W ramach Światowego Dnia Zwierząt zorganizowany został w październiku Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Mój pupil – Zwierzak”. Konkurs skierowany był do uczniów Szkoły Podstawowej w Złotorii i Szkoły Podstawowej w Choroszczy. Głównym celem konkursu było rozwój talentów twórczych dzieci i młodzieży, kształtowanie humanitarnej postawy dzieci wobec zwierząt i zachęcanie do wyrażania uczuć poprzez tworzenie pracy plastycznej.


11 listopada to dla nas Polaków jedna z najważniejszych dat w historii. Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej przez cały tydzień przygotowywali się do uczczenia Narodowego Święta Niepodległości.


Jesień sprzyja tworzeniu wielu fantastycznych prac plastycznych, inspiruje pięknymi barwami i darami natury. Nasi wychowankowie bardzo chętnie spędzają czas na doskonaleniu swoich talentów manualnych za pomocą różnych technik plastycznych. Dzięki temu nasza świetlica ozdobiona jest we wszystkie kolory jesieni. Dzieci realizując temat: „Jesienne inspiracje plastyczne” wykonały prace z kolorowych, zasuszonych liści oraz wykonały jesienne kolorowanki. Powstały ciekawe, jesienne obrazy, które możemy obejrzeć w galerii prac w świetlicy.