
(w budynku przy ul. Powstania Styczniowego 26a)

- Uczniów klas 4-6 Szkoły Podstawowej
na zebranie, które odbędzie się 13.09.2016r. (wtorek) w Zespole Szkół w Choroszczy o godz. 16.30.
(w budynku przy ul. Powstania Styczniowego 26a)

- Uczniów klas Publicznego Gimnazjum i Liceum
na zebranie, które odbędzie się 14.09.2016r. (środa) w Zespole Szkół w Choroszczy o godz. 16.30.
(w budynku przy ul. Powstania Styczniowego 26a)
                                                                                                          Dyrekcja Zespołu Szkół w Choroszczy

SALE NA ZEBRANIA

7.09.2016

Nabór do grupy piłkarskiej w kl. 2-3 SP

Dnia 9 września 2016r. (piątek) o godz. 10.00 zostaną przeprowadzone testy sprawnościowe wśród chętnych chłopców klas 2 i 3 SP pod kątem naboru do grupy piłkarskiej prowadzonej na terenie szkoły pod kierunkiem p. Mariusza Dzienisa.

6.09.2016

Dzień Integracji Klas 4 SP

Dnia 06.09.2016 roku odbył się dzień integracji klas IV. Uczniowie mieli możliwość poznania się nawzajem, poznania nowych kolegów, koleżanek, prezentowania swoich pasji. Pod okiem swoich wychowawców mogli się bardziej poznać, zintegrować, jak również zrobić coś razem.

Czytaj całość...

5.09.2016

Dzień Integracji Klas Pierwszych Gimnazjum

Do szkolnej tradycji należy organizowanie Dnia Integracji dla uczniów pierwszych klas gimnazjum. W tym roku szkolnym impreza odbyła się 5 września. Wszyscy uczniowie klas I wraz z wychowawcami opracowywali Kodeksy Klasowe, w których zawarte były reguły, jakimi będą się kierować jako pełnoprawni członkowie społeczności szkolnej. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż sami uczniowie utworzyli zbiór zasad i norm.

Czytaj całość...

4.09.2016

Testy diagnozujące i Dzień Integracji klas I Gim- 5 września
Dzień Integracji klas IV SP - 6 września

W dniu jutrzejszym (poniedziałek) odbędą się testy diagnozujące dla klas I gimnazjum. Ten dzień jest również dniem Integracji klas I gimnazjum. We wtorek odbędzie się Dzień Integracji klas 4 SP. Poniżej przedstawiamy godziny testów diagnozujących, przydział sal, zmiany sal i zastępstwa w tych dniach.

Klasy 4 SP           Klasy I Gim

3.09.2016

DYŻURY NAUCZYCIELI od 5 września!!!

Dyżury nauczycieli obowiązujące od 5 września są już dostępne na naszej stronie!!!

2.09.2016

Odjazdy autobusów z Choroszczy od 5 września!!!

Rozkład jazdy autobusów szkolnych odjażdżających z Choroszczy obowiązujący od 5 września jest już dostępny na naszej stronie w zakładce Dojazdy!!!
W przypadku wystąpienia problemów z wyświetleniem dokumentu prosimy o odświeżenie strony, wyczyszczenie historii przeglądarki lub skorzystanie z innej.

2.09.2016

NOWY PLAN LEKCJI od 5 września!!!

Uczniowski i nauczycielski plan lekcji na nowy rok szkolny 2016/2017 obowiązujący od 5 września jest już dostępny na naszej stronie!!!
W przypadku wystąpienia problemów z wyświetleniem planu lekcji prosimy o odświeżenie strony, wyczyszczenie historii przeglądarki lub skorzystanie z innej.
Dyżury nauczycieli dostępne będą najpóżniej w sobotę 3 września.

1.09.2016

Nowy rok szkolny rozpoczęty

Rok szkolny 2016/17 rozpoczął się w naszej szkole o 8.15. W budynku Szkoły Podstawowej przy ul. Powstania Styczniowego 1 klasy 0 i I spotkały się na sali gimnastycznej z panią dyrektor Danutą Małyszko, a II i III z wychowawcami w klasach.

Czytaj całość...

1.09.2016

Dyżury nauczycieli

Dyżury nauczycieli na 2 września 2016r. są już dostępne na naszej stronie!!! Dyżury na następne dni pojawią się wkrótce.
W przypadku wystąpienia problemów z wyświetleniem planu lekcji prosimy o odświeżenie strony, wyczyszczenie historii przeglądarki lub skorzystanie z innej.

30.08.2016

Przydział sal - 01.09.2016 r.

SZKOŁA PODSTAWOWA

4a - sala 205         4b - sala 100        4c - sala 101a
5a - sala 204         5b - sala 203         5c - sala 105
6a - sala 206         6b - sala 201         6c - sala 207

GIMNAZJUM

1a - sala 211         1b - sala 218         1c - sala 215         1d - sala 111
2a - sala 222         2b - sala 115         2c - sala 202         2d - sala 128
3a - sala 117         3b - sala 132         3c - sala 130         3d - sala 213

LICEUM

3LO - sala 220

30.08.2016

Spotkanie Rady Rodziców

Informujemy, że 01.09.2016 r. o godz. 17.00 w sali 111 (budynek przy ul. Powstania Styczniowego 26a) odbędzie się spotkanie Rady Rodziców w sprawie wyboru oferty ubezpieczenia uczniów w roku szkolnym 2016/2017.

30.08.2016

Kursy autobusów szkolnych w dniu 1 września 2016 r.

Informujemy, że 1 września 2016 r. przyjazdy autobusów do szkoły będą odbywać się zgodnie z codziennym harmonogramem umieszczonym na naszej stronie w zakładce DOJAZDY.
Odjazdy autobusów ze szkoły będą zorganizowane w tym dniu w sposób następujący:
- godz. 10.15 - uczniowie klas 4 - 6 SP, PG , odjazdy autobusów we wszystkich kierunkach,
- godz. 11.15 - uczniowie klas "0" i 1 - 3 SP, odjazdy autobusów szkolnych we wszystkich kierunkach.
W przypadku wystąpienia problemów z wyświetleniem rozkładów jazdy prosimy o odświeżenie strony, wyczyszczenie historii przeglądarki lub skorzystanie z innej!!!

30.08.2016

PLAN LEKCJI

Uczniowski i nauczycielski plan lekcji na nowy rok szkolny 2016/2017 jest już dostępny na naszej stronie!!!
W przypadku wystąpienia problemów z wyświetleniem planu lekcji prosimy o odświeżenie strony, wyczyszczenie historii przeglądarki lub skorzystanie z innej.

30.08.2016

Uwaga Rodzice!!!

Dyrektor Zespołu Szkół w Choroszczy
zaprasza rodziców uczniów klas III SP
na spotkanie dn. 01.09.2016r. o godz. 8.45 (po spotkaniach z wychowawcami)
na sali gimnastycznej przy ul. Powstania Styczniowego 1
w sprawie utworzenia nowej klasy trzeciej.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017 - 1 września 2016r.

Klasy "0" i I-III SP

8.15 - Rozpoczęcie roku szkolnego klas "0" i I-III SP
        (budynek Szkoły Podstawowej przy ulicy Powstania Styczniowego 1)

klasy "0" i klasy I:
                - spotkanie z dyrektorem na sali gimnastycznej
                - spotkanie z wychowawcami w salach
klasy II-III:
                - spotkanie z wychowawcami w salach

9.30 - Msza św. dla klas "0" i I-III Szkoły Podstawowej
(do kościoła uczniowie udają się pod opieką rodziców, uczniowie dojeżdżający, którzy będą bez rodziców pozostają w świetlicy szkolnej).

Klasy IV-VI SP, I-III PG, III LO

8.15 - Msza św. dla klas IV-VI Szkoły Podstawowej, Gimnazjum, Liceum
9.30 - Rozpoczęcie roku szkolnego
        (budynek Zespołu Szkół przy ul. Powstania Styczniowego 26A)

Klasy IV Szkoły Podstawowej i klasy I Gimnazjum:
                - spotkanie z dyrektorem na sali gimnastycznej
                - spotkanie z wychowawcami w salach
Klasy V-VI Szkoły Podstawowej, II i III Gimnazjum i III Liceum
                - spotkanie z wychowawcami w salach

10.30 - Udział w obchodach 77 rocznicy wybuchu II wojny światowej na Placu Zygmunta Brodowicza.
W uroczystości uczestniczą Poczty Sztandarowe oraz delegacje klas z wychowawcami.

INFORMACJA DLA NAUCZYCIELI

Wszystkich Nauczycieli Zespołu Szkół w Choroszczy zapraszamy do szkoły:
29.08.2016 r., godz. 9.00
- spotkanie z p. Dyrektor (sala 205), następnie posiedzenie zespołów, przygotowywanie sal do nowego roku szkolnego,
30.08.2016 r., godz. 9.00
- Rada Pedagogiczna (sala 205).

Terminy egzaminów poprawkowych i konsultacji przed egzaminem

Poniżej zamieszczamy terminy egzaminów poprawkowych oraz konsultacji dla uczniów gimnazjum. Szczegółowych informacji udzielamy w sekretariacie szkoły.

EGZAMINY I KONSULTACJE

Informacja w sprawie podręczników na przyszły rok szkolny

Informujemy, że podręczniki na przyszły rok szkolny powinni zakupić rodzice uczniów przyszłych klas 6 SP, 3 PG oraz 3 LO. W pozostałych klasach uczniowie otrzymają dotacyjne podręczniki (oprócz religii).

Wakacje 2016

Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy słonecznych wakacji pełnych niezapomnianych wrażeń, jak najlepszego wypoczynku
oraz szczęśliwego powrotu do szkoły!
Przypominamy również o zachowaniu bezpieczeństwa
podczas spędzania wolnego czasu.
Wesołych wakacji !!!

Uwaga Rodzice !!!

Uczniowie klas zerowych SP w Choroszczy w roku szkolnym 2016/2017 będą korzystali z podręczników wydawnictwa MAC EDUKACJA:
- "Kolorowy Start" (w skład pakietu wchodzą karty pracy - cz. 1-4, książka, wyprawka plastyczna w teczce)
- "Kolorowy Start" - karty pracy do języka angielskiego (bez wyprawki).
Zakupu dokonują rodzice 6-latków we własnym zakresie.

Czytaj całość...


Zespół Szkół w Choroszczy 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.